Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 116. Generalne Gubernatorstwo

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
51322

Fi.14-39
250 PLN
51323

Fi.14-39
600 PLN
51324

1940 II wydanie przedrukowe, podstawowa seria.

Fi.14-39
700 PLN
51325

1940 wydanie przedrukowe, podstawowa seria stemplowana.

Fi.14-39
200 PLN
51326

Fi.14I
1 600 PLN
51327

Fi.14I
400 PLN
51328

1940 wydanie przedrukowe, nadruk GG/gapa/24 gr. na znaczku polskim za 25 gr. - "tło kreskowane", rzadka i ceniona w Niemczech odmiana (Fi.500.-), bardzo ładny stan, gwarancja oznaczenie Walocha.

Fi.14I
450 PLN
51329

Fi.15, 49
200 PLN
51330

1940 wydanie przedrukowe, znaczek za 2/5 gr. z błędem na poz.91 "wklęsła podstawa lewej cyfry 2", gwarancja i opis.

Fi.17 B5
120 PLN
51331

1940 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Dębica - Sandomierz Zug nr 564, stempel pośrednictwa pocztowego w Dąbiu koło Dębicy.

Fi.17, 21
130 PLN
51332

1940 wydanie przedrukowe, prawy znaczek z błędem "kropka połączona z R".

Fi.17B2
150 PLN
51333

Fi.17B4, B5
220 PLN
51334

1940 II wydanie przedrukowe, znaczek za 4/5 gr kompletny arkusz z błędami katalogowanymi: na poz.51 "haczyk przy lewym skrzydle"; na poz.69 "przecinek nad a w General"; poz.73 "kropka przy prawej 4"; poz.85 "prawa 4 zakończona szpicem"; poz.91 "wyrostek z lewej strony lewej cyfry 4"; poz.95 "wyrostek na poziomej belce prawej 4" wieloma błędami niekatalogowanymi; doskonały materiał badawczy; rzadki walor w dobrym stanie zachowania - arkusz poziomo zgięty i nieco przesuszony - znaczki w stanie bardzo dobrym (Fi. same błędy 1900.-); na życzenie gwarancja.

Fi.18 B1-B6
Mi.18
2 000 PLN
51335

1940 wydanie przedrukowe, znaczek za 4/5 gr. z błędem na poz.95 "wyrostek na belce 4" na wycinku, bardzo wysoka wycena (Mi.150 euro), gwarancja.

Fi.18 B5
Mi.18I
180 PLN
51336

1940 list polecony nadany w pośrednictwie pocztowym w Rykach przez urząd zwierzchni w Dęblinie do Niemiec, stempel pośrednictwa, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.18, 21, 30, 31
135 PLN
51337

1940 list polecony nadany w pośrednictwie pocztowym w Kurowie przez urząd zwierzchni w Puławach do Gdańska, stempel pośrednictwa, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.18, 23, 39
100 PLN
51338

1940 list polecony nadany w pośrednictwie pocztowym w Iłży przez urząd zwierzchni w Starachowicach do Bydgoszczy, stempel pośrednictwa, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.18, 32
100 PLN
51339

1940 PRZESYŁKA ZWRÓCONA DO NADAWCY DLA UZUPEŁNIENIA OPŁATY, list z oddziału warszawskiego Rady Głównej Opiekuńczej do oddziału krakowskiego, z niejasnych przyczyn, ofrankowany znaczkiem za 4/2 gr II wydania przedrukowego skasowanym 23 IX stemplem wirnikowym WARSCHAU C1 z wyróżnikiem "bb", prawdopodobnie wtedy na poczcie zorientowano się, że list jest niedostatecznie opłacony, w myśl przedwojennej ordynacji pocztowej, najpewniej nadal obowiązującej w tym zakresie: "Nieopłacone lub niedostatecznie opłacone listy i pojedyńcze kartki pocztowe mają nadawcze urzędy pocztowe zwracać, o ile możności nadawcom dla uzupełnienia opłaty. Gdyby zwrot był niemożliwy w braku podania adresu nadawcy, lub gdyby zwrot połączony był ze znacznem opóźnieniem w wysyłce, wreszcie, gdyby nadawca wyraźnie zastrzegł się przeciw zwrotowi oraz w razie stwierdzenia brakującej opłaty przez urząd pośredniczący, należy przesyłki takie wysyłać dalej po zaznaczeniu na nich, w sposób przepisany, wysokości dopłaty pobrać się mającej od odbiorcy przesyłki." list cofnięto do nadawcy celem uzupełnienia opłaty, doklejono znaczek za 20 gr z serii widoki zabytkowych budowli (I) - pod całą powierzchnią znaczka widoczne są linie kasującego wirnika; obydwa znaczki skasowano tego samego dnia ręcznym datownikiem; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania, (brak dolnej klapy).

Fi.18, 44
400 PLN
51340

Fi.18B2
320 PLN
51341

Fi.18B4
250 PLN
51342

Fi.18B4
320 PLN
51343

Fi.18B6
280 PLN
51344

Fi.19
100 PLN
51345

Fi.19
150 PLN
51346

1940 list z Rzemienia do Nowego Sącza, prowizoryczny kasownik Rzemienia.

Fi.19, 33
100 PLN
51347

Fi.20B
150 PLN
51348

Fi.20B
150 PLN
51349

1940 wydanie przedrukowe, znaczek z błędem "wyrostek u dołu prawej cyfry 8".

Fi.20B2
240 PLN
51350

1940 list polecony z Warszawy do okupowanego przez Sowietów Lwowa, stemple cenzury i na odwrocie radziecki stempel odbiorczy.

Fi.21, 24I
60 PLN
51351

1940 II wydanie przedrukowe, 30 gr - frankatura pojedyncza (Fi.100.-), karta pocztowa wysłana 19.III z Chełma do Bydgoszczy, ciekawie mieniące się naturalne utlenienie znaczka.

40 PLN
51352

Fi.30, 2
35 PLN
51353

Fi.30; 2
40 PLN
51354

1940 II wydanie przedrukowe, znaczki za 12/15 gr i 50/50 gr skasowane 29.9.1943 grzecznościowo (już po wycofaniu z obiegu) na kopercie listu ekspresowego z Sochaczewa do Krakowa.

Fi.33I, 38
50 PLN
51355

Fi.34B1
150 PLN
51356

Fi.40-51
70 PLN
51357

1940 widoki zabytkowych miast (I), seria czysta z gapami na marginesach pod którymi doklejono podlepki, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.40-51 Pw1
190 PLN
51358

1940 widoki zabytkowych budowli (I), 20gr + 30gr +60gr - frankatura trójkolorowa, zagraniczny list polecony wysłany 5.XII z Siedlec do Zdołbunowa, na froncie nalepka polecenia i stempelek (numerator) dla zagranicznych przesyłek poleconych, na odwrocie zalepka i okrągła pieczęć cenzury niemieckiej Wehrmachtu, a także datownik odbiorczy z 15.XII; list opłacony zgodnie z taryfą; słabszy stan zachowania (koperta poziomo zgięta).

Fi.44, 46, 49
150 PLN
51359

Fi.46, 50
50 PLN
51360

1940 list nadany w pośrednictwie pocztowym w Kołbieli przez urząd zwierzchni w Warszawie 1 do Warszawy, stempel pośrednictwa.

Fi.48
80 PLN
51361

1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, kasowniki okolicznościowe pierwszej rocznicy utworzenia Generalnego Gubernatorstwa z Lublina i Warszawy.

Fi.52
25 PLN