Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
19618 |
1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem, parka znaczków ciętych, gwarancja Walocha. | Fi.372nz Mi.405U |
| 1 600 PLN | |
19619 |
1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem, znaczek cięty, gwarancje. | Fi.372nz Mi.405U |
| 490 PLN SPRZEDANY | |
19620 |
1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego, list polecony z Olsztyna nadany 31.08.45 do Lublina, na odwrocie stempel odbiorczy, gwarancja Walocha. | Fi.373 Mi.406 |
| 800 PLN | |
19621 |
1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego, kasowany znaczek za 3 zł. użyty na miesiąc przed wycofaniem z obiegu. | Fi.373 Mi.406 |
| 70 PLN | |
19622 |
1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego, kasowany znaczek za 3 zł. unieważniony bardzo rzadkim datownikiem prowizorycznym ŁOCHÓW / WAR. DYR. P. w dniu 22 VIII 45, piękna czytelna odbitka, gwarancja. | Fi.373 Mi.406 |
| 200 PLN | |
19623 |
1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego, znaczek stemplowany, gwarancja Walocha. | Fi.373 Mi.406 |
| 60 PLN | |
19624 |
| 70 PLN | |
19625 |
1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego, list polecony z Katowic do Bielska, stempel cenzury wojskowej nr 1594, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.373 Mi.406 |
| 600 PLN | |
19626 |
1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego, cięty znaczek za 3 zł. na papierze szarożółtym o grubości 0,0115 mm, z dużymi marginesami wokół (Fi.13000.-), bardzo ładny stan, gwarancja Falkowski. | Fi.373 nz Mi.406 U |
| 12 000 PLN | |
19627 |
1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego, rzadka parka znaczków ciętych, bardzo dobry stan zachowania, fotoatest Wysocki. | Fi.373nz Mi.405U |
| 20 000 PLN | |
19628 |
1945 6. rocznica walk o Westerplatte. | Fi.374 Mi.407 |
| 60 PLN | |
19629 |
1945 6. rocznica walk o Westerplatte, znaczek z plamami farby drukarskiej na lewym marginesie. | Fi.374 Mi.407 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
19630 |
1945 Westerplatte, oryginalnie kasowany w Krakowie znaczek za 1+9 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja. | Fi.374 Mi.407 |
| 120 PLN | |
19631 |
1945 6. rocznica walk o Westerplatte, usterki druku w postaci plamek na dolnym marginesie. | Fi.374 Mi.407 |
| 35 PLN | |
19632 |
1945 Westerplatte, marginesowy cięty znaczek za 1+9 zł. - fałszerstwo z 6 rzędu nadużytej formy, do niedawna uważany za prawdziwy. | Fi.374 FFi Mi.407 U |
| 60 PLN | |
19633 |
1945 Westerplatte, marginesowy cięty znaczek za 1+9 zł. - fałszerstwo z 10 rzędu nadużytej formy, do niedawna uważany za prawdziwy, ma gwarancję dawnego szefa ekspertów PZF. | Fi.374 FFi Mi.407 U |
| 120 PLN | |
19634 |
1945 Westerplatte, kompletny arkusz fałszerstwa z nadużytej formy; daje obraz jak to fałszerstwo wyglądało i dlaczego jest trudne do rozróżnienia - drukowano na skrajach oryginalnych arkuszy odpiłowanym kawałkiem oryginalnej formy, z fragmentów gdzie guma była ładna wycinano znaczki z marginesem i parki pionowe; pasek z klejem; stan jak na skanie. | Fi.374 nz FFi Mi.407 |
| 350 PLN | |
19635 |
1945 list lotniczy z Sokołowa Podlaskiego nadany 9.10.45 do Danii, znaczki unieważnione ręcznym napisem, w tym rzadki na obiegowej korespondencji znaczek z okazji 6. rocznicy walk o Westerplatte, stempel cenzury wojskowej nr 649. | Fi.374, 359, 378 |
| 1 000 PLN | |
19636 |
1945 6. rocznica walk o Westerplatte, znaczek cięty, gwarancja. | Fi.374nz Mi.407U |
| 600 PLN | |
19637 |
1945 6. rocznica walk o Westerplatte, znaczek nieząbkowany, gwarancja Schmutz. | Fi.374nz Mi.407U |
| 400 PLN | |
19638 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym w poziomie nadrukiem. | Fi.375 Mi.408 |
| 25 PLN | |
19639 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1 zł/50 gr z powtarzalnym błędem nadruku na poz.89 "mocno uszkodzony prawy kwadrat zasłaniający nominał", dodatkowo zwraca uwagę błąd na znaczku podstawowym przypominającym ten z poz.78 "od nóg króla długa kreska skierowana w lewo w dół"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.375 Mi.408 |
| 200 PLN | |
19640 |
1945 wydanie przedrukowe, parka z szczątkowa odbitką wtórną znaczka na stronie gumowanej, gwarancja i opis Walocha. | Fi.375 Mi.408 |
| 40 PLN | |
19641 |
1945 wydanie przedrukowe, marginesowy znaczek za 1 zł./50 gr. bez perforacji poziomej pomiędzy znaczkiem za marginesem, unieważniony kasownikiem prowizorycznym, dotąd niekatalogowany, druga wartość z tej serii z takim samym błędem wyceniona jako kasowana na Fi.1200.-, gwarancja Walocha. | Fi.375 MK Mi.408 |
| 1 440 PLN SPRZEDANY | |
19642 |
1945 wydanie przedrukowe, dwa czworobloki odwrotek z mocno przesuniętymi nadrukami, w czworobloku znaczków za 1 zł./50 gr. występują oba typy nadruku - z noskiem skośnym i prostopadłym, a w czworobloku znaczków za 1,50 zł./25 gr. typ jest jeden - 2, ale znaczki na poz.40 i 50 mają błąd nadruku "belka mocno uszkodzona po prawej", takie unikalne poprzesuwane nadruki odwrócone powstały 12.X.1945 roku, gwarancje i opisy Mikstein, Mikulski i Schmutz. | Fi.375 No MK, 376 No MK Mi.408 K, 409b K |
| 16 000 PLN | |
19643 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1 zł/50 gr - frankatura mieszana z dwoma różnymi odmianami znaczków za 10 zł z serii Warszawa oskarża, lotniczy list polecony wysłany 17.1.46 z Warszawy do Nowego Jorku, na odwrocie pieczątka "Kontrola dewizowa przeprowadzona" z dwoma parafkami; stempelek cenzury wojskowej nr.1262; nadawcą jest firma POLSKI LLOYD; całość w dobrym stanie zachowania (koperta przycięta i zgięta pionowo). | Fi.375, 385 Mi.408, 419 |
| 80 PLN | |
19644 |
1945 "I (VII) KONGRES ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH" Warszawa, karta ostemplowana okolicznościowo 18.11 (Myślicki 45 014 + 210). | Fi.375, Cp94A Mi.408 |
| 30 PLN | |
19645 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem przesuniętym w pionie przechodzącym częściowo na sąsiedni znaczek. | Fi.375MK Mi.408 |
| 40 PLN | |
19646 |
1945 wydanie przedrukowe, parka z wtórną szczątkową odbitką znaczka na odwrocie, gwarancja i opis Walocha. | Fi.375MK Mi.408 |
| 100 PLN | |
19647 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, znaczek w słabszym stanie jak na ilustracji, gwarancja Kalinowski. | Fi.375No Mi.408K |
| 200 PLN | |
19648 |
1945 list z Bydgoszczy do Międzynarodowego Czerwonego Krzyża w Genewie, stempel cenzury wojskowej nr 1014, na odwrocie wirnik tranzytowy z Ankary. | Fi.375a Mi.409b |
| 50 PLN | |
19649 |
1945 wydanie przedrukowe, czworoblok z abklaczem nadruku, gwarancja. | Fi.376a Mi.409b |
| 180 PLN | |
19650 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętą perforacją. | Fi.376a Mi.409b |
| 45 PLN | |
19651 |
1945 wydanie przedrukowe, nadruk przesunięty w dół znaczek za 1,50 zł (I forma) - frankatura pojedyncza, list wysłany 15 X z Białegostoku do Grudziądza, znaczek skasowany stemplem prowizorycznym asymetrycznym datownikiem przedwojennym BIAŁYSTOK z usuniętym numerem urzędu, wyróżnik "d", śr.29 mm (B96a wg najnowszej monografii pp Z.Mąki J.Walochy i A.Kielbasy-Schoeni'ego "Znaki nadawcze używane na korespondencji w placówkach pocztowych Rzeczypospolitej Polskiej od 1944 roku"), prowizoryczny stempelek polecenia; datownik tranzytowy Bydgoszczy na odwrocie; dobry stan zachowania. | Fi.376a Mi.409b |
| 200 PLN | |
19652 |
1945 wydanie przedrukowe, 20-blok z sinym abklaczem na stronie gumowanej. | Fi.376a Mi.409b |
| 500 PLN | |
19653 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z abklaczem nadruku typ 1. | Fi.376a Mi.409b |
| 25 PLN | |
19654 |
1945 wydanie przedrukowe, kartka z Poznania do Puław, znaczek z silnie przesuniętym w pionie nadrukiem przechodzącym na sąsiedni znaczek, gwarancja Walocha. | Fi.376a Mi.409b |
| 120 PLN | |
19655 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem formy I z uszkodzoną belka z prawej strony, gwarancja i opis Walocha. | Fi.376a Mi.409b |
| 100 PLN | |
19656 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym poziomo i, co rzadsze, skrzywionym nadrukiem. | Fi.376a Mi.409b |
| 40 PLN | |
19657 |
1945 list firmowy z Łagiewnik do Chorzowa, prowizoryczny kasownik Łagiewnik Śląskich. | Fi.376a Mi.409b |
| 200 PLN | |