Aukcja zakończy się 08.07.2024
Do końca aukcji pozostało:

Aukcja 116. Polska Ludowa 1944-1952

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
54038

1948 Bolesław Bierut, znaczek z podwójnym ząbkowaniem poziomym na górnym marginesie, brak gwarancji - nie gwarantuje się znaczków czystych ze stemplem groszy.

Fi.471MK1
Mi.622
70 PLN
54039

1948 Bolesław Bierut, czworoblok z podwójnym ząbkowaniem pionowym na lewym marginesie, znaczki z nadrukiem groszy typ 2.

Fi.471MK1
100 PLN
54040

1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na marginesie.Według PZP nakład N.1.W.II. to 1.900.000 sztuk. Znaczki drukowano w arkuszach 100-znaczkowych więc istniało jedynie 19.000 sztuk arkuszy.

Fi.472
Mi.520
50 PLN
54041

1948 Bolesław Bierut, parka znaczków z numerem walca na marginesie.Według PZP nakład N.1.W.II. to 1.900.000 sztuk. Znaczki drukowano w arkuszach 100-znaczkowych więc istniało jedynie 19.000 sztuk arkuszy.

Fi.472
Mi.520
60 PLN
54042

1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na marginesie.Według PZP nakład N.1.W.II. to 1.900.000 sztuk. Znaczki drukowano w arkuszach 100-znaczkowych więc istniało jedynie 19.000 sztuk arkuszy.

Fi.472
Mi.520
55 PLN
54043

1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.472
Mi.520
30 PLN
54044

1948 Bolesław Bierut, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.472
Mi.520
45 PLN
54045

1948 Bolesław Bierut, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.472
Mi.520
40 PLN
54046

1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.472
Mi.520
30 PLN
54047

1948 Bolesław Bierut, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie - rzadszy walec.

Fi.472
Mi.520
75 PLN
54048

1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.473
Mi.521
30 PLN
54049

1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na marginesie.Niedodruk liczb rozrachunkowych.

Fi.473
Mi.521
35 PLN
54050

1948 Bolesław Bierut, 6 zł znaczek legitymacyjny wydrukowany na załamanym papierze z oznaczeniem walca N.1.W.II. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.473
Mi.521
80 PLN
54051

1948 Bolesław Bierut, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie - rzadszy walec.

Fi.473
Mi.521
60 PLN
54052

1948 Bolesław Bierut, parka znaczków z numerem walca na marginesie, znaczki z nadrukiem groszy typ 21 w kolorze fioletowym.

Fi.473
Mi.624
30 PLN
54053

1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.474
Mi.522
30 PLN
54054

1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.474
Mi.522
30 PLN
54055

1948 Bolesław Bierut, 10 zł znaczek legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.II. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.474
Mi.522
40 PLN
54056

1948 Bolesław Bierut, makulaturowa parka wraz z kawałkami 2 kolejnych znaczków bez perforacji pionowej z możliwie że przyciętą perforacją poziomą. Znaczki bez gumy, najprawdopodobniej ta makulatura "wyszła" przed położeniem gumy.

Fi.474MK
Mi.522
550 PLN
54057

1948 Bolesław Bierut, parka znaczków nieząbkowanych, znaczki bez gumy, gwarancja Walocha.

Fi.474nz
Mi.522U
1 200 PLN
54058

1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.475
Mi.523
25 PLN
54059

1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.475
Mi.523
30 PLN
54060

1948 Bolesław Bierut, parka z numerem walca na marginesie, podlepka.

Fi.475
Mi.523
10 PLN
54061

1948 Bolesław Bierut, znaczek z nadrukiem groszy typ 3 bez perforacji na dolnym marginesie.

Fi.475
Mi.626
30 PLN
54062

1948 Bolesław Bierut, sześcioblok z przesuniętą perforacja pionową na prawych parkach - dwa znaczki z bardzo szerokim prawym marginesem zachodzącym na obrazek sąsiednich znaczków, znaczki z nadrukiem groszy typ 21. Rzadki przypadek przesunięcia ząbkowania na tej wartości (Fi.475) oraz rzadki przypadek przesunięcia nie brzegowego (najczęstszy przypadek), a ze środka arkusza. Niestety błędy tego typu szczególnie w tym wydaniu były wykorzystywane do tworzenia znaczków ciętych, jednostronnie ciętych itp. (da się wyciąć znaczek w ten sposób aby pozostawić kawałek rysunku znaczka sąsiedniego).

Fi.475
Mi.626
140 PLN
54063

1948 Bolesław Bierut, znaczek makulaturowy drukowany na pomarszczonym papierze, gwarancja Walocha.

Fi.475MK
Mi.523
80 PLN
54064

1948 Bolesław Bierut, znaczek z podwójnym ząbkowaniem poziomym, gwarancja.

Fi.475MK2
Mi.523
60 PLN
54065

1948 Bolesław Bierut, list z Tomaszowa Lubelskiego nadany 3.01.51 do Warszawy, znaczki z podwójną perforacją pionowąznaczki bez nadruków groszy.

Fi.475MK2
Mi.523
240 PLN
54066

1948 Bolesław Bierut, znaczek z podwójnym ząbkowaniem poziomym.

Fi.475s
Mi.523 
80 PLN
54067

1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.476
Mi.524
25 PLN
SPRZEDANY
54068

1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.476
Mi.524
25 PLN
54069

1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.476
Mi.524
25 PLN
54070

1948 Bolesław Bierut, 18 zł znaczek legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.I. - znajdującym się pod 100 znaczkiem w arkuszu - szczątkowy druk podwójny najlepiej widoczny na liczbach rozrachunkowych i oznaczeniu walca, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.476
Mi.524
60 PLN
54071

1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.478
Mi.526
30 PLN
54072

1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.478
Mi.526
30 PLN
54073

1948 Bolesław Bierut, narożny znaczek z numerem walca na dolnym marginesie.

Fi.478
Mi.526
30 PLN
54074

1948 Kongres Jedności Klasy Robotniczej, narożny znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.479
Mi.505
30 PLN
54075

1948 kartka maksimum z Ludwikiem Waryńskim.

Fi.481
40 PLN
SPRZEDANY
54076

1948 Kongres Jedności Klasy Robotniczej, seria w okolicznościowym karnecie.

Fi.482-4
Mi.508-10
50 PLN
54077

1948 Kongres Jedności Klasy Robotniczej, serie z odmianami papieru.

Fi.482-4
Mi.508-10
90 PLN