Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
13728 |
1923 hiperinflacja, firmowy list nadany 27.10.23 z Warszawy do Anglii, opłata 12.000 mk. | Fi.164 |
| 90 PLN | |
13729 |
1923 wydanie okolicznościowe, seria z odmianami ząbkowań i papieru. | Fi.164-6 Mi.182-4 |
| 250 PLN | |
13730 |
1923 seria wydania okolicznościowego. | Fi.164-6 Mi.182-4 |
| 15 PLN SPRZEDANY | |
13731 |
1923 wydanie okolicznościowe, seria z dwoma odmianami znaczka za 1000 mk. | Fi.164-6 Mi.182-4 |
| 20 PLN | |
13732 |
1923 150-lecie Komisji Edukacji narodowej, parka rozdzielona pustopolem, mankamenty na gumie. | Fi.165 Mi.183 |
| 35 PLN | |
13733 |
1923 150-lecie utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, parka rozdzielona pustopolem, na pustopolu podlepka. | Fi.165 Mi.183 |
| 10 PLN | |
13734 |
1923 150-lecie utworzenia KEN, znaczek za 3000 mk - frankatura pojedyncza, prawidłowo opłacony list wysłany 11.X ze Lwowa do Krakowa, znaczek skasowany wirnikiem mechanicznym, dobry stan zachowania. | Fi.165 Mi.183 |
| 30 PLN | |
13735 |
1923 druk kościelny wysłany z kościoła w Lubomia do urzędu parafialnego w Ślemieniu, gwarancja. | Fi.165 |
| 100 PLN | |
13736 |
1923 150-lecie utworzenia KEN, czworoblok znaczków za 3000 mk., prawy górny z błędem "KONAPSKI", na górnych znaczkach jeden lekki ślad po podlepce, piękny stan, gwarancja Krawczyk. | Fi.165 B1 Mi.183I |
| 60 PLN | |
13737 |
1923 150-lecie Komisji Edukacji Narodowej, znaczek za 3000 mk. z błędem "KONAPSKI", gwarancja i oznaczenie. | Fi.165 B1 Mi.183I |
| 60 PLN | |
13738 |
1923 150-lecie Komisji Edukacji Narodowej, czworoblok znaczków za 3000 mk. rozdzielonych międzypolami, lewy dolny z błędem "KONAPSKI", skatalogowano układ odwrotny znaczek z błędem po prawej. | Fi.165 B1 + Pp + 165 Mi.183I + Zf + 183 |
| 120 PLN | |
13739 |
1923 150-lecie Komisji Edukacji Narodowej, czworoblok rozdzielony pustopolami, dolny lewy znaczek z błędem "KONAPSKI". | Fi.165B1 Mi.183I |
| 150 PLN | |
13740 |
1923 150-lecie Komisji Edukacji Narodowej, znaczek z obiegu pocztowego z błędem "KONAPSKI". | Fi.165B1 Mi.183I |
| 25 PLN | |
13741 |
1923 Inflacja list polecony z Tczewa do Niemiec. | Fi.166, 169 |
| 80 PLN | |
13742 |
1923 wydanie przedrukowe, znaczek bez gumy z przesuniętym poziomo nadrukiem. | Fi.167I Mi.185 |
| 25 PLN | |
13743 |
1923 wydanie prowizoryczne, znaczki z obiegu pocztowego, dolna parka z nie dodrukiem nominału, dolne znaczki gwarancja Walocha. | Fi.167II MK |
| 80 PLN | |
13744 |
1923 wydanie przedrukowe, znaczek bez perforacji pionowej na prawym marginesie, gwarancja Walocha. | Fi.167IMK Mi.185 |
| 100 PLN | |
13745 |
1923 wydanie przedrukowe, znaczek z szeroką perforacją pionową, gwarancja Walocha. | Fi.167I MK Mi.185 |
| 40 PLN | |
13746 |
| 40 PLN | |
13747 |
1923 wydanie przedrukowe, znaczek z szczątkowy drukiem podwójnym, gwarancja Walocha. | Fi.167I MK Mi.185 |
| 80 PLN | |
13748 |
1923 wydanie prowizoryczne, znaczek z obiegu pocztowego z nie dodrukiem, gwarancja Walocha. | Fi.167I MK |
| 60 PLN | |
13749 |
1923 wydanie prowizoryczne, znaczek z obiegu pocztowego z silnie przesuniętym nadrukiem. | Fi.167I MK |
| 50 PLN | |
13750 |
1923 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Walocha. | Fi.167INo Mi.185K |
| 350 PLN | |
13751 |
| 350 PLN | |
13752 |
1923-24 wydanie przedrukowe - ZNACZKI OKIENKOWE, osiemnastoblok znaczków za 20000/2 mk. z wklejonymi czterema znaczkami okienkowymi - czyli miejsce w arkuszu gdzie przed przedrukiem uszkodzone znaczki zastąpiono dobrymi, na odwrocie charakterystyczne paseczki służące do montowania kompletnego arkusza pod przedruk, świetna ilustracja w jaki sposób pojawiają się niekiedy znaczki z okienkowymi nadrukami odwróconymi - pasków mocujących nie traktuje jak podlepek, ładny stan zachowania. | Fi.168 Mi.189 |
| 400 PLN | |
13753 |
1923-24 wydanie przedrukowe, trzy znaczki za 20000/2 mk., pierwszy z uszkodzonym nadrukiem - dwa 0 otwarte od góry, druki z lekkim schmitzdrukiem (podwójny druk szczątkowy) - gwarancja Krawczyk, trzeci z mocnym schmitzdrukiem, prawie jak druk podwójny z pełnym dociskiem - gwarancja z oznaczeniem MK Schmutz. | Fi.168 MK Mi.189 |
| 500 PLN | |
13754 |
1923-24 wydanie przedrukowe, dziesięcioblok znaczków za 20000/2 mk. z nadrukiem odwróconym, rzadko spotykany w tak pięknym stanie, gwarancja Schmutz. | Fi.168 No Mi.189 |
| 4 000 PLN | |
13755 |
1923-24 wydanie przedrukowe - ODWROTKA OKIENKOWA, parka znaczków za 20000/2 mk. z nadrukiem odwróconym pochodząca z okienka - czyli miejsca w arkuszu gdzie przed przedrukiem uszkodzone znaczki zastąpiono dobrymi, w tym przypadku wklejonymi "do góry nogami", na odwrocie charakterystyczne paseczki służące do montowania kompletnego arkusza pod przedruk, rzadko spotyka się tego typu odwrotki, na dodatek w tak pięknym stanie - pasków mocujących nie traktuję jak podlepek, gwarancja Schmutz. | Fi.168 No Mi.189 |
| 1 200 PLN | |
13756 |
1923 wydanie przedrukowe, znaczek z obiegu pocztowego z szczątkowym drukiem podwójnym, gwarancja i fotoatest Jendroszek. | Fi.168MK |
| 100 PLN | |
13757 |
1923 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz. | Fi.168No Mi.189K |
| 320 PLN | |
13758 |
1923 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Walocha. | Fi.168No Mi.189K |
| 350 PLN | |
13759 |
| 350 PLN | |
13760 |
1923 wydanie przedrukowe, ośmioblok z szczątkowym drukiem podwójnym. | Fi.169I Mi.186 |
| 80 PLN | |
13761 |
1923 wydanie przedrukowe, czworoblok z silnie przesuniętym nadrukiem. | Fi.169I Mi.186I |
| 250 PLN | |
13762 |
1923 wydanie przedrukowe, parka z szczątkowym drukiem podwójnym nadruku, lewy znaczek uszkodzony. | Fi.169I |
| 30 PLN | |
13763 |
| 200 PLN | |
13764 |
1923 wydanie przedrukowe, znaczki za 25000/2 mk (mniejszy format) - frankatura wielokrotna, prawidłowo opłacony miejscowy list polecony przesłany 12.XII w Krakowie, stempelek polecenia, datownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.169II Mi.187 |
| 50 PLN | |
13765 |
1923 list z Krakowa nadany 28.12.23 do Wiednia. | Fi.169II |
| 100 PLN | |
13766 |
1923 wydanie przedrukowe, znaczek z szczątkowym drukiem podwójnym, gwarancja Walocha. | Fi.169IIMK Mi.187 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
13767 |
1923 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Walocha. | Fi.169IINo Mi.187K |
| 350 PLN | |