Aukcja zakończy się 08.07.2024
Do końca aukcji pozostało:

Aukcja 116. Generalne Gubernatorstwo

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
51562

1942 seria na karnecie okolicznościowym wystawy sztuki w Krakowie.

Fi.96-100
40 PLN
51563

1942 FDC - 3. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria znaczków na kopercie skasowana okolicznościowo 20.11 w Krakowie w pierwszym dniu obiegu, odciśnięty numer kolejny "0003"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.96-100; 26
50 PLN
51564

1942 3. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria na kopercie ostemplowana okolicznościowo 19.XI.1943 w Krakowie kasownikiem okolicznościowym z okazji przyznania nagrody Wita Stwosza w konkursie artystycznym.

Fi.96-100; 35
60 PLN
51565

1942 urodziny A. Hitlera, seria stemplowana stemplem okolicznościowym pierwszego dnia obiegu.

Fi.101-3
30 PLN
51566

1942 widoki zabytkowych budowli, miejscowy firmowy list wartościowy z Krakowa, rzadka pojedyncza frankatura znaczka za 10 zł, na odwrocie pieczęcie lakowe i stempel odbiorczy różny od kasownika na froncie koperty.

Fi.116
3 000 PLN
51567

1942 list nadany w pośrednictwie pocztowym w Józefowie przez urząd zwierzchni w Puławach do Lublina, stempel pośrednictwa.

Fi.Ck2
60 PLN
SPRZEDANY
51568

1942 list nadany w pośrednictwie pocztowym w Wilkowie przez urząd zwierzchni w Puławach do Lublina, stempel pośrednictwa.

Fi.Ck2
80 PLN
SPRZEDANY
51569

1942 koperta (Wawel) z sygnaturą III.42. wysłana 19.11 z Krosna do Wrocławia.

Fi.Ck2II
Mi.U2/02a
50 PLN
51570

1942 koperta (Wawel) z sygnaturą III.42. wysłana 22.1 z miejscowości Ryki do Lublina; bardzo ładnie odciśnięty datownik "RYKI ÜBER DEBLIN IRENA (DISTR. LUBLIN)".

Fi.Ck2II
Mi.U2/02b
80 PLN
SPRZEDANY
51571

1942 kartka z Grodziska do Karolówki, całostka z sygnaturą VI-1938 i hasłem propagandowym H.

Fi.Cp3II
50 PLN
51572

1942 kartka z Peczeniżyn do Nowego Sącza, stempel agencji pocztowej podległej upt w Kołomyi.

Fi.Cp9I
60 PLN
SPRZEDANY
51573

1942 kartka z Radomska do Krakowa.

Fi.Cp9II
10 PLN
SPRZEDANY
51574

1942 kartka nadana z pośrednictwa pocztowego w Padwi przez urząd zwierzchni w Mielcu do Zawady, stempel pośrednictwa.

Fi.Cp9II
60 PLN
SPRZEDANY
51575

1942 kartka nadana w pośrednictwie pocztowym w Suścu przez urząd zwierzchni w Tomaszowie Lubelskim do Warszawy, stempel pośrednictwa.

Fi.Cp9II
60 PLN
SPRZEDANY
51576

1942 stempel okolicznościowy w 600. rocznicę Lublina.

Fi.Cp9II, 24
30 PLN
51577

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze I.44, czysta (Mi.30 euro), minimalne przebarwienia.

Fi.Cp9III
Mi.P12/03
40 PLN
51578

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana z miejscowości Kiernozia do Łodzi (Litzmannstadt), znak opłaty skasowany datownikiem "KIERNOZIA über LOWITSCH (DISTR WARSCHAU)" odciśniętym dodatkowo obok, datownik przejściowy Łowicza; okrągła pieczęć formacyjna z godłem (widoczny napis "Regiment"); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02
80 PLN
51579

1942-43 widoki zabytkowych budowli, 12 gr dwie karty fioletowe o sygnaturze III.42, wysłane z agencji pocztowej w Krzeszowie, trzywierszowy stempelek w ramce "Krzeszow über Nisko (Dist.Krakau)", znaki opłaty unieważniono w urzędzie pocztowym w Nisku dwoma różnymi datownikami: 16.VII.42 o śr.24 mm z wyróżnikiem "a"; 11.3.43 o śr.29 mm z wyróżnikiem "g"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02
100 PLN
SPRZEDANY
51580

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42 na papierze żeberkowanym poziomo, dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02
120 PLN
51581

1942 list sądowy nadany z pośrednictwa pocztowego w Mędrzechowie przez urząd zwierzchni w Tarnowie do Szczucina, stempel pośrednictwa.

Fi.U2, U13
161 PLN
SPRZEDANY
51582

1942 przekaz paczkowy od urzędowego nadawcy z Krakowa do Lublina, opłata rzadkim na korespondencji znaczkiem urzędowym o wysokim nominale 5 zł.

Fi.U10, U15
1 500 PLN
51583

1942 list urzędowy z Kielc do Opola.

Fi.U21
30 PLN
51584

1942 list urzędowy z Krakowa do Opola.

Fi.U21
30 PLN
SPRZEDANY
51585

1942 dowód doręczenia złożony w połowie.

Fi.U21
40 PLN
51586

1942 miejscowy list z Krakowa, znaczek unieważniony wirnikiem okolicznościowym z okazji 2. rocznicy utworzenia NSDAP w generalnym Gubernatorstwie, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.VIa
200 PLN
51587

1942 specjalna koperta listu urzędowego "Regierung des Generalgouvernements TECHNISCHES ZENTRALAMT Krakau", czysta w dobrym stanie zachowania (niewielkie przebarwienia z prawej strony i u góry).


50 PLN
51588

1942 karta żywnościowa z Łodzi.


60 PLN
51589

1942 wykorzystane kartki na alkohol unieważnione przez dziurkowania.


35 PLN
SPRZEDANY
51590

1942 kartki towarowe na wyroby żelazne.


80 PLN
SPRZEDANY
51591

1942 kartka towarowa na wyroby żelazne.


25 PLN
SPRZEDANY
51592

1942 kartka żywnościowa na cukier.


35 PLN
SPRZEDANY
51593

1942 kartki towarowe i żywnościowe.


120 PLN
51594

1942 kartka z Niemiec do Wólki Lubelskiej, odbiorczy stempel pośrednictwa Wólki.


60 PLN
51595

1943 "Krakauer Zeitung der führende deutsche Werbeträger im Generalgouvernement" - 24 gr frankatura mechaniczna (Fi.1200.-) na specjalnej kopercie listu urzędowego "Zeitungsverlag Krakau-Warschau G.m.b.h." przesłanego 15.9 miejscowo w Krakowie; na odwrocie mocna odbitka drugostronna frankatury; rzadki, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz.

Fi.4a
1 200 PLN
51596

1943 "Krakauer Zeitung der führende deutsche Werbeträger im Generalgouvernement" - 000 gr, próbne frankatury mechaniczne różniące się krojem czcionek w znaku opłaty:

z datą 11.1.43 na firmowej karcie pocztowej, na odwrocie której podano maszynopisem "Frankotyp Modell Nr.C 8116/ 11.1.43" i odręcznie "20.1.44";

z datą 5.11.42 na formularzu kartkowym niemiecko-polskim (Fi.1c), na odwrocie którego podano maszynopisem "Frankotyp Modell C 8922/ Zeitungsverlag Krakau-Warschau, Krakau, Poststr.1/ 5.11.1942"; bardzo rzadkie walory w doskonałym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.4a-b
4 000 PLN
51597

1943 "Generalgouvernement Der Gouverneur des Distrikts Krakau" - 24 gr frankatura mechaniczna - idealnie odciśnięta na kopercie listu z Krakowa do Myślenic; wyjątkowo rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.7
800 PLN
51598

1943 miejscowy list z Krakowa z rzadkim wirnikiem "Hauptgruppe Gewerbliche Witrschaft und Verkehr in der Zentralkammer", bardzo dobry stan zachowania.

Fi.9
500 PLN
51599

1943 list firmowy z Krakowa do Rudnik z rzadkim wirnikiem "Hauptgruppe Gewerbliche Witrschaft und Verkehr in der Zentralkammer".

Fi.9
450 PLN
51600

1943 stempel okolicznościowy z okazji 4. rocznicy utworzenia generalnego Gubernatorstwa z Krakowa.

Fi.34
25 PLN
SPRZEDANY
51601

1943 kartka maksimum, widokówka ze znaczkiem przedstawiającymi bramę krakowską w Lublinie.

Fi.42
80 PLN
SPRZEDANY