Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
2073 |
1918 drugie wydanie lubelskie, miejscowy list polecony z Lublina 30.12.18 o charakterze filatelistycznym - przepłacony, prawy znaczek z błędem "brak liter ZTA". | Fi.29B9 Mi.28 |
| 400 PLN | |
2074 |
1918 drugie wydanie lubelskie, prawy znaczek z błędem "brak liter ZTA" - z poz. 50 praktycznie bez liter CZTA, gwarancja Kronenberg. | Fi.29B9 Mi.28 |
| 100 PLN | |
2075 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku z poz. 20 z błędem "brak liter TA w POCZTA", gwarancja i oznaczenie Berbeka. | Fi.29B10 Mi.28 |
| 130 PLN | |
2076 |
1918 drugie wydanie lubelskie, górny lewy znaczek z błędem "uszkodzone P i O", gwarancja. | Fi.29B12 Mi.28 |
| 80 PLN | |
2077 |
1918 drugie wydanie lubelskie, nadużycie II formy przedrukowej bez nowej wartości, znaczek za 12 hal. z nadrukiem odwróconym - wartość ta nie była dopuszczona do obiegu. | |
| 100 PLN | |
2078 |
1919 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem w barwie fioletowobrązowej, gwarancja z oznaczeniem. | Fi.22b Mi.22b |
| 250 PLN | |
2079 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz. 100 "A jak Ą w POLSKA", to uszkodzenie narożnika formy I - niekatalogowany, ale pokazywany w eksponatach wystawowych ważny błąd tego wydania, bardzo ładny stan, sygnowany gwarancja, dodatkowa sygnatura SM i oznaczenie Mikstein, Ryblewski. | Fi.31 B Mi.30 |
| 4 200 PLN | |
2080 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formą I z poz.56, prawie niewidoczny bardzo lekki choć rozległy ślad podlepki, bardzo ładny stan, sygnowany PHILATELIA KRAKÓW, JORES, gwarancja Ryblewski, z oznaczeniem Berbeka. | Fi.32I Mi.31 |
| 300 PLN | |
2081 |
1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 54/65, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Wiatrowski. | Fi.32I Mi.31 |
| 1 800 PLN | |
2082 |
| 200 PLN | |
2083 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 65, gwarancja i oznaczenie Jungjohann. | Fi.32I Mi.31 |
| 200 PLN | |
2084 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 79, gwarancja i oznaczenie Mikstein. | Fi.32I Mi.31 |
| 200 PLN | |
2085 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 54, gwarancja i oznaczenie. | Fi.32I Mi.31 |
| 230 PLN | |
2086 |
| 300 PLN | |
2087 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 36, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.32II Mi.31 |
| 350 PLN | |
2088 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek ze znacznie przesuniętym w pionie nadrukiem pierwszą formą z poz. 90, sygnowany "Esperantista Filatelejo", gwarancja Mikstein, z oznaczeniem Schmutz. | Fi.34 Mi.33 |
| 900 PLN | |
2089 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 9, gwarancja i oznaczenie Falkowski. | Fi.34 Mi.33 |
| 240 PLN | |
2090 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 53, gwarancja i oznaczenie Jendroszek. | Fi.34 Mi.33 |
| 150 PLN SPRZEDANY | |
2091 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z przesuniętym w pionie nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz. 21 "uszkodzone litery PO w POCZTA i w POLSKA", gwarancja i oznaczenie pozycji. | Fi.34 Mi.33 |
| 260 PLN | |
2092 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z przesuniętym w pionie nadrukiem pierwszą formą i błędem na poz. 15 "cienkie Z", sygnowany, gwarancja Mikstein, z oznaczeniem Ćwiertnia. | Fi.34 B1 Mi.33 |
| 360 PLN | |
2093 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 17, gwarancja i oznaczenie Jendroszek. | Fi.35 Mi.34 |
| 220 PLN | |
2094 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 56, gwarancja i oznaczenie. | Fi.35 Mi.34 |
| 100 PLN | |
2095 |
1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek z nadrukiem pierwszą formą poz.27 z lekkim uszkodzeniem rombu, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.35 Mi.34 |
| 120 PLN | |
2096 |
| 100 PLN | |
2097 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 46, gwarancja i oznaczenie Jungjohann. | Fi.35 Mi.34 |
| 250 PLN | |
2098 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.76, ładny stan zachowania, gwarancja i opis Koopman. | Fi.35 Mi.34 |
| 250 PLN | |
2099 |
1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków za 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.4/15, wszystkie z błędem "cienkie Z", górne znaczki lekki ślad po podlepce, dolne - jeden z pełną oryginalną gumą bez śladu podlepki, drugi z lekkim zmatowieniem na gumie, bardzo ładny stan, dwa lekko sygnowane, gwarancja Ryblewski, z opisem każdego znaczka Schmutz. | Fi.35 B1 Mi.34 |
| 2 000 PLN | |
2100 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą z poz.10 z oryginalnego obiegu, unieważniony rzadszym kasownikiem KROSNO, sygnatura SM, gwarancja i oznaczenie Mikstein. | Fi.36 Mi.35 |
| 550 PLN | |
2101 |
| 800 PLN | |
2102 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 83, gwarancja i mini fotoatest. | Fi.36 Mi.35 |
| 900 PLN | |
2103 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 20 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z nowo skatalogowanym błędem na poz.41 "otwarte O w POCZTA"; pięknie skasowany na wycinku, bardzo ładny stan, gwarancja i opis Mikstein. | Fi.36 B10 Mi.35 |
| 1 600 PLN | |
2104 |
1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek za 25 hal. z nadrukiem formą IIB z poz. 37, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.37II Mi.36 |
| 6 000 PLN | |
2105 |
| 25 PLN | |
2106 |
1919 wydanie krakowskie, brzegowy znaczek za 25/80 hal., gwarancja Krawczyk. | Fi.38 Mi.48 |
| 30 PLN | |
2107 |
| 25 PLN | |
2108 |
1919 wydanie krakowskie, duże podlepki, gwarancja Schmutz. | Fi.38 Mi.48 |
| 20 PLN | |
2109 |
1919 wydanie krakowskie - BOCHNIA, oryginalnie użyty dnia 23.1.19 w Bochni znaczek za 25/80 hal., dodatkowo z wyraźnie widocznym po lewej stronie brzegiem formy przedrukowej, gwarancja Schmutz. | Fi.38 Mi.48 |
| 150 PLN | |
2110 |
1919 wydanie krakowskie, gwarancja Mikstein. | Fi.38 Mi.48 |
| 20 PLN | |
2111 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25/80 hal. z niespotykanie dużym przesunięciem nadruku i dodatkowo unieważniony bardzo rzadką stemplownicą mechaniczną rusztową, spotykaną tylko na skarcie, sygnowany, gwarancja Schmutz. | Fi.38 Mi.48 |
| 1 200 PLN | |
2112 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 25/80 hal. z bardzo rzadkim błędem "w literze A odbicie krążka z perforacji tzw. gwóźdź", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.38 B Mi.48 |
| 1 200 PLN | |