Aukcja zakończy się 08.07.2024

Aukcja 116. Polska Ludowa 1944-1952

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
54118

1948 bojownicy o wolność i demokrację, znaczek z przywieszką Pw2, na znaczku nadruk groszy.

Fi.491+Pw2
Mi.619
250 PLN
54119

1948 Kongres Jedności Klasy Robotniczej, parka z podwójną perforacją pionową na lewym marginesie, gwarancja.

Fi.493MK
Mi.509
375 PLN
54120

1948 Bolesław Bierut, parka znaczków nieząbkowanych, gwarancja Walocha.

Fi.526nz
Mi.555U
2 400 PLN
54121

1948 Bolesław Bierut, parka z numerem walca na dolnym marginesie, podlepka.

Fi.472520
30 PLN
54122

1948 "III ZIMOWE LEKKOATLETYCZNE MISTRZOSTWA POLSKI" Olsztyn 1, całostka ostemplowana 28.II kasownikiem okolicznościowym w kolorze fioletowym (Myślicki 48 011).

Fi.Cp98
40 PLN
54123

1948 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Poznań - Kraków.

Fi.Cp103
80 PLN
54124

1948 stempel okolicznościowy szczepień przeciwgruźliczych z Łodzi.

Fi.Cp108
25 PLN
54125

1948 kultura polska, blok z numerem kontrolnym "50297" powyżej wysokości nakładu bloku.

Fi.bl.10
Mi.Bl.10
720 PLN
54126

1948 kultura polska, blok w ładnym stanie.

Fi.bl.10
Mi.Bl;10
750 PLN
54127

1948 Kultura Polska, kasowany okolicznościowo we Wrocławiu blok z 2 sektora w arkuszu drukarskim - arkusz miał cztery sektory, gwarancja.

Fi.bl.10
1 500 PLN
54128

1948 Kultura Polska, blok czysty (Fi.750.-), z 1 sektora w arkuszu drukarskim - arkusz miał cztery sektory, bardzo ładny stan zachowania, guma spękana równo na całej powierzchni.

Fi.bl.10
600 PLN
54129

Fi.bl.11
Mi.Bl.11
750 PLN
54130

1948 Bojownicy o wolność i demokrację, oryginalnie kasowany blok z 5 sektora w arkuszu drukarskim - arkusz miał sześć sektorów, gwarancja.

Fi.bl.11
1 200 PLN
54131

1948 Bojownicy o wolność i demokrację, czysty blok (Fi.1000.-) z 3 sektora w arkuszu drukarskim - arkusz miał sześć sektorów.

Fi.bl.11
950 PLN
54132

1948 wewnętrzna wojskowa korespondencja między jednostkami, stempel okolicznościowy ze Szczecina "WYSTAWA ZIEM ODZYSKANYCH WE WROCŁAWIU LIPIEC - SIERPIEŃ 1948.

70 PLN
54133

1949 list lotniczy nadany z pokładu M/S Batory do Danii, datownik agencji pocztowej na pokładzie statku z napisem "GDYNIA - AMERICA / m/s BATORY".

Fi.396, 436B, 452
120 PLN
54134

1949 lotniczy list polecony z Lublina 18.8.49 do Wielkiej Brytanii.

Fi.400, 438
Mi.433, 473
20 PLN
54135

1949 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Wrocław - Jelenia Góra nr 704.

Fi.433A
30 PLN
54136

1949 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Krynica - Tarnów nr 244, widokówka Żegiestów.

Fi.438
70 PLN
54137

1949 kartka okolicznościowa z okazji Międzynarodowych Zawodów Narciarskich o Puchar Tatr w Zakopanem.

Fi.438
40 PLN
54138

1949 lotniczy list polecony z Niepołomic do Stanów Zjednoczonych, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.440, 453
50 PLN
54139

1949 "IV MIĘDZYNARODOWY KONKURS IM FRYDERYKA CHOPINA" Warszawa, stempel okolicznościowy stosowany w październiku 1949 podczas trwania pierwszego po zakończeniu II wojny konkursu, list lotniczy wysłany 17.X z Warszawy do Chicago (Myślicki 49 090); temat - CHOPIN.

Fi.447, 477
Mi.482, 525
200 PLN
54140

1949 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Wrocław - Katowice nr 701.

Fi.450
30 PLN
54141

1949 5. rocznica powstania w getcie warszawskim, dolny fragment arkusza z oznaczeniem walca pod 45 i 50 znaczkiem.

Fi.454
Mi.485
280 PLN
54142

1949 list polecony z Elbląga do Poznania, z mieszaną frankaturą "Bierutów", na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.470, 475, 476
Mi.518, 523, 524
30 PLN
54143

Fi.475
Mi.523
40 PLN
54144

1949 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Bydgoszcz - Poznań nr 425.

Fi.475
80 PLN
54145

1949 list polecony z Warszawy do Rzeszowa, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.479, 482, 484, 486, 487
80 PLN
54146

1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, znaczek za 3 zł o ząbkowaniu ZL11½ z błędem na poz.20 "mała kropka pod datą 1949"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.492 B
Mi.527
30 PLN
54147

1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, znaczki za 3 zł o ząbkowaniu ZL11½ w parce pionowej, dolny z klasycznym błędem na poz.30 "pęknięte litery ZT w POCZTA"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.492 B1
Mi.527
80 PLN
54148

1949 Kongres Związków Zawodowych, seria stemplowana kosownikiem okolicznościowym Warszawa 1 Kiosk.

Fi.492-4
Mi.527-9
40 PLN
54149

1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, seria w arkuszach sprzedażnych,

Fi.492-4 ark.
Mi.527-9
700 PLN
54150

1949 karnet - "VIII KONGRES ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH".

Fi.492-94
Mi.527-29
40 PLN
54151

1949 VIII Kongres Związków Zawodowych - seria znaczków ostemplowana okolicznościowo 3.6 na kopercie (Myślicki 49 036).

Fi.492-94
Mi.527-29
30 PLN
54152

1949 rocznik znaczków czystych (Fi.167.-).

Fi.492-508
Mi.527-43
165 PLN
54153

1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, znaczek za 5 zł o ząbkowaniu ZL11½ z błędem na poz.23 "kropka nad literą P wyrazu PRACA"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.493 B
Mi.528
30 PLN
54154

1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, znaczek za 5 zł o ząbkowaniu ZL11½ z błędem na poz.26 "mała kropka na marginesie pod cyfrą 5"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.493 B
Mi.528
30 PLN
54155

1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, znaczek za 15 zł o ząbkowaniu ZL11½ z błędem na poz.22 "mała kropka na marginesie pod literą O wyrazu POLSKA"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.494 B
Mi.529
40 PLN
54156

1949 VIII Kongres Związków Zawodowych, znaczek za 15 zł o ząbkowaniu ZL11½ z błędem na poz.4 "kropka wewnątrz litery O wyrazu POKÓJ"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.494 B
Mi.529
40 PLN
54157

Fi.495-97
Mi.530-32
30 PLN