Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
51562 |
1942 seria na karnecie okolicznościowym wystawy sztuki w Krakowie. | Fi.96-100 |
| 40 PLN | |
51563 |
| 50 PLN | |
51564 |
| 60 PLN | |
51565 |
1942 urodziny A. Hitlera, seria stemplowana stemplem okolicznościowym pierwszego dnia obiegu. | Fi.101-3 |
| 30 PLN | |
51566 |
1942 widoki zabytkowych budowli, miejscowy firmowy list wartościowy z Krakowa, rzadka pojedyncza frankatura znaczka za 10 zł, na odwrocie pieczęcie lakowe i stempel odbiorczy różny od kasownika na froncie koperty. | Fi.116 |
| 3 000 PLN | |
51567 |
1942 list nadany w pośrednictwie pocztowym w Józefowie przez urząd zwierzchni w Puławach do Lublina, stempel pośrednictwa. | Fi.Ck2 |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
51568 |
1942 list nadany w pośrednictwie pocztowym w Wilkowie przez urząd zwierzchni w Puławach do Lublina, stempel pośrednictwa. | Fi.Ck2 |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
51569 |
1942 koperta (Wawel) z sygnaturą III.42. wysłana 19.11 z Krosna do Wrocławia. | Fi.Ck2II Mi.U2/02a |
| 50 PLN | |
51570 |
1942 koperta (Wawel) z sygnaturą III.42. wysłana 22.1 z miejscowości Ryki do Lublina; bardzo ładnie odciśnięty datownik "RYKI ÜBER DEBLIN IRENA (DISTR. LUBLIN)". | Fi.Ck2II Mi.U2/02b |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
51571 |
1942 kartka z Grodziska do Karolówki, całostka z sygnaturą VI-1938 i hasłem propagandowym H. | Fi.Cp3II |
| 50 PLN | |
51572 |
1942 kartka z Peczeniżyn do Nowego Sącza, stempel agencji pocztowej podległej upt w Kołomyi. | Fi.Cp9I |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
51573 |
1942 kartka z Radomska do Krakowa. | Fi.Cp9II |
| 10 PLN SPRZEDANY | |
51574 |
1942 kartka nadana z pośrednictwa pocztowego w Padwi przez urząd zwierzchni w Mielcu do Zawady, stempel pośrednictwa. | Fi.Cp9II |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
51575 |
1942 kartka nadana w pośrednictwie pocztowym w Suścu przez urząd zwierzchni w Tomaszowie Lubelskim do Warszawy, stempel pośrednictwa. | Fi.Cp9II |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
51576 |
1942 stempel okolicznościowy w 600. rocznicę Lublina. | Fi.Cp9II, 24 |
| 30 PLN | |
51577 |
1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze I.44, czysta (Mi.30 euro), minimalne przebarwienia. | Fi.Cp9III Mi.P12/03 |
| 40 PLN | |
51578 |
1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana z miejscowości Kiernozia do Łodzi (Litzmannstadt), znak opłaty skasowany datownikiem "KIERNOZIA über LOWITSCH (DISTR WARSCHAU)" odciśniętym dodatkowo obok, datownik przejściowy Łowicza; okrągła pieczęć formacyjna z godłem (widoczny napis "Regiment"); bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp9b Mi.P12/02 |
| 80 PLN | |
51579 |
1942-43 widoki zabytkowych budowli, 12 gr dwie karty fioletowe o sygnaturze III.42, wysłane z agencji pocztowej w Krzeszowie, trzywierszowy stempelek w ramce "Krzeszow über Nisko (Dist.Krakau)", znaki opłaty unieważniono w urzędzie pocztowym w Nisku dwoma różnymi datownikami: 16.VII.42 o śr.24 mm z wyróżnikiem "a"; 11.3.43 o śr.29 mm z wyróżnikiem "g"; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp9b Mi.P12/02 |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
51580 |
1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42 na papierze żeberkowanym poziomo, dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | Fi.Cp9b Mi.P12/02 |
| 120 PLN | |
51581 |
1942 list sądowy nadany z pośrednictwa pocztowego w Mędrzechowie przez urząd zwierzchni w Tarnowie do Szczucina, stempel pośrednictwa. | Fi.U2, U13 |
| 161 PLN SPRZEDANY | |
51582 |
1942 przekaz paczkowy od urzędowego nadawcy z Krakowa do Lublina, opłata rzadkim na korespondencji znaczkiem urzędowym o wysokim nominale 5 zł. | Fi.U10, U15 |
| 1 500 PLN | |
51583 |
1942 list urzędowy z Kielc do Opola. | Fi.U21 |
| 30 PLN | |
51584 |
1942 list urzędowy z Krakowa do Opola. | Fi.U21 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
51585 |
1942 dowód doręczenia złożony w połowie. | Fi.U21 |
| 40 PLN | |
51586 |
1942 miejscowy list z Krakowa, znaczek unieważniony wirnikiem okolicznościowym z okazji 2. rocznicy utworzenia NSDAP w generalnym Gubernatorstwie, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.VIa |
| 200 PLN | |
51587 |
1942 specjalna koperta listu urzędowego "Regierung des Generalgouvernements TECHNISCHES ZENTRALAMT Krakau", czysta w dobrym stanie zachowania (niewielkie przebarwienia z prawej strony i u góry). | |
| 50 PLN | |
51588 |
1942 karta żywnościowa z Łodzi. | |
| 60 PLN | |
51589 |
1942 wykorzystane kartki na alkohol unieważnione przez dziurkowania. | |
| 35 PLN SPRZEDANY | |
51590 |
1942 kartki towarowe na wyroby żelazne. | |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
51591 |
1942 kartka towarowa na wyroby żelazne. | |
| 25 PLN SPRZEDANY | |
51592 |
1942 kartka żywnościowa na cukier. | |
| 35 PLN SPRZEDANY | |
51593 |
1942 kartki towarowe i żywnościowe. | |
| 120 PLN | |
51594 |
1942 kartka z Niemiec do Wólki Lubelskiej, odbiorczy stempel pośrednictwa Wólki. | |
| 60 PLN | |
51595 |
1943 "Krakauer Zeitung der führende deutsche Werbeträger im Generalgouvernement" - 24 gr frankatura mechaniczna (Fi.1200.-) na specjalnej kopercie listu urzędowego "Zeitungsverlag Krakau-Warschau G.m.b.h." przesłanego 15.9 miejscowo w Krakowie; na odwrocie mocna odbitka drugostronna frankatury; rzadki, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz. | Fi.4a |
| 1 200 PLN | |
51596 |
1943 "Krakauer Zeitung der führende deutsche Werbeträger im Generalgouvernement" - 000 gr, próbne frankatury mechaniczne różniące się krojem czcionek w znaku opłaty: z datą 11.1.43 na firmowej karcie pocztowej, na odwrocie której podano maszynopisem "Frankotyp Modell Nr.C 8116/ 11.1.43" i odręcznie "20.1.44"; z datą 5.11.42 na formularzu kartkowym niemiecko-polskim (Fi.1c), na odwrocie którego podano maszynopisem "Frankotyp Modell C 8922/ Zeitungsverlag Krakau-Warschau, Krakau, Poststr.1/ 5.11.1942"; bardzo rzadkie walory w doskonałym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.4a-b |
| 4 000 PLN | |
51597 |
1943 "Generalgouvernement Der Gouverneur des Distrikts Krakau" - 24 gr frankatura mechaniczna - idealnie odciśnięta na kopercie listu z Krakowa do Myślenic; wyjątkowo rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.7 |
| 800 PLN | |
51598 |
1943 miejscowy list z Krakowa z rzadkim wirnikiem "Hauptgruppe Gewerbliche Witrschaft und Verkehr in der Zentralkammer", bardzo dobry stan zachowania. | Fi.9 |
| 500 PLN | |
51599 |
1943 list firmowy z Krakowa do Rudnik z rzadkim wirnikiem "Hauptgruppe Gewerbliche Witrschaft und Verkehr in der Zentralkammer". | Fi.9 |
| 450 PLN | |
51600 |
1943 stempel okolicznościowy z okazji 4. rocznicy utworzenia generalnego Gubernatorstwa z Krakowa. | Fi.34 |
| 25 PLN SPRZEDANY | |
51601 |
1943 kartka maksimum, widokówka ze znaczkiem przedstawiającymi bramę krakowską w Lublinie. | Fi.42 |
| 80 PLN SPRZEDANY | |