Aukcja zakończy się 08.07.2024

Aukcja 116. Polska Ludowa 1944-1952

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
53838

Fi.418nz
Mi.454U
900 PLN
53839

Fi.419
Mi.453
70 PLN
53840

1947 Emil Zegadłowicz, arkusz sprzedażny, liczne podklejenia spękanej perforacji na odwrocie.

Fi.419 ark.
Mi.453
200 PLN
53841

1947 "ZWIEDZAJCIE MIĘDZYNARODOWE TARGI W POZNANIU" Poznań 2, znaczki na widokówce wykonanej techniką litograficzną przedstawiającej kościół św.Marcina przed i po wojnie, ostemplowane okolicznościowo 4.V (Myślicki 47 007); sygnowane.

Fi.420A
Mi.455B
80 PLN
53842

1947 kultura polska, znaczek z błędem "PÓLSKA", gwarancja i opis Walocha.

Fi.420A B6
Mi.455B
190 PLN
53843

1947 Kultura Polska (I) - Malarstwo - J.Matejko, J.Malczewski, J.Chełmoński; parka unikalnych prób znaczka za 1 zł. w kolorze ciemnoniebieskim, drukowanych z walca N.2.W.1 - tzw. wersja "a" z oznaczeniem walców przed 91 i za 100 znaczkiem w arkuszu drukowana dnia 22.IV.1947, która nie została przyjęta do druku ze względu na zbyt intensywny rysunek - na dole odręczna adnotacja "22 IV. nieprzyjęty do druku" prof.S.Miksteina; opisane i zreprodukowane przez L.Schmutza w Przeglądzie Filatelistycznym 2/2008 na str.75-77; w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby tego wydania, na razie w sposób niepełny skatalogowane - z pierwszego wydania skatalogowano trzy próby - w tym jedną (w wersji "a") tu oferowaną (Fi. po 4000.-), z drugiego dziewięć, w tym siedem znaczka za 20 zł. z walców I, II, III, IV, V, VI i VII (Fi.po 8000.-), te ostatnie próby dokładnie opisał L.Schmutz w styczniowym numerze Filatelisty na str.38-42; wartość rzeczywista próby przy oznaczeniu walca nieco wyższa niż tej drugiej, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.420A P1
Mi.455B
7 000 PLN
53844

Fi.420B
Mi.455A
25 PLN
53845

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.420B
Mi.455A
18 PLN
53846

Fi.420B MK
Mi.455A
20 PLN
53847

1947 Kultura Polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.421A
30 PLN
53848

Fi.421A, 422A
Mi.456B, 457B
40 PLN
53849

1947 Kultura Polska, czworoblok znaczków z numerem walca na marginesie.

Fi.421B
Mi.456A
25 PLN
53850

Fi.421B
Mi.456A
10 PLN
53851

1947 kultura polska, pasek marginesowy.

Fi.421B
Mi.456A
10 PLN
53852

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.421B
Mi.456A
15 PLN
53853

1947 Kultura polska (I) - 2 zł, ząbkowane (św.Albert Chmielowski), marginesowy czworoblok, prawy górny znaczek z błędem "plamka na brodzie" na poz.50, dodatkowo perforacja przesunięta w obu kierunkach; dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha.

Fi.421B B2
Mi.456A
120 PLN
53854

1947 Kultura polska (I) - 2 zł, ząbkowane (św.Albert Chmielowski), znaczek z błędem "dodatkowy wąs" na poz.18; dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha.

Fi.421B B4
Mi.456A
60 PLN
53855

Fi.422A
25 PLN
53856

1947 kultura polska, narożna parka z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.422B
Mi.457A
30 PLN
53857

1947 "WYSTAWA PRZEMYSŁ ZIEM ODZYSKANYCH WARSZAWA MAJ-CZERWIEC 1947" Warszawa 1, znaczki na kopercie skasowane okolicznościowo 13.6.1946 - błąd ustawienia daty rocznej!!! (Myślicki 47 008).

Fi.422B, 430B
Mi.457A, 464A
30 PLN
53858

Fi.423A
Mi.458B
30 PLN
53859

Fi.423A
30 PLN
53860

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie, podlepka.

Fi.423B
Mi.458A
10 PLN
53861

1947 "PIERWSZE MIĘDZYNARODOWE TARGI GDAŃSKIE" Gdańsk 2, list polecony z Gdańska do Olsztyna ze stemplem okolicznościowym (Myślicki 47 016), na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.423B
40 PLN
53862

1947 Kultura Polska, makulaturowy znaczek ze smugą, gwarancja Walocha.

Fi.423BMK
Mi.458A
80 PLN
53863

1947 Kultura polska (I) - 5 zł, nieząbkowane (Bogusławski, Modrzejewska, Jaracz) o zdwojonym druku - sprawiającym wrażenie podwójnego (Fi.4500.-), kasowany z obiegu pocztowego; oznaczenie MK i gwarancja Walocha.

Fi.423B MK
Mi.458A
1 500 PLN
53864

Fi.424A
30 PLN
53865

1947 kultura polska, znaczek bez perforacji poziomej na górnym marginesie.

Fi.426B MK
Mi.461A
100 PLN
53866

Fi.426B MK1
Mi.461A
150 PLN
53867

1947 Kultura Polska (I i II) - A.Mickiewicz, komplet bardzo rzadkich prób znaczka za 20 zł. w czworoblokach, próba wydania pierwszego z walca N.2.W.I w kolorze czarnym (Fi.16000.-) oraz kolejno próby wydania drugiego: z walca N.2.W.I w kolorze jasnoczerwonolila, z walca N.2.W.II w kolorze szarawofioletowym, z walca N.2.W.III w kolorze szarawofioletowym z kontrastowym rysunkiem, z walca N.2.W.IV w kolorze szarawofioletowym z rozjaśnionym rysunkiem, z walca N.2.W.V w kolorze jasnoszarawofioletowym, z walca N.2.W.VI w kolorze jasnoszarawofioletowym z kontrastowym rysunkiem i z walca N.2.W.VII w kolorze jasnoszarawofioletowym z rozjaśnionym rysunkiem (Fi.po 32000.-); w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby obu wydań i to coraz dokładniej - choć nie wszystkie, skatalogowane, z pierwszego wydania skatalogowano trzy - w tym tę oferowaną, z drugiego dziewięć, w tym siedem znaczka za 20 zł. oferowanych powyżej; wszystkie próby znaczka z Mickiewiczem opisał L.Schmutz w styczniowym numerze Filatelisty z 2018 roku na str.38-42; z artykułu Lesława Schmutza "W katalogu na ich temat powinna być informacja, że istnieją jedynie po dwa czworobloki legitymacyjne takich prób. A wycenianie tych jednostkowych czworobloków traci sens skoro poza posiadanymi przeze mnie mogą być tylko takie drugie"; oferowany zestaw jest tym drugim - wspomnianym w artykule i jego kompletną dokumentacją, wartość rzeczywista próby przy oznaczeniu walca nieco wyższa niż pozostałych, wartość katalogowa wszystkich czworobloków (Fi. 240.000,-); gwarancja na każdym znaczku i opis "Próba" na każdym czworobloku Schmutz.

Fi.427 P1, 436 P- 7
Mi.462, 470 P
196 000 PLN
53868

1947 kultura polska, czworoblok.

Fi.427A
Mi.462B
50 PLN
53869

Fi.427A P1
Mi.462P
6 000 PLN
53870

1947 kultura polska, narożny znaczek z numerem walca na lewym marginesie.

Fi.427B
Mi.462A
25 PLN
53871

Fi.427B, 434A, 442b
40 PLN
53872

1947 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, znaczek z błędem "czarna kropka pod ręką dziecka" na poz.12, czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Walocha.

Fi.428 B2
Mi.471
60 PLN
53873

Fi.428B1
Mi.471
35 PLN
53874

1947 kultura polska, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.429A
Mi.463B
20 PLN
53875

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

Fi.429A
Mi.463B
30 PLN
53876

Fi.429A
Mi.463B
15 PLN
53877

Fi.429B
Mi.463A
30 PLN