Aukcja zakończy się 08.07.2024
Do końca aukcji pozostało:

Aukcja 116. Generalne Gubernatorstwo

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
51682

1944 kartka ze stemplem okolicznościowym z okazji 5-lecia utworzenia Generalnego Gubernatorstwa.

Fi.71-3, 38
150 PLN
51683

1944 kartka z Warszawy do Sztokholmu z prośbą pomoc w postaci paczki, tak zwana korespondencja "żebracza", stempel cenzury Wermachtu.

Fi.73, 74, Cp9II
200 PLN
51684

1944 kartka wysłana z pośrednictwa pocztowego w Woli Duchackiej przez urząd zwierzchni w Krakowie 2 do Krakowa, stempel pośrednictwa.

Fi.75
60 PLN
SPRZEDANY
51685

1944 kartka wysłana z pośrednictwa pocztowego w Woli Justowskiej przez urząd zwierzchni w Krakowie 2 do Sierczy Wodnej, stempel pośrednictwa.

Fi.75
60 PLN
SPRZEDANY
51686

1944 stempel okolicznościowy w 5. rocznicę utworzenia Generalnego Gubernatorstwa.

Fi.76. 38
25 PLN
SPRZEDANY
51687

1944 kasownik okolicznościowy z okazji 5. rocznicy utworzenia Generalnego Gubernatorstwa z Krakowa.

Fi.77
10 PLN
SPRZEDANY
51688

1944 konspiracyjna poczta dla wojskowych Polska - Lizbona - Anglia, karta wysłana z Krakowa do Portugalii z potwierdzeniem i podziękowaniem za otrzymane paczki, w rzeczywistości poprzez PCK na "adres konspiracyjny" w Lizbonie gdzie sortowano i dosyłano do odbiorców w Anglii, stempelki różnych cenzur.

Fi.77, Cp9II
200 PLN
51689

1944 kartka z Pruszkowa do niemieckiego składu wojskowego w Krakowie.

Fi.78
40 PLN
51690

1944 list z Zakopanego do Niemiec, ładnie odbity rzadki kasownik okolicznościowy z Zakopanego "Wintersportplatz Luftkurort".

Fi.78, XV
380 PLN
51691

1944 "10.JAHRE HILFSWERK MUTTER UND KIND" - kasownik propagandowy przygotowany z okazji 10 rocznicy niemieckiej organizacji nazistowskiej zajmującej się opieką nad dziećmi (niemieckimi), organizacją przedszkoli, opiniowaniem zabawek, etc.; znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 28.II w Krakowie.

Fi.111, Cp9b; 36
40 PLN
51692

1944 kartka maksimum, widokówka ze znaczkiem przedstawiającymi Barbakan w Krakowie.

Fi.113
120 PLN
SPRZEDANY
51693

1944 przekaz paczkowy z Częstochowy do Kańczugi, rzadka frankatura ze znaczkiem za 6 zł.

Fi.115, 77, 110
160 PLN
51694

1944 55. urodziny A.Hitlera, dwa grzecznościowe listy do Niemiec, ze znaczkiem za 0,24 + 1 zł prawidłowo opłacony.

Fi.117, 118
20 PLN
51695

1944 seria z okazji urodzin A.Hitlera stemplowana kasownikiem okolicznościowy z pierwszego dnia obiegu.

Fi.117-9
10 PLN
51696

1944 55. urodziny A.Hitlera, seria znaczków w arkusikach ozdobnych, czyste bez podlepek, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.117-19
300 PLN
51697

1944 55. urodziny Hitlera, seria z lewym, ozdobnym marginesem na kopercie skasowana 15.7 w Warszawie datownikiem WARSCHAU C1 z wyróżnikiem "ay".

Fi.117-19
30 PLN
51698

1944 55. urodziny A.Hitlera, seria z górnymi marginesami z gapami, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.117-19 Pw1
55 PLN
SPRZEDANY
51699

1944 55. urodziny Hitlera, seria na karcie skasowana 20.IV stemplem okolicznościowym "GEBURSTAG DES FÜHRERS" w Krakowie.

Fi.117-119; 37
40 PLN
51700

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, seria stemplowana kasownikiem z okazji 5 . rocznicy utworzenia Generalnego Gubernatorstwa.

Fi.120-4
20 PLN
51701

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.120-4 ark.
300 PLN
51702

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, czysta seria narożnikowa z gapami.

Fi.120-24 Pw1
50 PLN
SPRZEDANY
51703

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, narożnikowa czysta seria w czworoblokach z oznaczeniem STAATSDRUCKEREI WIEN VI.1944 (Fi.+50% dopłaty), znaczek za 30+30 gr z błędem na poz.40 "biały klin powyżej H w REICH, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.120-24 Pw2, 122 B2
150 PLN
51704

1944 wydanie z dopłatą na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, seria naklejona na białym kartonie skasowana 26.10 stemplem okolicznościowym z okazji 5 rocznicy powstania GG; na końcach ząbków minimalne przebarwienia.

Fi.120-124; 38
60 PLN
51705

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, prawy znaczek z błędem "uszkodzona ramka na lewo od 30".

Fi.122B1
50 PLN
51706

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, parka znaczków ciętych w słabym stanie, jeden mocno uszkodzony.

Fi.123nz
300 PLN
51707

1944 wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, znaczek nieząbkowany.

Fi.123nz
650 PLN
51708

1944 5. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, znaczek za 10 + 10 zł na liście poleconym z Ostrowca Kieleckiego nadany 14.11.44 do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy, list przefrankowany ale rzadko spotykany z obiegu pocztowego, fotoatest Paetow.

Fi.125
2 800 PLN
51709

1944 5. rocznica utworzenia GG, dwie odmiany znaczka za 10+10 zł na kopertach ostemplowane okolicznościowo 26.10 w Krakowie w pierwszym dniu obiegu.

Fi.125; 38
400 PLN
51710

1944 5. rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł na karcie widokowej z okazji 400. rocznicy śmierci Mikołaja Kopernika, ostemplowany okolicznościowo 26.10 w pierwszym dniu obiegu.

Fi.125; 38
180 PLN
51711

1944 5 rocznica utworzenia GG, znaczki cięty i ząbkowany za 10+10 zł. z błędem przesunięcie rytu zamku wawelskiego (środka) względem ramki.

Fi.125a,126b nz
180 PLN
51712

1944 5. rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł ząbkowany w arkusiku z sektora 1 (Fi.1000.-, Mi.300 euro), drobne zagniecenia w kilku miejscach, ogólnie dobra prezencja.

Fi.125a ark.
800 PLN
51713

1944 5. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, parka znaczków nieząbkowanych.

Fi.125nz
200 PLN
SPRZEDANY
51714

1944 kartka z Krakowa do Sztokholmu z prośbą pomoc w postaci paczki, tak zwana korespondencja "żebracza", stempel cenzury Wermachtu.

Fi.Cp8II
175 PLN
51715

1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze I.44, czysta (Mi.30 euro), bardzo dobry stan zachowania,

Fi.Cp9III
Mi.P12/03
80 PLN
51716

1944 całostka z sygnaturą I.44.

Fi.Cp9III
40 PLN
51717

1944 całostka z sygnaturą I.44 z obiegu pocztowego z Warszawy.

Fi.Cp9III
40 PLN
51718

1944 "uszkodzony górny szeryf E w POSTKARTE" - widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze I.44, z powtarzalnym błędem; czysta (Fi.120.-).

Fi.Cp9III B
80 PLN
51719

1944 kartka z Landshut do Opoczna, sygnatura I.44.

Fi.Cp9c
60 PLN
SPRZEDANY
51720

1944 portret Hitlera, trzy karty z obiegu różniące się kolorami znaku opłaty i rodzajami kartonu (Mi.108 euro):

wysłana 27.12 z Krakowa do Brwinowa, znak opłaty unieważniony w Krakowie stemplem wirnikowym; bardzo dobry stan zachowania;

wysłana 10.1.45 z Sochaczewa do Zakopanego; bardzo dobry stan zachowania;

wysłana 23.12 z Krakowa do Zakopanego; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp10
Mi.P13
180 PLN
51721

1944 portret Hitlera, trzy karty o wyraźnie różniących się kolorami znakach opłaty, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp10
Mi.P13
200 PLN