Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 116. Polska Ludowa 1944-1952

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
52678

1944 Goznak, list miejscowy z Lublina, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 14.

Fi.342
Mi.383
100 PLN
52679

1944 Goznak, list polecony z Warszawy 4 do Czerwonego Krzyża w Genewie, zalepka cenzury brytyjskiej i stempel odbiorczy.

Fi.342
Mi.383
160 PLN
52680

1944 Goznak, list polecony z Warszawy 4 do Czerwonego Krzyża w Genewie, zalepka cenzury brytyjskiej, na odwrocie stempel tranzytowy z Ankary i stempel odbiorczy.

Fi.342
Mi.383
160 PLN
52681

1944 Goznak, list polecony z Warszawy 23 do Czerwonego Krzyża w Genewie, zalepka cenzury w Egipcie, na odwrocie stempel tranzytowy z Ankary i stempel odbiorczy.

Fi.342
Mi.383
200 PLN
52682

1944 Goznak, list polecony z Warszawy 23 do Czerwonego Krzyża w Genewie, zalepka cenzury brytyjskiej, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.342
Mi.383
180 PLN
52683

1944 Goznak, 25 gr - frankatura wielokrotna, list polecony do Czerwonego Krzyża w Genewie nadany w urzędzie pocztowym Warszawa 16, który nie posiadał w tym czasie własnych rekwizytów pocztowych, erkę narysowano i wypełniono odręcznie, kopertę przekazano do urzędu Warszawa 4, gdzie znaczki 2.XII skasowano, przesyłka dotarła do adresata 20.VII.1945 - po 8 miesiącach!!! zalepka cenzury brytyjskiej "OPENED BY EXAMINER 1949 P.C.90."; walor w bardzo dobrym stanie zachowania (jeden znaczek uszkodzony).

Fi.342
Mi.383a
300 PLN
52684

1944 Goznak, znaczek za 25 gr. z III walca o nieco rozmytym druku z błędem na poz.55 "kropka przed prawym Gr", gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.342 B
Mi.383
40 PLN
52685

Fi.342 B1
Mi.383
80 PLN
52686

1944 Goznak, arkusz z III walca zagięty w połowie.

Fi.342 ark.
Mi.383a
300 PLN
52687

Fi.342 ark.
Mi.383a
300 PLN
52688

1944 Goznak, list polecony z Warszawy 38 do Lublina, prowizoryczny kasownik upt. Warszawy 38, stempel cenzury wojskowej nr 89, koperta uszkodzona i rozcięta do ekspozycji.

Fi.342, 343
Mi.383, 384
100 PLN
52689

Fi.342, 343
240 PLN
52690

1944 znaczki wydania Goznak grzecznościowo stemplowane na całostce wydania przedrukowego.

Fi.342-3,, Cp89
80 PLN
52691

1944 Goznak, znaczki rzadkim z drukiem zdwojonym.

Fi.342-3MK
Mi.383-4
480 PLN
52692

1944 Goznak, wydanie obiegowe, marginesowa seria znaczków ciętych w pięknym stanie (Fi.8000.-), małe ślady podlepek na górnych marginesach poza znaczkiem, gwarancja Mikulski.

Fi.342-43 nz
Mi.383a-84 U
7 000 PLN
52693

1944 AMBULANS 111 RELACJI LUBLIN-CHEŁM, Goznak, 25 gr + 50 gr - frankatura dwukolorowa, prawidłowo opłacona polecona karta pocztowa z pełną treścią przesłana 5.XII z Chełma ambulansem 111 relacji Lublin-Chełm do Rzeszowa, znaczki unieważnione kasownikiem prowizorycznym - przedwojennym datownikiem dwuobrączkowym z wyróżnikiem "A" (C4a - wg. klasyfikacji Z.Mąki), prowizoryczny stempelek polecenia - przedwojenna erka ambulansowa z dodatkowym stempelkiem jednowierszowym "CHEŁM LUBELSKI 1", cenzura wojskowa nr.163 z dopisaną literą "b"; odkrycie opisane przez p.Henryka Bartkowiaka w numerze 10/2016 "Świata Erek", z tym, że prezentowane tam walory pochodzą z 1945 roku - oferowany tu - to być może najwcześniejsza przesyłka przewieziona ambulansem po ponownym uruchomieniu Poczty Polskiej w 1944 roku; co również ciekawe, nadawca sporządził kartę pocztową we własnym zakresie sklejając warstwowo liniowaną kartkę i biały karton; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.342-343
Mi.383a-384
1 000 PLN
52694

1944-1950 TOM I JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; aby ułatwić zakup wyłączono z niego serie: wodzowie (339-41), brązowoczerwona Warszawa (348b), bojownicy seria z bloku (489-91b) oraz bloki 9, 10 i 11; każdą z tych serii można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 3200 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.342-541
Mi.383-679
1 800 PLN
52695

Fi.342MK2
Mi.383a
100 PLN
52696

1944 Goznak, kartka z Częstochowy nadana 2.3.45 do Krakowa, stempel cenzury wojskowej nr 749.

Fi.343
Mi.384
40 PLN
52697

Fi.343
Mi.384
140 PLN
52698

1944 Goznak, 50 gr - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 11 4 45 z Piotrkowa Trybunalskiego do Skierniewic, datownik prowizoryczny PIOTRKÓW TRYB. z wyróżnikiem "a", stempelek cenzury wojskowej 1104; dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.343
Mi.384
100 PLN
52699

1944 Goznak, list polecony z Warszawy do Czerwonego Krzyża w Genewie, znaczki unieważnione kreśleniem, ręcznie pisana erka, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.343
Mi.384
120 PLN
52700

1944 Goznak, list polecony z Warszawy do Czerwonego Krzyża w Genewie, znaczki unieważnione kreśleniem, zalepka cenzury brytyjskiej, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.343
Mi.384
120 PLN
52701

1944 Goznak, list polecony z Warszawy do Czerwonego Krzyża w Genewie, zalepka cenzury brytyjskiej, na odwrocie stempel tranzytowy z Ankary i stempel odbiorczy.

Fi.343
Mi.384
160 PLN
52702

1944 Goznak, list polecony z Siedlec do Lublina, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 166 i stempel odbiorczy.

Fi.343
Mi.384
120 PLN
52703

1944 Goznak, list polecony z Warszawy 26 do Czerwonego Krzyża w Genewie, zalepka cenzury brytyjskiej, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.343
Mi.384
180 PLN
52704

1944 Goznak, list polecony z Warszawy 26 do Lublina.

Fi.343
Mi.384
220 PLN
52705

1944 Goznak, list polecony z Warszawy 38 do Czerwonego Krzyża w Genewie, stempel prowizoryczny z upt. Warszawy 38, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.343
Mi.384
150 PLN
52706

Fi.343
Mi.384
160 PLN
52707

1944 Goznak, list polecony z Grodziska do Przeworska, prowizoryczny kasownik, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 180 i stempel odbiorczy.

Fi.343
Mi.384
144 PLN
52708

Fi.343
Mi.384
50 PLN
52709

1944 Goznak, kartka z Krakowa nadana 21.2.45 do Częstochowy, stempel cenzury wojskowej nr 515.

Fi.343
Mi.384
50 PLN
52710

1944 Goznak, list firmowy z Radomia 20.3.45 do Przeworska, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 736, gwarancja.

Fi.343
Mi.384
60 PLN
52711

1944 Goznak, kartka z Krakowa nadana 2.3.45 do Kotunia, stempel cenzury wojskowej nr 519.

Fi.343
40 PLN
52712

1944 Goznak, kartka z Jarosławia nadana 8.4.45 do Dąbrowy Górniczej, stempel cenzury wojskowej nr 518.

Fi.343
40 PLN
52713

1944 Goznak, list z Sokołowa Podlaskiego nadana 10.4.45 do Warszawy, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 342, brak klapy koperty.

Fi.343
40 PLN
52714

1944 list firmowy z Witkowa nadany 11.5.45 do Kościana, stempel prowizoryczny Witkowa, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 305.

Fi.343
180 PLN
52715

1944 kartka z Jodłowej nadana 21.4.45 do Krakowa, prowizoryczny stempel Jodłowej i stempel cenzury wojskowej nr 273.

Fi.343
160 PLN
52716

1944 list z Krotoszyna do Poznania, niemy datownik i stempel prowizoryczny z Krotoszyna.

Fi.343
160 PLN
52717

1944 list z Sandomierza nadany 5.4.45 do Przeworska, niemy kasownik i prowizoryczny datownik w języku niemieckim z Sandomierza, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 728.

Fi.343
126 PLN