Aukcja zakończy się 08.07.2024

Aukcja 117. PRL 1952-1989

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
8674

1960 ptaki chronione w Polsce, znaczki w różnych odmianach barw, prawy znaczek z drukiem barwy czerwonej w miejsce żółtej.

Fi.1062MK
Mi.1197
30 PLN
8675

1960 ptaki chronione w Polsce, niespasowany druk kolorów - pogrubione nogi.

Fi.1065
Mi.1200
35 PLN
8676

1960 ptaki chronione w Polsce, znaczek za 40 gr. z błędem "pogrubione NY w CZARNY", gwarancja z opisem Schmutz.

Fi.1065 B1
Mi.1200
30 PLN
8677

1960 FDC - "Ptaki chronione w Polsce", znaczek za 40 gr z błędem "pogrubione litery NY w CZARNY" na poz.8 w części nakładu, pozostałe 3 koperty gratis (komplet FDC Fi.80.-); gwarancja; temat - PTAKI.

Fi.1065 B1, 1062-73
Mi.1197-1208
100 PLN
8678

Fi.1065B1
Mi.1200
35 PLN
8679

1960 ptaki chronione w Polsce, znaczek z błędem "pogrubione litery NY", gwarancja i opis Walocha.

Fi.1065B1
Mi.1200
20 PLN
8680

Fi.1070-73
Mi.1205-08
120 PLN
8681

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, blok.

Fi.bl.22
320 PLN
8682

Fi.bl.22-26
Mi.1151-5 KB
1 900 PLN
8683

1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, komplet bloków (Fi.2200.-), blok 24 za 1,35 zł. ze znakiem wodnym w bardzo rzadkim położeniu Wz.III.5 zamiast Wz.III.3, blok 23 za 60 gr. z błędami występującym tylko w 3 sektorze na znaczku z poz.1 "cyfra 9 w 1939 z ogonkiem" i z poz.3 "dwie poziome kreski w literze L w POLSKIEGO", bardzo ładny stan zachowania.

Fi.bl.22-26 (bl.24 Wz.5), 1008 B6 + B7
Mi.1151-55
5 600 PLN
8684

Fi.bl.22-26 1008 B11 + B12
Mi.1151-55
2 400 PLN
8685

Fi.bl.25
320 PLN
8686

Fi.bl.27
Mi.1177
120 PLN
8687

Fi.bl.27
Mi.1177
180 PLN
8688

1960-81 zestaw ośmiu czarnodruków w pięknym stanie.

360 PLN
8689

1960 "100 LAT POLSKIEGO ZNACZKA POCZTOWEGO WIELKOPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA 6-13-XI 1960" czysty arkusz nalepek wystawowych z nadrukiem okrągłej pieczęci z lilijką "POCZTA HARCERSKA"; niecodzienny walor w doskonałym stanie zachowania; temat - HARCERSTWO.

120 PLN
8690

1960 bloczek-winietka "1860-1960 100 LAT ZNACZKA POCZTOWEGO - POKAZ STEMPLI POCZTOWYCH WARSZAWA".

60 PLN
8691

Fi.110-2P
Mi.1254-6
4 800 PLN
8692

1961 rocznik znaczków czystych (Fi.215,90).

Fi.1074-1143
Mi.1218-88
180 PLN
8693

Fi.1074-1143
Mi.1218-1288
220 PLN
8694

1961 pierwszy lot człowieka w kosmos - Jurij Gagarin, parka znaczków za 60 gr. na papierze ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu - III.5, gwarancja i opis.

Fi.1083
Mi.1227
80 PLN
8695

1961 Pierwszy lot człowieka w kosmos, czworoblok znaczków za 60 gr, lewy dolny z błędem na poz.7 "w dolnej części rysunku globu ziemskiego - plamka w kształcie litery L", wodny znak III.7, czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.1083 B1
Mi.1227
50 PLN
8696

1961 XXX Międzynarodowe Targi Poznańskie, znaczek z niespasowanym drukiem barwy niebieskiej.

Fi.1087MK
Mi.1231
120 PLN
8697

1961 Wielcy Polacy - Mieszko I, narożny czworoblok znaczków za 60 gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu - III.8, gwarancja i opis każdego znaczka Schmutz.

Fi.1088
Mi.1232
280 PLN
8698

1961 polski przemysł okrętowy, seria na kopertach pierwszego dnia obiegu.

Fi.1094-9 FDC
15 PLN
8699

Fi.1095
Mi.1239
120 PLN
8700

1961 polski przemysł okrętowy, znaczek z pustopolem na dolnym marginesie.

Fi.1095
Mi.1239
220 PLN
8701

1961 polski przemysł okrętowy, pasek znaczków za 1,55 zł z pustopolem na dolnym marginesie.

Fi.1095
Mi.1239
230 PLN
8702

Fi.1103-04 Pw
Mi.1247-48
40 PLN
8703

1961 "TRZECI MIĘDZYNARODOWY SPŁYW KAJAKOWY NA BRDZIE" artystyczna widokówka wykonana techniką litograficzną, wysłana 27.8 z Bydgoszczy do Warszawy; dekoracyjna całość.

Fi.1110B
Mi.1254A
50 PLN
8704

1961 40 rocznica III Powstania Śląskiego, znaczek za 60 gr ze znacznie przesuniętą perforacją, znak wodny III.8.

Fi.1115
Mi.1259
27 PLN
8705

1961 miesiąc oszczędności, znaczek za 40 gr. ze znakiem wodnym w rzadszym położeniu - III.6, gwarancja Falkowski.

Fi.1117
Mi.1261
50 PLN
8706

1961 miesiąc oszczędności, znaczek za 60 gr. ze znakiem wodnym w bardzo rzadkim położeniu - III.6, gwarancja i opis położenia znaku wodnego Schmutz.

Fi.1120
Mi.1264
200 PLN
8707

1961 miesiąc oszczędności, znaczek za 2,50 zł. ze znakiem wodnym w rzadszym położeniu - III.4, gwarancja i opis.

Fi.1121
Mi.1265
80 PLN
8708

1961 miesiąc oszczędności, pozioma parka znaczków za 2,50 gr. z rzadkim na tym wydaniu i dotąd niekatalogowanym brakiem perforacji poziomej, znaczki te pochodzą prawdopodobnie z drugiego od dołu rzędu, dolny z perforacją nasuniętą na rysunek znaczków został prawdopodobnie odcięty przez brakarza, dobrą ilustracją takiego błędu z tego samego okresu jest lot 27236 z aukcji 109, gwarancja.

Fi.1121 MK
Mi.1265 Uu
1 200 PLN
8709

1961 15. rocznica powstania UNICEF, parka rozdzielona międzypolem.

Fi.1127
Mi.1272
35 PLN
8710

1961 XV sesja RWPG, znaczek za 40 gr - narożny czworoblok, na prawym marginesie widoczny napis "RYCHT II", wg. Polskich Znaków Pocztowych: Przy krzyżykach markacyjnych spotyka się odręczne oznaczenie maszynisty, np."RYCHT II"."; znak wodny III.8.

Fi.1130
Mi.1275
40 PLN
8711

1961 owady chronione, seria z odmianami papieru.

Fi.1132-43
Mi.1277-88
130 PLN
8712

1961 Owady chronione, seria na kartach maksimum.

Fi.1132-43
Mi.1277-88
400 PLN
8713

1961 Owady chronione, seria czysta (Fi.100.-).

Fi.1132-43
Mi.1277-88
70 PLN