Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
14408 |
1938 kartka z Cieszyna 2.10.38 do Śmigiel k. Poznania, po zajęciu Zaolzia, stempel propagandowy BOHATERSKIE ZAOLZIE /WRÓCIŁO DO POLSKI", kartka wykonana z pudełka po papierosach, unikalne. | Fi.296 |
| 400 PLN | |
14409 |
1938 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zaleszczyki - Kołomyja nr 389, widokówka z Zaleszczyk. | Fi.296 |
| 120 PLN | |
14410 |
1938 widokówka z Orawy na Słowacji ze stemplem zamku nadana z Polski do Zdołbunowa. | Fi.296 |
| 30 PLN | |
14411 |
1938 list z Krakowa do Otwocka, stempel 5. Baonu Saperów i pieczątka uprawniający żołnierzy służby czynnej do obniżonej opłaty za korespondencję. | Fi.296 |
| 50 PLN | |
14412 |
1938 Polska okupacja Zaolzia, koperta stemplowana grzecznościowo polskim kasownikiem Cieszyna 2, dodatkowo stempel propagandowy "NASI BRACIA Z ZA OLZY/ ZŁĄCZYLI SIĘ Z MACIERZĄ" i "BOHATERSKIE ZAOLZIE/ WRÓCIŁO DO POLSKI" (Myślicki 38 244 + 245). | Fi.296, Cp78 |
| 60 PLN | |
14413 |
1938 pocztowe zlecenie inkasowe z Kępna. | Fi.297 |
| 55 PLN | |
14414 |
1938 list ze stemplem okolicznościowym z Grudziądza "Pierwsze Targi Meblowe w Nowem nad Wisłą", gwarancja Petriuk. | Fi.298 Mi.319 |
| 20 PLN | |
14415 |
1938 list ze Lwowa do Warszawy, wirnik propagandowy "W DOBREJ SZKOLE ZDROWE DZIECKO! / BUDUJMY SZKOŁY ZWALCZYMY CIEMNOTĘ". | Fi.298 |
| 15 PLN | |
14416 |
1938 "POZNAJ LETNISKO SKOLE" Skole, ozdobny kasownik na liście z oryginalnego obiegu pocztowego, Myślicki 37 015. | Fi.298 |
| 40 PLN | |
14417 |
1938 list z Zdun 12.4.38 do Niemiec. | Fi.299 Mi.320 |
| 10 PLN | |
14418 |
1938 list polecony z Włodawy 24.V.38 do Lublina, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.299 |
| 15 PLN | |
14419 |
| 10 PLN | |
14420 |
| 10 PLN SPRZEDANY | |
14421 |
1938 150. rocznica uchwalenia konstytucji Stanów Zjednoczonych, 1 zł - frankatura wielokrotna, ekspresowy cięższy list (II klasy), wysłany 29.IV z Poznania do Merano we Włoszech, bogato udokumentowany obieg pocztowy. | Fi.305 Mi.326 |
| 100 PLN | |
14422 |
1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, czworoblok czystych znaczków z bloku (Fi.260.-). | Fi.306 + 307B Mi.327 + 328A |
| 240 PLN | |
14423 |
1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, kasowana seria znaczków z bloku w parkach (Fi.140.-). | Fi.306-07 A, B Mi.327-28 A, B |
| 120 PLN | |
14424 |
1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, czysta seria znaczków z bloku w parkach (Fi.260.-); bardzo dobry stan zachowania. | Fi.306-07 A, B Mi.327-28 A, B |
| 240 PLN | |
14425 |
1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, bloki z małymi śladami podlepek na marginesie liczone jako parki znaczków z bloku (306 + 307AB Fi.520.-). | Fi.306-07A-B (bl.5) Mi. 327-28A-B (bl.5) |
| 540 PLN SPRZEDANY | |
14426 |
1938 pierwszy polski lot do stratosfery, znaczek z bloku w doskonałym stanie zachowania. | Fi.308 Mi.329 |
| 140 PLN | |
14427 |
1938 pierwszy polski lot do stratosfery, znaczek z bloku skasowany stemplem okolicznościowym. | Fi.308 Mi.329 |
| 150 PLN | |
14428 |
1938 pierwszy polski lot do stratosfery, czysty znaczek z bloku (Fi.240.-). | Fi.308 Mi.329 |
| 200 PLN | |
14429 |
1938 przyłączenie Zaolzie. | Fi.309 Mi.330 |
| 15 PLN SPRZEDANY | |
14430 |
1938 zwrotne poświadczenie zapłaty z Baranowicz. | Fi.309 |
| 30 PLN | |
14431 |
1938 przyłączenie Zaolzia do Polski - frankatura mieszana, miejscowy list polecony wysłany 27.II.1939 w Krakowie; dodatkowy stempelek "Protest wekslowy", na odwrocie datownik odbiorczy; dekoracyjna koperta firmowa "Komunalna Kasa Oszczędności Powiatu Krakowskiego". | Fi.309, 297 Mi.330, 318 |
| 80 PLN | |
14432 |
1938 koperta ze stemplem okolicznościowym XV lecia Związku Filatelistów w Toruniu. | Fi.310 |
| 20 PLN | |
14433 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria historyczna z lwowskimi kasownikami okolicznościowymi na wycinkach. | Fi.310-22 Mi.331-43 |
| 150 PLN | |
14434 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości - seria historyczna, w tym dwa znaczki za 15 gr: Fi.312 - w dolnej części widać dwa krzyżackie miecze - odwołanie do bitwy pod Grunwaldem z 1410 roku, wskutek niemieckiej interwencji dyplomatycznej, sporządzono nowy nakład, gdzie w miejscu mieczy umieszczono tarczę z Orłem Białym i Pogonią oraz lilie andegaweńskie - Fi.334, dodatkowo przygotowane z tej samej okazji pierwsze definitywne wydanie Portu Gdańsk; czyste (Fi.262.-); bardzo dobry stan zachowania. | Fi.310-22, 32-5 Mi.331-43, 34-7 |
| 250 PLN | |
14435 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria historyczna, w tym dwa znaczki za 15 gr: Fi.312 - w dolnej części widać dwa krzyżackie miecze - odwołanie do bitwy pod Grunwaldem z 1410 roku, wskutek niemieckiej interwencji dyplomatycznej, sporządzono nowy nakład, gdzie w miejscu mieczy umieszczono tarczę z Orłem Białym i Pogonią oraz lilie andegaweńskie - Fi.334; kasowana (Fi.85.-). | Fi.310-22, 334 Mi.331-43, 355 |
| 80 PLN | |
14436 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości - seria historyczna, w tym dwa znaczki za 15 gr: Fi.312 - w dolnej części widać dwa krzyżackie miecze - odwołanie do bitwy pod Grunwaldem z 1410 roku, wskutek niemieckiej interwencji dyplomatycznej, sporządzono nowy nakład, gdzie w miejscu mieczy umieszczono tarczę z Orłem Białym i Pogonią oraz lilie andegaweńskie - Fi.334; czyste (Fi.232.-), bardzo dobry stan zachowania. | Fi.310-22, 334 Mi.331-43, 355 |
| 190 PLN | |
14437 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria, dodatkowo znaczek za 15 gr. ze zmienionym rysunkiem. | Fi.310-22, 334 Mi.331-43, 355 |
| 220 PLN | |
14438 |
1938 karnet - "20 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI" zawierający znaczki serii "historycznej" i pierwsze definitywne wydanie Portu Gdańsk, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.310-22, bl.7, 32-5 Mi.331-43, Bl.7 |
| 240 PLN | |
14439 |
| 220 PLN | |
14440 |
1938 karnet - "20 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI" zawierający znaczki serii "historycznej" i pierwsze definitywne wydanie Portu Gdańsk; bardzo dobry stan zachowania (znaczki i blok kasowany Mi.170.- euro). | Fi.310-22, bl.7, 32-5 Mi.331-43, Bl.7, 34-7 |
| 250 PLN | |
14441 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości - seria historyczna, 10 gr + 55 gr - frankatura dwukolorowa, rzadko spotykany formularz kartkowy opłacony jako ekspres, wysłany 18.II.1939 z urzędu Warszawa 2 - Kiosk do Krakowa; znaczek za 10 gr uszkodzony; gwarancja Żółkiewski. | Fi.311, 318 Mi.332, 339 |
| 80 PLN | |
14442 |
1938 miejscowy list na kopercie firmowej z Krakowa 18.XI.38. | Fi.312 Mi.333 |
| 30 PLN | |
14443 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości - seria historyczna, makulatura znaczka za 30 gr. w czworobloku, jak zwykle lekko rozmazana farba i bez gumy, jeden znaczek z prześwitką (nieliczony). | Fi.315 MK Mi.336 |
| 180 PLN | |
14444 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria historyczna, makulatura znaczka za 30 gr. z dolnego rzędu, nietypowo mocne rozmazanie farby i ciekawe miejsce w arkuszu - brak górnej części rysunku, którą ma na dole pozostałych 90 znaczków w arkuszu, bez gumy, gwarancja. | Fi.315 MK Mi.336 |
| 70 PLN | |
14445 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, pasek trzech makulaturowych znaczków z przesuniętą perforacją i nie dodrukiem obrazka znaczków - znaczek górny uszkodzony - można usunąć, a pozostała parka pięknie prezentuje błąd, gwarancja. | Fi.315MK Mi.336 |
| 250 PLN | |
14446 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, czworoblok makulaturowych znaczków z przesuniętą perforacją i zamazanym drukiem obrazka znaczków, gwarancja - ładna prezentacja błędu. | Fi.315MK Mi.336 |
| 400 PLN | |
14447 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek makulaturowy - druk bardzo małą ilością farby, przesunięcie ząbkowania poziomego w górę. | Fi.315MK Mi.336 |
| 80 PLN | |