Aukcja zakończy się 08.07.2024
Do końca aukcji pozostało:

Aukcja 115. Polska międzywojenna 1919-1939

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
38649

1938 koperta ze stemplem okolicznościowym XV lecia Związku Filatelistów w Toruniu.

Fi.310
20 PLN
38650

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria historyczna, dotąd niekatalogowana makulatura znaczka za 5 gr., nietypowo klarowny druk, bez gumy, gwarancja.

Fi.310 MK
Mi.331
80 PLN
38651

1938 SKLEJONA WSTĘGA - 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria historyczna, znaczek za 5 gr. - unikalny i dotąd niekatalogowany druk na sklejonej wstędze papieru, doskonale widoczny na skanie (na drugim pokazany z wsuniętym paskiem hawidu) i bardzo poszukiwany w Europie rodzaj błędu, na polskich znaczkach występujący bardzo rzadko.

Fi.310 MK
Mi.331
2 400 PLN
38652

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria.

Fi.310-22
Mi.331-43
200 PLN
38653

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria w czworoblokach.

Fi.310-22
Mi.331-43
700 PLN
38654

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria historyczna z lwowskimi kasownikami okolicznościowymi na wycinkach.

Fi.310-22
Mi.331-43 
150 PLN
38655

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości - seria historyczna, w tym dwa znaczki za 15 gr: Fi.312 - w dolnej części widać dwa krzyżackie miecze - odwołanie do bitwy pod Grunwaldem z 1410 roku, wskutek niemieckiej interwencji dyplomatycznej, sporządzono nowy nakład, gdzie w miejscu mieczy umieszczono tarczę z Orłem Białym i Pogonią oraz lilie andegaweńskie - Fi.334, dodatkowo przygotowane z tej samej okazji pierwsze definitywne wydanie Portu Gdańsk; czyste (Fi.262.-); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.310-22, 32-5
Mi.331-43, 34-7
250 PLN
38656

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria historyczna, w tym dwa znaczki za 15 gr: Fi.312 - w dolnej części widać dwa krzyżackie miecze - odwołanie do bitwy pod Grunwaldem z 1410 roku, wskutek niemieckiej interwencji dyplomatycznej, sporządzono nowy nakład, gdzie w miejscu mieczy umieszczono tarczę z Orłem Białym i Pogonią oraz lilie andegaweńskie - Fi.334; kasowana (Fi.85.-).

Fi.310-22, 334
Mi.331-43, 355
80 PLN
38657

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości - seria historyczna, w tym dwa znaczki za 15 gr: Fi.312 - w dolnej części widać dwa krzyżackie miecze - odwołanie do bitwy pod Grunwaldem z 1410 roku, wskutek niemieckiej interwencji dyplomatycznej, sporządzono nowy nakład, gdzie w miejscu mieczy umieszczono tarczę z Orłem Białym i Pogonią oraz lilie andegaweńskie - Fi.334; czyste (Fi.232.-), bardzo dobry stan zachowania.

Fi.310-22, 334
Mi.331-43, 355
190 PLN
38658

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria, dodatkowo znaczek za 15 gr. ze zmienionym rysunkiem.

Fi.310-22, 334
Mi.331-43, 355
220 PLN
38659

1938 karnet - "20 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI" zawierający znaczki serii "historycznej" i pierwsze definitywne wydanie Portu Gdańsk, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.310-22, bl.7, 32-5
Mi.331-43, Bl.7
240 PLN
38660

1938 karnet - "20 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI" zawierający znaczki serii "historycznej" i pierwsze definitywne wydanie Portu Gdańsk, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.310-22, bl.7, 32-5
Mi.331-43, Bl.7
180 PLN
38661

1938 karnet - "20 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI" zawierający znaczki serii "historycznej" i pierwsze definitywne wydanie Portu Gdańsk; bardzo dobry stan zachowania (znaczki i blok kasowany Mi.170.- euro).

Fi.310-22, bl.7, 32-5
Mi.331-43, Bl.7, 34-7
250 PLN
SPRZEDANY
38662

1938 "WOROCHTA PERŁA UZDROWISK - RAJ NARCIARZY" wyróżnik "e", widokówka datowana 31/XII w Schronisku P.T.T. na Zaroślaku pod Howerlą, wysłana 2.I.1939 z Worochty, dodatkowy stempelek propagandowy schroniska "Zwiedzajcie Park Narodowy/ w CZARNOHORZE/ Kraina Słońca i Śniegu/ - Raj Narciarzy"; w okresie międzywojennym schronisko funkcjonowało od 1927 roku, spłonęło w czasie wojny; rzadki walor w dobrym stanie zachowania (Myślicki 35 002).

Fi.312
Mi.333
250 PLN
SPRZEDANY
38663

1938 znaczek z perforacją firmową "P.B.K." — Powszechny Bank Kredytowy S.A.

Fi.314
40 PLN
38664

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, pasek trzech makulaturowych znaczków z przesuniętą perforacją i nie dodrukiem obrazka znaczków - znaczek górny uszkodzony - można usunąć, a pozostała parka pięknie prezentuje błąd, gwarancja.

Fi.315MK
Mi.336
250 PLN
38665

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, czworoblok makulaturowych znaczków z przesuniętą perforacją i zamazanym drukiem obrazka znaczków, gwarancja - ładna prezentacja błędu.

Fi.315MK
Mi.336
400 PLN
38666

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek makulaturowy bez gumy z silnie przesuniętą perforacją.

Fi.315MK
Mi.336
50 PLN
38667

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek makulaturowy - druk bardzo małą ilością farby, przesunięcie ząbkowania poziomego w górę.

Fi.315MK
Mi.336 
80 PLN
38668

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek makulaturowy bez gumy z silnie przesuniętą perforacją.

Fi.317MK1
Mi.338
80 PLN
38669

1938 list firmowy nadany w pośrednictwie pocztowym w domu towarowym Braci Jabłkowskich w Warszawie do Francji, koperta w dwóch miejscach ze śladami przygięcia.

Fi.318
45 PLN
38670

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, makulaturowa parka znaczków z przesuniętą perforacją górnym marginesem dla lepszej prezentacji błędu.

Fi.320MK
Mi.341
175 PLN
38671

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, makulaturowy gumowany znaczek z rozmazanym drukiem, na gumie drobny ślad przywarcia do innego znaczka.

Fi.320MK
Mi.341
15 PLN
38672

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek makulaturowy z przesuniętą perforacją.

Fi.320MK
Mi.341
80 PLN
38673

1938 znaczek z bloku ostemplowany 28.V.1939 na specjalnej kartce stemplem okolicznościowym "PIERWSZA WYSTAWA ZBIORÓW GDYŃSKIEGO TOWARZYSTWA FILATELISTÓW".

Fi.323
25 PLN
38674

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria stemplowanych znaczków z bloku.

Fi.323-6
Mi.344-7
35 PLN
38675

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok z śladem podlepki na marginesie, znaczki w idealnym stanie.

Fi.323-6 (bl.7)
Mi.344-7 (Bl.7)
70 PLN
38676

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, znaczki z bloku, kasowane.

Fi.323-26
Mi.344-47
30 PLN
38677

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, czwórka z bloku (Fi.75.-).

Fi.323-26
Mi.344-47
80 PLN
38678

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, czwórka z bloku (Fi.75.-).

Fi.323-26
Mi.344-47
60 PLN
38679

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria znaczków z bloku ostemplowanych 28.V.1939 na specjalnych kartach stemplem okolicznościowym "PIERWSZA WYSTAWA ZBIORÓW GDYŃSKIEGO TOWARZYSTWA FILATELISTÓW" (Myślicki 39 011); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.323-26
Mi.344-47 
200 PLN
38680

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości znaczek z bloku 7 (Gabriel Narutowicz) - frankatura pojedyncza, list wysłany 9 III ze Stanisławowa do Lwowa.

Fi.324
Mi.345
50 PLN
38681

1938 całostka z Lwowa do Francji opłacona znaczkami z dopłatą na Pomoc Zimową unieważnionych świątecznym stemplem okolicznościowym.

Fi.327, Cp78
100 PLN
38682

1938 wydanie dobroczynne z dopłata na pomoc zimową, seria.

Fi.327-9
Mi.348-50
40 PLN
38683

1938 seria wydania dobroczynnego na pomoc zimową.

Fi.327-9
Mi.348-50
40 PLN
38684

1938 wydanie dobroczynne z dopłatą na pomoc zimową, seria.

Fi.327-9
Mi.348-50
40 PLN
38685

1938 wydanie dobroczynne z dopłatą na pomoc zimową, seria czysta (Fi.50.-); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.327-29
Mi.348-50
40 PLN
38686

1938 "III JARMARK POLESKI" Pińsk 1, datownik okolicznościowy przedstawiający lecącą czaplę nad jeziorem, odciśnięty 3.IX na kopercie ze znakiem opłaty Belweder o sygnaturze (X-1937) wysłanej do Warszawy, walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 38 023); temat - PTAKI, FAUNA.

Fi.Ck7
105 PLN
SPRZEDANY
38687

1938 kartka z Łyszkowic do 4. Dywizjonu Żandarmerii w Łodzi, pieczęć rejestracyjna korespondencji dywizjonu.

Fi.Cp70
50 PLN
38688

1938 kartka z Radomia do Dowództwa Okręgu Korpusu Nr. 1 w Warszawie, pieczęć rejestracyjna korespondencji dowództwa.

Fi.Cp73
50 PLN