Aukcja zakończy się 08.07.2024

Aukcja 116. Wydania przedrukowe 1918-1919

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
48533

Fi.21
Mi.21
102 PLN
48534

1918 drugie wydanie lubelskie, kartka z rzadkiego oryginalnego obiegu pocztowego z Opoczna wysłana 20.1.19 do Łodzi, znaczki stemplowane unarodowionym kasownikiem austriackim, stempelek dopłaty z ręcznie wpisaną kwotą 10 fen., opłata za kartkę pocztową wynosiła 15 halerzy i do opłaty nie zaliczono austriackiego znaku opłaty na całostce. Na życzenie atest eksperta PZF.

Fi.21
Mi.21
4 600 PLN
48535

Fi.21
Mi.21
50 PLN
48536

Fi.21
Mi.21
20 PLN
48537

Fi.21
50 PLN
48538

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 3/15 hal. z brzegowym uszkodzeniem lewej strony nadruku - brzeg formy odbił się na znaczku, lekkie zmatowienie po podlepce, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.21
80 PLN
48539

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 3/15 hal. z nadrukiem odwróconym (Fi.100.-), sygnowany, gwarancja Ryblewski.

Fi.21 No
80 PLN
48540

Fi.21Ndwo
Mi.21DD
2 900 PLN
48541

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja.

Fi.21No
Mi.21K
240 PLN
48542

Fi.21No
Mi.21K
200 PLN
48543

Fi.21No
Mi.21K
600 PLN
48544

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.22a
Mi.22a
25 PLN
48545

Fi.22a
Mi.22a
25 PLN
48546

1918 drugie wydanie lubelskie, list z Ostrowca nadany 16.1.19 do Wiednia, mieszana frankatura znaczka lubelskiego z austriackim znaczkiem dopłaty dla Bośni i Hercegowiny, gwarancja Schmutz.

Fi.22a
Mi.22a
2 150 PLN
48547

Fi.22a
Mi.22a
20 PLN
48548

Fi.22aB4
Mi.22b
40 PLN
48549

Fi.22a B4
Mi.22a
60 PLN
48550

Fi.22aNo
Mi.22aK
300 PLN
48551

Fi.22aNo B4
Mi.22aK
600 PLN
48552

Fi.22aNo B4
Mi.22aK
180 PLN
48553

Fi.22b
Mi.22b
240 PLN
48554

Fi.22b
Mi.22b
1 000 PLN
48555

Fi.22b
Mi.22b
450 PLN
48556

Fi.22b
Mi.22b
500 PLN
48557

Fi.22b
Mi.22b
350 PLN
48558

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 10/30 hal. z nadrukiem w kolorze fioletowym, lekki prawie niewidoczny ślad podlepki, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.22b
250 PLN
48559

1918 drugie wydanie lubelskie, kasowany znaczek za 10/30 hal. z nadrukiem w kolorze fioletowym, zachował pełną oryginalną gumę, gwarancja firmowa Fabiński Warszawa, gwarancja Schmutz.

Fi.22b
200 PLN
48560

Fi.22bB4
Mi.22b
1 600 PLN
48561

Fi.22b B4
Mi.22b
2 000 PLN
48562

Fi.22b B13
1 600 PLN
48563

Fi.22bB13
Mi.22b
1 600 PLN
48564

Fi.22bNo
Mi.22bK
1 000 PLN
48565

Fi.22bNo
Mi.22bK
500 PLN
48566

Fi.22bNo
Mi.22bK
900 PLN
48567

1918 drugie wydanie lubelskie, kompletny arkusz znaczka z nadrukiem w barwie fioletowobrązowej, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja (oznaczone dwa błędy; B4 i B13).

Fi.22b ark.
Mi.22b
20 000 PLN
48568

Fi.23No
Mi.23K
340 PLN
48569

Fi.23No
Mi.23K
550 PLN
48570

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczki z nadrukami odwróconymi stemplowane w Lublinie na całostce adresowanej do Lubartowa bez obiegu pocztowego, znaczek za 50 hal. z brzegowym uszkodzeniem nadruku "brak liter TA", fotoatest Berbeka.

Fi.23No, 28No B10, 29No, Cp5
Mi.23K, 27K, 28K
2 000 PLN
48571

Fi.23a
Mi.23A
35 PLN
48572

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 25/40 hal. z przesuniętym skośnie nadrukiem, ma pełne ząbkowanie, po prawej przy ząbku widoczny fragment sąsiedniego nadruku, sygnowany F.ENGL, gwarancja Schmutz.

Fi.23a
200 PLN