Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
13888 |
1925 różne widoki, znaczek z rysunkiem typu I. | Fi.209I Mi.237I |
| 30 PLN | |
13889 |
1925 widokówka wysłana 19.X z agencji pocztowej Rogów do Łodzi, zwraca uwagę datownik specjalnego typu, z wypiłowaną nazwą urzędu zbiorczego znajdującą się w górnej części stempla; datownik odbiorczy Łódź 6 z 21.X; dobry stan zachowania. | Fi.209I Mi.237I |
| 80 PLN | |
13890 |
| 40 PLN | |
13891 |
1925 wydanie obiegowe, 10gr - frankatura wielokrotna, opłacony zgodnie z taryfą list polecony wysłany 8 XI 27 z Drohobycza do Jarosławia; przebarwienia. | Fi.209II Mi.237II |
| 50 PLN | |
13892 |
1925 wydanie obiegowe, 2x10gr + całostka za 10gr z takim samym znakiem opłaty, dofrankowana karta pocztowa wysłany 22.5.28 roku z Warszawy do Lille, znaki opłaty skasowane stemplem rolkowym; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.209II, Cp46 Mi.237II |
| 40 PLN | |
13893 |
1925 wydanie obiegowe (różne rysunki), znaczek za 10 gr o rzadkim ząbkowaniu liniowym ZL 11¾:11½ na podlepce, dobry stan zachowania. | Fi.209I ZL Mi.237I |
| 80 PLN | |
13894 |
1925 list z Poznania 5.XI.25 do Niemiec. | Fi.210 Mi.238 |
| 10 PLN | |
13895 |
1925 znaczek z perforacją firmową "W.B. / B.E." — Bank Eskontowy, Bielsko, przekształcony w Śląski Bank Eskontowy Spółka Akcyjna w Bielsku użyty w Bielsku. | Fi.210 |
| 40 PLN | |
13896 |
1925 wydanie obiegowe (różne rysunki), znaczek za 10 gr o rzadkim ząbkowaniu liniowym ZL 11½:11¾ na podlepce, dobry stan zachowania. | Fi.210I ZL Mi.238I |
| 80 PLN | |
13897 |
1925 wydanie obiegowe (różne rysunki), znaczek za 15 gr. o rzadkim ząbkowaniu liniowym ZL - odmiana rysunku "kreski tła połączone z cyframi", piękny stan zachowania, gwarancja i pełen opis odmiany Schmutz. | Fi.210I ZL Mi.238I |
| 200 PLN | |
13898 |
1925 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kraków - Warszawa nr 1, widokówka z Krakowa. | Fi.211 |
| 40 PLN | |
13899 |
1925 wydanie obiegowe, pierwsze fałszerstwo na szkodę poczty znaczka za 20 gr. w kolorze karminowoczerwonym o wyrazistym rysunku, używane często w Poznaniu, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.211 FPI Mi.239 Pfa |
| 800 PLN | |
13900 |
1925 wydanie obiegowe, drugie fałszerstwo na szkodę poczty znaczka za 20 gr. w kolorze różowawoczerwonym o nieostrym rysunku, używane często w Poznaniu, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.211 FPII Mi.239 Pfa |
| 600 PLN | |
13901 |
1925 różne widoki, czworoblok wyżej wycenianej w katalogu Michel (Mi.200 euro) odmiany znaczka za 20 gr. - brak kropek w spirali ornamentu. | Fi.211II Mi.239II |
| 300 PLN | |
13902 |
1925 wydanie obiegowe, 30 gr - frankatura wielokrotna, pasek pionowy trzech znaczków w typie I na liście poleconym wysłanym 22.6.32 z Łodzi do Wierzbnika. | Fi.213I Mi.241I |
| 50 PLN | |
13903 |
1925 pomnik Jana III Sobieskiego, wzorcowy egzemplarz rzadkiego I nakładu znaczka za 30 gr. (Fi.280.-); kreski nie tylko przecinają nominał, ale sam znaczek w całkowicie odmiennej szaroturkusowej barwie. | Fi.213I Mi.241I |
| 225 PLN SPRZEDANY | |
13904 |
1925 Pomnik Jana III Sobieskiego w Warszawie, narożny dziewięcioblok wyżej wycenianej w katalogu Michel (Mi.98 euro) odmiany znaczka za 30 gr. - kreski tła nie dochodzą do GR, dodatkowo z liczbami rozrachunkowymi na górnym marginesie i numerem arkusza na lewym. | Fi.213II Mi.241II |
| 750 PLN | |
13905 |
1925 wydanie na przesyłki lotnicze, kompletna seria na liście lotniczym z Warszawy do Paryża, dofrankowano znaczkiem za 50 gr "Orzeł w wieńcu", znaczki skasowane 11 IX w urzędzie Warszawa 1, stempelek gotówkowej dopłaty za przesyłkę lotniczą z wpisaną liczbą "30", dodatkowe stempelki "SAMOLOTEM" i "Par avion"; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.216-24 Mi.224-32 |
| 200 PLN | |
13906 |
1925 wydanie na przesyłki lotnicze, seria. | Fi.216-24 Mi.224-32 |
| 320 PLN | |
13907 |
| 320 PLN | |
13908 |
1925 wydanie na przesyłki lotnicze, seria skasowana datownikiem w rzadkim kolorze fioletowym. | Fi.216-24 Mi.224-32 |
| 250 PLN | |
13909 |
1925 wydanie na przesyłki lotnicze, rzadkie całkowite fałszerstwo wszystkich znaczków tego wydania, gwarancja i opis FALSUM. | Fi.216-24 FFi Mi.224-32 |
| 320 PLN | |
13910 |
1925 wydanie na przesyłki lotnicze, prawy znaczek z błędem "LÓTNICZA", gwarancja i opis Walocha. | Fi.219B Mi.227 |
| 240 PLN | |
13911 |
1925 wydanie na przesyłki lotnicze, 10 + 15 + 20 gr - frankatura trójkolorowa, zagraniczny list lotniczy wysłany 2 XII 1932 z urzędu Katowice 1 do Norymbergi, przesyłkę opłacono znaczkami w wysokości 1 zł (60 gr list + obowiązkowa dopłata lotnicza 40 gr); na odwrocie datownik odbiorczy z 3.12; koperta firmowa HOTEL MONOPOL KATOWICE; dobry stan zachowania. | Fi.220, 221, 222 Mi.228, 229, 230 |
| 200 PLN | |
13912 |
1925 wydanie na przesyłki lotnicze, 10 gr + 45 gr - frankatura dwukolorowa, zagraniczny list wysłany 25.III.1931 z urzędu WARSZAWA 19 PORT LOTNICZY do South Harrow w Anglii; minimalnie słabszy stan zachowania. | Fi.220, 224 Mi.228, 232 |
| 30 PLN | |
13913 |
1925 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek z błędem "PUCZTA". | Fi.224B1 Mi.232 |
| 250 PLN | |
13914 |
1925 kartka z Jedlińska do Warszawy, po austriacki unarodowiony stempel poczty etapowej. | Fi.Cp42 |
| 70 PLN | |
13915 |
1925 list z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie do posła RP w Pradze, stempel TAJNE i OTWIERA WYŁĄCZNIE ADRESAT. | |
| 60 PLN | |
13916 |
1925 "Podręczni polskich znaczków pocztowych" opracowany przez komisję katalogową Polskiego Towarzystwa Filatelistów w Warszawie, 208 stron, bardzo rzadkie. | |
| 500 PLN | |
13917 |
1925 list wartościowy przekazany pocztą dyplomatyczną na kopercie Ministerstwa Spraw Zagranicznych z Warszawy do posła R.P. w Pradze, adnotacja ściśle tajne. | |
| 80 PLN | |
13918 |
1925 koperta listu z Ministerstwa Przemysłu i Handlu do polskiego konsulatu w Wiedniu, adnotacja "przez Kurjera M-wa Spr. Zagranicznych". | |
| 30 PLN | |
13919 |
1925 czysty formularz zagranicznego przekazu paczkowego z sygnaturą P.Z.G. No 663 -100.000-25. | |
| 80 PLN | |
13920 |
1925 czysty formularz przekazu zleceniowego z sygnaturą XI.925. | |
| 100 PLN | |
13921 |
1926 list polecony z Warszawy do polskiego konsulatu w Pradze. | Fi.183, 192 |
| 25 PLN | |
13922 |
1926 "WYSTAWA RADJOWA 15-24 MAJA w WARSZAWIE" wczesny stempel okolicznościowy odciśnięty 17.VI na znaczku na wycinku, według Myślickiego stopień rzadkości C, w jego katalogu nawet nie reprodukowany!!! (Myślicki 26 001). | Fi.188 Mi.207 |
| 50 PLN | |
13923 |
1926 list z Kraśnika do Lublina, po austriacki unarodowiony stempel poczty etapowej z wyróżnikiem b. | Fi.188 |
| 40 PLN | |
13924 |
1926 kartka z Poznania do Niemiec, widokówka z Poznania. | Fi.188, 208I Mi.207, 236I |
| 15 PLN | |
13925 |
1926 list lotniczy z Warszawy 9.II.25 do Gdańska, stemple poczty lotniczej i nalepka L.O.P.P. i dwa znaczki składkowe L.O.P.P., na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.192 Mi.211 |
| 360 PLN | |
13926 |
1926 list polecony z Radzymina 6.1.26 do Białej Podlaskiej, stempel odbiorczy na odwrocie. | Fi.192 Mi.211 |
| 25 PLN | |
13927 |
1926 list z Ministerstwa Spraw zagranicznych do konsulatu polskiego w Pradze. | Fi.192, 208 Mi.211, 236 |
| 15 PLN | |