Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 116. Polska Ludowa 1944-1952

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
52798

1944 R.T.R.P., unikalny znaczek za 3 zł./25 gr. bez perforacji pionowej na prawym marginesie (Fi. 7.500,-), na oryginalnym miejscowym liście poleconym nadanym 8.2.45 w Lublinie, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 347 i kasownik odbiorczy, ten błąd perforacji występował w zaledwie kilku arkuszach, znanych kilka listów ze znaczkiem z tym błędem nadanych miejscowo w Lublinie, fotoatest Walocha.

Fi.346MK1
Mi.388
6 800 PLN
52799

1944 R.T.R.P., znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Mikstein, Ryblewski.

Fi.346No
Mi.388K
3 200 PLN
52800

1944-45 Kraków, wydanie przedrukowe na znaczkach GG z Hitlerem, zamówione - lecz niedopuszczone do obiegu przez Ministerstwo Poczt i Telegrafów, czysta seria w pięknym stanie plus dwie drogie odmiany ząbkowane grzebieniowo (Fi.9310.-), wszystkie w bardzo ładnym stanie, gwarancja Mikstein.

Fi.VIII-XXa, XIX-XXb
9 000 PLN
52801

1944 Goznak, wydanie obiegowe, znaczek za 25 gr. w bardzo rzadkim kolorze jasno brązowawoczerwonym (jasnoróżowym), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Va
2 200 PLN
SPRZEDANY
52802

1944 Goznak, znaczek w barwie jasno brązowoczeronej wykonany techniką typograficzna nie wprowadzony do obiegu, znaczki te wykorzystano przy wydaniach przedrukowych, znaczek bez perforacji poziomej na dolnym marginesie, gwarancja i opis Miszczak, Petriuk.

Fi.Vb MK1
700 PLN
52803

1944-45 Kraków, wydanie przedrukowe na znaczkach GG z Hitlerem, zamówione - lecz niedopuszczone do obiegu przez Ministerstwo Poczt i Telegrafów, gwarancja Mikstein.

Fi.XI
400 PLN
52804

1944-45 Kraków, wydanie przedrukowe na znaczkach GG z Hitlerem, zamówione - lecz niedopuszczone do obiegu przez Ministerstwo Poczt i Telegrafów, gwarancja.

Fi.XI
430 PLN
SPRZEDANY
52805

1944-45 Kraków, wydanie przedrukowe na znaczkach GG z Hitlerem, zamówione - lecz niedopuszczone do obiegu przez Ministerstwo Poczt i Telegrafów, gwarancja Mikstein.

Fi.XIII
900 PLN
52806

1944-45 Kraków, wydanie przedrukowe na znaczkach GG z Hitlerem, zamówione - lecz niedopuszczone do obiegu przez Ministerstwo Poczt i Telegrafów, gwarancja Mikstein, Gryżewski.

Fi.XV
650 PLN
52807

1944 URUCHOMIENIE PIERWSZEGO URZĘDU LUBELSKIEGO, okupacyjny formularz kartkowy z trzywierszowym stempelkiem "Opłata pocztowa/ uiszczona gotówką/ ______ gr." z dopisaną liczbą 50 i numerem kolejnym przesyłki "Nr 91", ostemplowany 5.8.44 w dniu uruchomienia urzędu Lublin 1 datownikiem LUBLIN 1 z wyróżnikiem "r"; bardzo dobry stan zachowania (bez tekstu na odwrocie).


80 PLN
SPRZEDANY
52808

1944 miejscowy list z Rzeszowa z stemplem opłaty gotówkowej.


125 PLN
SPRZEDANY
52809

1944 list z Rzeszowa do Przeworska opłacony gotówką.


40 PLN
SPRZEDANY
52810

1944 List z Rzeszowa do Przeworska, stempel opłaty kredytowej.


105 PLN
SPRZEDANY
52811

1944 list polecony z Lublina do Przeworska, stempel opłaty kredytowanej, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 12 i stempel odbiorczy.


80 PLN
SPRZEDANY
52812

1944 list urzędowy z Lublina do Przeworska, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 11.


100 PLN
52813

1944 urzędowy list polecony z Lublina do Przeworska, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 395 i stempel odbiorczy.


100 PLN
SPRZEDANY
52814

1944 list urzędowy z Katowic do Przeworska, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 902.


60 PLN
52815

1945 KRZYŻATKA - wycinek znaku opłaty z koperty GG, z przekreślonym napisem i godłem Rzeszy, kilkakrotnie kreślony i skasowany stemplem prowizorycznym w Kowarach - datownikiem okupacyjnym z usuniętymi pozostałymi napisami, dodatkowo jednowierszowy stempelek "Krzyżatka" (K232 - wg. klasyfikacji Z.Mąki); bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.(Ck2)
200 PLN
52816

1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, NIE INSPIROWANY FILATELISTYCZNIE OBIEG POCZTOWY, prawidłowo opłacony kompletny list polecony II klasy (ponad 20 gramów) wysłany z Inspektoratu Szkolnego w Mińsku Mazowieckim do Ministerstwa Oświaty w Lublinie, ofrankowany znaczkiem za 5 zł/25 gr unieważnionym dwuobrączkowym datownikiem prowizorycznym "MIŃSK MAZOW."; prowizoryczny stempelek polecenia; na odwrocie kasownik odbiorczy "LUBLIN 1" z 4.III i fioletowy stempelek cenzury wojskowej 88, koperta po lewej stronie otwierana i zaklejona przez cenzurę; wysoki nominał - odpowiedni wyłącznie do rzadko stosowanej pozycji taryfowej - spowodował, że oryginalne niefilatelistyczne przesyłki opłacone tym znaczkiem są znane wyłącznie z kilku listów wysłanych do urzędów państwowych, ten został opisany i pokazany w "Historyczno-Badawczym Biuletynie Filatelistycznym" 4/1978; unikalny walor w doskonałym stanie zachowania, gwarancja i opis pozycji Kapkowski.

Fi.347
Mi.389
20 000 PLN
52817

1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, opłacony zgodnie z taryfą kompletny list polecony II klasy (ponad 20 gramów) przesłany 26.2 miejscowo w Lublinie, ofrankowany znaczkiem za 5 zł/25 gr z prawym marginesem unieważnionym datownikiem "LUBLIN 1" z wyróżnikiem "r", odciśniętym dodatkowo poniżej; prowizoryczny stempelek polecenia; na odwrocie czerwony stempelek cenzury wojskowej 163; niefilatelistyczne przesyłki opłacone znaczkiem tego wydania są unikalne; ten dekoracyjny walor kierowany jest miejscowo do osoby prywatnej, co może być inspirowane filatelistycznie; doskonały stan zachowania, gwarancja.

Fi.347
Mi.389
3 200 PLN
SPRZEDANY
52818

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie jasno brązowaworóżowej, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.347a
Mi.389
200 PLN
52819

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie jasno brązowaworóżowej na papierze cienkim 0,06 mm, gwarancja i opis Walocha.

Fi.347a
Mi.389
400 PLN
52820

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie brązowaworóżowej, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.347a
Mi.389
180 PLN
52821

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, marginesowy czworoblok znaczków w barwie brązowaworóżowej.

Fi.347a
Mi.389
600 PLN
52822

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek stemplowany w barwie brązowaworóżowej, gwarancja i opis Jendroszek.

Fi.347a
Mi.389
200 PLN
52823

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie brązoworóżowej z błędem "rozdzielony prostokąt", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.347aB1
Mi.389
400 PLN
52824

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie brązoworóżowej z błędem z poz. 28 "spacja przed cyfrą 5", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.347a B2
Mi.389
360 PLN
SPRZEDANY
52825

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek cięty w barwie jasno brązowaworóżowej, gwarancja i opis.

Fi.347aa
Mi.389
180 PLN
52826

1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, czworoblok znaczków za 5 zł./25 gr. kolorze jasno brązoworóżowym, lewy górny z ciekawym wędrującym błędem nadruku występującym tu na poz.2 "cyfra 2 z pętelką", a prawy górny z błędem na poz.3 "uszkodzone cyfry 2, I i 3", co ciekawe między pozycjami 7 i 8 nie jeszcze błędu "spacja", dolne znaczki w wyraźnie ciemniejszym odcieniu, gwarancja i oznaczenie.

Fi.347aa B
Mi.389
1 200 PLN
52827

1945 Powstanie Styczniowe - R Traugutt, oryginalnie kasowany znaczek za 5 zł./25 gr. w kolorze jasnobrązoworóżowym z błędem na poz.23 "Ó w PÓLSKA", gwarancja i oznaczenie Krawczyk.

Fi.347aa B13
Mi.389
400 PLN
52828

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek cięty w barwie brązowaworóżowej, gwarancja i opis.

Fi.347ab
Mi.389
180 PLN
52829

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, pasek znaczków z 5 typami nadruków w barwie jasno brązowaworóżowej, brązowaworóżowej i ciemno brązowaworóżowej, lewy znaczek z błędem "biała plama obok szyi", gwarancja i opis.

Fi.347ac-e (347acB18)
Mi.389
1 080 PLN
SPRZEDANY
52830

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w barwie jasno brązowaworóżowej, gwarancja i opis Wysocki.

Fi.347ad
Mi.389
180 PLN
52831

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, parka znaczków w barwie brązowaworóżowej i ciemno brązowaworóżowej, lewy znaczek z błędem "biała plama obok szyi", gwarancja i opis schmutz.

Fi.347ad, 347aeB18
Mi.389
750 PLN
52832

1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, znaczek za 5 zł./25 gr. w kolorze jasno brązowaworóżowym z błędem na poz.12 "kreseczka nad T" (Fi.270.-), gwarancja i opis.

Fi.347ad B5
Mi.389
240 PLN
SPRZEDANY
52833

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek na rzadkim papierze cienkim w barwie jasno brązowaworóżowej z błędem z poz. 23 "PÓLSKA", gwarancja i opis.

Fi.347ad B13
Mi.389
800 PLN
52834

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek cięty w barwie jasno brązowaworóżowej, gwarancja i opis.

Fi.347ad nz
Mi.389U
14 000 PLN
52835

1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, marginesowy cięty znaczek w barwie jasno brązowaworóżowej, gwarancja Jungjohann, za dopłatą fotoatest Walocha.

Fi.347ad nz
Mi.389U
12 000 PLN
52836

1945 znaczki trzech wydań stemplowane na kopercie stemplem prowizorycznym upt. Warszawa 23, znaczek z Trauguttem w barwie brązoworóżowej, gwarancja z opisem na odwrocie.

Fi.347ae, 343, 345, 346
600 PLN
52837

1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt, znaczek za 5 zł./25 gr. w kolorze brązowaworóżowym z błędem na poz.12 "kreseczka nad T" (Fi.270.-), gwarancja i opis.

Fi.347ae B5
Mi.389 
240 PLN