Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 118. Polska Ludowa 1944-1952

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
19698

Fi.376b T1
Mi.409b
6 000 PLN
19699

1945 zabytki Krakowa, znaczki za 1 zł w różnych odmianach kolorów.

Fi.377
Mi.410
50 PLN
19700

1945 list polecony z Białej Podlaskiej do Krakowa, prowizoryczny niemy datownik i erka Białej Podlaskiej, znaczek serii Warszawa oskarża z prywatnym ząbkowaniem, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.377, 380
150 PLN
19701

Fi.377, 385
Mi.410, 419
250 PLN
19702

1945 zabytki Gdańska, znaczek z podwójnym ząbkowanie pionowym, gwarancja i opis Walocha.

Fi.377MK3
Mi.410
50 PLN
19703

1945 zabytki Gdańska, parka znaczków ciętych, gwarancja Schmutz.

Fi.377nz
Mi.410U
80 PLN
19704

1945 zabytki Gdańska, czworoblok znaczków ciętych.

Fi.377nz
Mi.410U
160 PLN
19705

1945 zabytki Gdańska, znaczek na papierze białym prawie bezdrzewnym z, gwarancja i opis Walocha.

Fi.377z
Mi.410
100 PLN
19706

Fi.379A
Mi.412B
160 PLN
19707

Fi.379P3
Mi.412
4 800 PLN
19708

Fi.379P4
Mi.412B
2 500 PLN
19709

1945 ZĄBKOWANIE PRYWATNE, Pszczyna - Warszawa oskarża, 1,50 zł - znaczek z regularnym ząbkowaniem prywatnym ZL11½ skasowany 24.1.46 dwuobrączkowym datownikiem PSZCZYNA, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.380
Mi.414
50 PLN
19710

1945 ZĄBKOWANIE PRYWATNE, Żywiec - Warszawa oskarża, 1,50 zł - znaczek z regularnym ząbkowaniem prywatnym ZL11½ skasowany 11 I 46 dwuobrączkowym datownikiem z mostkiem ŻYWIEC z wyróżnikiem "a", bardzo dobry stan zachowania.

Fi.380
Mi.414
50 PLN
19711

1945 ZĄBKOWANIE PRYWATNE, Zielona Góra - Warszawa oskarża, 1,50 zł - znaczek z regularnym przebijaniem prywatnym 9, z jego znacznym przesunięciem na sąsiedni znaczek przez co ten właściwy jest bardzo "wysoki" skasowany jednoobrączkowym datownikiem ZIELONA GÓRA, ząbkowanie na tej wartości do tej pory nieznane (por."Polskie Znaki Pocztowe", "Podręcznik specjalizowany polskich znaczków pocztowych 1944 -1999"), minimalnie słabszy stan zachowania (ukośne zgięcie, delikatne punktowe przebarwienia).

Fi.380
Mi.414
80 PLN
19712

Fi.380
Mi.414
30 PLN
19713

Fi.380-4
120 PLN
19714

1945 Warszawa oskarża, znaczek w barwie jasno karminowoczerwonej na papierze y4a, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.380a
Mi.414
10 PLN
19715

1945 Warszawa oskarża, znaczek w barwie jasno karminowoczerwonej na papierze y3a, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.380a
Mi.414
15 PLN
19716

Fi.380b
Mi.414
10 PLN
19717

Fi.380b
Mi.414
10 PLN
19718

1945 Warszawa oskarża, narożny znaczek w barwie karminowoczerwonej na papierze y4a z numerem walca na dolnym marginesie, ukośne zagięcie i dwie podlepki, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.380b
Mi.414
20 PLN
19719

1945 Warszawa oskarża, znaczek w barwie karminowoczerwonej na papierze y3a z ząbkowaniem prywatnym, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.380b
Mi.414
20 PLN
19720

1945 Warszawa oskarża, znaczek w barwie karminowoczerwonej na papierze y3a, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.380b
Mi.414
10 PLN
19721

1945 Warszawa oskarża, znaczek w barwie karminowoczerwonej na papierze y4a, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.380b
Mi.414
15 PLN
19722

1945 Warszawa oskarża, znaczek w barwie karminowoczerwonej o nieostrym rysunku na papierze y4a, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.380b
Mi.414
25 PLN
19723

1945 Warszawa oskarża, znaczek w barwie ciemno karminowoczerwonej na papierze y2a, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.380c
Mi.414
15 PLN
19724

1945 Warszawa oskarża, znaczek w barwie jasno brązowawokarminowej na papierze y4a, gwarancja i opis Walocha.

Fi.380d
Mi.414
108 PLN
19725

Fi.381
Mi.415
45 PLN
19726

1945 ZĄBKOWANIE PRYWATNE, Poznań - Warszawa oskarża, 3 zł - znaczek z regularnym przebijaniem prywatnym 9½÷10, skasowany 5.02.46 jednoobrączkowym datownikiem POZNAŃ 16 z wyróżnikiem "a"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.381
Mi.415
50 PLN
19727

1945 ZĄBKOWANIE PRYWATNE, Turobin - Warszawa oskarża, 3 zł - znaczek z regularnym przebijaniem prywatnym 9½÷10, skasowany datownikiem typu lubelskiego TUROBIN z wyróżnikiem "*a*" (T82 - wg. klasyfikacji Z.Mąki); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.381
Mi.415
60 PLN
19728

1945 Warszawa oskarża, 3 zł - frankatura wielokrotna, list polecony wysłany 23.8.46 z urzędu Lublin 1 do Warszawy, znaczki skasowane prowizorycznym datownikiem typu lubelskiego; koperta firmowa "Polskie Linie Lotnicze "LOT" Oddział w Lublinie"; na odwrocie datowniki odbiorcze; dobry stan zachowania.

Fi.381
Mi.415
80 PLN
19729

1945 Warszawa oskarża, 3 zł - frankatura mieszana, dwa znaczki w rożnych kolorach na ekspresowym liście poleconym wysłany 8.3.47 z Ząbkowic Śląskich do Gdańska Wrzeszcza, prowizoryczny stempelek polecenia, datownik odbiorczy z 10.3 na odwrocie; dobry stan zachowania.

Fi.381, 408b, 410
Mi.415, 441b, 443
40 PLN
19730

Fi.381B1
Mi.415
30 PLN
19731

Fi.381B1
Mi.415
50 PLN
19732

1945 Warszawa oskarża, znaczek z obiegu pocztowego z błędem "belka w oknie".

Fi.381B1
Mi.415
20 PLN
19733

1945 Warszawa oskarża, blok legitymacyjny znaczków w barwie ciemnoniebieskiej na papierze y3a, lewy górny znaczek z błędem "belka w oknie", gwarancja i oznaczenie (na znaczku z błędem) Walocha.

Fi.381c B1
Mi.415
500 PLN
19734

1945 Warszawa oskarża, blok legitymacyjny znaczków w barwie jasno zielonkawoniebieskiej na papierze y2a, lewy dolny znaczek z błędem "belka w oknie", wartość katalogowa 2.600 zł +, gwarancja i oznaczenie (na znaczku z błędem) Walocha.

Fi.381ga B1
Mi.415
1 000 PLN
19735

1945 Warszawa oskarża, znaczek w niebieskawozielonej na papierze y4a, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.382b
Mi.416
20 PLN
19736

1945 Warszawa oskarża, 6 zł - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 15/III 46 z Lublina do Grudziądza, znaczek skasowany datownikiem gumowym LUBLIN 1 z wyróżnikiem "*b*" i datą wpisywaną ręcznie; prowizoryczny stempelek polecenia; datownik odbiorczy na odwrocie; koperta firmowa "KLinika Dermatologiczna Uniw. M.Curie-Skłodowskiej (Szpital Św. Józefa) Lublin, ul.Radziwiłłowska 11"; dobry stan zachowania (koperta rozerwana).

Fi.383
Mi.417
50 PLN
19737

1945 ZĄBKOWANIE PRYWATNE, Lubliniec - Warszawa oskarża, 6 zł - znaczek z regularnym przebijaniem prywatnym 11, skasowany w marcu 1946 dwuobrączkowym datownikiem LUBLINIEC; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.383
Mi.417
50 PLN