Aukcja zakończy się 08.07.2024
Do końca aukcji pozostało:

Aukcja 116. Wydania przedrukowe 1918-1919

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
48493

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy z błędem "Pelska", nadruk GGW błyszczący, gwarancja Berbeka.

Fi.16caII B12
Mi.13II
1 700 PLN
48494

1918 wydanie PP/GGW, znaczek w barwie szaropurpurowej z nadrukiem pierwszej formy z błędem "brak trzeciej kreski", nadruk GGW matowy, gwarancja i oznaczenie.

Fi.16cbI B4
Mi.13I
200 PLN
48495

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków z nadrukiem drugiej formy, lewy znaczek z błędem "podniesione s", znaczek z błędem drobne zagiecia, gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.16cbII B6
Mi.13II
120 PLN
48496

1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy z błędem "podniesione s", gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.16cbII B6
Mi.13II
240 PLN
48497

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków z nadrukiem drugiej formy, prawy znaczek z błędem kropka w P w Polska", gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.16cbII B10
Mi.13II
100 PLN
SPRZEDANY
48498

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków z nadrukiem drugiej formy, lewy znaczek z błędem "Pelska", prawy znaczek bez błędu z uszkodzona gumą, gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.16cbII B12
Mi.13II
150 PLN
48499

1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 60 fen. z nadrukiem pierwszą formą z niekatalogowanym błędem na poz.26 (podobnym do tego z poz.25) "ścienienie czwartej kreski w jej lewej częśći", kasowany na wycinku ładnym kasownikiem prowizorycznym z Warszawy, gwarancja i opis.

Fi.16dI B
Mi.13I
90 PLN
48500

1918 wydanie PP/GGW, parka z nadrukiem pierwszej formy, prawy znaczek z błędem "obniżone l", duża podlepka.

Fi.16dIB3
Mi.13I
80 PLN
48501

1918 wydanie PP/GGW, parka z nadrukiem pierwszej formy, lewy znaczek z błędem "brak trzeciej kreski", numer HAN na dolnym marginesie, gwarancja i oznaczenie.

Fi.16dI B4
Mi.13I
150 PLN
48502

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków za 60 fen. z nadrukiem drugą formą, lewy z błędem na poz.11 "podniesione s" (Fi.220.-), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.16dII B6
Mi.13II 
150 PLN
48503

1918 wydanie PP/GGW, parka znaczków za 60 fen. z nadrukiem drugą formą, lewy z błędem na poz.41 "odwrócone K" Fi.220.-), dodatkowo rozległy fragment rysunku spodniego znaczka odbity na gumie, bardzo ciekawe, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.16dII B7
Mi.13 II
200 PLN
48504

1918 pierwsze wydanie lubelskie, list polecony z Sławkowa do Będzina nadany 31.01.19, mieszana frankatura ze znaczkami austriackimi, na odwrocie stempel odbiorczy, fotoatest Wiatrowski.

Fi.17
1 900 PLN
48505

1918 pierwsze wydanie lubelskie, seria na wycinkach.

Fi.17-9
Mi.17-9
40 PLN
48506

1918 pierwsze wydanie lubelskie, seria na kopercie listu wartościowego z Chełma z datą 6.01.19 adresowanego do Lublina, koperta bez obiegu pocztowego z grzecznościowo przystawionym antydatowanym kasownikiem z Lublina na odwrocie, brak obowiązkowego nadawcy listu i zaniżona opłata, gwarancja pod jednym znaczkiem.

Fi.17-9
Mi.17-9
130 PLN
SPRZEDANY
48507

1918 pierwsze wydanie lubelskie, seria kasowana w czworoblokach (Fi.260.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.17-19
240 PLN
48508

1918 pierwsze wydanie lubelskie, seria kasowana (Fi.65.-), gwarancja.

Fi.17-19
60 PLN
48509

1918 pierwsze wydanie lubelskie, seria czysta, poza wypadniętym małym węgielkiem na pierwszym znaczku zachowana w bardzo ładnym stanie, gwarancja Schmutz, Mikstein,

Fi.17-19
200 PLN
48510

1918 pierwsze wydanie lubelskie, seria znaczków z odwróconymi nadrukami (Fi.470.-), gwarancja podwójna Roszkowski, Kwaśniewski i Ryblewski, Schmutz.

Fi.17-19 No
450 PLN
48511

1918 pierwsze wydanie lubelskie, kasowana seria znaczków z odwróconymi nadrukami, gwarancja Schmutz.

Fi.17-19 No
280 PLN
48512

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja.

Fi.18
Mi.18
50 PLN
48513

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja.

Fi.18No
Mi.18K
100 PLN
48514

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym z dolnego rzędu nadruków z niedobitym napisem POCZTA, dwie podlepki, gwarancja.

Fi.18No
Mi.18K
120 PLN
48515

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Mikulski, Wiatrowski.

Fi.18No
Mi.18K
200 PLN
48516

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja.

Fi.19
Mi.19
50 PLN
48517

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.19No
Mi.19K
90 PLN
48518

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja.

Fi.19No
Mi.19K
80 PLN
48519

1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.19No
Mi.19K
180 PLN
48520

1918 drugie wydanie lubelskie, list polecony z Radomia do Zawiercia nadany 8.02.19, mieszana frankatura ze znaczkiem austriackimi i polskim, na froncie stempel odbiorczy, fotoatest Wiatrowski.

Fi.20, 23a, 88A
1 900 PLN
48521

1918 drugie wydanie lubelskie, podstawowa seria stemplowana plus znaczek za 10 hal. z nadrukiem w barwie fioletowobrązowej i znaczek za 3/3 hal. z ząbkowaniem 11½, wszystkie znaczki gwarancja.

Fi.20-9, 20b, 22b
Mi.20-28, 20B, 22b
400 PLN
48522

1918 drugie wydanie lubelskie, seria kasowana (Fi. 350,-), znaczek za 50/60 hal z błędem "brak kropki po HAL", sygnatury Rachmanow, Witkowski, gwarancja Schmutz, Krawczyk, Mikstein.

Fi.20-29 (27a B6)
Mi.20-28
330 PLN
48523

1918 drugie wydanie lubelskie, seria czysta, każdy znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku, kilka tańszych z prawie niewidocznym cieniem śladu po podlepce, reszta w bardzo ładnym stanie, gwarancja Gryżewski.

Fi.20-29 B
Mi.20-28 
1 500 PLN
48524

1918 drugie wydanie lubelskie, podstawowa seria plus znaczek za 10 hal. z nadrukiem w barwie fioletowobrązowej, wszystkie znaczki gwarancja.

Fi.20-29, 22b
Mi.20-8, 22b
1 500 PLN
48525

1918 drugie wydanie lubelskie, parka znaczków z ząbkowaniem ZL 12½, lewy znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja Jendroszek.

Fi.20a
Mi.20A
120 PLN
48526

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja Schmutz.

Fi.20a
Mi.20A
250 PLN
48527

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Ryblewski.

Fi.20a
Mi.20A
200 PLN
48528

1918 drugie wydanie lubelskie, ząbkowanie 12 3/4 z pozycji 20, gwarancja z opisem.

Fi.20a
Mi.20a
185 PLN
48529

1918 drugie wydanie lubelskie, kompletny arkusz w bardzo dobry stan zachowania, ząbkowanie ZL12¾, gwarancja (oznaczone błędy; B1 i B2).

Fi.20a ark.
Mi.20a
10 000 PLN
48530

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 3/3 hal., odmiana z rzadszym ząbkowaniem liniowym 11,5 i ze znacznym brzegowym uszkodzeniem lewej strony nadruku (Fi.585.-), ładny stan zachowania, sygnowany Kronenberg, gwarancja, oznaczenie i skrócony atest Wiatrowski.

Fi.20b
Mi.20
450 PLN
48531

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.21
Mi.21
60 PLN
48532

1918 drugie wydanie lubelskie, duże podlepki, gwarancja.

Fi.21
Mi.21
20 PLN