Aukcja zakończy się 08.07.2024

Aukcja 115. Polska międzywojenna 1919-1939

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
38489

1935 "I GRUDZIĄDZKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA" Grudziądz 1 (Myślicki 35 020), znaczek ostemplowany okolicznościowo 13.10. kasownikiem w kolorze czerwonym na specjalnej, okolicznościowej widokówce.

Fi.294
50 PLN
38490

1935 POCZTA PERONOWA TCZEW, kartka z Gdyni do Krakowa ze stemplem poczty peronowej w Tczewie.

Fi.Cp51
400 PLN
38491

1935 kartka z Gdyni do Lwowa, znak opłaty unieważniony stemplem Oddziału Kontroli Rachunkowej Dyrekcji Okręgowej P. i T. w Bydgoszczy, osobliwe.

Fi.Cp64
180 PLN
38492

1935 "I GRUDZIĄDZKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA" Grudziądz 1, kasownik okolicznościowy na części "na odpowiedź" podwójnej karty przysłanej z Chemnitz, powstała w ten sposób duża ciekawostka filatelistyczna - znaczki niemieckie prawidłowo skasowane 8.X polskim stemplem okolicznościowym (Myślicki 35 020).

Mi.512, 514, 530x
120 PLN
38493

1935 "OPŁ.UISZCZ.GOT./ ZARZ.M.P.I T./ NR.P.W.820/31/35/r." informacja o opłacie gotówkowej w formie znaku opłaty na ilustrowanej kopercie "XX WIEK/ ŚWIAT W ODMĘCIE/ PRZEOBRAŻEŃ" wysłanej 29.III z Warszawy do Torunia; odwrócony wirnik propagandowy urzędu nadawczego Warszawa 1 "POCZTA/ TO NAJPEWNIEJSZY INKASENT/ KORZYSTAJCIE ZE ZLECEŃ INKASOWYCH DO 2000 ZŁ" z wyróżnikiem "c"; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 34 124).

80 PLN
38494

1935 "Henryka Francka Synowie S.A." - 55 gr (25gr + 2x15gr) frankatura mechaniczna A46 Skawina, list zleceniowy - koperta druk o sygnaturze M.P.i T.53 (X.932) wysłana 15.V do urzędu pocztowego w miejscowości Lipce; stempelek polecenia urzędu Skawina; na odwrocie datownik odbiorczy; całość w dobrym stanie zachowania.

60 PLN
38495

1935 kartka z zakopanego do Chęcin, kartka umieszczona przez pocztę z informacja o przyczynie zwrotu.

50 PLN
38496

1935 list firmowy z Katowic z Huty Pokój opłacony frankaturą mechaniczną huty "FA - 054".

60 PLN
38497

1935 około, widokówka z Torunia ze stemplem "POCZTA PERONOWA TORUŃ", zapewne przygotowana do wysyłki zakupiona na dworcu w Toruniu.

170 PLN
38498

1935 formularz telegramu z hasłem propagandowym do Bielska.

50 PLN
38499

Fi.238, 273, 275
Mi.257, 294, 296
60 PLN
38500

1936 "POCZTOWE ZLECENIA INKASOWE DO 50 ZŁ SĄ TANIM I SKUTECZNYM ŚRODKIEM INKASA" Warszawa 2 (wyróżnik *c*), ładna odbitka odmiany wirnika propagującego usługi pocztowe na widokówce wysłanej 28.X do Radomia; znaczek minimalnie uszkodzony (Myślicki 34 104).

Fi.253
Mi.274
30 PLN
38501

Fi.280
15 PLN
38502

1936 list z Krakowa do Dziedzic, wirnik propagandowy Kraków 2 "POCZTA NAJPEWNIEJSZY INKASENT. KORZYSTAJCIE ZE ZLECEŃ INKASOWYCH DO 2.000 ZŁ."

Fi.280
30 PLN
38503

1936 kasownik okolicznościowy wystawy Sztuka Kwiaty Wnętrze w Poznaniu.

Fi.280
25 PLN
38504

Fi.280
25 PLN
38505

Fi.280
200 PLN
38506

1936 "WITAJ GWIAZDKO ZŁOTA" - komplet 11 kopert z ostemplowaniami okolicznościowymi polskich miast, w tym rzadkiego z Polskiego Urzędu Gdańsk 1, w komplecie bardzo rzadko oferowane i trudne do zebrania.

Fi.280
700 PLN
38507

1936 "WITAJ GWIAZDKO ZŁOTA" - kilkustronnicowy karnet zawierający na komplet 11 świątecznych ostemplowań okolicznościowych polskich miast, zawierający tylko jedno z Poznania (Myślicki 36 042-052).

Fi.280
250 PLN
38508

1936 znaczek z podwójną perforacją firmowa "P.B.K." — Powszechny Bank Kredytowy S.A. w Warszawie z oddziału w Bielsku.

Fi.280
180 PLN
38509

1936 POCZTA PERONOWA BIAŁYSTOK - AMBULANS NR.117 WILNO-WARSZAWA, dofrankowana całostka nadana za pośrednictwem poczty peronowej w Białymstoku do Liberec w Czechosłowacji, ładnie odciśnięty stempelek tego specyficznego urzędu pocztowego, częściowo zasłonięty doklejonym znaczkiem, karta przesłana 22.III ambulansem relacji Wilno-Warszawa; znaki opłaty skasowane datownikiem WILNO-WARSZAWA No117 z wyróżnikiem "a"; przesyłki wysyłane z poczt peronowych należą do wyjątkowo rzadkich i poszukiwanych walorów; dobry stan zachowania (na jednym znaczku ubytek fragmentu lica).

Fi.280, 281, Cp68
1 500 PLN
38510

1936 polecony list zleceniowy z Hrubieszowa do Sokołowa Podlaskiego.

Fi.280, 284
40 PLN
38511

1936 koperta ze stemplem okolicznościowym z Warszawy "VI Międzynarodowy Kongres Nauk Administracyjnych / WARSZAWA / 14.VII.1936 r.".

Fi.281
200 PLN
38512

1936 list do Pragi nadany w ambulansie pocztowym na trasie Worochta - Stanisławów nr 384.

Fi.281, 284
100 PLN
38513

1936 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Krynica - Kraków nr 143.

Fi.282
45 PLN
38514

1936 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Brześć nad Bugiem - Warszawa nr 118 z wyróżnikiem b.

Fi.282
70 PLN
38515

1936 list z Włodzimierza do Katowic, stempel opłaty ulgowej "Szkoła Podchor. Rez. Artylerii / Opłata ulgowa (rozp. M.P. i T. / Nr. PW. 501/70 z r. 1933)" uprawniający żołnierzy służby czynnej do obniżonej opłaty za korespondencję.

Fi.282
60 PLN
38516

1936 kartka z Krakowa do Miechowa, stempel opłaty ulgowej "6 PUŁK ARTYLERJI LEKKIEJ / OPŁATA ULGOWA / rozp. M.P. i T. Nr. PW. 501/70 z r. 1933" uprawniający żołnierzy służby czynnej do obniżonej opłaty za korespondencję.

Fi.282
60 PLN
38517

1936 kartka z Wisły do Chylic, bardzo rzadki stempel pośrednictwa pocztowego "BECZKA" KUBALONKA", widokówka z Wisły.

Fi.282
600 PLN
38518

1936 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Bydgoszcz - Kcynia - Poznań nr 199 z wyróżnikiem a.

Fi.282, Cp70
120 PLN
38519

1936 list na osobliwej kopercie firmowej z Mysłowic.

Fi.284
Mi.305
10 PLN
38520

1936 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Zebrzydowice - Warszawa nr 12 z wyróżnikiem b.

Fi.284
60 PLN
38521

1936 polecony list zleceniowy z sygnaturą I-936 z Warszawy do Sokołowa Podlaskiego, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.284, 285
30 PLN
38522

1936 Zawody balonowe o puchar Gordon-Bennetta, list przesłany balonem "Legionowo" w ramach XXIV Międzynarodowych Zawodów Balonowych w Warszawie, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.284, 292
100 PLN
38523

1936 "ZAPISZ SIĘ NA CZŁONKA L.O.P.P." Kraków 2 (wyróżnik "b"), znaczek ostemplowany okolicznościowo 8.VII na liście do Rawicza (Myślicki 30 117).

Fi.284I
Mi.305I
30 PLN
38524

1936 list polecony z Słomnik do Miechowa.

Fi.288
Mi.309
40 PLN
38525

1936 list ekspresowy wysłany w pierwszym dniu obiegu znaczka z okazji 10-lecia prezydentury Ignacego Mościckiego z Poznania 3.6.36 do Torunia, opłata zgodna z taryfą za list ekspresowy o wadze powyżej 20g, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.291
Mi.312
180 PLN
38526

1936 zawody balonowe o puchar Gordon-Bennetta, seria czysta, gwarancja Schmutz.

Fi.292-3
Mi.313-4
100 PLN
38527

1936 zawody balonowe o puchar Gordon-Bennetta, seria.

Fi.292-3
Mi.313-4
80 PLN
38528

1936 zawody balonowe o puchar Gordon-Bennetta, seria kasowana, gwarancja Ryblewski.

Fi.292-93
Mi.313-14
30 PLN