Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 116. Polska Ludowa 1944-1952

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
52758

Fi.344B14
Mi.386
30 PLN
52759

1944 K.R.N., znaczek z poz. 31 z błędem "uszkodzona cyfra 9", gwarancja i opis Walocha.

Fi.344B16
Mi.386
30 PLN
52760

Fi.344MK
Mi.386
150 PLN
52761

Fi.344MK
Mi.386
180 PLN
52762

Fi.344MK
Mi.386
35 PLN
52763

1944 K.R.N., znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.344No
Mi.386K
3 000 PLN
52764

1944 P.K.W.N., kartka z Krosna 16.6.45 do Sopotu, stempel cenzury wojskowej nr 1634, opłata niezgodna z taryfą pocztową (2 zł zamiast 0,50 zł).

Fi.345
Mi.387
600 PLN
52765

Fi.345
Mi.387
65 PLN
52766

1944 P.K.W.N., czworoblok z poz. 61/72, gwarancja i oznaczenie Walocha.

Fi.345
Mi.387
50 PLN
52767

1944 P.K.W.N., parka znaczków z przesuniętym nadrukiem.

Fi.345
Mi.387
150 PLN
52768

1944 P.K.W.N., znaczek z silnym abklaczem, gwarancja i opis Walocha.

Fi.345
Mi.387
50 PLN
52769

1944 P.K.W.N., znaczek z poz. 61 z nadrukiem przesuniętym w poziomie, gwarancja i opis Walocha.

Fi.345
Mi.387
40 PLN
52770

1944 P.K.W.N., pasek znaczków z poz. 21-81, znaczki z górnej połowy arkusza z nadrukami przesuniętymi w prawo, znaczek z poz. 61. z niedobitą literą P w napisie "P.K.W.N.".

Fi.345
Mi.387
220 PLN
52771

Fi.345
25 PLN
52772

1944 P.K.W.N., czworoblok znaczków za 2 zł./25 gr. z lekko przesuniętym w dół nadrukiem, lewy górny z rzadkim występującym w części nakładu katalogowanym błędem na poz.3 "w cyfrze 2 puste miejsce" i niekatalogowanym błedem na poz.13 "przerwana cyfra 2", gwarancja.

Fi.345 B1
Mi.387
200 PLN
52773

1944 P.K.W.N., sześcioblok z poz. 42/54, znaczek z poz. 53 z błędem "uszkodzona cyfra 2", gwarancja i opis Walocha.

Fi.345 B1
Mi.387
100 PLN
52774

1944 P.K.W.N., sześcioblok z poz. 6/18, znaczek z poz. 17 z błędem "uszkodzona cyfra 9", gwarancja i opis Walocha.

Fi.345 B3
Mi.387
100 PLN
52775

1944 P.K.W.N., znaczek z poz. 70 z błędem "uszkodzona cyfra 4", gwarancja i opis Walocha.

Fi.345 B4
Mi.387
30 PLN
52776

1944 K.R.N., znaczek z poz. 25 z błędem "przerwana prawa kreska", gwarancja i opis Walocha.

Fi.345 B5
Mi.387
30 PLN
52777

1944 P.K.W.N., znaczek z poz. 3 z błędem "puste pole w cyfrze 2", gwarancja i opis Walocha.

Fi.345B1
Mi.387
30 PLN
52778

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja i opis Więcław.

Fi.346
Mi.388
55 PLN
52779

1944 P.K.W.N., znaczek z przesuniętym nadrukiem. Normalny nadruk przesunięty do góry, na dole już widać przesunięty nadruk ze znaczka poniżej. Dodatkowo zdwojenie druku znaczka podstawowego - np. dolna belka.

Fi.346
Mi.388
75 PLN
52780

Fi.346
Mi.388
90 PLN
52781

Fi.346
Mi.388
600 PLN
52782

Fi.346
Mi.388
750 PLN
52783

Fi.346
Mi.388
150 PLN
52784

1944 R.T.R.P., znaczek za 3 zł./25 gr. z nadrukiem wartości zdecydowanie na dole, góra nadruku z poz.11, dół z poz. 21, gwarancja i oznaczenie Schmutz

Fi.346
Mi.388
180 PLN
52785

1944 R.T.R.P., znaczek stemplowany, gwarancja Berbeka.

Fi.346
Mi.388
20 PLN
52786

1944 R.T.R.P., list polecony z Jarosławia nadany 7.1.45 do Przeworska, prowizoryczna erka i stempel Jarosławia, gwarancja Schmutz.

Fi.346
Mi.388
800 PLN
52787

1944 R.T.R.P., znaczek z nadrukiem przesuniętym, gwarancja Walocha.

Fi.346
Mi.388
70 PLN
52788

1944 R.T.R.P., znaczek z nadrukiem mocno przesuniętym w poziomie.

Fi.346
Mi.388
50 PLN
52789

1944 R.T.R.P., znaczek z nadrukiem przesuniętym do góry.

Fi.346
Mi.388
30 PLN
52790

1944 R.T.R.P., czworoblok znaczków z poz. 45/56, znaczki z górnej połowy arkusza z nadrukiem silnie przesuniętym w dół i lekko ukośnym wchodzącym częściowo na dolne znaczki, skrajne znaczki z poz. 51-52 z tego arkusza mają podwójny nadruk napisu "R.T.R.P.", fotoatest Walocha.

Fi.346
Mi.388
800 PLN
52791

1944 R.T.R.P., list polecony z Hrubieszowa nadany 24.02.45 do Lublina, prowizoryczny kasownik i erka Hrubieszowa, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 216 i stempel odbiorczy, fotoatest Walocha.

Fi.346
Mi.388
1 500 PLN
52792

Fi.346
Mi.388
800 PLN
52793

1944 R.T.R.P., znaczek za 3 zł/25 gr z błędem nadruku na poz.40/90 "pionowa kreska drugiej cyfry 4 wcięta z prawej strony" - frankatura mieszana, przefrankowany list polecony wysłany 27.2.45 z urzędu Warszawa 12 do Krakowa, znaczki skasowane dwuobrączkowym datownikiem prowizorycznym z wyróżnikiem "a", odręcznie rysowana erka, na odwrocie stempelek cenzury wojskowej 229; dołączone pokwitowanie nadania listu; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.346 B6, 343
Mi.387, 384
600 PLN
52794

1944 R.T.R.P., pasek znaczków z poz. 91-5, znaczek z poz. 95 z błędem "uszkodzona cyfra 4", gwarancja Falkowski.

Fi.346 B7
Mi.388
100 PLN
52795

1944 R.T.R.P., znaczek za 3 zł./25 gr. z błędami nadruku na poz.45/95: "wcięcie w literze ł" i "ukośna kreska drugiej cyfry 4 przerwana u góry", frankatura pojedyncza, miejscowy list polecony przesłany 21.I.45 w Kielcach, znaczek skasowany stemplem okupacyjnym z wyróżnikiem "j" pod mostkiem, okupacyjna nalepka polecenia, stempelek cenzury wojskowej 261; oryginalne, nie inspirowane filatelistycznie, przesyłki opłacone znaczkami tego wydania należą do rzadkich; bardzo dobry stan zachowania, gwarancja.

Fi.346 B7
Mi.388
1 250 PLN
52796

Fi.346MK
Mi.388
150 PLN
52797

Fi.346MK
Mi.388
50 PLN