Aukcja zakończy się 08.07.2024

Aukcja 117. Polska Ludowa 1944-1952

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
6877

1945 I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, kartka z stemplami z pierwszego dnia obiegu.

Fi.371
Mi.403
60 PLN
6878

1945 I OGÓLNOPOLSKI ZJAZD PRACOWNIKÓW POCZTY I TELEKOMUNIKACJI w POZNANIU, znaczek ostemplowany okolicznościowo w pierwszym dniu obiegu.

Fi.371 FDC
Mi.403
60 PLN
6879

1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, znaczek cięty z pierwszego nakładu z wyraźnym rastrem rysunku, bardzo rzadki prawdziwy, gwarancja.

Fi.371 nz
Mi.403 U
400 PLN
6880

1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, makulaturowy cięty znaczek za 1+5 zł. z drugiego nakładu, z mniej wyraźnym rastrem rysunku, ładny pięknie sygnowany egzemplarz, gwarancja Schmutz.

Fi.371 nz MK
Mi.403U
300 PLN
6881

1945 I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, znaczek cięty, gwarancja Schmutz.

Fi.371nz
Mi.403U
600 PLN
6882

Fi.371nz FFI
Mi.403U FALSE
30 PLN
6883

1945I Kongres Pracowników PiT w Poznaniu, znaczek cięty z nadużytej matrycy.

Fi.371nzFFi
Mi.403UFalse
30 PLN
6884

1945 I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, makulaturowy znaczek cięty o niewyraźnym rysunku, gwarancja z MK Schmutz.

Fi.371nz MK
Mi.403U
300 PLN
6885

Fi.372
Mi.405
500 PLN
6886

1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem, odmiany papierów.

Fi.372
Mi.405
120 PLN
6887

Fi.372 nz
Mi.405 U
3 600 PLN
6888

Fi.372, 373, 374
Mi.405, 406, 407
300 PLN
6889

1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem, parka znaczków ciętych, gwarancja Walocha.

Fi.372nz
Mi.405U
1 600 PLN
6890

1945 535. rocznica bitwy pod Grunwaldem, znaczek cięty, gwarancje.

Fi.372nz
Mi.405U
650 PLN
6891

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego, kasowany znaczek za 3 zł. użyty na miesiąc przed wycofaniem z obiegu.

Fi.373
Mi.406
70 PLN
6892

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego, kasowany znaczek za 3 zł. unieważniony bardzo rzadkim datownikiem prowizorycznym ŁOCHÓW / WAR. DYR. P. w dniu 22 VIII 45, piękna czytelna odbitka, gwarancja.

Fi.373
Mi.406
200 PLN
6893

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego, znaczek stemplowany, gwarancja Walocha.

Fi.373
Mi.406
60 PLN
6894

Fi.373
Mi.406
70 PLN
6895

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego, znaczek stemplowany na kopercie listu poleconego z Łokietek, gwarancja na odwrocie Petriuk.

Fi.373
Mi.406
80 PLN
6896

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego, list polecony z Katowic do Bielska, stempel cenzury wojskowej nr 1594, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.373
Mi.406
600 PLN
6897

1945 1 rocznica Manifestu Lipcowego, marginesowy znaczek cięty za 3 zł. na pękniętym papierze i ze zmatowioną na dole gumą, bardzo wysoko wyceniany (Fi.13000.-) z niską ceną wywoławczą; stara, znana z wybitnych walorów sygnatura PR, gwarancja Schmutz.

Fi.373 nz
Mi.400 U
3 250 PLN
6898

1945 1. rocznica Manifestu Lipcowego, rzadka parka znaczków ciętych, bardzo dobry stan zachowania, fotoatest Wysocki.

Fi.373nz
Mi.405U
20 000 PLN
6899

1945 6. rocznica walk o Westerplatte.

Fi.374
Mi.407
60 PLN
6900

Fi.374
Mi.407
30 PLN
6901

1945 Westerplatte, oryginalnie kasowany w Krakoie znaczek za 1+9 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja.

Fi.374
Mi.407
120 PLN
6902

1945 6. rocznica walk o Westerplatte, błędy w postaci plamek na dolnym marginesie.

Fi.374
Mi.407
35 PLN
6903

Fi.374
Mi.407
180 PLN
6904

1945 Westerplatte, znaczek oryginalny z poz.48 z usterką "plamy na dolnym marginesie, położone pod literami od Ł(ZŁ) do P(POLSKA)" występującą w części nakładu, powstałą prawdopodobnie wskutek uszkodzenia formy w końcowej fazie druku, dodatkowo ząbkowany falsyfikat z pełną oryginalną gumą z nadużytej formy z poz.10 - co odpowiada poz.48 oryginalnej formy; zwraca uwagę różnica w ząbkowaniu: znaczek prawdziwy ZL11, znaczek fałszywy ZL10½ (pokazany poniżej); szczegółowe informacje w artykule "Problem autentyczności znaczków "Westerplatte"" L.Schmutza, K.Sztaby, O.Lucknera HBBF 3 i 4/1986; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.374 B, 374 FFi
Mi.407
600 PLN
6905

1945 Westerplatte, marginesowy znaczek cięty - fałszerstwo z 6 rzędu nadużytej formy, do niedawna uważany za prawdziwy.

Fi.374 FFi
Mi.407 U
60 PLN
6906

1945 Westerplatte, marginesowy znaczek cięty - fałszerstwo z 10 rzędu nadużytej formy, do niedawna uważany za prawdziwy, ma gwarancję dawnego szefa ekspertów PZF.

Fi.374 FFi
Mi.407 U
120 PLN
6907

1945 Westerplatte, dość rzadki - jako prawdziwy, znaczek cięty za 1+9 zł., jedem ślad podlepki, ładny stan zachowania , gwarancja Walocha.

Fi.374 nz
Mi.407 U
200 PLN
6908

1945 Westerplatte, kompletny arkusz fałszerstwa z nadużytej formy; daje obraz jak to fałszerstwo wyglądało i dlaczego jest trudne do rozróżnienia - drukowano na skrajach oryginalnych arkuszy odpiłowanym kawałkiem oryginalnej formy, z fragmentów gdzie guma była ładna wycinano znaczki z marginesem i parki pionowe; pasek z klejem; stan jak na skanie.

Fi.374 nz FFi
Mi.407
350 PLN
6909

Fi.374 nz FFi
Mi.407 U
180 PLN
6910

1945 list lotniczy z Sokołowa Podlaskiego nadany 9.10.45 do Danii, znaczki unieważnione ręcznym napisem, w tym rzadki na obiegowej korespondencji znaczek z okazji 6. rocznicy walk o Westerplatte, stempel cenzury wojskowej nr 649.

Fi.374, 359, 378
1 000 PLN
6911

1945 6. rocznica walk o Westerplatte, znaczek cięty, gwarancja.

Fi.374nz
Mi.407U
600 PLN
6912

1945 6. rocznica walk o Westerplatte, znaczek nieząbkowany, gwarancja Schmutz.

Fi.374nz
Mi.407U
400 PLN
6913

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym w poziomie nadrukiem.

Fi.375
Mi.408
25 PLN
6914

1945 wydanie przedrukowe, parka z szczątkowa odbitką wtórną znaczka na stronie gumowanej, gwarancja i opis Walocha.

Fi.375
Mi.408
40 PLN
6915

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z poz. 68 z błędem znaczka podstawowego "uszkodzona litera C", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.375 (343B2)
Mi.408
90 PLN
6916

Fi.375 B, 377
Mi.408, 410
50 PLN