Aukcja zakończy się 08.07.2024

Aukcja 117. Polska Ludowa 1944-1952

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
7037

1945 Warszawa oskarża, czworoblok znaczków w barwie szarofioletowej na papierze y4a, gwarancja i oznaczenie (na jednym znaczku) Walocha.

Fi.385e
Mi.419
60 PLN
7038

1945 Warszawa oskarża, znaczek w barwie szarofioletowej na papierze y3a, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.385e
Mi.419
20 PLN
7039

1945 Warszawa oskarża, narożny znaczek w barwie jasno brązowolila na papierze y2a z numerem walca na dolnym marginesie, podlepka na marginesie, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.385f
Mi.419
85 PLN
7040

1945 Warszawa oskarża, blok legitymacyjny znaczków w barwie jasnobrązowolila na papierze y2a, gwarancja i oznaczenie (na jednym znaczku) Walocha.

Fi.385f
Mi.419
191 PLN
7041

1945 Warszawa oskarża, znaczek w barwie jasno brązowolila na papierze y2a, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.385f
Mi.419
38 PLN
7042

1945 Warszawa oskarża, blok legitymacyjny znaczków w barwie brązowolila na papierze y2a, gwarancja i oznaczenie (na jednym znaczku) Walocha.

Fi.385g
Mi.419
240 PLN
7043

1945 Kongres Związków Zawodowych, znaczek na specjalnej karcie skasowany okolicznościowo 18.11 w pierwszym dniu obiegu; dodatkowy stempel okolicznościowy II Kongresu.

Fi.386
Mi.413
70 PLN
7044

Fi.386
Mi.413
120 PLN
7045

1945 VII Kongres Związków Zawodowych, narożny pasek.

Fi.386
Mi.413
50 PLN
7046

1945 Kongres Związków Zawodowych, oryginalnie obiegowo kasowany znaczek za 1,50+8,50 zł., użyto w Łodzi 1 w przedostatnim dniu obiegu 15.I.46, znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja.

Fi.386
Mi.413
100 PLN
7047

1945 VII Kongres Związków Zawodowych, znaczek na specjalnej okolicznościowej kartce, dwa kasowniki okolicznościowe kongresu.

Fi.386
Mi.413
40 PLN
7048

Fi.386
Mi.413
80 PLN
7049

Fi.386
Mi.413
60 PLN
7050

1945 kartka pierwszego dnia obiegu znaczka z okazji Kongresu Związków Zawodowych.

Fi.386 FDC
Mi.413
60 PLN
7051

1945 Kongres Związków Zawodowych, cięty znaczek za 1,50+8,50 zł. (Fi.12000.-), cięcie niecentryczne znacznie przesunięte w lewo, pełne ładnie zachowane gumowanie na całej powierzchni, gwarancja Falkowski.

Fi.386 nz
Mi.413 U
11 000 PLN
7052

1945 Powstanie Listopadowe, znaczek kasowany za 10 zł. użytyy w Piotrkowie Trybunalskim w drugim miesiącu obiegu, znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo.

Fi.387
Mi.420
80 PLN
7053

1945 115. rocznica Powstania Listopadowego, miejscowa kartka polecona z Lublina nadana 30.01.46 o charakterze filatelistycznym, opłata znacznie powyżej taryfy pocztowej.

Fi.387, Cp95
90 PLN
7054

1945 Powstanie Listopadowe, unikalna parka znaczków za 10 zł. z częściowym brakiem perforacji pomiędzy znaczkami - w tej postaci niekatalogowana, (parka z całkowitym brakiem perforacji Fi.5000.-), parka ważna, bo pokazuje jak powstały w części arkusza tego wydania znaczki cięte i dlaczego są tak rzadkie - w tym samym fragmencie arkusza musiały zostać jednocześnie pominięte (lub znacznie przesunięte) i perforacja pozioma i pionowa, gwarancja i opis błędu Schmutz.

Fi.387MK3
Mi.420
6 000 PLN
7055

1945 wydanie przedrukowe, czworoblok bez prawej części belki na górnym prawym znaczku, najprawdopodobniej przysłoniętej przypadkowo w czasie druku, fotoatest Walocha.

Fi.396aMK
Mi.409b
480 PLN
7056

1945 kartka z Ostrowca do Starachowic, stempel prowizoryczny Ostrowca, stempel cenzury wojskowej nr 1777.

Fi.Cp91I
250 PLN
7057

1945 kartka z Lublina do Sosnowca, stempel okolicznościowy Tygodnia Majdanka.

Fi.Cp91I
180 PLN
7058

1945 miejscowa kartka z Warszawy o charakterze filatelistycznym, stempel okolicznościowy Święta Ludowego, stempel cenzury wojskowej nr 1752.

Fi.Cp92
80 PLN
7059

1945 kartka z Łowicza do Zdun, stempel cenzury wojskowej nr 1089.

Fi.Cp92
100 PLN
7060

Fi.Cp92
30 PLN
7061

1945 kartka z Poznania do Warszawy, niemy kasownik urzędu pocztowego Poznań Osiedle warszawskie, stempel cenzury wojskowej 1283, stempel odbiorczy na froncie, gwarancja.

Fi.Cp92
60 PLN
7062

1945 zkartka z rzadkim datownikiem okolicznościowym "XXI REGATY WIOŚLARSKIE I KAJAKOWEW BYDGOSZCZY O MISTRZOSTWO POLSKI BRDYUJŚCIE" (Myślicki 45 008), dobry stan zachowania.

Fi.Cp93
50 PLN
7063

1945 ilustrowana karta prywatnego nakładu wydana z okazji Święta Sportu Śląskiego nadana 16.06.46 z Katowic, stempel okolicznościowy Święta Sportu.

Fi.Cp95AI
60 PLN
7064

1945 Belweder 3 zł, karta bez hasła propagandowego, sygnatura w układzie poziomym dofrankowana i jako lotnicza polecona wysłana 4.III.47 z urzędu Warszawa 22 do Brukseli, adresata nie odnaleziono i przesyłkę po doklejeniu nalepek w języku francuskim i niderlandzkim: "Inconnu" (nieznany) i "Onbekend" (nieznany) odesłano do nadawcy, datownik odbiorczy z 15.3; dekoracyjna całość o ładnie udokumentowanym obiegu, dobry stan zachowania.

Fi.Cp96IA, 377, 410
Mi.410, 443
120 PLN
7065

1945 Belweder 3 zł, karta z hasłem propagandowym 12, bez napisu "Ob." wysłana 18.11.47 z Sochaczewa do Łodzi, prowizoryczny datownik SOCHACZEW 2 z wyróżnikiem "a", dobry stan zachowania.

Fi.Cp96IIb
30 PLN
7066

1945 zwrotne poświadczenie odbioru z Chełma Lubelskiego z znaczkiem urzędowym, prowizoryczny kasownik z Chełma Lubelskiego.

Fi.U21
60 PLN
7067

1945 zabytki Krakowa - Pomnik Grunwaldzki, nie wprowadzony do obiegu znaczek za 50 gr. w kolorze karminowym, na papierze "łódzkim" z fabryki E.Hoffmana drzewnym szarożółtym, z pełną oryginalną gumą z jednym prawie niewidocznym śladem podlepki, gwarancja i oznaczenie.

Fi.XXI
500 PLN
7068

1945 "Opłata kredytowana rozp. R.K.P.T. Nr.11" - polecony list urzędowy wysłany 6.2 z Ministerstwo Aprowizacji w Lublinie do Marmoladziarni przy cukrowni w Przeworsku; okrągła pieczęć nadawcy z godłem "MINISTERSTWO Aprowizacji i Handlu"; stempelek cenzury wojskowej nr.8 o bardzo niskim numerze!!! przedwojenna koperta lotnicza o sygnaturze "Nr.310/Poczt.(II.-1939 r.)"; datownik odbiorczy na odwrocie; koperta z lewej strony mocno przycięta.

500 PLN
7069

1945 cenzura wojskowa 1262, list lotniczy wysłany 4.XII ze Szkocji do Warszawy, rozpieczętowany i ponownie zaklejony przez cenzurę.

150 PLN
7070

1945 telegram wysłany z Warszawy do Sompolna w dniu 17.VIII o godzinie 13:45, odebrany 18.VIII o godzinie 6, zwraca uwagę użycie prowizorycznego niemieckiego formularza; bardzo dobry stan zachowania.

W związku z dużą ilością depesz gratulacyjnych otrzymanych z okazji ślubu i wesela odbywających się w Sompolnie w tych dniach, na poczcie wyczerpał się zapas polskich blankietów i sięgnięto po druki niemieckie; warto dodać, że panna młoda p.Maria Hubówna w czasie wojny była tzw. "mateczką wojenną" organizującą pomoc dla polskich jeńców, których rodziny nie były w stanie wysyłać paczek, a przede wszystkim prowadziła z wieloma jeńcami korespondencję dla podtrzymania ich na duchu.

50 PLN
7071

1945 kompletny list polecony (z treścią w środku) z Moskwy 30.1.45 do Warszawy, stemple radzieckiej cenzury wojskowej i stempel polskiej cenzury wojskowej nr 1007.

140 PLN
7072

1945 kartka z Czechosłowacji do Zakopanego, stempel cenzury wojskowej nr 2061.

50 PLN
7073

1945 list z radzieckiej poczty polowej 17.7.45 do Gorlic, stemple radzieckiej cenzury wojskowej i polskiej nr 1661.

60 PLN
7074

1945 list żołnierski do Lwowa, stempel "Wojskowy" i stempel cenzury wojskowej nr 63 i kasowniki radzieckie.

100 PLN
7075

1945 list z Wielkiej Brytanii do Rogóźna, stempel cenzury wojskowej nr 2003.

60 PLN
7076

1945 składany list wojskowy ze stemplem radzieckiej poczty polowej do Kalisza przeadresowany na adres w Kole, stempel cenzury wojskowej nr 139.

140 PLN