Aukcja zakończy się 08.07.2024

Aukcja 116. Polska Ludowa 1944-1952

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
54158

1949 5. rocznica Manifestu Lipcowego, seria na kopercie skasowana okolicznościowo na kopercie 29.7 (Myślicki 49 052).

Fi.495-97
Mi.530-32
40 PLN
54159

Fi.498-500
Mi.533-5
100 PLN
54160

1949 75. rocznica Światowego Związku Pocztowego (UPU), seria czysta.

Fi.498-500
Mi.535-37
25 PLN
54161

Fi.498-500 EIV-VI
360 PLN
54162

1949 75. rocznica Światowego Związku Pocztowego (UPU), ładnie frankowany polecony list lotniczy wysłany 17.1.1950 z Warszawy do Chicago, datowniki odbiorcze na odwrocie; gwarancja.

Fi.498-500, 453, 472
Mi.533-35, 500, 518
120 PLN
54163

1949 75. rocznica Światowego Związku Pocztowego, list lotniczy z Czernikowa do Stanów Zjednoczonych, rzadki na korespondencji znaczek za 80 zł.

Fi.500, 440, 446
Mi.475, 481, 535
80 PLN
54164

1949 Kongres Jedności Ruchu Ludowego, seria.

Fi.501-4
Mi.539-42
25 PLN
54165

Fi.505E, 508E
240 PLN
54166

1949 miesiąc przyjaźni polsko - radzieckiej, 50-cio blok.

Fi.508
Mi.543
350 PLN
54167

Fi.508
Mi.543
12 PLN
54168

1949 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Inowrocław - Mogilno nr 651.

Fi.Cp109I
60 PLN
54169

Fi.Cp120
20 PLN
54170

1949 książeczka Pocztowej Kasy Oszczędności.

20 PLN
54171

1949 list firmowy opłacony frakturą mechaniczną Łaziska Górne Zjednoczenie Energetyczne Zagłębia Weglowego.

40 PLN
54172

1950 groszy, komplet znaczków i bloków z nadrukami groszy różnych typów na stronach firmy Leuchurm, łącznie ze znaczkami dopłaty, blok Fi. bl.11 stemplowany, reszta czysta, bez gwarancji.

Fi.394-529, bl. 10-11, D104-24
Mi.564-667, Bl10-11
5 600 PLN
54173

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 3, dekoracyjnie ofrankowany list polecony, w tym znaczkami nieodnotowanymi z przedrukiem: wydanie lotnicze z 1946 5 zł, 25 zł, 30 zł, seria Kongres Jedności 8.XII, Marchlewski; wysłany 11.1.51 z miejscowości Tuchów do Tarnowa, na odwrocie datownik odbiorczy z 12.1; efektowny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (same znaczki kasowane Mi.124 euro).

Fi.395, 399, 400, 470, 475, 479-81, 482-84, 512
Mi.A564, A565, B565, 607-12, 621, 626, 649
250 PLN
54174

1950 groszy, list polecony z Drogosława do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26B w barwie czerwonej.

Fi.396, 513, 520
Mi.556, 565, 651
100 PLN
54175

1950 "groszy - lokalny", Cibórz, wydanie lotnicze, nienotowany dotąd znaczek za 20 zł. z fioletowym stempelkiem typu 39, gwarancja Krawczyk.

Fi.398
Mi.565
125 PLN
54176

1950 groszy, miejscowy list firmowy z Krakowa opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze fioletowym.

Fi.398, 513
Mi.565, 659
30 PLN
54177

1950 groszy, miejscowy list firmowy z Krakowa 8.11.50 opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze fioletowym.

Fi.398, 513, 519
Mi.556, 565, 650
80 PLN
54178

1950 "groszy" - Emil Zegadłowicz, czysty znaczek za 5+15 zł. z dyrekcyjnym nadrukiem groszy czerwonym stempelkiem typu 3 stosowanym w Katowicach i Krakowie, to znaczek z wysoką dopłatą, wycofany już z obiegu i nie notowany w Michlu, gwarancja Krawczyk.

Fi.419
50 PLN
54179

1950 "groszy", Kultura Polska (I), nieząbkowana seria czysta z dyrekcyjnymi nadrukami "groszy" typu 12 - Poznań 4, wartość 2 zł z nadrukiem (do niedawna bardzo wysoko wyceniana w katalogu Michel, obecnie niekatalogowana) typu 26 - Wrocław; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.420-27A
Mi.566-572B
300 PLN
54180

Fi.420-27B
Mi.566-72A
250 PLN
54181

1950 "groszy - lokalny", Niemodlin, Kultura polska, nienotowany dotąd znaczek za 1 zł. z fioletowym stempelkiem typu 31, gwarancja Krawczyk.

Fi.420B
Mi.566A
125 PLN
54182

1950 groszy, parka znaczków z nadrukiem groszy typ 24 w barwie niebieskiej, jeden znaczek z nadrukiem odwróconym, na odwrocie stempelek PPF 1 - Polskiego Przedsiębiorstwa Filatelistycznego.

Fi.421B
20 PLN
54183

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 3, niedostatecznie opłacony dekoracyjnie ofrankowany list polecony, w tym znaczkami nieodnotowanymi z przedrukiem: Kultura Polska znaczki ząbkowane za 3 zł (I) i 15 zł (II), Kongres Jedności XII 25 zł, dodatkowo Prezydent (rotogr.) 5 zł czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.6.W.I. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu; wysłany 10.1.51 z Tarnowa do miejscowości Tuchów, na odwrocie datownik odbiorczy z 11.1; efektowny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (same znaczki kasowane Mi.73 euro).

Fi.422B, 435B, 439, 470, 472, 484, 525
Mi.567A, 578A, 582, 612, 621, 623, 657
150 PLN
54184

1950 "groszy - lokalny", Tomaszów Mazowiecki, Kultura polska, nienotowany dotąd znaczek za 5 zł. z fioletowym stempelkiem rzadkiego typu 47, gwarancja Krawczyk.

Fi.423B
Mi.568A
150 PLN
54185

1950 "groszy" - wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, czysty znaczek za 5+5 zł. z dyrekcyjnym nadrukiem groszy czarnym stempelkiem typu 23 stosowanym w Warszawie, to znaczek z wysoką dopłatą, wycofany już z obiegu i nie notowany w Michlu, mały ślad po podlepce, gwarancja Krawczyk.

Fi.428
40 PLN
54186

1950 "groszy", Kultura Polska (II), nieząbkowana seria czysta z dyrekcyjnymi nadrukami "groszy" typu 12 - Poznań 4, wartość 2 zł z nadrukiem (do niedawna bardzo wysoko wyceniana w katalogu Michel, obecnie niekatalogowana) typu 23 - Warszawa; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.429-36A
Mi.573-79B
250 PLN
54187

1950 groszy nadruk lokalny Niemodlin, znaczek z podwójnym nadrukiem groszy typ 32 w barwie czarnej, gwarancja Czwiertnia.

Fi.429B
35 PLN
54188

1950 groszy nadruk lokalny Bielsko 2, znaczek z podwójnym nadrukiem groszy typ 28 w barwie fioletowej, gwarancja Czwiertnia.

Fi.429B
35 PLN
54189

1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 3, dekoracyjnie ofrankowany list polecony w tym znaczkami nieodnotowanymi z przedrukiem: Kultura Polska II za 20 zł nieząbkowany czworoblok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.2.W.VIII i 5 zł ząbkowane, Kultura Polska I za 3 zł i 6 zł ząbkowane, wysłany 10.1.51 z Tarnowa do miejscowości Tuchów, datownik odbiorczy z 11.1 na odwrocie; efektowny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (same znaczki kasowane Mi.97 euro).

Fi.436A, 422B, 424B, 432B, 471, 525
Mi.579B, 567A, 569A, 575A, 622, 657
200 PLN
54190

1950 "groszy", Kultura Polska (II), ząbkowana seria czysta z dyrekcyjnymi nadrukami "groszy" różnych typów, wartość 2 zł z nadrukiem (do niedawna bardzo wysoko wyceniana w katalogu Michel, obecnie niekatalogowana) typu 3 - Katowice, Kraków; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.429-36B
Mi.573-79A
250 PLN
54191

1950 "groszy" - brat Albert, czysty znaczek za 2+18 zł. z dyrekcyjnym nadrukiem groszy czerwonym stempelkiem typu 3 stosowanym w Katowicach i Krakowie, to znaczek z wysoką dopłatą, wycofany już z obiegu i nie notowany w Michlu, gwarancja Krawczyk.

Fi.443
50 PLN
54192

1950 groszy, polecony list firmowy z Ołdrzychowic Kłodzkich do Kłodzka opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 26 w kolorze fioletowym na odwrocie, na odwrocie listu znaczki bez nadruku.

Fi.445, 448, 470, 471
Mi.519, A586, 589, 621
35 PLN
54193

1950 groszy, list z Brzeźna koło Sieradza do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 5 w barwie czarnej.

Fi.446
Mi.587
50 PLN
54194

1950 groszy, list z Warszawy 1 opłacony znaczkiem z nadrukiem groszy typ 1 w kolorze fioletowym, znaczek za 45 gr z podwójnym moletowaniem liter W, Y, K w "ŚWIATOWY KONGRES".

Fi.446, 531IIB1
Mi.587, 669
40 PLN
54195

1950 "groszy - lokalny", Skolimów, Centaur, nienotowany znaczek za 50 zł. z czarnym stempelkiem typu 44, gwarancja Krawczyk.

Fi.447
Mi.588
150 PLN
54196

1950 groszy, list z Łodzi do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 5 i fantazyjnym typ 15 według Rosta w barwie czerwonej.

Fi.447, 474
Mi.588, 625
350 PLN
54197

1950 groszy, list polecony z Swarzędza do Warszawy opłacony znaczkami z nadrukiem groszy typ 10 w barwie fioletowej, gwarancja Jendroszek.

Fi.447, 474, 519
Mi.588, 625, 650
300 PLN