Aukcja zakończy się 08.07.2024
Do końca aukcji pozostało:

Aukcja 116. Generalne Gubernatorstwo

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
51642

1943 widoki zabytkowych budowli, list polecony z Warszawy nadany 4.4.44 do Litzmanstadt (Łodzi), rzadka pojedyncza frankatura znaczkiem za 6 zł (powyżej obowiązującej taryfy pocztowej), na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.115
300 PLN
51643

1943 kartka maksimum, widokówka z grafiką i znaczkiem przedstawiającymi widok średniowiecznego Krakowa.

Fi.116
130 PLN
SPRZEDANY
51644

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik (sektor I/1) skasowany czysto i starannie stemplem okolicznościowym, pełna oryginalna guma; piękny walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.Ark.104I
400 PLN
51645

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik - sektor II/4 z błędem "złamana oś" i dodatkowo z pustopolami na dolnym marginesie zanikającymi ku lewej stronie i jednocześnie pojawiającym się po lewej stronie śladowym pustopolem na górze, wynika to z lekko skośnego przycięcia arkusika.

Fi.Ark.104II Pw
700 PLN
51646

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik - sektor I/4 z błędem "złamana oś" i dodatkowo z pustopolami na dolnym marginesie, bardzo ładny stan zachowania.

Fi.Ark.104II Pw
600 PLN
51647

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik - sektor I/4 z błędem "złamana oś" i dodatkowo z pustopolami na górnym marginesie, poza słabiej się trzymającą perforacją po prawej w ładnym stanie zachowania.

Fi.Ark.104II Pw
400 PLN
51648

1943 kartka z Peczeniżyn do Nowego Sącza, stempel agencji pocztowej podległej upt w Kołomyi.

Fi.Cp9II
40 PLN
SPRZEDANY
51649

1943 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Skarżysko Kamienna - Koluszki Zug nr 1184.

Fi.Cp9II
150 PLN
51650

1943 kartka nadana z pośrednictwa pocztowego w Iłży przez urząd zwierzchni w Radomiu do Nowego Sącza, stemple pośrednictwa.

Fi.Cp9II
50 PLN
SPRZEDANY
51651

1943 kartka nadana z pośrednictwa pocztowego w Pysznicy przez urząd zwierzchni w Nisku do Rzeszowa, stempel pośrednictwa.

Fi.Cp9II
60 PLN
SPRZEDANY
51652

1943 kartka wysłana z pośrednictwa pocztowego w Krzeszowie przez urząd zwierzchni w Nisku do Sompolna, stempel pośrednictwa.

Fi.Cp9II
70 PLN
SPRZEDANY
51653

1943 fioletowa odbitka datownika eksploatacyjnego!!! karta pocztowa wysłana 28.4 z miejscowości Kocmyrzów do Miechowa; w Generalnym Gubernatorstwie, praktycznie nie stosowano w obrocie pocztowym tuszów innych niż czarne; ciekawostka!

Fi.Cp9b
Mi.P12/02
150 PLN
51654

1943 list firmowy z Krakowa opłacony frankaturą mechaniczną nr 7.

Fi.Fm7
500 PLN
51655

1943 list firmowy z Krakowa do Rzeszowa opłacony frankaturą mechaniczną nr 9.

Fi.Fm9
500 PLN
51656

1943 list firmowy z Krakowa do Łukowicy opłacony frankaturą mechaniczną nr 17.

Fi.Fm17
600 PLN
51657

1943 "Fernsprecher spart Zeit und Geld" kasownik okolicznościowy na liście z Krakowa do Limanowej, ładna odbitka stempla.

Fi.IV
500 PLN
51658

1943 kartka niemiecka z nadrukiem "UKRAINE" dla terenów Rzeszy Ostland użyta pocztowo z Lublina 2 do Krakowa.

Fi.OkNcp2
200 PLN
51659

1943 list urzędowy za zwrotnym poświadczeniem odbioru z Krakowa do Mogiły, na odwrocie stempel odbiorczy pośrednictwa pocztowego w Mogile.

Fi.U17, U24
80 PLN
51660

1943 znaczki urzędowe - godło III Rzeszy na tle Wawelu, seria czysta w czworoblokach (Fi.140.-); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.U25-36
120 PLN
51661

1943 seria znaczków urzędowych godło II Rzeszy na tle Wawelu w 12 arkuszach sprzedażnych, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.U25-36 ark.
2 400 PLN
51662

1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, 12 gr - frankatura wielokrotna, list w specjalnej kopercie "Technisches Hauptamt LEMBERG" wysłany 3.3.1944 ze Lwowa do Krakowa, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.U28
80 PLN
51663

1943 kartka pocztowa z Urzędu Statystycznego w Krakowie do Austrii.

Fi.U28
40 PLN
SPRZEDANY
51664

1943 znaczki urzędowe, godło III Rzeszy na tle Wawelu, znaczek za 100 gr. z przesuniętym w dół nominałem, rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.U36 MK
150 PLN
51665

1943 list z wirnikiem propagandowym z Krakowa, ładna czytelna odbitka wirnika.

Fi.V
50 PLN
51666

1943 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, widokówka wysłana 19.11 z Lubeki do Warszawy, znaczek skasowany ładnie odciśniętym wirnikiem propagandowym "Nahrung ist Waffe!" (żywność jest orężem); temat - FLORA, ROLNICTWO.


Mi.862
50 PLN
51667

1943 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, karta pocztowa z Rumunii, wysłana 21.I z Bukaresztu do Woli Justowskiej, zwraca uwagę nietypowy stempel cenzury rumuńskiej z datownikiem, cenzura Wehrmachtu.


100 PLN
51668

1943 konspiracyjna poczta dla wojskowych Polska-Lizbona-Anglia, karta pocztowa datowana 18.III w Jaktorowie, wysłana z Pruszkowa do firmy w Portugalii z potwierdzeniem i podziękowaniem za otrzymane paczki, w rzeczywistości poprzez PCK - który pośredniczył w wysyłce paczek do kraju - przeznaczone dla st.sierż. Michała Gehrke; przesyłki wysyłane z Polski do Portugalii na "adres konspiracyjny" w Lizbonie lub Londynie sortowano, pakowano do stosownie zaadresowanych kopert i dosyłano do odbiorców w Anglii, jako nadawca figurował Polski Czerwony Krzyż w Londynie; tu na odwrocie dobrze widoczne ukośne ślady kleju pochodzące najpewniej od górnej klapy takiej koperty; liczne stempelki różnych cenzur, datownik odbiorczy Lizbony, na odwrocie adnotacja "st.sierż Gehrke Michał/ J.T.L.W.Piech" i "P/75"; całość o pięknie udokumentowanym obiegu pocztowym; dobry stan zachowania.


400 PLN
51669

1943 znaczki opłaty stemplowej bez gumy.


60 PLN
51670

1943 talon materiałowy (Prämienmarke) o wartości 1 punkt.


50 PLN
51671

1943 talon materiałowy (Prämienmarke) o wartości 1 punkt na wyroby skórzane.


40 PLN
SPRZEDANY
51672

1943 seria znaczków sądowych dla Generalnego Gubernatorstwa w kompletnych arkuszach, arkusza za 1 i 10 zł częściowo z uszkodzeniami na gumie (skany odwrotnych stron tych arkuszy pokazane), pozostałe arkusze w doskonałym stanie, od frontu doskonała prezencja, rzadkie.


2 000 PLN
51673

1943 zestaw znaczków sądowych dla Generalnego Gubernatorstwa w czworoblokach.


300 PLN
51674

1943 Kenkarta z Warszawy.


100 PLN
51675

1943 dowód doręczenia z pośrednictwa pocztowego w Skrzydliny przez urząd zwierzchni w Limanowej, stempel pośrednictwa.


30 PLN
SPRZEDANY
51676

1943 dowód doręczenia z pośrednictwa pocztowego w Tymbarku przez urząd zwierzchni w Limanowej, stempel pośrednictwa.


30 PLN
51677

1943 list urzędowy nadany z pośrednictwa pocztowego w Borowej przez urząd zwierzchni w Mielcu do Niemiec, stempel pośrednictwa.


40 PLN
SPRZEDANY
51678

1944 "K.B. KOMMERZIAL-BANK A.-G. KRAKAU" - 24 gr frankatura mechaniczna, ładnie odciśnięta na kopercie listu miejscowego przesłanego 07.3 w Krakowie; rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa w bardzo dobry stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa (Fi.900,-); gwarancja.

Fi.2
700 PLN
51679

1944 "Generalgouvernement Der Gouverneur des Distrikts Krakau" - 24 gr frankatura mechaniczna - idealnie odciśnięta na kopercie listu miejscowego przesłanego 21.4 w Krakowie; wyjątkowo rzadko spotykane ostemplowanie Generalnego Gubernatorstwa w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.7
900 PLN
51680

1944 stempel okolicznościowy 10-lecia Organizacji Pomocy Matce i Dziecku z Krakowa.

Fi.36
50 PLN
51681

1944 przekaz paczkowy z Krakowa do Leżajska, rzadka frankatura ze znaczkiem za 10 zł.

Fi.65, 74, 86
800 PLN