Aukcja zakończy się 08.07.2024
Do końca aukcji pozostało:

Aukcja 115. Polska międzywojenna 1919-1939

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
38569

1937 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Zebrzydowice nr 12 z wyróżnikiem c.

Fi.296
60 PLN
38570

1937 "OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA RADIOWA 30 X - 14 XI" Bydgoszcz 1 (Myślicki 37 035), kasownik okolicznościowy na kartce z Bydgoszczy do Radomia, widokówka z Bydgoszczy.

Fi.296
60 PLN
38571

1937 list z Katowic do Mysłowic z wirnikiem "BUDUJMY SZKOŁY/ ZWALCZYMY CIEMNOTĘ i POMAGAJĄC POCZYNANIOM TOWARZYSTWA POPIERANIA BUDOWY PUBL. SZKÓŁ POWSZECHNYCH" Katowice 1 z wyróżnikiem 1z (Myślicki 37 116).

Fi.298
50 PLN
SPRZEDANY
38572

1937 "KRAJOWA WYSTAWA KONI W LUBLINIE 1-4-VII-1937" Lublin 1 (Myślicki 37 214), rzadki stempel okolicznościowy na widokówce z widokiem Lublina.

Fi.298
80 PLN
38573

1937 kasownik okolicznościowy z Liskowa z Wystawy Pracy i Kultury Wsi.

Fi.298
30 PLN
38574

1937 Edward Śmigły - Rydz, 25 gr (linie poziome) - frankatura mieszana, ekspresowy list polecony wysłany 13.XII.38 z Kielc do Warszawy, datownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.298I, 318
Mi.319, 339
40 PLN
38575

1937 Edward Rydz Śmigły, seria ze znaczkiem 298 w odmianie I.

Fi.298I-299
Mi.319-20
10 PLN
38576

1937 Marszałek Rydz-Śmigły, seria czysta, dwie odmiany znaczka za 25 gr, tło obok prawego ramienia: linie poziome lub krzyżujące się; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.298I-II, 299
Mi.319-20
50 PLN
SPRZEDANY
38577

1937 Edward Rydz - Śmigły, znaczek makulaturowy z przesuniętą perforacją.

Fi.299MK
120 PLN
38578

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, rozbudowana seria znaczków z bloków w czwórkach, trzy wartości z ząbkowaniem ramkowym ZR 12½:12¾ i dwie z ząbkowaniem ramkowym ZR 12½:12; czyste, to kompletny zestaw ząbkowań, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.300-02
Mi.321-23
750 PLN
38579

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, rozbudowana seria znaczków z bloków, trzy wartości z ząbkowaniem ramkowym ZR 12½:12¾ i dwie z ząbkowaniem ramkowym ZR 12½:12; czyste, to kompletny zestaw ząbkowań, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.300-02
Mi.321-23
200 PLN
38580

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, seria znaczków z bloków.

Fi.300-2
Mi.321-3
60 PLN
SPRZEDANY
38581

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, znaczek z bloku, gwarancja I oznaczenie Walocha.

Fi.301
Mi.322
25 PLN
38582

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce - marszałek J.Piłsudski, makulatura znaczka za 50 gr. z Bl.3 z pełną oryginalną gumą; lewy znaczek bez lewego dolnego narożnika; prawy bez znacznej części rysunku, unikalny niespotykany w handlu walor, gwarancja Schmutz.

Fi.301 nz MK
Mi.322 
2 000 PLN
38583

1937 list z Dubna do Chełma Lubelskiego.

Fi.Ck7
15 PLN
38584

1937 "FESTIWAL SZTUKI POLSKIEJ WARSZAWA 2.10.X.1937" Warszawa 35, stempel okolicznościowy idealnie odciśnięty 9.X na kopercie-całostce (Myślicki 37 033).

Fi.Ck7
80 PLN
38585

1937 "WESOŁYCH ŚWIĄT!" Warszawa 1, datownik okolicznościowy na liście z Warszawy do Pakości.

Fi.Ck8
60 PLN
38586

1937 kartka z Komorowa do Klikowa, stempel opłaty ulgowej "OPŁATA ULGOWA / rozp. M.P. i T. Nr. PW. 501/70 z r. 1933 / Szkoła Podchorążych Piechoty" uprawniający żołnierzy służby czynnej do obniżonej opłaty za korespondencję.

Fi.Cp69
40 PLN
38587

1937 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zakopane - Kraków nr 39 z wyróżnikiem c.

Fi.Cp73
50 PLN
38588

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, blok nr.2 na ładnym i czysto kasowanym liście poleconym wysłanym 20.IX z Warszawy do Sztokholmu - opłata zgodna z taryfą, stempelek polecenia z automatycznym numeratorem; na odwrocie stempelek KONTROLA DEWIZOWA PRZEPROWADZONA i datownik odbiorczy z 22.9; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.bl.2
250 PLN
38589

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulatura bloku bez ozdobnych napisów na marginesie, rzadka z pełną oryginalną gumą, sygnowana, lekkie zgięcia i zmatowienia na marginesach typowe dla tego waloru, znaczki w pięknym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.2 MK
800 PLN
38590

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, seria bloków.

Fi.bl.2-4
Mi.Bl.2-4
400 PLN
SPRZEDANY
38591

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, seria bloków stemplowanych, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.2-4
Mi.Bl.2-4
200 PLN
38592

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, seria bloków unieważnionych kasownikiem okolicznościowym BYDGOSZCZ WITA ARMIĘ w kolorach czarnym i lilaczerwonym z oryginalnych listów poleconych.

Fi.bl.2-4
360 PLN
38593

1937 wizyta Króla Rumunii w Polsce, komplet kasowanych bloków, wszystkie kasownikiem obiegowym w Warszawie.

Fi.bl.2-4
200 PLN
38594

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, rozbudowana seria czystych bloków, trzy bloki z ząbkowaniem ramkowym ZR 12½:12¾ i dwa z ząbkowaniem ramkowym ZR 12½:12, w pionie to różnica jednej dziurki; to kompletny zestaw ząbkowań, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.bl.2-4
1 250 PLN
38595

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, seria bloków, każdy skasowany datownikiem w Poznaniu na stronie adresowej koperty miejscowego poleconego listu ekspresowego; dekoracyjny zestaw w dobrym stanie zachowania.

Fi.bl.2-4
350 PLN
38596

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulatura bloku z Ignacym Mościckim, ślady po dwóch załamaniach papieru na marginesach,duży rozmiar - większy niż większości ciętych bloków, gwarancja.

Fi.bl.4MK
Mi.Bl.4
850 PLN
38597

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulaturowy niegumowany blok bez druku ozdobnych napisów na marginesach i bez perforacji, rozmiar większy od normalnego bloku, gwarancja.

Fi.bl.4MK
Mi.Bl.4
600 PLN
38598

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, rzadki arkusz nie rozciętych i nie perforowanych czterech bloków bez druku barwy czerwonej, dobry stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.4MK
Mi.Bl.4
1 800 PLN
SPRZEDANY
38599

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, makulatura bloku bez ozdobnych napisów na marginesie, bez perforacji i bez gumy, co bardzo ciekawe pod znaczkami kontury napisów POCZTA POLSKA - prawdopodobnie lekki schmitzdruck najwyraźniejszego elementu druku, gwarancja i fotoatest Jendroszek.

Fi.bl.4nz MK
1 600 PLN
38600

1937 S/S "PUŁASKI" - widokówka datowana 9.XI wysłana z Rio de Janeiro do Warszawy przez członka załogi S/S "Pułaski", datownik odbiorczy z 3.XII; statek zakupiony w 1930 przez Polskie Transatlantyckie Towarzystwo Okrętowe, jeden z pierwszych polskich transatlantyków pływał na trasie Gdynia-Nowy Jork, a od 1936 Gdynia-Buenos Aires; w czasie II wojny światowej służył jako transportowiec, głownie na Oceanie Indyjskim.


200 PLN
38601

1937 kartka z Karlowych Warów do Poznania nadana pocztą lotniczą, stempel odbiorczy z Poznania i rzadki stempelek "Nadeszła / pocztą lotniczą", gwarancja.


240 PLN
38602

1937 miejscowy list wojskowy z Krakowa na kartce z nadrukiem "Sprawa urzędowa wolna od opłaty pocztowej", stempel formacyjny "5 BATALION SAPERÓW".


80 PLN
38603

1937 "Polskie stemple reklamowe i okolicznościowe (1919 - 1936)" autorstwa Antoniego Łaszkiewicza, 31 stron.


150 PLN
SPRZEDANY
38604

1937 polecony list urzędowy z Katowic do Bielska, na odwrocie stempel odbiorczy. Erka Urzędu Wojewódzkiego WSL


120 PLN
38605

1938 znaczek z perforacją firmową "HFS" nie w pełni wykonaną (uszkodzoną) Fabryki Środków Kawowych Henryka Francka Synowie S. A. w Skawinie.

Fi.226
30 PLN
38606

1938 "X. KRAJOWE ZAWODY BALONÓW WOLNYCH" Mościce, stempel okolicznościowy stosowany wyłącznie w dniu 8.V na liście (druki) wysłanym do Warszawy, nieczęsty przypadek użycia stempla "balonowego" na zwykłej korespondencji; według Myślickiego stopień rzadkości kasownika - C; dobry stan zachowania (Myślicki 38 007).

Fi.280
Mi.301
100 PLN
38607

1938 widokówka-cegiełka Polskiej Ligi Przyjaciół Zwierząt wysłana 21 XII z Warszawy do Krakowa, opłata za kartę do 5 słów, dodatkowy stempel "ZJEDNOCZENIE T-STW OPIEKI n.ZWIERZĘTAMI R.P. Oddział w Warszawie", dobry stan zachowania.

Fi.280
Mi.301
80 PLN
38608

1938 list firmowy Bielska Fabryka Pasów Pędnych z Bielska do Austrii.

Fi.282, 283, 294
30 PLN