Aukcja zakończy się 08.07.2024
Do końca aukcji pozostało:

Aukcja 117. Wydania przedrukowe 1918-1919

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
2073

1918 drugie wydanie lubelskie, miejscowy list polecony z Lublina 30.12.18 o charakterze filatelistycznym - przepłacony, prawy znaczek z błędem "brak liter ZTA".

Fi.29B9
Mi.28
400 PLN
2074

1918 drugie wydanie lubelskie, prawy znaczek z błędem "brak liter ZTA" - z poz. 50 praktycznie bez liter CZTA, gwarancja Kronenberg.

Fi.29B9
Mi.28
100 PLN
2075

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku z poz. 20 z błędem "brak liter TA w POCZTA", gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.29B10
Mi.28
130 PLN
2076

1918 drugie wydanie lubelskie, górny lewy znaczek z błędem "uszkodzone P i O", gwarancja.

Fi.29B12
Mi.28
80 PLN
2077

1918 drugie wydanie lubelskie, nadużycie II formy przedrukowej bez nowej wartości, znaczek za 12 hal. z nadrukiem odwróconym - wartość ta nie była dopuszczona do obiegu.


100 PLN
2078

1919 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem w barwie fioletowobrązowej, gwarancja z oznaczeniem.

Fi.22b
Mi.22b
250 PLN
2079

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz. 100 "A jak Ą w POLSKA", to uszkodzenie narożnika formy I - niekatalogowany, ale pokazywany w eksponatach wystawowych ważny błąd tego wydania, bardzo ładny stan, sygnowany gwarancja, dodatkowa sygnatura SM i oznaczenie Mikstein, Ryblewski.

Fi.31 B
Mi.30
4 200 PLN
2080

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formą I z poz.56, prawie niewidoczny bardzo lekki choć rozległy ślad podlepki, bardzo ładny stan, sygnowany PHILATELIA KRAKÓW, JORES, gwarancja Ryblewski, z oznaczeniem Berbeka.

Fi.32I
Mi.31
300 PLN
2081

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 54/65, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Wiatrowski.

Fi.32I
Mi.31
1 800 PLN
2082

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 65, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32I
Mi.31
200 PLN
2083

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 65, gwarancja i oznaczenie Jungjohann.

Fi.32I
Mi.31
200 PLN
2084

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 79, gwarancja i oznaczenie Mikstein.

Fi.32I
Mi.31
200 PLN
2085

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 54, gwarancja i oznaczenie.

Fi.32I
Mi.31
230 PLN
2086

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 5, gwarancja Mikstein i Schmutz.

Fi.32II
Mi.31
300 PLN
2087

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 36, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32II
Mi.31
350 PLN
2088

1919 wydanie krakowskie, znaczek ze znacznie przesuniętym w pionie nadrukiem pierwszą formą z poz. 90, sygnowany "Esperantista Filatelejo", gwarancja Mikstein, z oznaczeniem Schmutz.

Fi.34
Mi.33
900 PLN
2089

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 9, gwarancja i oznaczenie Falkowski.

Fi.34
Mi.33
240 PLN
2090

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 53, gwarancja i oznaczenie Jendroszek.

Fi.34
Mi.33
150 PLN
SPRZEDANY
2091

1919 wydanie krakowskie, znaczek z przesuniętym w pionie nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz. 21 "uszkodzone litery PO w POCZTA i w POLSKA", gwarancja i oznaczenie pozycji.

Fi.34
Mi.33 
260 PLN
2092

1919 wydanie krakowskie, znaczek z przesuniętym w pionie nadrukiem pierwszą formą i błędem na poz. 15 "cienkie Z", sygnowany, gwarancja Mikstein, z oznaczeniem Ćwiertnia.

Fi.34 B1
Mi.33
360 PLN
2093

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 17, gwarancja i oznaczenie Jendroszek.

Fi.35
Mi.34
220 PLN
2094

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 56, gwarancja i oznaczenie.

Fi.35
Mi.34
100 PLN
2095

1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek z nadrukiem pierwszą formą poz.27 z lekkim uszkodzeniem rombu, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.35
Mi.34
120 PLN
2096

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 22, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.35
Mi.34
100 PLN
2097

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 46, gwarancja i oznaczenie Jungjohann.

Fi.35
Mi.34
250 PLN
2098

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.76, ładny stan zachowania, gwarancja i opis Koopman.

Fi.35
Mi.34
250 PLN
2099

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków za 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.4/15, wszystkie z błędem "cienkie Z", górne znaczki lekki ślad po podlepce, dolne - jeden z pełną oryginalną gumą bez śladu podlepki, drugi z lekkim zmatowieniem na gumie, bardzo ładny stan, dwa lekko sygnowane, gwarancja Ryblewski, z opisem każdego znaczka Schmutz.

Fi.35 B1
Mi.34
2 000 PLN
2100

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą z poz.10 z oryginalnego obiegu, unieważniony rzadszym kasownikiem KROSNO, sygnatura SM, gwarancja i oznaczenie Mikstein.

Fi.36
Mi.35
550 PLN
2101

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem z poz. 17 z charakterystycznie silnie uszkodzonymi literami P w POCZTA i POLSKA, gwarancja i oznaczenie.

Fi.36
Mi.35
800 PLN
2102

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 83, gwarancja i mini fotoatest.

Fi.36
Mi.35
900 PLN
2103

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 20 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z nowo skatalogowanym błędem na poz.41 "otwarte O w POCZTA"; pięknie skasowany na wycinku, bardzo ładny stan, gwarancja i opis Mikstein.

Fi.36 B10
Mi.35 
1 600 PLN
2104

1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek za 25 hal. z nadrukiem formą IIB z poz. 37, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.37II
Mi.36
6 000 PLN
2105

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy III, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
25 PLN
2106

1919 wydanie krakowskie, brzegowy znaczek za 25/80 hal., gwarancja Krawczyk.

Fi.38
Mi.48
30 PLN
2107

1919 wydanie krakowskie, znaczek z obiegu pocztowego z Łańcuta, gwarancja Mikstein.

Fi.38
Mi.48
25 PLN
2108

1919 wydanie krakowskie, duże podlepki, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
20 PLN
2109

1919 wydanie krakowskie - BOCHNIA, oryginalnie użyty dnia 23.1.19 w Bochni znaczek za 25/80 hal., dodatkowo z wyraźnie widocznym po lewej stronie brzegiem formy przedrukowej, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48
150 PLN
2110

1919 wydanie krakowskie, gwarancja Mikstein.

Fi.38
Mi.48
20 PLN
2111

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25/80 hal. z niespotykanie dużym przesunięciem nadruku i dodatkowo unieważniony bardzo rzadką stemplownicą mechaniczną rusztową, spotykaną tylko na skarcie, sygnowany, gwarancja Schmutz.

Fi.38
Mi.48 
1 200 PLN
2112

1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25/80 hal. z bardzo rzadkim błędem "w literze A odbicie krążka z perforacji tzw. gwóźdź", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.38 B
Mi.48
1 200 PLN