Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 117. PRL 1952-1989

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
8394

1955 50. rocznica rewolucji 1905 roku, seria z odmianami papieru (jednolity i siatka).

Fi.802-3
Mi.946-7
20 PLN
8395

1955 karnet - "ROK MICKIEWICZOWSKI".

Fi.804-07
Mi.948-51
20 PLN
8396

1955 50-lecie Związku Nauczycielstwa Polskiego, seria z odmianami ząbkowań.

Fi.808-9
Mi.952-3
40 PLN
8397

1955 50-lecie Związku Nauczycielstwa Polskiego, seria w czworoblokach.

Fi.808-9
Mi.952-3
50 PLN
8398

1955 STALINOGRÓD "10 LAT PRL NA MORZU 1945-1955" Stalinogród 1 (jak w latach 1953-56 nazywano Katowice), znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 4.4 (Myślicki 56 007); temat - STATKI.

Fi.817
Mi.961
20 PLN
8399

1955 pomniki Warszawy, czworobloki znaczków z pomnikiem Marii Skłodowskiej Curie z nadrukiem PRÓBA, gwarancja.

Fi.960P
Mi.912P
500 PLN
8400

1955 V Światowy Festiwal Młodzieży i Studentów w Warszawie, komplet 2 kart skasowanych okolicznościowo.

Fi.Cp139-40
20 PLN
8401

Fi.bl.14, bl.15B1
Mi.Bl.15, Bl.16
120 PLN
8402

Fi.bl.14, bl.15B1
Mi.Bl.15-16
80 PLN
8403

1955 karnet - "VI OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA W POZNANIU".

Fi.bl.14-15
Mi.Bl.15-16
50 PLN
8404

1955 VI Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Poznaniu, bloki ostemplowana 9.7.55 - w trzecim dniu rzeczywistego obiegu, okolicznościowym datownikiem wystawy na specjalnej ilustrowanej kopercie; abonamentowe koperty 'FDC' z blokami 14 i 15 istnieją w dwóch wariantach, z i bez dodatkowego stempelka [PIERWSZY DZIEŃ], w obu przypadkach ostemplowane są z datą 20.7.55; nie jest wykluczone istnienie kopert wykonanych przez zwiedzających wystawę w jej pierwszym 7.7.55 - to rzeczywiste 'FDC', lub drugim 8.7.55 dniu, ale takie ostemplowania są unikalne.

Fi.bl.14-15
Mi.Bl.15-16
160 PLN
8405

Fi.bl.14-15
30 PLN
8406

Fi.bl.15 B1
Mi.Bl.16
70 PLN
8407

1955 VI Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, blok z niekatalogowanym błędem "kropka między L a A w FILATELISTYCZNA", gwarancja.

Fi.bl.15 B3
Mi.Bl.16
120 PLN
8408

Fi.bl.15B1
Mi.Bl.16
60 PLN
8409

1955 VI Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, blok z błędem "ścięte litery IV" na kopercie pierwszego dnia obiegu.

Fi.bl.15B1 FDC
Mi.Bl.16
100 PLN
8410

1955 VI Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Poznaniu, blok z błędem "przecinek między LN".

Fi.bl.15B2
Mi.Bl.16
100 PLN
8411

Fi.bl.16-17
Mi.Bl.17-18
30 PLN
8412

1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, bloki.

Fi.bl.16-17
Mi.Bl.17-18
70 PLN
8413

1955 karnet - bloki "MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA FILATELISTYCZNA W WARSZAWIE".

Fi.bl.16-17
Mi.Bl.17-18
50 PLN
8414

Fi.bl.16-17
Mi.Bl.17-18
50 PLN
8415

Fi.bl.16-17
Mi.Bl.17-18
60 PLN
8416

Fi.bl.17
Mi.Bl.18
350 PLN
8417

1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok z niespasowanym drukiem kolorów i z silnie przesuniętym drukiem barwy czarnej.

Fi.bl.17MK
Mi.Bl.18
110 PLN
8418

1956 Pałac Kultury i Nauki im. J.STALINA, znaczek na kopercie skasowany okolicznościowo 8.4 w Warszawie.

Fi.788a
Mi.930
20 PLN
8419

1956 "MIĘDZYNARODOWE SANECZKOWE MISTRZOSTWA POLSKI MIKUSZOWICE ŚL." znaczek na kopercie skasowany okolicznościowo 12.II.

Fi.791B
Mi.935A
10 PLN
8420

Fi.810-1
Mi.954-5
40 PLN
8421

1956 rocznik znaczków czystych (Fi.252.-).

Fi.810-50
Mi.954-94
210 PLN
8422

1956 rocznik kopert FDC (Fi.312.-).

Fi.810-50
Mi.954-94
250 PLN
8423

1956-1959 TOM III JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; aby ułatwić zakup wyłączono z niego arkusik i serię znaczków z przywieszkami "skrzydełka" (Ark.859, 859Pw), które można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to prawie 1090 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.810-1003
Mi.954-1147
650 PLN
8424

Fi.810-3422, bl.18-157
Mi.954-3570, Bl.19-127
3 900 PLN
8425

1956 karnet - "XI ZIMOWE AKADEMICKIE IGRZYSKA ŚWIATA" Zakopane.

Fi.812-14
Mi.955-57
40 PLN
8426

Fi.813
Mi.957
25 PLN
8427

Fi.813MK
Mi.957
85 PLN
8428

Fi.814 B1
Mi.957
60 PLN
8429

1956 IX Wyścig Pokoju, seria z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.820-1
50 PLN
8430

1956 IX Wyścig Pokoju, parka znaczków nieząbkowanych.

Fi.821nz
Mi.965U
1 900 PLN
8431

1956 turystyka, parka znaczków ciętych, dolny znaczek z plamą.

Fi.822nz
Mi.966U
900 PLN
8432

1956 turystyka, parka znaczków ciętych.

Fi.823nz
Mi.967U
1 200 PLN
8433

1956 turystyka, parka makulaturowa znaczków ciętych za 1,15 zł., w odmiennym odcieniu niż znaczek (Fi.800.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.825 nz MK
Mi.969U
600 PLN