Aukcja zakończy się 08.07.2024

Aukcja 116. Polska Ludowa 1944-1952

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
53998

1948 karnet - "VII WYŚCIG KOLARSKI DOOKOŁA POLSKI (TOUR DE POLOGNE)", zwraca uwagę kształt wschodniej granicy Polski ze Związkiem Sowieckim jeszcze przed jej "zmianą" w 1951.

Fi.456-58
Mi.487-89
40 PLN
53999

Fi.456-58
Mi.487-89
60 PLN
54000

1948 Święto Morza, serie z odmianami ząbkowań ZL10¾ i ZL11 znaczka za 6 zł.

Fi.459-61
Mi.490-2
50 PLN
54001

1948 Święto Morza, seria oryginalnie skasowana - znaczki tego wydania zostały wprowadzone do obiegu na okres zaledwie 8 dni (22-30.6.1948), ponieważ w tym okresie sprzedano tylko nieznaczną ich część, po roku w czerwcu 1949 wznowiono dalszą ich sprzedaż, znaczki oryginalnie kasowane z okresu ich krótkiego "pierwszego obiegu" należą do wyjątkowo rzadkich walorów - tu użyte: 6 zł - 28.-6 Gdańsk, 15 zł - 30.-6 Gostynin, 35 zł - 30.VI Warszawa; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja: Krawczyk (35 zł), Walocha (6 i 15 zł).

Fi.459-61
Mi.490-92
250 PLN
54002

1948 Święto Morza, znaczek za 35 zł wyjątkowo rzadko spotykany na całościach z oryginalnego obiegu pocztowego - frankatura mieszana ze znaczkami z nadrukiem "groszy" (typ 16), list wysłany 16.1.1951 z Poznania do Warszawy.

Fi.461, 513, 520
Mi.492, 651, 659
120 PLN
54003

1948 Święto Morza, znaczek bez perforacji poziomej na dole znaczka.

Fi.461MK1
Mi.492
600 PLN
54004

1948 Wystawa Ziem Odzyskanych, kartka okolicznościowa ze stemplem wystawy.

Fi.462
30 PLN
54005

1948 karnet - "WYSTAWA ZIEM ODZYSKANYCH".

Fi.462-65
Mi.493-95
60 PLN
54006

1948 Wystawa Ziem Odzyskanych, 18 zł parka legitymacyjna o ząbkowaniu ZL10¾ z oznaczeniem walca N.1.W.II. - znajdującym się pod 91/92 znaczkiem w arkuszu, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.464
Mi.495
60 PLN
54007

1948 Wystawa Ziem Odzyskanych, parka z podwójna perforacją poziomą pomiędzy znaczkami, gwarancja i opis Walocha.

Fi.464MK
Mi.495
120 PLN
54008

1948 Europejska Konferencja Rozkładów Jazdy w Krakowie, znaczek na widokówce skasowany 16.10 stemplem okolicznościowym (Myślicki 48 113) o stopniu rzadkości C; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.469
Mi.504
72 PLN
54009

1948 Bolesław Bierut, znaczek za 2 zł, parka legitymacyjna z oznaczeniem walca N.1.W.I. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.470
Mi.518
40 PLN
54010

Fi.470
Mi.518
30 PLN
54011

1948 Bolesław Bierut, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.470
Mi.518
20 PLN
54012

1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.470
Mi.518
25 PLN
54013

Fi.470
Mi.518
10 PLN
54014

1948 Bolesław Bierut, parka z numerem walca na marginesie.

Fi.470
Mi.519
15 PLN
54015

Fi.470
Mi.621
35 PLN
54016

Fi.470
Mi.621
30 PLN
54017

1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.470
30 PLN
54018

1948 Bolesław Bierut, arkusz znaczka za 2 zł złożony w połowie, znaczki z nadrukiem groszy typ 1 Centralnej Składnicy Zaopatrzenia.

Fi.470 ark.
Mi.621
280 PLN
54019

Fi.470-78
Mi.518-26
50 PLN
54020

Fi.470B1
Mi.518
30 PLN
54021

1948 Bolesław Bierut, pasek znaczków z nadrukiem groszy typ 1 w barwie fioletowej, skrajny lewy znaczek bez perforacji pionowej na marginesie.

Fi.470MK1
Mi.621
160 PLN
54022

1948 Bolesław Bierut, znaczki w barwie żółtawopomarańczowej i pomarańczowej.

Fi.470a, b
Mi.518
22 PLN
54023

Fi.470t
Mi.518
100 PLN
54024

1948 Bolesław Bierut, znaczek za 3 zł, parka legitymacyjna z oznaczeniem walca N.1.W.V. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.471
Mi.519
40 PLN
54025

Fi.471
Mi.519
35 PLN
54026

Fi.471
Mi.519
30 PLN
54027

Fi.471
Mi.519
30 PLN
54028

Fi.471
Mi.519
30 PLN
54029

Fi.471
Mi.519
70 PLN
54030

1948 Bolesław Bierut, narożny znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.471
Mi.519
30 PLN
54031

1948 Bolesław Bierut, dolna część arkusza z numerem walca na dolnym marginesie, pod 90 i 100 znaczkiem

Fi.471
Mi.519
60 PLN
54032

Fi.471
Mi.519
35 PLN
54033

1948 Bolesław Bierut, blok legitymacyjny.

Fi.471
Mi.519
15 PLN
54034

1948 Bolesław Bierut, fragment arkusza znaczka za 3 zł z numerem walca na dolnym marginesie, wieloblok (8x10) złożony poziomo miedzy trzecim, a czwartym rzędem, znaczki z nadrukiem groszy typ 1 w barwie fioletowej.

Fi.471
Mi.622
90 PLN
54035

Fi.471
30 PLN
54036

Fi.471
30 PLN
54037

1948 Bolesław Bierut, czworoblok z podwójną perforacją pionową na lewym marginesie, znaczki z dyrekcyjnym nadrukiem groszy typ 1.

Fi.471MK1
Mi.622
100 PLN