Aukcja zakończy się 08.07.2024

Aukcja 118. Polska Ludowa 1944-1952

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
20418

1948 Kultura polska, ośmioblok znaczków z bloku (Fi.300.-), w formie bloku - sektor 3, z obciętym narożnikiem, bardzo ładny stan zachowania.

Fi.A429-36
Mi.A-H486
270 PLN
20419

1948 Bojownicy o wolność i demokrację, mały bloczek z sektora 4 liczony jako pasek znaczków z bloku (Fi.600.-), arkusz drukarski miał sześć sektorów, bardzo dekoracyjny, piękny stan zachowania.

Fi.A489-91
Mi.A515-17
600 PLN
20420

1948 stempel okolicznościowy szczepień przeciwgruźliczych z Łodzi.

Fi.Cp108
25 PLN
20421

1948 kultura polska, blok w ładnym stanie.

Fi.bl.10
Mi.Bl;10
750 PLN
20422

1948 Kultura Polska, kasowany okolicznościowo we Wrocławiu blok z 2 sektora w arkuszu drukarskim - arkusz miał cztery sektory, gwarancja.

Fi.bl.10
1 500 PLN
20423

1948 Kultura Polska, blok czysty (Fi.750.-), z 1 sektora w arkuszu drukarskim - arkusz miał cztery sektory, bardzo ładny stan zachowania, guma spękana równo na całej powierzchni.

Fi.bl.10
600 PLN
20424

Fi.bl.11
Mi.Bl.11
750 PLN
20425

1948 bojownicy o wolność i demokrację, blok na lotniczym liście poleconym z pierwszego dnia obiegu z Warszawy do USA - prawdziwe rzadkie FDC, na odwrocie stemple odbiorcze, niski numer bloku 00180, wydrapany częściowo adres, gwarancja Krawczyk.

Fi.bl.11
Mi.Bl.11
950 PLN
20426

1948 Bojownicy o wolność i demokrację, oryginalnie kasowany blok z 5 sektora w arkuszu drukarskim - arkusz miał sześć sektorów, gwarancja.

Fi.bl.11
1 200 PLN
20427

1948 Bojownicy o wolność i demokrację, czysty blok (Fi.1000.-) z 3 sektora w arkuszu drukarskim - arkusz miał sześć sektorów.

Fi.bl.11
1 000 PLN
20428

1949 list lotniczy nadany z pokładu M/S Batory do Danii, datownik agencji pocztowej na pokładzie statku z napisem "GDYNIA - AMERICA / m/s BATORY".

Fi.396, 436B, 452
120 PLN
20429

1949 lotniczy list polecony z Lublina 18.8.49 do Wielkiej Brytanii.

Fi.400, 438
Mi.433, 473
20 PLN
20430

1949 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Wrocław - Jelenia Góra nr 704.

Fi.433A
30 PLN
20431

1949 kartka okolicznościowa z okazji Międzynarodowych Zawodów Narciarskich o Puchar Tatr w Zakopanem.

Fi.438
40 PLN
20432

1949 lotniczy list polecony z Niepołomic do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.440, 453
50 PLN
20433

1949 5. rocznica powstania w getcie warszawskim, dolny fragment arkusza z oznaczeniem walca pod 45 i 50 znaczkiem.

Fi.454
Mi.485
280 PLN
20434

1949 "II TARGI OLSZTYŃSKIE 3-14.IX.1949" Olsztyn 1, znaczki na pamiątkowej karcie ostemplowane okolicznościowo; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 49 060); temat - FAUNA, RYBY.

Fi.470, 471
Mi.518, 519
40 PLN
20435

Fi.475
Mi.523
40 PLN
20436

1949 list bankowy z Krakowa do Wiednia, stempel i zalepka cenzury austriackiej.

Fi.475
80 PLN
20437

1949 "PUCHAR TATR 23*II-3*III*1949" Zakopane 1, znaczek na specjalnej widokówce skasowany 25.II stemplem okolicznościowym (Myślicki 49 001).

Fi.479
Mi.505
80 PLN
20438

1949 Kongres Związków Zawodowych, znaczek za 3 zł. z błędem na poz.21 "kropka nad L w SOCJALIZM", gwarancja Krawczyk.

Fi.492 B
Mi.527
30 PLN
20439

1949 Kongres Związków Zawodowych, seria stemplowana kosownikiem okolicznościowym Warszawa 1 Kiosk.

Fi.492-4
Mi.527-9
40 PLN
20440

1949 karnet - "VIII KONGRES ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH".

Fi.492-94
Mi.527-29
40 PLN
20441

1949 rocznik znaczków czystych.

Fi.492-508
Mi.527-43
190 PLN
20442

1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, 15 zł - frankatura pojedyncza, list wysłany 1.7. z Łodzi do Gdańska, znaczek skasowany stemplem rolkowym ŁÓDŹ 2 z wyróżnikiem "u"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.494
Mi.529
30 PLN
20443

Fi.495-97
Mi.530-32
30 PLN
20444

1949 75 lecie UPU, nie zaakceptowany projekt J.Wilczyka znaczków 498-500 - Esej IV Globus, odbity w PWPW w kolorze szaroczerwonym na szarobiałym gumowanym papierze, drukowany razem z innymi projektami J.Wilczyka w dwunastoznaczkowym arkusiku, nietypowy bo o bardzo nieostrym druku, zachowany w pięknym stanie na jednej podlepce, gwarancja Krawczyk.

Fi.498 E IV.
400 PLN
20445

Fi.498-500
Mi.533-5
100 PLN
20446

1949 75. rocznica Światowego Związku Pocztowego (UPU), seria czysta.

Fi.498-500
Mi.535-37
25 PLN
20447

1949 75. rocznica Światowego Związku Pocztowego, list lotniczy z Czernikowa do Stanów Zjednoczonych, rzadki na korespondencji znaczek za 80 zł.

Fi.500, 440, 446
Mi.475, 481, 535
80 PLN
20448

1949 75. rocznica Światowego Związku Pocztowego (UPU), 80 zł - frankatura mieszana ze znaczkami z nadrukiem "groszy" typu 5, list polecony wysłany 20.XI z miejscowości Głuchów do Karczewa, datownik odbiorczy na odwrocie; znaczek o wysokim nominale rzadko spotykany na korespondencji; walor w dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji).

Fi.500, 447, 519
Mi.535, 588, 650
120 PLN
20449

1949 Kongres Jedności Ruchu Ludowego, seria.

Fi.501-4
Mi.539-42
25 PLN
20450

1949 miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej, 50-cio blok.

Fi.508
Mi.543
350 PLN
20451

Fi.508
Mi.543
12 PLN
20452

1949 Pośrednictwo Pocztowe Hala Gąsienicowa (Zakopane 1), karta pocztowa wysłana 17.8 do Warszawy.

Fi.Cp109II
100 PLN
20453

Fi.Cp120
20 PLN
20454

1949 "Opłata pocztowa kredytowana rozp. R.K.P.T. Nr.11" - polecony list urzędowy wysłany 21.4 z Sądu Grodzkiego w Gdańsku do Wąbrzeźna; kasownik odbiorczy; koperta użyta pocztowo dwukrotnie.

40 PLN
20455

1949 kompletny arkusik dwunastu prób/projektów odbiegających znacznie od ostatecznie przyjętych wzorów wykonanych stalorytem, zamiast napisów i nominału oznaczenie P.W.P.W. (Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych), dwie próby wydania Majdanek i 75-lecia UPU, po jednej Święta Morza, Warszawa oskarża, wydania lotniczego i znaczków z podobizną Słowackiego, Chopina i Mickiewicza.

3 500 PLN
20456

1950 "groszy", czysty komplet znaczków opłaty i dopłaty ze stempelkami dyrekcyjnymi różnych typów i kolorów, znaczki bez podlepek, część sygnowana (Fi.3344.-); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.395-529; D100-24
Mi.A564-667; P121-41
3 500 PLN
20457

1950 groszy, list polecony z Drogosława do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26B w barwie czerwonej.

Fi.396, 513, 520
Mi.556, 565, 651
100 PLN