Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
---|---|---|---|---|---|
2286 |
1917 Orzeł, niezrealizowany projekt (na konkurs Warszawskiego Towarzystwa Artystycznego) pierwszego po odzyskaniu niepodległości znaczka polskiego za 15 hal., wzór drugi - siatka z kółek w tle tarczy, na białym grubym lub średnim papierze; w kolorach: czerwonym, zielonym, rzadkim lilabrązowym (gwarancja Saliker) i bardzo rzadkim czarnym; niegumowane, widać lekkie ślady po podlepkach. | |
| 600 PLN | |
2287 |
1917 Orzeł, niezrealizowany projekt (na konkurs Warszawskiego Towarzystwa Artystycznego) pierwszego po odzyskaniu niepodległości znaczka polskiego za 15 hal., marginesowy w kolorze zielonym i czerwony, wzór drugi - siatka z kółek w tle tarczy, na białym papierze - rzadsze z zielonożółtym poddrukiem, niegumowane, lekkie ślady po podlepkach, gwarancja Saliker. | |
| 300 PLN | |
2288 |
1918 BYDGOSZCZ - prekursor - niemiecki znaczek Zgromadzenia Narodowego za 10 fen użyty na Ziemiach Polskich, skasowany 29.12.19 datownikiem niemieckim Bromberg z wyróżnikiem "*3a", bardzo dobry stan zachowania. | Mi.107 |
| 50 PLN | |
2289 |
1918 POLSKIE MARKI POCZTOWE - Katalog Prac Konkursowych, książeczka zawierająca 148 projekty na 35 stronach, w tym 4 - na brakującej zwykle stronie 8 w kolorze niebieskim (kartka luźno włożona), 13 kolorowych na rozkładanej ostatniej stronie (dwie strony oddzielnie dołożone luzem); część z nich wykorzystano przy oficjalnych wydaniach z lat 1918-23; kompletny katalog w dobrym stanie, typowe drobne uszkodzenia okładki. | |
| 1 900 PLN | |
2290 |
1918 prekursory, przekaz pieniężny z Strumienia wysłany 16.11.18 do Austrii, opłata znaczkiem austriackim, w tym czasie jedynymi w obiegu na terytorium Galicji, wycofanymi z obiegu 20 stycznia 1919. | |
| 230 PLN | |
2291 |
1918 POLSKIE MARKI POCZTOWE - katalog Prac Konkursowych, dwie książeczki zawierające (na 35 stronach) 144 projekty znaczków w kolorze niebieskim w pierwszej książeczce i brązowej w drugiej książeczce, i po 13 kolorowych na rozkładanej ostatniej stronie, brakująca jak w większości katalogów strona 8; część z nich wykorzystano przy oficjalnych wydaniach z lat 1918-23; katalogi z uszkodzeniami okładek w środku w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 2 200 PLN | |
2292 |
1918 Wychodźctwo Ojczyźnie - 3 Maj 1918 - czworobloki cegiełek patriotycznych za 2, 5, 10 i 25 dolarów wydane przez Komitet Wykonawczy Komitetu Narodowego działający w Chicago w latach 1916-1926, nalepki za 10 i 25 dolarów podklejone w środkiem na białym papierze. W dniu 3-go maja 1918 roku z inicjatywy Ignacego Paderewskiego Komitet ogłosił wielką kampanię patriotyczną której celem było zbieranie funduszy wśród Polonii amerykańskiej na tworząca się we Francji armię Hallera i pomoc dla mieszkańców ziem polskich zniszczonych działaniami wojennymi. | |
| 500 PLN SPRZEDANY | |
2293 |
1918 JABŁONNA, znaczek z bardzo ładnie odciśniętym stemplem prowizorycznym z Jabłonny (przebarwienia na końcach ząbków). | |
| 60 PLN | |
2294 |
1918 JABŁONNA, znaczek ze stemplem prowizorycznym z Jabłonny (uszkodzony prawy górny narożnik). | |
| 80 PLN | |
2295 |
1918 prekursory, przekaz pieniężny z Skawiny nadany 30.12.18 do Czechosłowacji, na odwrocie stemple odbiorcze. | |
| 200 PLN | |
2296 |
1918 prekursory, przekaz pieniężny z Skrzeczowa nadany 13.12.18 do Czechosłowacji, na odwrocie stemple odbiorcze. | |
| 200 PLN | |
2297 |
1918 prekursory, przekaz pieniężny z Jaworzna nadany 30.12.18 do Czechosłowacji, na odwrocie stemple odbiorcze. | |
| 200 PLN | |
2298 |
1918 prekursory, przekaz pieniężny z Karwiny nadany 17.12.18 do Czechosłowacji, na odwrocie stemple odbiorcze. | |
| 200 PLN | |
2299 |
1918 prekursory, przekaz pieniężny z Chybi nadany 13.11.18 do Czechosłowacji, na odwrocie stemple odbiorcze. | |
| 200 PLN | |
2300 |
1918 prekursory, przekaz pieniężny z Chybi nadany 13.11.18 do Czechosłowacji, na odwrocie stemple odbiorcze. | |
| 200 PLN | |
2301 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, seria kasowana (Fi.100.-), najdroższy znaczek za 6 hal. gwarancja Krawczyk. | Fi.55-65 Mi.54-64 |
| 80 PLN | |
2302 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, seria pięknie kasowana i lokalnie ząbkowana w ŻYWCU, gwarancja Jaszczyk. | Fi.55-65 Mi.54-64 |
| 600 PLN | |
2303 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, seria czysta (Fi.130.-), najdroższy znaczek za 6 hal gwarancja; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.55-65 Mi.54-64 |
| 110 PLN | |
2304 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, seria. | Fi.55-65 Mi.54-64 |
| 100 PLN | |
2305 |
1919 wydanie Komisji Likwidacyjnej, znaczek za 6 hal. gwarancja. | Fi.55-65 Mi.54-64 |
| 70 PLN | |
2306 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, kartka z Białej nadana 1.03.19 do Wiednia. | Fi.57, 62 |
| 100 PLN | |
2307 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek ze spektakularną, powtarzalną tylko w części nakładu usterką w postaci plamy nad literą Z w wyrazie POCZTA, gwarancja na życzenie | Fi.58 Mi.57 |
| 120 PLN | |
2308 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek za 6 hal., gwarancja. | Fi.58 Mi.57 |
| 60 PLN | |
2309 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek za 6 h. jasnym odcieniu, z błędem "kolec na lewym skrzydle orła" (Fi.90.-), gwarancja i oznaczenie. | Fi.58 B1 Mi.57 |
| 80 PLN | |
2310 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, list z Bielska na kopercie żałobnej do Austrii, stempel krakowskiej cenzury wojskowej. | Fi.59 |
| 100 PLN | |
2311 |
1919 wydanie Komisji rządzącej, kartka z Cieszyna 20.5.19 na Morawy, widokówka z Cieszyna, gwarancja. | Fi.60 Mi.59 |
| 150 PLN | |
2312 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, kartka z Sanoka do Przemyśla, stempel cenzury wojskowej w Sanoku. | Fi.60 |
| 100 PLN | |
2313 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, kartka z Puław nadana 30.03.19 do Lublina. | Fi.60 |
| 100 PLN | |
2314 |
1919 całostka z nadrukiem typ 25a z obiegu pocztowego z Bielska nadana 6.06.19 do Czechosłowacji. | Fi.60, Cp16Ix |
| 100 PLN | |
2315 |
1919 kartka z Bielska do Austrii, całostka wydania krakowskiego z nadrukiem typ 121, stempel krakowskiej cenzury wojskowej. | Fi.60, Cp16xII |
| 100 PLN | |
2316 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek za 20 h. z niekatalogowanym błędem na poz.61 "przerwane O w POLSKA", gwarancja i opis. | Fi.61 B Mi.60 |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
2317 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek za 25 h. z usterką na poz. 62 "przekreślone OLS", błędy na tej wartości są rzadkie, gwarancja i opis. | Fi.62 B Mi.61 |
| 257 PLN SPRZEDANY | |
2318 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, próba znaczka za 25 h. w kolorze fioletowym (Fi.3200.-) na nieco pogiętym niebieskobiałym cienkim papierze, gwarancja Schmutz. | Fi.62 P5y Mi.61 |
| 3 000 PLN | |
2319 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, rzadkie całkowite fałszerstwo dwukolorowego znaczka za 1 kr., ciekawe do specjalizacji, gwarancja i oznaczenie FALSUM. | Fi.65 FFi Mi.64 |
| 100 PLN | |
2320 |
1919 wydanie Komisji Rządzącej, wieloblok z drukiem na pomarszczonym papierze (charakterystyczne "rozejście się" rysunku) - znaczki w trzeciej kolumnie. | Fi.65MK Mi.64 |
| 95 PLN | |
2321 |
1919 wydanie w walucie koronowej, makulatura znaczka za 3 hal. w czworobloku, na wysokości napisu POCZTA z dziesiątego wiersza pomiędzy arkuszem drukarskim, a płaską formą znalazła się karbowana "listwa", została ona sucho wyciśnięta w arkuszu, a po obu jej stronach papier pozostał niezadrukowany, w efekcie brak dolnej części rysunku znaczka w dziewiątym wierszu i górnej w dziesiątym - unikalny niespotykany dotąd błąd, gwarancja Schmutz. | Fi.73 MK Mi.65 |
| 4 000 PLN | |
2322 |
1919 wydanie w walucie koronowej, marginesowa parka prób znaczka za 3 hal. w kolorze brązowawopomarańczowym, gwarancja Krawczyk. | Fi.73 P3 Mi.65 |
| 180 PLN | |
2323 |
1919 wydanie w walucie koronowej, próba znaczka za 3 hal. w kolorze ciemnopomarańczowym, sygnowana Saliker, gwarancja. | Fi.73 P4 Mi.65 |
| 90 PLN | |
2324 |
1919 wydanie w walucie koronowej, czysta seria cięta w czworoblokach, niektóre znaczki w marginesowych lub narożnych, rzadkie z tak wczesnego okresu. | Fi.73-84A Mi.65-76 |
| 2 400 PLN | |
2325 |
1919 wydanie w walucie koronowej, seria cięta. | Fi.73-84A Mi.65-76 |
| 380 PLN | |