Aukcja zakończy się 08.07.2024

Aukcja 117. PRL 1952-1989

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
8514

1957 Dzień Znaczka, narożnik z arkusza z numerem walca.

Fi.885
Mi.1030
25 PLN
8515

1957 Dzień Znaczka, parka znaczków za 2,50 zł. w rzadszym układzie, prawy z błędem na poz.62 "otwarte usta", to klasyczny błąd znaczka wybranego kiedyś najładniejszym światowym znaczkiem roku, gwarancja i opis.

Fi.885 B1
Mi.1030I
300 PLN
8516

1957 Dzień Znaczka, prawy znaczek z błędem "otwarte usta".

Fi.885B1
Mi.1030
35 PLN
8517

Fi.885B1
Mi.1031F
35 PLN
8518

1957 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek z przesuniętą perforacją.

Fi.892MK
Mi.1038
20 PLN
8519

1957 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek makulaturowy drukowany na zmarszczonym papierze, osobliwe, gwarancja Walocha.

Fi.894MK
Mi.1039
240 PLN
8520

1957 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek bez druku barwy zielonej, gwarancja i opis Walisch.

Fi.894MK1
Mi.1039F
600 PLN
8521

1957 Organizacja Narodów Zjednoczonych, blok czysty (Fi.90.-).

Fi.bl.19
Mi.Bl.20
70 PLN
8522

1957 Organizacja Narodów Zjednoczonych, blok.

Fi.bl.19
Mi.Bl.20
80 PLN
8523

Fi.bl.19
Mi.Bl.20
70 PLN
8524

Fi.bl.19
Mi.Bl.20
70 PLN
8525

1957 Organizacja Narodów Zjednoczonych, znaczek z bloku, czysty.

Fi.bl.19 (857)
Mi.1001
40 PLN
8526

1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, list polecony z Cieplic do Warszawy opłacony okolicznościowym blokiem, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.bl.20
Mi.Bl.21
60 PLN
8527

Fi.bl.20
Mi.Bl.21
20 PLN
8528

1957-1990 kwiaty i owoce - zestaw kompletnych czystych serii znaczków tematycznych, w bardzo dobrym stanie (Mi.80 euro, Fi.203.-); temat - FLORA.

140 PLN
8529

1957 nalepki okolicznościowe VII Ogólnopolskiej Wystawy Filatelistycznej.

50 PLN
8530

1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, zestaw 2 pamiątkowych kart i 2 kopert z ozdobnymi, wykonanymi drzeworytem, winietami okolicznościowymi autorstwa Eugeniusza Pichella (twórcy wielu grafik obozu jenieckiego IIC) z nalepkami wystawowymi i stemplami okolicznościowymi wystawy; bardzo dobry stan zachowania.

200 PLN
8531

1958 400-lecie Poczty Polskiej, marginesowa parka znaczków za 2,50 zł., prawy z błędem "00 zamiast 400", gwarancja i oznaczenie.

Fi.900 B1
Mi.1045I
60 PLN
8532

1958 rocznik kopert FDC (w tym 2 x 924-26, Fi.233.-).

Fi.900-40
Mi.1045-Bl.22
180 PLN
8533

1958 rocznik znaczków czystych (Fi.238.-).

Fi.900-40
Mi.1045-Bl.22
180 PLN
8534

1958 400-lecie Poczty Polskiej, dolny środkowy znaczek z poz. 92 z błędem "00 zamiast 400".

Fi.900B1
Mi.1045I
100 PLN
8535

Fi.901-5
Mi.1046-50
250 PLN
8536

1958 "X KRAJOWA WYSTAWA PSÓW RASOWYCH" Wrocław 1, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 19.X; temat - PIES.

Fi. 902II
Mi.1047
20 PLN
8537

1958 Zabytkowe ratusze, 40 gr typu II metrykalna parka pozioma na papierze o widocznym słabym żeberkowaniu pionowym z oznaczeniem walca (2 walec, 1 nakład, 1 moletowanie) znajdującym się przed 1 znaczkiem; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.902II
Mi.1047
100 PLN
8538

1958 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Oświęcim - Katowice nr 311.

Fi.903
10 PLN
8539

1958 Zabytkowe ratusze, 2,10 zł metrykalna parka pozioma na papierze o widocznym słabym żeberkowaniu pionowym z oznaczeniami walca (1 walec, 1 nakład) i sektora drukarskiego znajdującymi się przed 1 znaczkiem; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.904
Mi.1049
100 PLN
8540

1958 szlachetne gatunki ryb, lekko przesunięty druk barwy czarnej - podwójne oczy.

Fi.906
Mi.1051
30 PLN
8541

1958 szlachetne gatunki ryb, znaczek z niespasowanym drukiem barw, wrażenie druku podwójnego, gwarancja i opis Walocha.

Fi.906
Mi.1051
60 PLN
8542

1958 szlachetne gatunki ryb, blok legitymacyjny znaczka za 40 gr.

Fi.906
30 PLN
8543

1958 szlachetne gatunki ryb, znaczek z perforacją przesuniętą już na liczby rozrachunkowe na górze.

Fi.908
Mi.1053
25 PLN
8544

1958 szlachetne gatunki ryb, lekko przesunięty druk barwy niebieskiej - podwójne oko.

Fi.910
Mi.1055
20 PLN
8545

1958 szlachetne gatunki ryb, znaczek z niespasowanym drukiem kolorów - efekt "podwójnej" ryby.

Fi.910
Mi.1055
120 PLN
8546

1958 szlachetne gatunki ryb, znaczek z niespasowanym drukiem barw - wrażenie druku podwójnego - między innymi "podwójne oczy".

Fi.910MK
110 PLN
8547

1958 140. rocznica Uniwersytetu warszawskiego, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.911
Mi.1056
30 PLN
8548

1958 XXVII Międzynarodowe Targi Poznańskie, 2,50 zł metrykalny czworoblok na papierze o widocznym słabym żeberkowaniu pionowym z liczbami rozrachunkowymi na dolnym marginesie i krzyżykami markacyjnymi znajdującymi się przed 91 znaczkiem; czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.912
Mi.1057
100 PLN
8549

1958 Międzynarodowy Rok Geofizyczny, znaczek za 60 gr z błędem na poz.25 "plama na wysokości cyfr 1 i 9"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.916 B2
Mi.1061
128 PLN
8550

1958 400-lecie Poczty Polskiej, parka znaczków ciętych.

Fi.920nz
Mi.1065U
800 PLN
8551

1958 400 lat Poczty Polskiej, arkusik ostemplowany okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu.

Fi.927I
Mi.1072
40 PLN
8552

1958 karnet - "400 LAT POCZTY POLSKIEJ" z arkusikiem.

Fi.927I
Mi.1072
40 PLN
8553

1958 400 lat Poczty Polskiej, arkusik z węzszym przeperforowanym marginesem na górze, wariant przeznaczony do wklejenia do książki "400 lat Poczty Polskiej", poza lekkim widocznym na skanie zgieciem z dobrym stanie zachowania.

Fi.927II
Mi.1072
400 PLN