Aukcja zakończy się 08.07.2024
Do końca aukcji pozostało:

Aukcja 113. Polska międzywojenna 1919-1939

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
14168

1933 250. rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, znaczek czysty z oryginalną gumą i jednym śladem podlepki (Fi.70.-).

Fi.262
Mi.283
50 PLN
14169

1933 Krzyż Niepodległości, frankatura mieszana, ekspresowy list polecony, wysłany 28.II.1934 z Sosnowca do miejscowości Skała pod Ojcowem; datownik odbiorczy.

Fi.263, 243
Mi.284, 262 
50 PLN
14170

1933 15. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek z obiegu pocztowego Dubiecko na papierze z rzadkim znakiem wodnym Z.W IID, gwarancja Wiatrowski.

Fi.263D
Mi.284
70 PLN
14171

1933 Krzyż Niepodległości, kasowany znaczek za 30 gr. z rzadkim - W.II.D położeniem znaku wodnego, gwarancja Krawczyk.

Fi.263D
Mi.284 
30 PLN
14172

1933 Krzyż Niepodległości, znaczek za 30 gr. z rzadkim - W.II.D położeniem znaku wodnego, piękny kasownik LWÓW 2 - ZNIESIENIE, gwarancja Krawczyk.

Fi.263D
Mi.284 
40 PLN
14173

1933 kartka z Suwałk do Chorzowa, stempelek opłaty ulgowej, stempelek "K.O.P. / Batalion Suwałki" - pododdział piechoty Korpusu Ochrony Pogranicza, stąd niższe ale prawidłowe porto.

Fi.281
360 PLN
14174

1933 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Ławoczne - Lwów nr 381.

Fi.295, 296
80 PLN
14175

1933 "1933-ŚWIĘTO MORZA-1933/ MORZE i KOLONJE/ TO POTĘGA POLSKI" Warszawa 2 wyróżnik "c", kasownik propagandowy na karcie pocztowej wysłanej 4.VII do Krakowa, dosłanej do Jaworzna do kopalni "Piłsudski"; walor w dobrym stanie zachowania (Myślicki 33 109).

Fi.Cp51
120 PLN
14176

1933 zaświadczenie szkolne z Uniwersytetu Jagiellońskiego upoważniające do zniżki na przejazd koleją, liczne stemple kas biletowych dokumentujące wykorzystanie zaświadczenia m.in. Worochta, Kołomyja


350 PLN
14177

1933 czysty formularz międzynarodowego przekazu pobraniowego bez sygnatury.


80 PLN
14178

1933 czysty formularz wypłaty międzynarodowego przekazu pieniężnego bez sygnatury.


80 PLN
14179

1933 list polecony z Banku Handlowego w Warszawie do Niemiec opłacony frankaturą mechaniczną banku "C.5.", na odwrocie stempel niemieckiego ambulansu na trasie Wrocław - Bytom.


90 PLN
14180

1933 druk opłacony gotówką z Warszawy z wirnikiem "WYSTAWA ELEKTROTECHNICZNA S.E.P. 11-19.VI.1933. WARSZAWA - POLITECHNIKA".


35 PLN
14181

1933 "ROBUR Związek Kopalń Górnośląskich" - 20 gr frankatura mechaniczna H7 Katowice, karta firmowa wysłana 25.IV do Kielc; bardzo dobry stan zachowania.


60 PLN
SPRZEDANY
14182

1934 POCZTA PERONOWA TORUŃ, karta pocztowa zakupiona na dworcu kolejowym w Toruniu w stoisku Poczty Peronowej - stempelek "POCZTA PERONOWA TORUŃ", napisana w drodze do Warszawy - datowana 22/IX Toruń i przesłana następnego dnia balonem "Legionowo" podczas XXII Międzynarodowych Zawodów Balonów Wolnych o puchar Gordon-Bennetta w Warszawie, dodatkowy fioletowy stempel Aeroklubu RP dla oznaczenia balonu "GORDON-BENNETT 1934 WARSZAWA - 23.IX.1934 Wysłano balonem "LEGJONOWO"; datownik odbiorczy z miejsca lądowania SZCZUCZYN BIAŁOST. z wyróżnikiem "b"; adresowana do pracownicy urzędu Komisarza Generalnego Rzeczpospolitej Polskiej w Gdańsku; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.7a
500 PLN
14183

1934 list polecony z agencji pocztowej Warszawa 2 - Kiosk do Lwowa, na odwrocie stempel odbiorczy i pieczęć lakowa.

Fi.238, 254, 258
80 PLN
14184

1934 kartka z Warszawy do Holandii, widokówka "muzeum antyreligijne Isakijewskij sobor".

Fi.251
Mi.272
20 PLN
SPRZEDANY
14185

1934 list z Jasła do Warszawy.

Fi.251, 254
Mi.272, 275
30 PLN
14186

1934 list polecony z Żyrardowa 3.10.34 do Warszawy.

Fi.255, 269
Mi.276, 290 
25 PLN
14187

1934 WILEŃSZCZYZNA - PLISSA - list wysłany 10.VI z miejscowości Plissa (powiat dziśnieński) do Wilna, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "*a*"; koperta przycięta z jednej strony, dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.256
Mi.277
60 PLN
14188

1934 znaczek z perforacją firmowa "P.B.K." — Powszechny Bank Kredytowy S.A. w Warszawie z oddziału w Krakowie.

Fi.261
60 PLN
14189

1934 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Kraków nr 121.

Fi.263
Mi.284
50 PLN
14190

1934 I Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, seria w czworoblokach stemplowana kasownikiem okolicznościowym wystawy.

Fi.264-5
Mi.285-6
400 PLN
14191

1934 I Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, seria w czworoblokach, fotoatest Walocha.

Fi.264-5
Mi.285-6
2 000 PLN
14192

1934 I Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, seria w idealnym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.264-5
Mi.285-6
550 PLN
14193

1934 I Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, karta pocztowa wysłana 11.05. pocztą lotniczą z terenu wystawy adresowana do Gdańska, okolicznościowa karta do korespondencji lotniczej.

Fi.264-5
Mi.285-6
250 PLN
14194

1934 I Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, seria w czworoblokach stemplowana kasownikiem okolicznościowym wystawy, gwarancja Schmutz.

Fi.264-5
Mi.285-6
750 PLN
14195

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria pięknie kasowana okolicznościowo na jednym wycinku, gwarancja.

Fi.264-65
Mi.285-86
120 PLN
14196

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria czysta w czworoblokach (Fi.2600.-), dodatkowo znaczek za 30 gr. ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu Wz.II.L (Fi.1800.-), położenie znaku "ustniki w lewo" doskonale widoczne na skanie od strony gumy; to pełen zestaw bo na znaczku za 20 gr. różne położenia znaku wodnego nie występują, gwarancja Schmutz, z oznaczeniem położenia znaku wodnego Kapkowski.

Fi.264-65
Mi.285-86
4 200 PLN
14197

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria w czworoblokach pięknie kasowana okolicznościowo, gwarancja Krawczyk.

Fi.264-65
Mi.285-86
600 PLN
14198

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, seria czysta w pięknym stanie (Fi.650.-), gwarancja Ćwiertnia.

Fi.264-65
Mi.285-86
600 PLN
14199

1934 Wystawa Filatelistyczna - Katowice 1934, zestaw 6 ilustrowanych, dekoracyjnych kopert wystawowych w różnych kolorach, ofrankowanych obydwoma znaczkami wydania przedrukowego, skasowanych okolicznościowo datownikiem wystawowym.

Fi.264-265
Mi.285-286 
800 PLN
14200

1934 I Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, górny znaczek z rzadkim błędem z poz. 75 "spacja po Wyst.", błąd występuje tylko w części nakładu, a przedrukowano tylko 272 arkusze tego znaczka, fotoatest Walocha.

Fi.265B1
Mi.286
5 500 PLN
14201

1934 20-lecie wymarszu Legionów - J.Piłsudski, seria czysta; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.266-67
Mi.287-88
80 PLN
14202

1934 AMBULANS NR.3 relacji WARSZAWA - ZBĄSZYŃ, list zagraniczny do Harrow w Anglii przesłany 11.IX ambulansem, znaczki unieważnione datownikiem z wyróżnikiem "a"; dobry stan zachowania (w naturalny sposób klej miejscami przesiąkł wzdłuż perforacji znaczków).

Fi.267
Mi.288
120 PLN
SPRZEDANY
14203

1934 20-lecie wymarszu Legionów, znaczek za 30 gr na karcie skasowany 6 VIII stemplem okolicznościowym "WYSTAWA POLSKA i POLACY w ŚWIECIE 1-31.VIII.1934." Warszaw 1, dodatkowy stempelek "PAMIĄTKA z WYSTAWY "Polska i Polacy w Świecie""; dobry stan zachowania (Myślicki 34 009).

Fi.267
Mi.288
150 PLN
14204

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, pojedyncza frankatura na widokówce wysłanej z Pilicy, datownik przerobiony ze stempla austro-węgierskiej poczty etapowej - bardzo późne użycie.

Fi.268
40 PLN
14205

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, 20 gr parka pionowa na kopercie miejscowego listu poleconego wysłanego 29.XI w Warszawie, kasownik odbiorczy, gwarancja Krawczyk.

Fi.268, 251, 253
Mi.289, 272, 274
60 PLN
14206

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria.

Fi.268-9
Mi.289-90
110 PLN
14207

1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria.

Fi.268-9
Mi.289-90
140 PLN