Aukcja zakończy się 08.07.2024

Aukcja 113. Polska międzywojenna 1919-1939

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
13848

1924 orzeł w wieńcu, gumowana cięta parka prób arkuszowych, próba z grupy rzadszych tego wydania, gwarancja Łaszkiewicz.

Fi.192P
1 600 PLN
13849

1924 Stanisław Wojciechowski prezydent RP, czysty znaczek za 1 zł. z minimalnym śladem podlepki ładny stan zachowania, gwarancja.

Fi.193
Mi.212
120 PLN
13850

1924 Stanisław Wojciechowski, pojedyncza frankatura na liście poleconym z Wilna 13.2.28 do Wiednia.

Fi.193
Mi.212
100 PLN
13851

1924 Stanisław Wojciechowski prezydent RP, czysty znaczek za 1 zł. z rzadkim niekatalogowanym błędem "myślnik pomiędzy 1 a ZŁOTY", bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.193 B
Mi.212
1 500 PLN
13852

1924 polecony list zleceniowy Banku Zachodniego w Warszawie do Mławy, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.193, 208
Mi.212, 236
140 PLN
13853

1924 Stanisław Wojciechowski, fałszerstwo "poznańskie" w fazie "produkcyjnej", jedno z najbardziej niebezpiecznych i dobrze wykonanych fałszerstw polskich znaczków, rzadko spotykane, ciekawy materiał porównawczy.

Fi.193FFi
Mi.212FALSE
600 PLN
13854

1924 czysty formularz przekazu paczkowego, pierwsze wydanie w walucie złotowej, bez sygnatury.

60 PLN
13855

1924 czysty formularz przekazu zleceniowego, pierwsze wydanie w walucie złotowej, bez sygnatury.

100 PLN
13856

1924 czysta koperta listu wartościowego.

100 PLN
13857

1924 "OPŁ.UISZCZ.GOT./ RESKR.M.P.I T./ NR.P.W.601/47/37r." informacja o opłacie gotówkowej w formie znaku opłaty na firmowej kopercie "PRZEM.-HANDL.ZAKŁ. CHEM. LUDWIK SPIESS i SYN" wysłanej 2.VI z Warszawy do Lwowa; wirnik propagandowy urzędu nadawczego Warszawa 2 "WARSZAWA PODZIELONA JEST NA 10 DZIELNIC POCZTOWYCH" + "PODAWAJCIE W SWOICH ADRESACH NAZWĘ DZIELNICY POCZTOWEJ WARSZAWY" z wyróżnikiem "d" - zwraca uwagę rok użycia stempla - 12 lat wcześniej, niż notuje to katalog!!! dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (Myślicki 36 117).

300 PLN
13858

1925 list polecony multyfrankatura z Janowca Wielkopolskiego do Niemiec.

Fi.182, 192
Mi.201, 211
85 PLN
13859

1925 list polecony z Kolbuszowej do polskiego poselstwa w Pradze.

Fi.183, 192
33 PLN
13860

1925 list polecony z Krakowa do polskiego poselstwa w Pradze.

Fi.183, 192, 208II, 209I
30 PLN
13861

1925 list polecony z Warszawy do polskiego poselstwa w Pradze, urząd nadania Warszawa Sejm, na odwrocie stemple odbiorcze.

Fi.185, 191, 209I
40 PLN
13862

1925 kartka z Krakowa do Ustanowej.

Fi.186
Mi.205
20 PLN
13863

1925 frankatura wielokrotna na kopercie firmowej Syndykatu Koszykarskiego w Krakowie.

Fi.186
Mi.205
30 PLN
13864

1925 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Rozwadów - Lublin nr 457, widokówka z ratuszem w Tarnowie.

Fi.186
80 PLN
13865

1925 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Medzilaborce (Czechosłowacja) - Przemyśl (?) nr 572, kasownik z wyróżnikiem b.

Fi.186
60 PLN
13866

Fi.187
Mi.208
35 PLN
13867

1925 polecona kartka pobraniowa z Warszawy do Poznania, dziurki po archiwizacji.

Fi.187, 190
100 PLN
13868

1925 list firmowy z Dziedzic. Gargoyle Vacuum Oil Company, ropa naftowa.

Fi.190
50 PLN
13869

1925 "MANEWRY W.P. URZĄD POCZTOWY" znaczek za 50 gr z serii orzeł w wieńcu skasowany 12.VIII w czasie trwania na Wołyniu I fazy manewrów w dniach 9-14.VII; dla zaproszonych gości w specjalnym pociągu zainstalowano urząd pocztowy, który stosował ten datownik (Myślicki 25 002).

Fi.191
Mi.210
80 PLN
13870

1925 wydanie z dopłatą na Skarb Narodowy, seria stemplowana.

Fi.194-204
Mi.213-23
750 PLN
13871

1925 wydanie z dopłatą Na Skarb Narodowy, pięknie skasowana w Lwowie 22 seria (Fi.1540.-), gwarancja.

Fi.194-204
Mi.213-23
1 500 PLN
13872

1925 wydanie z dopłatą na Skarb narodowy, seria z delikatnymi podlepkami w dwóch miejscach; bardzo dobry stan zachowania; doskonała prezencja.

Fi.194-204
Mi.213-23
450 PLN
13873

1925 wydanie z dopłata na Skarb narodowy, seria z liczbami rozrachunkowymi na prawym marginesie w pięknym stanie.

Fi.194-204
Mi.213-23
1 800 PLN
13874

1925 wydanie z dopłatą na Skarb narodowy, seria.

Fi.194-204
Mi.213-23
1 500 PLN
13875

1925 wydanie z dopłatą na Skarb Narodowy, znaczek za 15+50 gr z błędem na poz.27 (lub 77) "kropka po Y", czyste bez podlepki w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.199 B2
Mi.218
200 PLN
13876

1925 wydanie z dopłatą na Skarb Narodowy, znaczek za 20+50 gr z błędem na poz.37 (lub 87) "przerwa w poprzeczce litery A w POLSKA", czyste bez podlepki w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.200 B3
Mi.219
200 PLN
13877

1925 wydanie z dopłatą na Skarb Narodowy, znaczek za 30+50 gr z błędem na poz.21 (lub 71) "przerwana nóżka litery R w GR", czyste bez podlepki w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.202 B3
Mi.220
200 PLN
13878

1925 wydanie z dopłatą na Skarb Narodowy, znaczek za 30+50 gr z błędem na poz.34 (lub 84) "wyrostek na daszku T", czyste bez podlepki w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.202 B4
Mi.220
180 PLN
13879

1925 wydanie z dopłatą na Skarb Narodowy, znaczek za 50+50 gr z błędem na poz.47 (lub 97) "litery O i S w GROSZY połączone lub kropka przy O", czyste bez podlepki w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.204 B4
Mi.223
200 PLN
13880

Fi.205-15
Mi.233-43
1 800 PLN
13881

1925 różne widoki, próba arkuszowa niegumowana cięta z małym "GR".

Fi.206P4
300 PLN
13882

1925 różne rysunki, znaczek z rysunkiem typ I.

Fi.208I
Mi.236I
40 PLN
13883

Fi.208I
Mi.236I
40 PLN
13884

1925 różne widoki, znaczek z rysunkiem typu I.

Fi.208I
Mi.236I
35 PLN
13885

1925 wydanie obiegowe (różne rysunki), 5gr + 20gr - frankatura dwukolorowa, list wysłany 17.I.28 z Warszawy do Paryża, koperta firmowa "EPOKA"; dobry stan zachowania.

Fi.208II, 211I
Mi.236II, 239I
20 PLN
13886

1925 "MANEWRY W.P. URZĄD POCZTOWY", znaczki na wycinku stemplowane 11.VIII. w czasie trwania na Wołyniu I fazy manewrów w dniach 9-14.VII, dla zaproszonych gości w specjalnym pociągu zainstalowano urząd pocztowy, który stosował ten datownik (Myślicki 25 002).

Fi.209
80 PLN
13887

1925 wydanie obiegowe, kreślona próba znaczka za 10 gr. z pełną oryginalna gumą, niezmiernie rzadko występuje jako gumowana, gwarancja Łaszkiewicz, Schmutz.

Fi.209 P1
Mi.237 P
1 200 PLN