Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 118. PRL 1952-1989

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
21591

1960 FDC - "Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna POLSKA 60", arkusik ze znakiem wodnym w położeniu III.2., z kasowaniem okolicznościowym tej Wystawy z dnia otwarcia, a jednocześnie z pierwszego dnia obiegu znaczka.

Fi.bl.27
Mi.1177
120 PLN
21592

Fi.bl.27
Mi.1177
180 PLN
21593

1960-81 zestaw ośmiu czarnodruków w pięknym stanie.

360 PLN
21594

1960 POCZTA HARCERSKA - "130 ROCZNICA POWSTANIA LISTOPADOWEGO" pamiątkowy "bloczek" sporządzony na bibułce, bardzo dobry stan zachowania; temat - HARCERSTWO.

40 PLN
21595

1960 list służbowy Obwodowego Urzędu Poczt i Telekomunikacji z Nowego Targu do dyrekcji okręgu w Krakowie, prowizoryczna erka stemplowana na wcześniej przygotowanym wycinku papieru, osobliwe.

450 PLN
21596

1960 arkusik nalepek z okazji Wielkopolskiej Wystawy Filatelistycznej w Poznaniu.

60 PLN
21597

60 PLN
21598

Fi.110-2P
Mi.1254-6
4 800 PLN
21599

1961 lotniczy list polecony z Gryfic do Argentyny, na odwrocie stempel tranzytowy z Warszawy.

Fi.924, 1010, 1020-21B, 1043
Mi.1164-5A
50 PLN
21600

1961 rocznik znaczków czystych (Fi.225,90).

Fi.1074-1143
Mi.1218-88
180 PLN
21601

1961 rocznik kopert FDC (w tym 2 x 1077-1080 + Bl.23I-II; Fi.251,50).

Fi.1074-1143
Mi.1218-1288
220 PLN
21602

1961 pierwszy lot człowieka w kosmos, seria na kartce z zdjęciem Jurija Gagarina ze stemplem okolicznościowym.

Fi.1082-3
Mi.1226-7
40 PLN
21603

1961 pierwszy lot człowieka w kosmos - Jurij Gagarin, parka znaczków za 60 gr. na papierze ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu - III.5, gwarancja i opis.

Fi.1083
Mi.1227
80 PLN
21604

1961 XXX Międzynarodowe Targi Poznańskie, znaczek z niespasowanym drukiem barwy niebieskiej.

Fi.1087MK
Mi.1231
120 PLN
21605

1961 polski przemysł okrętowy, seria na kopertach pierwszego dnia obiegu.

Fi.1094-9 FDC
15 PLN
21606

1961 Polski Przemysł Okrętowy, kasowany znaczek za 1,55 zł. z pustopolem u dołu.

Fi.1095
Mi.1239
250 PLN
21607

Fi.1095
Mi.1239
120 PLN
21608

1961 polski przemysł okrętowy, znaczek z pustopolem na dolnym marginesie.

Fi.1095
Mi.1239
220 PLN
21609

1961 polski przemysł okrętowy, pasek znaczków za 1,55 zł z pustopolem na dolnym marginesie.

Fi.1095
Mi.1239
230 PLN
21610

1961 Konferencja Ministrów Łączności Krajów Socjalistycznych, górny znaczek z błędem "wcięcie w kuli ziemskiej", gwarancja Kalinowski.

Fi.1102B4
Mi.1246
25 PLN
21611

1961 Konferencja Ministrów Łączności Krajów Socjalistycznych, górny znaczek z błędem "uszkodzona litera Q", gwarancja Kalinowski.

Fi.1102B5
Mi.1246
25 PLN
21612

Fi.1103-04 Pw
Mi.1247-48
40 PLN
21613

1961 IV Kajakowe Mistrzostwa Polski, cięta seria na kopercie pierwszego dnia obiegu.

Fi.1110-2A FDC
15 PLN
21614

1961 miesiąc oszczędności, pionowa parka znaczków za 60 gr., dolny znaczek z rzadkim na tym wydaniu i dotąd niekatalogowanym brakiem perforacji poziomej, znaczki te pochodzą z drugiego od dołu rzędu, dolny bez perforacji lub z nasuniętą na rysunek znaczków został prawdopodobnie odcięty przez brakarza, bo nie dawał się wyrywać z arkusza, podobny błąd z tego okresu to lot 27236 z aukcji 109, gwarancja.

Fi.1119+1119 MK
Mi.1263 Uu
600 PLN
21615

1961 miesiąc oszczędności, znaczek za 60 gr. ze znakiem wodnym w bardzo rzadkim położeniu - III.6, gwarancja i opis położenia znaku wodnego Schmutz.

Fi.1120
Mi.1264
200 PLN
21616

1961 miesiąc oszczędności, znaczek za 2,50 zł. ze znakiem wodnym w rzadszym położeniu - III.4, gwarancja i opis.

Fi.1121
Mi.1265
80 PLN
21617

1961 15. rocznica powstania UNICEF, parka rozdzielona międzypolem.

Fi.1127
Mi.1272
35 PLN
21618

1961 owady chronione, seria z odmianami papieru.

Fi.1132-43
Mi.1277-88
130 PLN
21619

1961 Owady chronione, seria na kartach maksimum.

Fi.1132-43
Mi.1277-88
400 PLN
21620

1961 Owady chronione, seria czysta (Fi.100.-).

Fi.1132-43
Mi.1277-88
70 PLN
21621

Fi.1132-43
Mi.1277-88
20 PLN
21622

1961 FDC - "Owady chronione", 6 kopert (Fi.110.-).

Fi.1132-43
Mi.1277-88
60 PLN
21623

1961 owady chronione, seria w arkuszach sprzedażnych zagiętych w połowie.

Fi.1132-43 ark.
Mi.1277-88
3 000 PLN
21624

Fi.1137
Mi.1282
30 PLN
21625

1961 Owady chronione, znaczek za 80 gr z błędem "przerwane litery L i K"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja z opisem.

Fi.1137 B1
Mi.1282
30 PLN
21626

1961 owady chronione, znaczek z błędem "przerwane L i k".

Fi.1137B1
Mi.1281
10 PLN
21627

1961 Owady chronione, znaczek za 5,60 zł z błędem "chorągiewka przy ZŁ" (13 pozycja w arkuszu) na kopercie FDC (Fi.180.-); gwarancja Krawczyk.

Fi.1143 B1
Mi.1288
150 PLN
21628

1961 owady chronione, znaczek z błędem "chorągiewka przy literze Ł w nominale" na kopercie FDC, gwarancja i oznaczenie na odwrocie Wysocki. Fischer 180 zł.

Fi.1143B1
Mi.1288
160 PLN
21629

1961 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna Miast targowych "Intermess II", odmiany bloku i koperta pierwszego dnia obiegu na kartach albumowych.

Fi.bl.29I, 29II
Mi.Bl.25
20 PLN
21630

1962 Mistrzostwa Świata w piłce nożnej Chile 1962, karta okolicznościowa z okazji meczu eliminacyjnego Polska - Jugosławia, dodatkowa nalepka olimpijska z okolicznościowym nadrukiem.

Fi.943
Mi.1088
10 PLN