Aukcja zakończy się 08.07.2024

Aukcja 117. PRL 1952-1989

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
8714

Fi.1132-43
Mi.1277-88
20 PLN
8715

1961 FDC - "Owady chronione", 6 kopert (Fi.110.-).

Fi.1132-43
Mi.1277-88
60 PLN
8716

1961 owady chronione, seria w arkuszach sprzedażnych zagiętych w połowie.

Fi.1132-43 ark.
Mi.1277-88
3 000 PLN
8717

Fi.1137
Mi.1282
30 PLN
8718

1961 Owady chronione, znaczek za 80 gr z błędem "przerwane litery L i K"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja z opisem.

Fi.1137 B1
Mi.1282
30 PLN
8719

1961 owady chronione, znaczek z błędem "przerwane L i k".

Fi.1137B1
Mi.1281
10 PLN
8720

1961 Owady chronione, marginesowy czworoblok znaczków za 5,60 zł., lewy dolny z błędem na poz.13 "chorągiewka przy ZŁ" (Fi.405.-), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.1143 B1
Mi.1288
400 PLN
8721

Fi.1143 B1
Mi.1288
150 PLN
8722

1961 owady chronione, znaczek z błędem "chorągiewka przy literze Ł w nominale" na kopercie FDC, gwarancja i oznaczenie na odwrocie Wysocki. Fischer 180 zł.

Fi.1143B1
Mi.1288
160 PLN
8723

1961 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna Miast targowych "Intermess II", odmiany bloku i koperta pierwszego dnia obiegu na kartach albumowych.

Fi.bl.29I, 29II
Mi.Bl.25
25 PLN
8724

Fi.943
Mi.1088
30 PLN
8725

1962 "Przewieziono na ORP "GRYF" Gdynia-Narwik 19.06.-27.07.1962" stempelek poczty okrętowej na kopercie wydanej z okazji XXII rocznicy bohaterskiej walki ORP "Grom" pod Narwikiem; dodatkowo okolicznościowy list z listą poległej załogi polskiego okrętu; datownik Narvik 7.7.

Fi.1046, 1053
Mi.1190, 1209
40 PLN
8726

1962 20. rocznica powstania PPR, seria w parkach rozdzielonych międzypolem.

Fi.1144-8
Mi.1289-93
160 PLN
8727

Fi.1144-48 Pp
Mi.1289-93
70 PLN
8728

Fi.1144-48 Pp
Mi.1289-93
180 PLN
8729

Fi.1144-1221
Mi.1289-1369
150 PLN
8730

1962 rocznik znaczków czystych (bez bl.31-33 (ark.1149-51a); Fi.226,80).

Fi.1144-1221
Mi.1289-1369
190 PLN
8731

Fi.1144-1308
Mi.1289-1456
490 PLN
8732

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata FIS w Zakopanem, seria i blok ostemplowane okolicznościowo na kopertach.

Fi.1149-51a, bl.24
Mi.1294-1296A, Bl.25
15 PLN
8733

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata FIS w Zakopanem, znaczki za 40 gr i 1,50 zł skasowane okolicznościowo 21.2 na specjalnej widokówce wydanej z okazji zawodów wysłanej do Warszawy; dobry stan zachowania.

Fi.1149a, 1151a
Mi.1294A, 1296A
40 PLN
8734

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata FIS w Zakopanem, znaczki za 40 gr w czworobloku, lewy dolny z błędem na poz.29 "wcięcie w koszulce startowej drugiej zawodniczki", czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.1149a B1
Mi.1294A
50 PLN
8735

1962 "ZAKOPANE 1 SKOCZNIA NARC." - znaczek za 1,50 zł skasowany 19-2 rzadkim datownikiem na efektownej ilustrowanej karcie maksimum, dodatkowo stempel okolicznościowy "FIS 18-25 LUTY 1962".

Fi.1151a
Mi.1299
80 PLN
8736

Fi.1151bMK
Mi.1296
70 PLN
8737

1962 XV Wyścig Pokoju, znaczek za 60 gr z błędem kreska zamiast kropki między PRAGA i WARSZAWA", wodny znak III.8, czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.1158 B1
Mi.1306
30 PLN
8738

1962 XV Wyścig Pokoju, dolny znaczek z błędem "kropka zamiast kropki między PRAGA i WARSZAWA".

Fi.1158B1
Mi.1306
20 PLN
8739

1962 XV Wyścig Pokoju, znaczek z niespasowanym drukiem barw.

Fi.1158MK
Mi.1306
150 PLN
8740

1962 XV Wyścig Pokoju, narożny czworoblok znaczków za 60 gr, dwa dolne z błędami na poz.8 i 9 "kreska zamiast kropki między PRAGA i WARSZAWA", papier barwiony jednostronnie, wodny znak III.8; przy krzyżyku markacyjnym odręczne oznaczenia maszynisty; czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.1158a B1
Mi.1306
80 PLN
8741

Fi.1164
Mi.1312
40 PLN
8742

1962 Wielcy Polacy (II), znaczek za 60 gr ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu - III.6; gwarancja i opis.

Fi.1164
Mi.1312
40 PLN
8743

1962 wielcy Polacy (II) - Maria Konopnicka, narożny czworoblok znaczków za 60 gr., prawy górny z błędem na poz.2 "broszka" (w parce Fi.900.-), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.1169+1169 B1
Mi.1316 I
1 100 PLN
8744

1962 wielcy Polacy, Konopnicka z "broszką".

Fi.1169B1
Mi.1316I
100 PLN
8745

1962-64 koperta ze znaczkiem skasowanym 12.8 w miejscowości Łękawica i winietką STUDZIANKI ze stemplem okolicznościowym "XVIII Rocznica Bitwy pod Studziankami KOZIENICE - STUDZIANKI 11-12.VIII.62 r." i dwa arkusze winietek z nadrukami z okazji XX-rocznicy bitwy, arkusz numerowany: nadruki błękitne (górna połowa) i zielone (dolna połowa), arkusz bez numeru: nadruki niebieskie (górna połowa) i złote (dolna połowa); rzadko oferowany zestaw w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.1170
Mi.1318
600 PLN
8746

1962 VII lekkoatletyczne Mistrzostwa Europy w Belgradzie, znaczek za 1,55 zł z błędem na poz.21 "ścięta podstawa 2 w 1962"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.1195A B1
Mi.1343B
40 PLN
8747

1962 Pierwszy zespołowy lot kosmiczny, seria w parkach rozdzielonych międzypolami.

Fi.1202-03
Mi.1350-51
60 PLN
8748

Fi.1203B1
Mi.1351I
90 PLN
8749

1962 pierwszy zespołowy lot kosmiczny, lewy znaczek bez napisu PWPW.

Fi.1203B1
Mi.1351I
50 PLN
8750

Fi.1205-6
80 PLN
8751

1962 Rok Korczakowski, seria w arkuszach sprzedażnych w dobrym stanie.

Fi.1209-14 ark.
Mi.1357-62
1 500 PLN
8752

Fi.1216-21
Mi.1364-69
200 PLN
8753

1962 Bajka Marii Konopnickiej "O krasnoludkach i sierotce Marysi", znaczek za 1,55 zł z błędem na poz.2 "niebieska kropka przed nosem"; niewielkie zagniecenie papieru po lewej stronie; gwarancja i opis.

Fi.1219 B1
Mi.1367
165 PLN