Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 118. PRL 1952-1989

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
21671

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata w Zakopanem - FIS, komplet bloków.

Fi.bl.31-3
Mi.1297-9 KB
320 PLN
21672

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata w Zakopanem, seria bloków na listach poleconych.

Fi.bl.31-3
Mi.1297-9KB
250 PLN
21673

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata w Zakopanem - FIS, komplet bloków, czyste (Fi.450.-).

Fi.bl.31-33
Mi.1297-99
380 PLN
SPRZEDANY
21674

1962 walka z malarią, blok z błędem "A zamiast Ą w MALARIĄ".

Fi.bl.35B1
Mi.Bl.27
30 PLN
21675

1962 walka z malarią, blok z błędem "A zamiast Ą w MALARIĄ", blok na papierze ze znakiem wodnym III.5, dwa zagniecenia widoczne po stronie gumowanej, gwarancja i opis Walocha.

Fi.bl.35B1
Mi.Bl.27
10 PLN
21676

1962 walka z malarią, blok z błędem "A zamiast Ą w MALARIĄ".

Fi.bl.35B1
Mi.Bl.27
20 PLN
21677

1962 Pierwszy zespołowy lot kosmiczny, blok z nienotowanym dotąd typem błędu "uszkodzenie trąbki w znaku wodnym - III.4", widocznym pod ZESPOŁOWY, gwarancja i opis Walisch.

Fi.bl.36b (26) B
Mi.Bl.28 
600 PLN
21678

1962 V Kongres Związków Zawodowych, blok ze znakiem wodnym III.1 z pełną oryginalną gumą, skasowany 26.XI stemplem okolicznościowym w pierwszym dniu obiegu.

Fi.bl.37
Mi.1363
30 PLN
21679

1962 Kongres związków zawodowych, blok czysty z nienotowanym dotąd typem błędu "uszkodzenie trąbki w znaku wodnym - III.1", widocznym na środku dolnego marginesu, gwarancja i opis Walisch.

Fi.bl.37 B
Mi.1363 
600 PLN
21680

1962 M/S "Batory" - koperta z papeterii statku z pamiątkową nalepką ostemplowana 17.5 w agencji pokładowej.


15 PLN
21681

1962 Poczta Harcerska, seria nalepek Poczty Harcerskiej wydanych z okazji X wieków Gdańska i 25. rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego Stutthof - kompletne arkusiki.


500 PLN
21682

1962 POCZTA HARCERSKA - "1919-1960 i 1957-1962 Wszystko co nasze Polsce oddamy ..." pamiątkowy "bloczek" z winietką przedstawiającą Andrzeja Małkowskiego sporządzony na bibułce, skasowaną stempelkiem "16 GDH im. A.MAŁKOWSKIEGO GD.WRZESZCZ POCZTA HARCERSKA", bardzo dobry stan zachowania; temat - HARCERSTWO.


50 PLN
21683

1962 przesyłka przewieziona ORP Gryf w 22. rocznicę walki pod Narwikiem.


20 PLN
21684

1962-65 zestaw znaczków na papierze białym, gwarancja i opis Weźranowski.


50 PLN
21685

1962-65 zestaw znaczków na papierze szarym, gwarancja i opis Weźranowski.


70 PLN
21686

1962 nalepki okolicznościowe wystawy filatelistycznej "Wojsko - Lotnictwo - Kosmos" w Poznaniu.


30 PLN
21687

1963 Europejska Wystawa Znaczków Sportowych, czarnodruk ostemplowany okolicznościowo 2.10 na kopercie, dodatkowo odciśnięty okolicznościowy stempelek polecenia; dekoracyjny i rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.1054 ND
Mi.1210 ND
400 PLN
21688

1963 Europejska Wystawa Znaczków Sportowych, czarnodruk z serii "Historyczne Miasta Polski" (Fi.320.-) o 1-2 mm większy niż standardowy z karnetu, dekoracyjny walor w pięknym stanie zachowania.

Fi.1054 ND
Mi.1210 ND
350 PLN
21689

1963 Europejska Wystawa Znaczków Sportowych, czarnodruk z serii "Historyczne Miasta Polski" (Fi.320.-), dekoracyjny walor w ładnym stanie zachowania.

Fi.1054 ND
Mi.1210 ND
260 PLN
21690

1963 karnet - "EUROPEJSKA WYSTAWA ZNACZKÓW SPORTOWYCH" z czarnodrukiem znaczka Wrocław z serii "Historyczne Miasta Polski" zwraca uwagę powtarzalna usterka numeratora - "zdeformowana litera N"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1054 ND
Mi.1210 ND
750 PLN
21691

1963 Europejska Wystawa Znaczków Sportowych, czarnodruk w formie bloku z znaczkami serii "historyczne miasta Polski".

Fi.1054ND
Mi.1210SD
260 PLN
21692

1963 M/S "Batory" - list lotniczy na dekoracyjnej papeterii, wysłany z agencji pokładowej 7.11 do Warszawy, podczas postoju statku w Nowym Jorku.

Fi.1058, 1235
Mi.1214, 1383 
50 PLN
21693

1963 100. rocznica Powstania Styczniowego, czworoblok znaczków na papierze ze znakiem wodnym III.4, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.1222 III.4
Mi.1370
160 PLN
21694

1963 rocznik kopert FDC (bez bl: 38(27), 40I(29I), 40II(29II); Fi.162.-).

Fi.1222-1308
Mi.1370-1456
80 PLN
21695

1963 rocznik znaczków czystych (Fi.460,40).

Fi.1222-1308
Mi.1370-1456
400 PLN
21696

1963 karnet - "RASY PSÓW".

Fi.1226-34
Mi.1374-82
40 PLN
21697

1963 rasy psów, znaczek z przesuniętą perforacją wchodzącą częściowo na ramkę znaczka, rysunek znaczka lekko skrzywiony względem ząbkowania.

Fi.1230MK
Mi.1378
50 PLN
21698

1963 "OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA KULTURA I SZTUKA NA ZNAKACH POCZTOWYCH", dekoracyjna całość przesłana 27.6 miejscowo w Warszawie.

Fi.1235, 1238
Mi.1383, 1386 
20 PLN
21699

1963 Statki żaglowe, parka znaczków za 10 gr., lewy z pasem jasnego tła, a prawy z wyrazistym pasem ciemnego tła, do tej pory niekatalogowane, gwarancja Krawczyk.

Fi.1236 MK
Mi.1384
200 PLN
21700

1963 20 rocznica powstania getcie warszawskim, znaczek za 2,50 zł. na papierze ze znakiem wodnym w rzadszym położeniu - III.5, gwarancja i oznaczenie.

Fi.1243
Mi.1394
25 PLN
SPRZEDANY
21701

1963 20. rocznica powstania getcie warszawskim, narożny wieloblok z numerem walca w narożniku na papierze ze znakiem wodnym III.5, gwarancja i oznaczenie.

Fi.1243 III.5
Mi.1394 
100 PLN
21702

1963 100. rocznica Międzynarodowego Czerwonego Krzyża, parka tete - beche połączona dołem.

Fi.1244
Mi.1392
35 PLN
21703

1963 gady i płazy, znaczek z niespasowanym drukiem kolorów - m.in. podwójna głowa jaszczurki.

Fi.1245
Mi.1393
35 PLN
21704

1963 gady i płazy, narożny znaczek z niespasowanym drukiem kolorów - m.in. podwójna głowa jaszczurki.

Fi.1245MK
Mi.1393
40 PLN
21705

1963 gady i płazy, dzielony znaczek za 40 gr na karcie świątecznej wysłanej 23.3.1964 z Katowic do Prezesa Polskiego Związku Filatelistów Antoniego Łaszkiewicza, niecodzienny walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.1246, 1237
Mi.1394, 1385 
150 PLN
21706

1963 Mistrzostwa Świata w szermierce, seria w arkuszach sprzedażnych w zagiętych w połowie.

Fi.1257-62 ark.
Mi.1405-10
400 PLN
21707

1963 XXVIII Mistrzostwa Świata w szermierce w Gdańsku, marginesowy znaczek za 40 gr. z błędem na poz.5 "kamień przy strzemieniu rycerza", gwarancja.

Fi.1258 B
Mi.1406
250 PLN
SPRZEDANY
21708

1963 Mistrzostwa Świata w szermierce w Gdańsku, dwa znaczki z bloku.

Fi.1259A, 1261A
Mi.1407B, 1409B
35 PLN
21709

1963 XXVIII Mistrzostwa Świata w szermierce w Gdańsku, znaczek za 1,15 zł z błędem na poz.4 "fałda na udzie zawodnika", na kopercie FDC; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1260 B1
Mi.1408
50 PLN
21710

1963 XXVIII Mistrzostwa Świata w szermierce w Gdańsku, znaczki za 1,15 w czworobloku, prawy górny z błędem na poz.4 "fałda na udzie zawodnika"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.1260 B1
Mi.1408
60 PLN