Aukcja zakończy się 08.07.2024

Aukcja 117. Polska Ludowa 1944-1952

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
7277

1946 Będzin, list z Przylep do Poznania, znaczek z prywatnym ząbkowaniem. gwarancja.

Fi.408b
Mi.441b
200 PLN
7278

1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, 5 zł brązowy - frankatura wielokrotna, prawidłowo ofrankowany parką poziomą list polecony wysłany 7.III.47 z niewielkiej miejscowości Regimin do Płocka, znaczki skasowane dwuobrączkowym datownikiem prowizorycznym z wyróżnikiem "a" o śr.32 mm, stempelek polecenia, datownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.408b
Mi.441b
45 PLN
7279

1946 zamek w Będzinie, blok legitymacyjny.

Fi.408b
Mi.441b
60 PLN
7280

1946 płyta nagrobna ks. Henryka IV Probusa, narożna parka z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.409
Mi.442
40 PLN
7281

1946 płyta nagrobna ks. Henryka IV Probusa, parka z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.409
Mi.442
40 PLN
7282

1946 płyta nagrobna ks.Henryka IV Probusa, parka bardzo rzadkich jako cięte znaczków za 6 zł. relatywnie niewysoko wyceniona w katalogu (Fi.4600.-), bardzo ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.409 nz
Mi.442 U
5 600 PLN
7283

Fi.409MK
Mi.442
120 PLN
7284

1946 Henryk IV Probus, znaczek z przesuniętą w poziomie perforacją pionową wchodzącą częściowo na obrazek znaczka.

Fi.409MK
Mi.442
45 PLN
7285

1946 zabytki architektury, 10 zł - frankatura pojedyncza, list wysłany z Zabrza do miejscowości Kitzingen am Main w Niemczech, wirnikowy stempel cywilnej cenzury amerykańskiej w Monachium z datą 16.5.47; walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.410
Mi.443
40 PLN
7286

1946 zamek w Lanckoronie, znaczek z błędem "plamka nad zamkiem", gwarancja.

Fi.410 B1
Mi.443
40 PLN
7287

Fi.411
Mi.444
70 PLN
7288

1946 7. rocznica obrony poczty polskiej w Gdańsku, znaczek z błędem "plama nad dźwigiem", gwarancja i opis Walocha.

Fi.411B1
Mi.444
80 PLN
7289

1946 7. rocznica obrony Poczty Polskiej w Gdańsku, znaczek z błędem "plamka nad dźwigiem".

Fi.411B1
Mi.444
70 PLN
7290

1946 Komisja Edukacji Narodowej,luzak z serii.

Fi.412
Mi.445
60 PLN
7291

1946 Komisja Edukacji Narodowej, pasek znaczków z bloku (Fi.800.-).

Fi.412+413+414
Mi.445+446+447
600 PLN
7292

1946 Komisja Edukacji narodowej, seria narożnikowa.

Fi.412-4
Mi.445-7
240 PLN
7293

1946 Komisja Edukacji narodowej, seria.

Fi.412-4
Mi.445-7
170 PLN
7294

1946 Komisja Edukacji Narodowej, trzy serie w dolnych paskach arkusza.

Fi.412-4
Mi.445-7
600 PLN
7295

1946 Komisja Edukacji Narodowej, seria.

Fi.412-4
Mi.445-7
180 PLN
7296

1946 Komisja Edukacji Narodowej, seria w czworoblokach.

Fi.412-4
Mi.445-7
600 PLN
7297

Fi.412-14
Mi.445-47
800 PLN
7298

Fi.412-14
Mi.445-47
600 PLN
7299

1946 Komisja Edukacji Narodowej, marginesowa seria czysta.

Fi.412-14
Mi.445-47
200 PLN
7300

Fi.412-14
Mi.445-47
600 PLN
7301

Fi.412-414
Mi.Klb..445-47
2 800 PLN
7302

1946 50-lecie ruchu ludowego, seria znaczków kasowanych, znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk.

Fi.415a-c
Mi.448-50
150 PLN
7303

1946 "WYSTAWA ROK ODBUDOWY ZIEMI BIAŁOSTOCKIEJ" Białystok 1, rzadki kasownik okolicznościowy na karcie pocztowej nadanej 30.04.46 do Warszawy, według Myślickiego (46 043) stopień rzadkości C.

Fi.Cp95
450 PLN
7304

1946 kartka z Rybnika do Mysłowic, stempel prowizoryczny upt. Rybnik 1 i niemy datownik.

Fi.Cp95
100 PLN
7305

1946 zwrotne poświadczenie odbioru urzędowego listu poleconego z Lublina do Sławkowa, prowizoryczny wierszowy kasownik ze Sławkowa.

Fi.U21
60 PLN
7306

Fi.bl.9
Mi.Bl.9
800 PLN
7307

Fi.bl.9
Mi.Bl.9
450 PLN
7308

1946 Komisja Edukacji Narodowej, oryginalnie kasowany blok na kopercie pamiątkowej adresowanej do Mec.Macieja Perzyńskiego dawnego prezesa Komisji Ekspertów PZF, wychowawcy całego pokolenia ekspertów z p.Lesławem Schmutzem na czele, gwarancja Walocha.

Fi.bl.9a
Mi.Bl.9
1 800 PLN
7309

Fi.bl.9a
800 PLN
7310

1946 Komisja Edukacji Narodowej, czysty blok z ciemnoszarym prawie czarnym numerem 1116, gwarancja i opis.

Fi.bl.9b
1 800 PLN
7311

1946 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, cenzura dla przesyłek zagranicznych nr.3009, karta pocztowa wysłana 2.5 z Luksemburga do Poznania, rzadko spotykany kierunek wysyłki; dobry stan zachowania.

200 PLN
7312

1946 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, cenzura dla przesyłek zagranicznych nr.3161, karta pocztowa wysłana 21.IV z Aten do Krakowa, rzadko spotykany kierunek wysyłki; słabszy stan zachowania.

150 PLN
7313

50 PLN
7314

1946 kartka z Niemiec do Wrocławia, stempel Urzędu Cenzury nr 3221 i odbiorczy UP Wrocław 7 w kolorze fioletowym.

60 PLN
7315

1946 list z Niemiec do Środy, stempel urzędu cenzury nr 3239, zalepka cenzury brytyjskiej.

70 PLN
7316

30 PLN