Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
21175 |
1919 kartka z Bochni 28.4.19 do Wiednia, stempel krakowskiej cenzury wojskowej K1 w okręgu, całostka krakowska nadruk typ 19. | Fi.Cp16Ix |
| 60 PLN | |
21176 |
1919 kartka z Tarnowa 24.6.19 do Szwajcarii, całostka krakowska nadruk typ 8. | Fi.Cp16Ix |
| 80 PLN | |
21177 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 23 z obiegu pocztowego z Radomyśla, ładny abklacz nadruku na odwrocie, gwarancja Schmutz. | Fi.Cp16Ix |
| 140 PLN | |
21178 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z podwójnym nadrukiem typ 25, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.Cp16IxNp |
| 2 000 PLN | |
21179 |
1919 wydanie krakowskie, podwójna karta z nadrukiem typu 128 (wyszczerbiony grzebień ozdobnika), obie części ostemplowane grzecznościowo 6.III w Krakowie. | Fi.Cp17II |
| 200 PLN | |
21180 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 134. | Fi.Cp19Ix |
| 50 PLN | |
21181 |
| 100 PLN | |
21182 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 137. | Fi.Cp19Ix |
| 73 PLN SPRZEDANY | |
21183 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 137. | Fi.Cp19Iy |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
21184 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 134. | Fi.Cp19Iy |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
21185 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
21186 |
1919 wydanie krakowskie - USZKODZONY NAPIS KARTA POCZTOWA, całostka na kartonie szarym, z nietypowo bardzo słabo odbitym nadrukiem typu 137 "POCZTA POLSKA / 15 h.", dodatkowo uszkodzony napis "KARTA POCZTOWA" - większość liter uszkodzona z prawej strony; karta ostemplowana dwoma pieczątkami firmowymi: na froncie "Towarzystwo dla Przemysłu i handlu drzewnego "LAS"w CIESZYNIE", na odwrocie: "Józef Kosowski hurtowny handel drzewem w Pierścu p.Skoczów (Śląsk)"; zachowana w ładnym stanie, gwarancja. | Fi.Cp19Iy |
| 200 PLN | |
21187 |
1919 wydanie krakowskie, całostka na kartonie szarym z nadrukiem typu 137; gwarancja i opis Schmutz; całostka na kartonie szarym z nadrukiem typu 134; gwarancja i opis Schmutz; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka. | Fi.Cp19Iy |
| 300 PLN | |
21188 |
| 350 PLN | |
21189 |
| 300 PLN | |
21190 |
1919 wydanie krakowskie, podwójna karta z nadrukiem typu 134; na I stronie słabo, a na II mocno odbitym, dobry stan zachowania (Fi.400.-); gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Cp20Ix |
| 300 PLN | |
21191 |
1919 nadruk różowego znaku opłaty "Orzeł na tarczy barokowej" o nominale 15 f i napisu "Pocztówka" na niemieckim formularzu o sygnaturze C154/(10.16), pojedyncza belka kasująca, karta czysta w bardzo dobrym stanie zachowania; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp21II |
| 600 PLN | |
21192 |
1919 całostka wydania prowizorycznego, gwarancja Pelczar. | Fi.Cp21II |
| 450 PLN | |
21193 |
1919 całostka w walucie markowej. | Fi.Cp24 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
21194 |
1919 karta do obrotu krajowego za 15 h - znak opłaty fioletowy, linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu III (cztery linie adresowe punktowane szeroko, dwie przy adresie nadawcy gęsto), karton ciemnoszary; karta do obrotu krajowego za 15 f - znak opłaty czerwony w typie B (równe kreski), linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA pęknięta u góry, liniatura typu II (wszystkie linie adresowe punktowane szeroko); karta do obrotu krajowego za 15 h - znak opłaty fioletowy, linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu II (wszystkie linie adresowe punktowane szeroko), karton brunatnożółty; karta do obrotu krajowego za 15 h - znak opłaty fioletowy, linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu III (cztery linie adresowe punktowane szeroko, dwie przy adresie nadawcy gęsto), karton jasnoszary; bardzo dobry stan zachowania; na kartach albumowych ze zbioru Janusza Adamczyka. | Fi.Cp24-25 |
| 250 PLN SPRZEDANY | |
21195 |
1919 podwójna całostka z opłacona odpowiedzią wysłana z Warszawy do Wiednia, całostka nierozcięta wykorzystana tylko w jedna stronę. | Fi.Cp26 |
| 200 PLN | |
21196 |
1919 rzadka kartka z długością napisu "KARTA POCZTOWA" około 70 mm z charakterystycznym rozmazanym drukiem. | Fi.Cp28 |
| 650 PLN | |
21197 |
| 650 PLN | |
21198 |
| 650 PLN | |
21199 |
1919 całostka z usuniętym oznaczeniem waluty. | Fi.Cp31 |
| 90 PLN SPRZEDANY | |
21200 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 5 bez rombu. | Fi.Cs2II |
| 1 000 PLN | |
21201 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem ty 3. | Fi.Cs2II |
| 1 200 PLN | |
21202 |
| 60 PLN | |
21203 |
| 133 PLN SPRZEDANY | |
21204 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 4. | Fi.Cs3II |
| 30 PLN | |
21205 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z mocno uszkodzonym nadrukiem typu 14, dofrankowany przed przedrukiem jeszcze za czasów austriackich, ostemplowany grzecznościowo 12.I w Bielsku, niezaklejony z pełną oryginalną gumą. | Fi.Cs3III |
| 150 PLN | |
21206 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typu 14, brzegi z pełną nieuszkodzoną gumą, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.Cs3III |
| 131 PLN SPRZEDANY | |
21207 |
1919 wydanie krakowskie, sekretnik z nadrukiem typ 3. | Fi.Cs4II |
| 40 PLN | |
21208 |
| 360 PLN | |
21209 |
1919 wydanie krakowskie TARNOPOL - PÓŹNE UŻYCIE, pokwitowanie telegraficzne z nadrukiem typu 2 - z podniesioną literą l; użyte 12.V.20 w Tarnopolu (katalogi stosują dopłaty dla późno użytych pokwitowań - po 14.04.20), znak opłaty skasowany datownikiem TARNOPOL z wyróżnikiem "*3a*"; rzadki walor użyty na kresach w dobrym stanie zachowania (formularz lekko złożony pionowo i poziomo); gwarancja Gryżewski,. | Fi.Ct6 |
| 1 000 PLN | |
21210 |
1920 karta podwójna do obrotu krajowego za 15+15 f (góra karty I połączona z dołem karty II), egzemplarz z szerokim marginesem (nieobcięty), znaki opłaty czerwone w typie A (różne kreski), linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA pęknięta u dołu, liniatura typu II (wszystkie linie adresowe punktowane szeroko); doskonały stan zachowania. | Fi.Cp26II |
| 700 PLN | |
21211 |
1920 karta do obrotu krajowego za 15 h (usunięte oznaczenie waluty) - znak opłaty liliowy w typie I (typ A wg PZP), linia dzieląca kartkę między "P" i "O" napisu KARTKA POCZTOWA, liniatura typu I (wszystkie linie adresowe punktowane gęsto); bardzo dobry stan zachowania (Fi. 100.-); gwarancja Plewka. | Fi.Cp31 |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
21212 |
1920 kartka z hasłem propagandowym. | Fi.Cp32 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
21213 |
1920 karta do obrotu krajowego za 25(40) f, linia dzieląca kartę w przedłużeniu litery "P" napisu KARTKA POCZTOWA pęknięta w połowie, liniatura typu I (wszystkie linie adresowe punktowane gęsto), napis propagandowy w układzie a (wszystkie wyrazy wydrukowane pismem zwykłym); karta do obrotu krajowego za 25(40) f, linia dzieląca kartę w przedłużeniu litery "P" napisu KARTKA POCZTOWA pęknięta w połowie, liniatura typu I (wszystkie linie adresowe punktowane gęsto), napis propagandowy w układzie a (wszystkie wyrazy wydrukowane pismem zwykłym); wysłana 20.IX z Łodzi do miejscowości Kawnice; bardzo dobry stan zachowania; na karcie albumowej ze zbioru Janusza Adamczyka. | Fi.Cp32 |
| 100 PLN | |
21214 |
1920 całostka z hasłem propagandowym. | Fi.Cp32 |
| 35 PLN | |