Aukcja zakończy się 08.07.2024
Do końca aukcji pozostało:

Aukcja 117. Polska Ludowa 1944-1952

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
6717

1945 wyzwolenie miast, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem z poz. 90 z nadrukiem nominału na dole znaczka i abklaczem, gwarancja Wiatrowski.

Fi.357t
Mi.390X
200 PLN
6718

1945 wyzwolenie miast, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem z poz. 9 z nadrukiem nominału na dole i na marginesie, na marginesie podlepka, znaczek z błędem "drugie a uszkodzone", gwarancja i oznaczenie.

Fi.357t B11
Mi.390X
150 PLN
6719

1945 wydanie łódzkie, 1 zł - frankatura pojedyncza, list wysłany 11.VII z Końskich do Zakrzowa, stempelek cenzury wojskowej 1032; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.358
Mi.391
40 PLN
6720

1945 polecony list lotniczy z Warszawy do Czerwonego Krzyża w Genewie na przedwojennej kopercie dla przesyłek lotniczych, stempel cenzury wojskowej nr 1590.

Fi.358
Mi.391
80 PLN
6721

1945 list z Koronowa do Polskiego czerwonego Krzyża w waszyngtonie, stempel cenzury wojskowej nr 1039.

Fi.358
Mi.391
54 PLN
SPRZEDANY
6722

1945 wydanie łódzkie, znaczek z przesuniętą perforacją.

Fi.358
Mi.391
40 PLN
6723

1945 "ŚWIĘTO LUDOWE 19-20.V.1945" Warszawa, pierwszy powojenny kasownik okolicznościowy odbity na kopercie (Myślicki 45 001).

Fi.358
25 PLN
6724

1945 wydanie łódzkie, pasek znaczków z silnie przesuniętą perforacją.

Fi.358 MK
Mi.391
70 PLN
6725

1945 wydanie łódzkie, pionowa parka narożna znaczków za 1 zł. z podwójnym ząbkowaniem poziomym pomiędzy znaczkami, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie MK Walocha.

Fi.358 MK1
Mi.391
90 PLN
SPRZEDANY
6726

1945 "WARSZAWA-ROMA XXVI KONGRES P.P.S.", znaczki na odwrocie karty pocztowej skasowane 1 VII w dniu zakończenie Kongresu (29.VI-1.VII) jednym z pierwszych powojennych stempli okolicznościowych (Myślicki 45 006).

Fi.358, 360, 362-65, Cp92II
Mi.391, 392, 393-96
150 PLN
6727

1945 kartka polecona z Łodzi 10 do Warszawy, niemy kasownik odbiorczy.

Fi.358, 362
70 PLN
SPRZEDANY
6728

1945 miejscowy list polecony z Mysłowic 28.4.45 przekierowany do sądu w Katowicach, prowizoryczna erka, stempel cenzury wojskowej 1986.

Fi.358, 364
Mi.391, 395 
80 PLN
6729

1945 wydanie łódzkie, parka znaczków z silnie przesuniętą perforacją.

Fi.358MK
Mi.391
80 PLN
6730

1945 wydanie łódzkie, parka znaczków z silnie przesuniętą perforacja pionową.

Fi.358MK
Mi.391
90 PLN
SPRZEDANY
6731

1945 wydanie łódzkie, marginesowa parka znaczków z silnie przesuniętą w pionie perforacją. Ładna prezentacja błędu.

Fi.358MK
Mi.391
175 PLN
6732

1945 wydanie łódzkie, znaczek z silnie przesuniętą perforacją.

Fi.358MK
Mi.391
60 PLN
6733

1945 wydanie łódzkie, znaczki w dolnym rzędzie wydrukowane na zmarszczonym papierze z odstępem w rysunkach znaczków, gwarancja dolne znaczki Walocha.

Fi.358MK
Mi.391
200 PLN
6734

1945 wydanie łódzkie, znaczek z przesuniętą w poziomie perforacją, podwójną pionowa pomiędzy znaczkami.

Fi.358MK1
Mi.391
80 PLN
6735

1945 wydanie łódzkie, bardzo rzadka próba matrycowa znaczka za 1 zł bez napisu "ŁÓDŹ" w barwie oliwkowej o rysunku znaczka większym od wydania definitywnego, na ilustracji definitywny znaczek dla porównania, ślad po podlepce, gwarancja Gryżewski, fotoatest Wysocki.

Fi.358P2
19 000 PLN
6736

1945 wydanie łódzkie, znaczek cięty.

Fi.358nz
Mi.391U
100 PLN
6737

1945 wydanie łódzkie, narożna parka znaczków ciętych.

Fi.358nz
Mi.391U
200 PLN
6738

1945 wydanie łódzkie, parka znaczków bez perforacji poziomej na marginesie.

Fi.358s
Mi.391
85 PLN
6739

1945 wydanie łódzkie, parka znaczków za 1 zł. ze znacznie przesuniętym w dół ząbkowaniem poziomym, znaczek jest wysoki, ma niezadrukowany pas na dole, a linia perforacji przecina cyfry rozrachunkowe na dolnym marginesie, piękny stan zachowania.

Fi.358x
Mi.391
120 PLN
6740

1945 wydanie łódzkie, unikalny czworoblok znaczków za 1 zł., odmiana na białym papierze ze znacznie przesuniętym ząbkowaniem, górne znaczki bez napisu POCZTA POLSKA - z arkusza mogło powstać tylko 10 podobnych egzemplarzy, a dolne z napisem POCZTA POLSKA na górze znaczka, gwarancja i opis MK Schmutz.

Fi.358y
Mi.391 
1 600 PLN
6741

1945 wydanie łódzkie - pomnik T.Kościuszki, parka prób znaczka za 3 zł. w kolorze zielonym (Fi.6000.-), niekatalogowana odmiana o groszkowym (jasnym) odcieniu, na drzewnym papierze z pełną oryginalną gumą, zachowana w pięknym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.359 P4a
Mi.404
7 000 PLN
6742

1945 wydanie łódzkie - pomnik T.Kościuszki, parka ciętych prób znaczka za 3 zł. w rzadkim kolorze fioletowym (Fi.6000.-) na drzewnym papierze z pełną oryginalną gumą, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.359 P9
Mi.404 
6 000 PLN
6743

1945 list polecony z Warszawy do stanów Zjednoczonych, stempel cenzury wojskowej nr 1554 i stemple odbiorcze na odwrocie.

Fi.359, 377
Mi.404, 410
35 PLN
6744

1945 wydanie łódzkie, niegumowana próba arkuszowa w barwie fioletowej, gwarancja Schmutz.

Fi.359P2
Mi.404
2 400 PLN
6745

1945 wydanie łódzkie, parka niegumowanych prób arkuszowych w barwie pomarańczowej, gwarancja Schmutz.

Fi.359P3
Mi.404
3 800 PLN
6746

1945 wydanie łódzkie, parka niegumowanych prób arkuszowych w barwie zielonej, gwarancja Schmutz.

Fi.359P4
Mi.404
3 800 PLN
6747

1945 wydanie łódzkie, cięta próba arkuszowa w barwie zielonej, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.359P4
2 400 PLN
6748

1945 wydanie łódzkie, gumowana perforowana próba arkuszowa w barwie seledynowej, gwarancja i oznaczenie.

Fi.359P7
Mi.404
3 200 PLN
6749

1945 wydanie łódzkie, gumowana próba arkuszowa w barwie fioletowej, gwarancja (z G) i oznaczenie Schmutz.

Fi.359P9
Mi.404
1 800 PLN
6750

1945 wydanie łódzkie, cięta próba arkuszowa w barwie szaroróżowej, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.359P11
2 200 PLN
6751

1945 wydanie łódzkie - pomnik T.Kościuszki, parka makulatury znaczków za 3 zł. z podwójnym ząbkowaniem poziomym, w dodatku bardzo rzadkim liniowym ZL9 (Fi.1000.-), piękny stan zachowania , gwarancja i opis Walocha.

Fi.359a MK
Mi.404C
1 200 PLN
6752

1945 kartka polecona z Warszawy Danii, stempel cenzury wojskowej nr 1462 i stempel odbiorczy na odwrocie kartki.

Fi.360
Mi.392
200 PLN
6753

1945 list polecony z Kozienic do Kielc, prowizoryczny kasownik i erka Kozienic, stempel cenzury wojskowej nr 1814 i odbiorczy na odwrocie, koperta lekko przycięta od góry.

Fi.360
Mi.392
120 PLN
6754

1945 lotniczy list polecony z Warszawy do Izraela, stempel cenzury wojskowej nr 1451, na odwrocie stempel kontroli dewizowej i odbiorczy.

Fi.360
Mi.392
200 PLN
6755

1945 lotniczy list polecony z Warszawy do Czerwonego Krzyża w Genewie, stempel cenzury wojskowej nr 1462, na odwrocie stempel kontroli dewizowej.

Fi.360
Mi.392
250 PLN
6756

1945 lotniczy list polecony z Warszawy do Czerwonego Krzyża w Genewie, stempel cenzury wojskowej nr 1265, na odwrocie stempel kontroli dewizowej i stempel odbiorczy.

Fi.360
250 PLN