Aukcja zakończy się 08.07.2024

Aukcja 117. Polska Ludowa 1944-1952

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
6837

1945 zabytki Krakowa - pomnik M.Kopernika, parka pionowa najrzadszych w serii znaczków za 3 zł. na średnim drzewnym papierze, górny bez perforacji poziomej na górze i pionowej po prawej, a dolny tylko bez perforacji po prawej, w tej formie niekatalogowane, piękny stan, gwarancja.

Fi.365y.
Mi.395Uor + 395Ur
400 PLN
6838

1945 zabytki Krakowa, list polecony z Warszawy do Czerwonego Krzyża w Genewie, prowizoryczny kasownik upt Warszawa 23, stempel cenzury wojskowej nr 1588, na odwrocie stempel tranzytowy z Ankary i stempel odbiorczy.

Fi.366
Mi.397
400 PLN
6839

1945 zabytki Krakowa, lewy znaczek z błędem "kropka przy wieży", gwarancja i opis Walocha.

Fi.366B2
Mi.397
70 PLN
6840

1945 zabytki Krakowa - Wawel, marginesowa próba znaczka najwyższej wartości za 5 zł w kolorze zielonym, o podwójnym druku, na papierze bezdrzewnym białym średnim satynowanym, gwarancja i opis.

Fi.366x1 P6 Dp
Mi.397
250 PLN
6841

1945 zabytki Krakowa, znaczek na papierze cienkim, gwarancja i opis.

Fi.366x2
Mi.397
360 PLN
6842

1945 Liga Morska, kartka polecona nadana z Gdańska do Warszawy, stempel okolicznościowy "święta Morza".

Fi.367
Mi.399
223 PLN
6843

1945 Liga Morska, narożny znaczek za 50 gr.+2 zł., z błędem na poz.1 w górnym sektorze "dziura w burcie", bardzo dobry stan zachowania, gwarancja i oznaczenie.

Fi.367 B1
Mi.399
80 PLN
6844

1945 Liga Morska, seria znaczków skasowana 5.8.47 w Sopocie stemplem okolicznościowym "MIĘDZYNARODOWE TARGI GDAŃSKIE" (Myślicki 47 040) na kopercie firmowej imprezy, katalogowane błędy na znaczkach: 50 gr+2 zł na poz.2 w dolnym sektorze "druga liczba II połączona z dolnym marginesem"; 1+3 zł na poz.16 w lewym sektorze "plama w 0 lewej liczby 10"; 3+5 zł na poz.7 w dolnym sektorze "kropka pomiędzy literami L i I wyrazu LIGA, oraz kropka w 0 liczby 20"; pomimo tego, że znaczki skasowano już po ich wycofaniu z obiegu, to w przypadku znaczków z dopłatami na Ligę Morską była to praktyka stosowana (por. np. lot 25615 ze 109 aukcji); dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.367 B9, 368 B6, 369, 370 B6
Mi.399-402
300 PLN
6845

1945 Liga Morska, marginesowy znaczek za 50 gr.+2 zł., z błędami na poz.15 w dolnym sektorze; katalogowanym "kreska pod a w Morska" i niekatalogowanym "plama pomiędzy A i P w górnym napisie", bardzo dobry stan zachowania, gwarancja i oznaczenie.

Fi.367 B13
Mi.399
80 PLN
6846

1945 Liga Morska, znaczek za 50 gr.+2 zł., z błędem na poz.17 w dolnym sektorze "plamka między L a S", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.367 B15
Mi.399
60 PLN
6847

1945 Liga Morska, list polecony z Krakowa 5.V.45 do Kielc, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 550, opłata 50 gr powyżej taryfy pocztowej, koperta rozcięta i przycięta z tyłu do ekspozycji.

Fi.367, 370
Mi.399, 402
600 PLN
6848

1945 Liga Morska, seria stemplowana.

Fi.367-70
Mi.399-402
180 PLN
6849

1945 Liga Morska, seria stemplowana kasownikiem okolicznościowym, gwarancja Petriuk.

Fi.367-70
Mi.399-402
180 PLN
6850

1945 Liga Morska, seria.

Fi.367-70
Mi.399-402
60 PLN
6851

1945 Liga Morska, seria stemplowana kasownikiem prowizorycznym Markowej.

Fi.367-70
Mi.399-402
180 PLN
6852

1945 Liga Morska, seria kasowana, dodatkowo w znaczku za 1 + 3 zł. błąd na 24 poz. prawego sektora "kropki w kropkach po 10 i drugiej II", znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, wszystkie gwarancja Krawczyk.

Fi.367-70, 368 B21
Mi.399-402
250 PLN
6853

1945-1948 karnet - "POTĘŻNA FLOTA WARUNKIEM BOGACTWA NARODU" ze znaczkami z dopłatą na Ligę Morską, znaczki wydania z 1945 roku skasowane stemplem "Urząd Pocztowy-Gdańsk 1/ 29.6.1945 r./ Święto Morza" i "Urząd Pocztowo-Telekomunikacyjny Sopoty/ 29.6.1945 r./ Święto Morza"; w 1946 roku do karnetu wklejono znaczek wydania z okazji Święta Morza i ostemplowano czarnym kasownikiem "MORZE ŹRÓDŁEM DOBROBYT MAS 1946 ŚWIĘTO MORZA"; dodatkowy stempelek w ramce "WYDANO w ILOŚCI 500 egz. numerowanych", karnet nosi numer "115".

Fi.367-370, 406
Mi.399-402, 440
250 PLN
6854

1945 Liga Morska, znaczek na papierze drzewnym x i bezdrzewnym y.

Fi.367x, 367y
60 PLN
6855

1945 Liga Morska, znaczek za 50 gr.+2 zł. na białym papierze, lekko pęknięta pionowo guma, gwarancja.

Fi.367y
Mi.399
30 PLN
6856

1945 Liga Morska, rozdzielona międzypolem parka znaczków za 50 gr.+2 zł. na białym papierze, górny z błędem na poz.23 górnego sektora "przerwane s w słowie Gdańsk", gwarancja i opis Walocha.

Fi.367y B8 Pw 367y
Mi.399
240 PLN
6857

1945 Liga Morska, czworoblok rozdzielony międzypolem.

Fi.368
Mi.400
160 PLN
6858

1945 Liga Morska, parka rozdzielona pustopolem.

Fi.368
Mi.400
90 PLN
6859

1945 Liga Morska, znaczek za 1+3 zł., z niekatalogowanym błędem na poz.3 w lewym sektorze "kropka pod 1", gwarancja i dokładny opis Więcław.

Fi.368 B
Mi.400
30 PLN
6860

1945 Liga Morska, znaczek z międzypolem za 1+3 zł., z niekatalogowanymi błędami na poz.10 w lewym sektorze "kropki nad V i w literze s w Morska", bardzo dobry stan zachowania, gwarancja i oznaczenie.

Fi.368 B
Mi.400
60 PLN
6861

1945 Liga Morska, rozdzielona międzypolem parka znaczków za 1+3 zł., prawy z błędem na poz.16 prawego sektora "kropka pod L w Liga", gwarancja i opis Walocha.

Fi.368 Pw 368 B
Mi.400
160 PLN
6862

1945 Liga Morska, marginesowy znaczek cięty za 1+3 zł. (Fi.2000.-), bardzo dobry stan zachowania, gwarancja Walocha

Fi.368 nz
Mi.400 U
1 800 PLN
6863

1945 Liga Morska, niegumowana próba arkuszowa w barwie czarnej, gwarancja Schmutz.

Fi.368P1
Mi.400
1 800 PLN
6864

1945 Liga Morska, niegumowana próba arkuszowa w barwie jasnoniebieskiej, znaczek z błędem "kropka w literze O w POCZTA", niekompletna guma, fotoatest.

Fi.368P3 B11
Mi.400
2 000 PLN
6865

1945 Liga Morska, znaczek za 2+4 zł., z rzadkim niekatalogowanym błędem na poz.3 w lewym sektorze "duża plama nad cyfrą 9", gwarancja i dokładny opis Więcław.

Fi.369 B
Mi.401
60 PLN
6866

1945 Liga Morska, parka znaczków za 2+4 zł., lewy z niekatalogowanym błędem na poz.9 "kropki w kropce, literze g i ogonku litery a", a prawy z błędem na poz.10 w prawym sektorze "litera a oderwana od k", ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie.

Fi.369 B+B14
Mi.401
80 PLN
6867

1945 Liga Morska, znaczek za 2+4 zł. z błędem na poz.8 w lewym sektorze "litera a oderwana od k", występuje w małej części nakładu, ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie.

Fi.369 B6
Mi.401
80 PLN
6868

1945 Liga Morska, znaczek za 2+4 zł. z błędem na poz.10 w prawym sektorze "litera a oderwana od k", ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie.

Fi.369 B14
Mi.401
45 PLN
6869

Fi.369P2
Mi.401
1 800 PLN
6870

1945 Liga Morska, znaczek za 3+5 zł. z błędem "kropka pod S ", gwarancja Krawczyk.

Fi.370 B
Mi.402
30 PLN
6871

1945 Liga Morska, znaczek za 3+5 zł. z niekatalogowanym błędem na poz.23 dolnego sektora "kropka między S i K w MORSKA", ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie.

Fi.370 B
Mi.402
40 PLN
6872

1945 Liga Morska, rozdzielona międzypolem parka znaczków za 3+5 zł.; górny z błędami na poz.25 górnego sektora "kreska między K a A w MORSKA" i "przerwana trzecia kreska na dachu", a dolny z błędem na poz.5 dolnego sektora "przerwany maszt po lewej", gwarancja i opis pozycji oraz drugiego błędu Walocha.

Fi.370 B Pw 370 B
Mi.402
180 PLN
6873

1945 I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu.

Fi.371
Mi.403
35 PLN
6874

Fi.371
Mi.403
100 PLN
6875

1945 Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu, znaczek za 1+5 zł. skasowany pięć miesięcy po okresie swojego obiegu w Łebczu, znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo.

Fi.371
Mi.403
70 PLN
6876

1945 FDC- "I Kongres Pracowników Poczty i Telekomunikacji w Poznaniu".

Fi.371
Mi.403
150 PLN