Aukcja zakończy się 08.07.2024

Aukcja 117. Polska Ludowa 1944-1952

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
6957

Fi.376aNo
Mi.409bK
380 PLN
6958

1945 wydanie przedrukowe, znaczek z odwróconym nadrukiem formy III, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.376aNo
Mi.409bK
500 PLN
6959

Fi.376a No
Mi.409bK
500 PLN
6960

Fi.376aNo III
Mi.409bK
500 PLN
6961

Fi.376aNp III
Mi.409b DD
2 500 PLN
6962

1945 wydanie przedrukowe, 1,50 zł (forma II typ 2) - frankatura pojedyncza, znaczek z uszkodzeniem nadruku na poz.100 "prawa strona belki zasłaniającej nominał odłamana" na liście wysłanym 28.11 z Krzyżatki do Kobylanki, znaczek unieważniony jednowierszowym stemplem prowizorycznym "Krzyżatka" (K232 - wg. klasyfikacji Z.Mąki zapisany pod Kowary), data odciśnięta niemym datownikiem poniemieckim; do zakończenia wojny miejscowość nazywała się Schmiedeberg, w 1945 przyjęto nazwę Krzyżatka, a od 1947 Kowary; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.376aT2 B
Mi.409b
200 PLN
6963

Fi.376b
Mi.409a
380 PLN
6964

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w barwie czerwonej z nadrukiem formy II typ 2, gwarancja Gryżewki, Schmutz.

Fi.376b
Mi.409a
1 500 PLN
6965

1945 wydanie przedrukowe, list polecony z Witkowa do Ostrowa Wielkopolskiego, unikalna opłata czworoblokiem znaczków w barwie czerwonej wydania przedrukowego, opłata zawyżona (zbędny znaczek z serii rocznicy wyzwolenia Warszawy), niemniej z oryginalnego obiegu pocztowego, dekoracyjny i bardzo rzadki walor, fotoatest Mikulski.

Fi.376b, 390
Mi.409a, 423
5 000 PLN
6966

1945 wydanie przedrukowe, kasowany znaczek za 1,50 zł./25 gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem I formy poz.18 (Fi.750.-), ciekawie podzielona belka po prawej i bardzo czytelnie odbity datownik SOSNOWIEC 1, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.376b F.I
Mi.409a
800 PLN
6967

1945 wydanie przedrukowe, kasowany znaczek za 1,50 zł./25 gr. w kolorze czerwonym ze znacznie przesuniętym w pionie nadrukiem I formy poz.38 - belka częściowo na dole znaczka, w tej drogiej odmianie znaczne przesunięcia nadruków są bardzo rzadkie, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.376b F.I B
Mi.409a
1 500 PLN
6968

1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem II formy poz.16 z kropką na 2/3 wysokości cyfr (typ 1 - Fi.1800.-), ładny stan zachowania, gwarancja i staranny opis Schmutz.

Fi.376b F.II T1
Mi.409a
1 800 PLN
6969

1945 NAJDROŻSZY ZNACZEK POLSKI LUDOWEJ KASOWANY OKOLICZNOŚCIOWO NA LIŚCIE; znaczek za 1,50 zł./25 gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem II formy (typ 2, poz.93) - frankatura mieszana, znaczek na liście wysłanym 14.4.46 ze Szczecina do Witkowa, przesyłka minimalnie przefrankowana (3,50 zł. zamiast 3 zł.), znaczki unieważnione kasownikiem okolicznościowym "TRZYMAMY STRAŻ NAD ODRĄ * DNI SZCZECINA 12-14.4.46" SZCZECIN 1 z wyróżnikiem "d" (Myślicki 46 008); dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja z opisem formy i pozycji Ryblewski.

Fi.376b F.II t.2, 375
Mi.409a, 408
3 000 PLN
6970

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w barwie czerwonej z rzadkim nadrukiem formy I z poz. 16, gwarancja Gryżewski, Walocha.

Fi.376b FI
Mi.409a
6 000 PLN
6971

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w barwie czerwonej z rzadkim nadrukiem formy I z poz. 10 z charakterystycznie uszkodzona belką z prawej strony, gwarancja Gryżewski, Krawczyk, Perzyński.

Fi.376b FI
Mi.409a
4 020 PLN
6972

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w barwie czerwonej z rzadkim nadrukiem formy I z poz. 51 z obiegu pocztowego w Sosnowcu, gwarancja Czwiertnia, Schmutz.

Fi.376b FI
Mi.409a
750 PLN
6973

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w barwie czerwonej z nadrukiem formy II typ1 z poz. 16, gwarancja i oznaczenie.

Fi.376b FII
Mi.409a
600 PLN
6974

Fi.376b T1
Mi.409b
6 000 PLN
6975

1945 wydanie przedrukowe, znaczek w barwie ciemnobrązowoczerwonej, gwarancja z opisem Schmutz.

Fi.376d
Mi.409
1 080 PLN
6976

1945 wydanie przedrukowe - 1 zł, frankatura mieszana, znaczek podstawowy z błędem na poz.68 "uszkodzone C i Z w POCZTA", list wysłany 4.3.1946 do Krakowa.

Fi.377
Mi.410
30 PLN
6977

1945 zabytki Krakowa, znaczki za 1 zł w różnych odmianach kolorów.

Fi.377
Mi.410
50 PLN
6978

1945 zabytki Gdańska, znaczek z bardzo szerokim ząbkowaniem, gwarancja i opis Walocha.

Fi.377
Mi.410
80 PLN
6979

1945 kartka ze stemplem okolicznościowy Pierwszej Wystawy i Targów Przemysłu Lubelszczyzny.

Fi.377, Cp93
30 PLN
6980

1945 zabytki Gdańska, znaczek cięty.

Fi.377nz
Mi.410U
60 PLN
6981

1945 zabytki Gdańska, parka znaczków ciętych, gwarancja Schmutz.

Fi.377nz
Mi.410U
80 PLN
6982

1945 zabytki Gdańska, czworoblok znaczków ciętych.

Fi.377nz
Mi.410U
160 PLN
6983

1945 zabytki Gdańska, znaczek na papierze białym prawie bezdrzewnym z, gwarancja i opis Walocha.

Fi.377z
Mi.410
100 PLN
6984

Fi.379A
Mi.412B
160 PLN
6985

1945 list z Olsztyna do Stanów Zjednoczonych, stempel cenzury wojskowej nr 680.

Fi.379B
Mi.412A
50 PLN
6986

Fi.379P3
Mi.412
4 800 PLN
6987

Fi.379P4
Mi.412B
2 500 PLN
6988

1945 Warszawa oskarża, list firmowy z Świętochłowic do Rudy Śląskiej, znaczki z prywatnym ząbkowanie, gwarancja.

Fi.380
Mi.414
350 PLN
6989

Fi.380-4
120 PLN
6990

1945 Warszawa oskarża, seria stemplowana na kopercie.

Fi.380-5
40 PLN
6991

1945 Warszawa oskarża, blok legitymacyjny znaczków w barwie jasno karminowoczerwonej na papierze y4a, gwarancja i oznaczenie (na jednym znaczku) Walocha.

Fi.380a
Mi.414
115 PLN
6992

1945 Warszawa oskarża, znaczek w barwie jasno karminowoczerwonej na papierze y4a, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.380a
Mi.414
10 PLN
6993

Fi.380b
Mi.414
10 PLN
6994

Fi.380b
Mi.414
10 PLN
6995

Fi.380b
Mi.414
10 PLN
6996

1945 Warszawa oskarża, narożny znaczek w barwie karminowoczerwonej na papierze y4a z numerem walca na dolnym marginesie, ukośne zagięcie i dwie podlepki, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.380b
Mi.414
20 PLN