Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
14128 |
| 300 PLN | |
14129 |
1932 wydanie obiegowe godło państwa "małe doniczki", fałszerstwo znaczka za 25 gr. na szkodę poczty, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja. | Fi.255FP Mi.276PFä |
| 500 PLN | |
14130 |
1932 list z Przemyśla. | Fi.256 Mi.277 |
| 10 PLN | |
14131 |
1932 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Miedzilaborce (Czechy) - Zagórz nr 372. | Fi.Cp50 |
| 200 PLN | |
14132 |
1932 bankowy ekspres polecony (erka prywatna z wyróżnikiem BM) z Katowic do Niemiec, frankatura mechaniczna Międzynarodowego Banku Handlowego S.A. w Katowicach, na odwrocie stemple niemieckiego ambulansu pocztowego na trasie Breslau - Buthen (Wrocław - Będzin). | |
| 100 PLN | |
14133 |
1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Ostrów Poznański - Leszno nr 398, widokówka z kopalni w Wieliczce. | Fi.242, 252, 254 |
| 60 PLN | |
14134 |
1933 kartka z Warszawy do Niemiec, rzadki kasownik okolicznościowy "VII MIĘDZYNARODOWY KONGRES HISTORYKÓW 21-27. SIERPNIA 1933 WARSZAWA". | Fi.242, 259 |
| 600 PLN | |
14135 |
1933 kasownik okolicznościowy VII Międzynarodowego Kongresu Historyków 21-27. sierpnia 1935 w Warszawie. | Fi.245, 250, 258, 259, 261 |
| 180 PLN SPRZEDANY | |
14136 |
1933 znaczek z dziurkowaniem firmowym "N & Cº" skasowany 19.07.33 w Bielsku. | Fi.248 |
| 60 PLN | |
14137 |
| 100 PLN | |
14138 |
1933 list z Gniezna do Warszawy, stempelek opłaty ulgowej, na odwrocie stempel "69 PUŁK PIECHOTY / (11 P. STRZ. WLKP. / 3 KOMPANJA". | Fi.253 |
| 140 PLN SPRZEDANY | |
14139 |
1933 "X-LECIE L.O.P.P. MIĘDZYNARODOWY MEETING LOTNICZY 24-25.V - WARSZAWA" Warszawa 2 (wyróżnik "c") okolicznościowy wirnik czytelnie odciśnięty na widokówce wysłanej 7.V do Łodzi; w katalogu Myślickiego nie reprodukowany!!! (Myślicki 33 108); rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania (karta ukośnie na długości ok.5 cm nadgięta - nie złamana); gwarancja Schmutz. | Fi.254 Mi.275 |
| 200 PLN | |
14140 |
1933 "KUP NALEPKĘ PRZECIWGRUŹLICZĄ ZA 10 LUB 20 GR. DNI PRZECIWGRUŹLICZE 1.XII-10.I." Warszawa 2 wyróżnik "c", ładnie odciśnięty stempel propagandowy na liście wysłanym 5 XII do Wilna; dobry stan zachowania (Myślicki 30 131). | Fi.256 Mi.277 |
| 50 PLN | |
14141 |
| 120 PLN | |
14142 |
1933 700-lecie Torunia, znaczek za 60 gr. z położeniem znaku wodnego W.II.G., czyste (Fi.450.-), bardzo dobry stan zachowania. | Fi.258G Mi.279 |
| 400 PLN | |
14143 |
1933 700-lecie Torunia (znak wodny II.G.) i II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu (znak wodny II.D), znaczki na kopercie ostemplowane okolicznościowo kasownikiem wystawowym (Myślicki 33 005). | Fi.258G, 260D, 255 Mi.279, 281Y, 276 |
| 100 PLN | |
14144 |
1933 F.Żwirko i S.Wigura, czysty znaczek za 30 gr. w czworobloku (Fi.880.-). | Fi.259 Mi.280 |
| 700 PLN | |
14145 |
1933 F.Żwirko i S.Wigura - frankatura pojedyncza, list wysłany 3 XI z Torunia do Grudziądza, znaczek skasowany stemplem okolicznościowym "700-LECIE MIASTA TORUNIA 1233-1933" z wyróżnikiem "t", pieczęć nagłówkowa nadawcy "Sekretariat Bezpartyjnego Bloku Współpracy z Rządem"; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 33 001). | Fi.259 Mi.280 |
| 60 PLN | |
14146 |
1933 F.Żwirko i S.Wigura, znaczek czysty (Fi.220.-). | Fi.259 Mi.280 |
| 170 PLN | |
14147 |
1933 zwycięzcy Challenge'u F.Żwirko i S.Wigura. | Fi.259 Mi.280 |
| 180 PLN | |
14148 |
1933 zwycięzcy Challenge'u F.Żwirko i S.Wigura, znaczek z rzadkim znakiem wodnym II.P - ustniki w prawo (opisane omyłkowo w lewo), gwarancja i opis Schmutz. | Fi.259P Mi.280Y |
| 2 400 PLN | |
14149 |
1933 zwycięzcy Challenge'u F.Żwirko i S.Wigura, znaczek z rzadkim znakiem wodnym II.P - ustniki w prawo, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.259P Mi.280Y |
| 2 400 PLN | |
14150 |
| 100 PLN | |
14151 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczne, czworoblok. | Fi.260 Mi.281 |
| 500 PLN | |
14152 |
| 500 PLN | |
14153 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu. | Fi.260 Mi.281 |
| 110 PLN | |
14154 |
| 140 PLN | |
14155 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczne w Toruniu, czworoblok na papierze ze znakiem wodnym II.D, gwarancja i opis Weźranowski. | Fi.260D Mi.281 |
| 400 PLN SPRZEDANY | |
14156 |
1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek na papierze ze znakiem wodnym II.D, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.260D Mi.281 |
| 180 PLN | |
14157 |
1933 II Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, czworoblok na papierze ze znakiem wodnym II.D - trąbki w dół. | Fi.260D Mi.281Y |
| 900 PLN | |
14158 |
1933 II Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek na papierze ze znakiem wodnym II.D - trąbki w dół. | Fi.260D Mi.281 |
| 240 PLN | |
14159 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, marginesowy znaczek za 60(+40) gr. ze znakiem wodnym w rzadkim i świetnie widocznym położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.250.-), jedna lekka zachowana w całości podlepka na pełnej oryginalnej gumie. | Fi.260D Mi.281Y |
| 125 PLN | |
14160 |
| 175 PLN | |
14161 |
| 200 PLN | |
14162 |
1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, czworoblok. | Fi.261 Mi.282 |
| 400 PLN | |
14163 |
| 140 PLN | |
14164 |
1933 400. rocznica Śmierci Wita Stwosza. | Fi.261 Mi.282 |
| 120 PLN | |
14165 |
1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza. | Fi.261 Mi.282 |
| 140 PLN | |
14166 |
1933 znaczek z dziurkowaniem firmowym "M" z Poznania. | Fi.261 |
| 60 PLN | |
14167 |
1933 250. rocznica wiktorii wiedeńskiej. | Fi.262 Mi.283 |
| 250 PLN | |