Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 118. PRL 1952-1989

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
21631

Fi.943
Mi.1088
30 PLN
21632

1962 polskie stroje ludowe, list polecony z Skoczowa do Niemiec opłacony kompletną ząbkowaną serią.

Fi.994-1003B
50 PLN
21633

1962 20. rocznica powstania PPR, parka rozdzielona pustopolem.

Fi.1144
Mi.1289
15 PLN
21634

1962 20. rocznica powstania PPR, seria w parkach rozdzielonych międzypolem.

Fi.1144-8
Mi.1289-93
160 PLN
21635

Fi.1144-48 Pp
Mi.1289-93
70 PLN
21636

Fi.1144-48 Pp
Mi.1289-93
180 PLN
21637

Fi.1144-1221
Mi.1289-1369
150 PLN
21638

1962 rocznik znaczków czystych (bez bl.31-33 (ark.1149-51a); Fi.226,80).

Fi.1144-1221
Mi.1289-1369
190 PLN
21639

1962-1963 TOM V JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; aby ułatwić zakup wyłączono z niego Ark.1149-1151a FIS, które można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to 691 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.1144-1308
Mi.1289-1456
490 PLN
21640

1962 20.rocznica powstania PPR, narożnikowy czworoblok znaczków na papierze bez zabarwienia, na lewym marginesie liczby rozrachunkowe, przed 31/37 znaczkami krzyżyki markacyjne, a powyżej odręczne oznaczenia maszynisty (odwrócone litery Kw); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1148b
Mi.1289
30 PLN
21641

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata FIS w Zakopanem, seria znaczków skasowanych okolicznościowo 20.5 w urzędzie pocztowym znajdującym się Biurze Prasowym zawodów; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1149-51a
Mi.1294-96A
40 PLN
21642

1962 "NARCIARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA FIS ZAKOPANE", znaczek za 40 gr skasowany okolicznościowo na specjalnej karcie-wizytówce wydanej staraniem zakopiańskiego koła krakowskiego oddziału PZF z okazji zawodów; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1149a
Mi.1294A
30 PLN
21643

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata FIS w Zakopanem, znaczek za 60 gr skasowany okolicznościowo 24.2 na specjalnej widokówce wydanej z okazji zawodów wysłanej do Warszawy; dobry stan zachowania.

Fi.1150a
Mi.1295A
50 PLN
21644

1962 "FIS NA ZNACZKACH POCZTOWYCH POKAZ dn.18-25,2,1962 KOŁO PZF ZAKOPANE" znaczek za 60 gr skasowany okolicznościowo 24.2 na specjalnej ilustrowanej kopercie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1150a
Mi.1295A
30 PLN
21645

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata FIS w Zakopanem, czworoblok znaczków za 60 gr z dolnym marginesem z liczbami rozrachunkowymi, pod 64/65 znaczkami krzyżyki markacyjne, a poniżej odręczne oznaczenia maszynisty (odwrócone litery Kw) i próby kolorów; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1150a
Mi.1295A
50 PLN
21646

1962 POCZTA HARCERSKA, "NARCIARSKIE MISTRZOSTWA ŚWIATA FIS ZAKOPANE", znaczek skasowany okolicznościowo na kopercie z dodatkową parką nalepek Poczty Harcerskiej, ostemplowanych 23 lutego datownikiem POCZTA HARCERSKA 2.D.H. RZESZÓW-MIASTO; temat - HARCERSTWO, FIS.

Fi.1150b
Mi.1298
30 PLN
21647

Fi.1151bMK
Mi.1296
75 PLN
21648

1962 XV Wyścig Pokoju, dolny znaczek z błędem "kropka zamiast kropki między PRAGA i WARSZAWA".

Fi.1158B1
Mi.1306
20 PLN
21649

1962 XV Wyścig Pokoju, znaczek z niespasowanym drukiem barw.

Fi.1158MK
Mi.1306
150 PLN
21650

Fi.1164
Mi.1312
40 PLN
21651

1962 wielcy Polacy (II) - Maria Konopnicka, MAŁA BROSZKA, znaczek za 60 gr. z błędem "mała broszka na lewej stronie kołnierza", pozycja na razie nieznana, według adnotacji L.Schmutza to błąd powtarzalny, jest bardzo rzadko spotykany bo występuje tylko w niewielkiej części nakładu.

Fi.1169 B(2)
Mi.1326
1 500 PLN
21652

1962 wielcy Polacy (II) - Maria Konopnicka, kasowany obiegowo znaczek za 60 gr. z błędem na poz.2 "broszka", w takiej formie praktycznie niespotykany, gwarancja i opis Walocha.

Fi.1169 B1
Mi.116I
300 PLN
21653

1962 wielcy Polacy, Konopnicka z "broszką".

Fi.1169B1
Mi.1316I
100 PLN
21654

1962 VII Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w Belgradzie, dolny znaczek z błędem "ścięta cyfra 2 w dacie 1962", gwarancja Kalinowski.

Fi.1195AB1
Mi.1343B
25 PLN
21655

1962 VII lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy, ząbkowany znaczek za 1,55 zł z błędem na poz.21 "ścięta podstawa 2 w 1962"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.1195B B1
Mi.1343A
40 PLN
21656

1962 VII Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w Belgradzie, dolny znaczek z błędem "plama w literze W w słowie MISTRZOSTWA", gwarancja Kalinowski.

Fi.1196A B1
Mi.1344B
30 PLN
21657

1962 VII Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w Belgradzie, górny znaczek z błędem "kropka w V liczby VII", gwarancja Kalinowski.

Fi.1196A B2
Mi.1344B
30 PLN
21658

1962 VII lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy, nieząbkowany znaczek za 2,50 zł z błędem na poz.53 "kropka w cyfrze V w VII"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.1196A B2
Mi.1347B
40 PLN
21659

1962 VII Lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w Belgradzie, górny znaczek z błędem "plama pod S w słowie MISTRZOSTWA", gwarancja Kalinowski.

Fi.1197A B1
Mi.1345B
30 PLN
21660

Fi.1202
Mi.1350
20 PLN
21661

1962 Pierwszy zespołowy lot kosmiczny, seria w parkach rozdzielonych międzypolami.

Fi.1202-03
Mi.1350-51
60 PLN
21662

1962 Pierwszy zespołowy lot kosmiczny, znaczek za 2,50 zł. z klasycznym błędem na poz.11 w części nakładu "brak napisu PWPW w sygnaturze", gwarancja i opis.

Fi.1203 B1
Mi.1351
60 PLN
21663

Fi.1203B1
Mi.1351I
90 PLN
21664

1962 pierwszy zespołowy lot kosmiczny, lewy znaczek bez napisu PWPW.

Fi.1203B1
Mi.1351I
50 PLN
21665

Fi.1205-6
80 PLN
21666

1962 Rok Korczakowski, seria w arkuszach sprzedażnych w dobrym stanie.

Fi.1209-14 ark.
Mi.1357-62
1 500 PLN
21667

Fi.1216-21
Mi.1364-69
200 PLN
21668

Fi.bl.30(24) B2
Mi.Bl.26
40 PLN
21669

Fi.bl.30(24) B3
Mi.Bl.26
40 PLN
21670

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata w Zakopanem, blok z błędem "Ę zamiast E w NARCIARSKIE", gwarancja i opis Walocha.

Fi.bl.30B2
Mi.Bl.26
20 PLN