Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
19055 |
1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, znaczek z błędem "brak przecinka w nominale 250 zamiast 2,50 zł". | Fi.1011B1 Mi.1155I |
| 100 PLN | |
19056 |
| 50 PLN | |
19057 |
| 70 PLN | |
19058 |
1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, znaczek z błędem "brak przecinka 250 zamiast 2,50 zł". | Fi.1011B1 Mi.1155I |
| 75 PLN | |
19059 |
1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, znaczek z błędem "brak przecinka w nominale 250 zamiast 2,50 zł". | Fi.1011B1 |
| 80 PLN | |
19060 |
1960 Polskie stroje ludowe (II), parki "normalne" (mężczyzna po lewej, kobieta po prawej), seria ząbkowana i nieząbkowana, czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.1012-21 A-B Mi.1156-65 A-B |
| 40 PLN | |
19061 |
1960 Polskie stroje ludowe (II), parka metrykalna znaczków nieząbkowanych za 3,10 zł z poz 1/2 z oznaczeniami: walca (1 walec, 1 nakład, 1 moletowanie), sektora drukarskiego, autotronu - ukośnej kreski służącej do sterowania automatyczną synchronizacją urządzenia perforującego oraz znakami markacyjnymi - pionowymi krzyżykami dla walców: stalorytniczego - zielononiebieska, rotograwiurowego - żółtozielona, widać dokładne spasowanie tła i rysunku - obie kreski nakładają się na siebie; na lewym marginesie liczba rozrachunkowa; czyste, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.1016-17A Mi.1160-61B |
| 60 PLN | |
19062 |
1960 Polskie stroje ludowe (II), parka znaczków ząbkowanych za 3,40 zł z przesuniętą barwą niebieskozieloną (poddruk); bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.1018-19B Mi.1162-63A |
| 200 PLN | |
19063 |
1960 Igrzyska Olimpijskie w Rzymie, rzadki makulaturowy bloczek bez gumy i suchego tłoczenia, gwarancja Łaszkiewicz. | Fi.1022-5A MK Mi.1166-9B |
| 1 800 PLN | |
19064 |
1960 Igrzyska Olimpijskie w Rzymie, bardzo rzadki makulaturowy gumowany bloczek bez suchego tłoczenia, fotoatest. | Fi.1022-5A MK Mi.1166-9B |
| 7 500 PLN | |
19065 |
1960 XVII Igrzyska Olimpijskie w Rzymie, przesunięcie barwy zielonej czworoblok metrykalny znaczków ząbkowanych za 60 gr, nad znaczkami z poz.5/6 znaki markacyjne - krzyżyki dla walców: czarnego i zielononiebieskiego, widać ich niedokładne spasowanie (zielony krzyżyk przesunięty w dół); na górnym marginesie liczby rozrachunkowe; czyste, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja. | Fi.1022-25B Mi.1166-69A |
| 300 PLN | |
19066 |
1960 Igrzyska Olimpijskie w Rzymie, znaczek z niespasowanym drukiem i suchym tłoczeniem, gwarancja i opis Walocha. | Fi.1022B Mi.1166A |
| 30 PLN | |
19068 |
1960 "Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna POLSKA 60", czworoblok znaczków ze znakiem wodnym w położeniu III.2 (Fi.60.-). | Fi.1033 Mi.1177 |
| 50 PLN | |
19069 |
1960 list okolicznościowy z Międzynarodowej Wystawy Filatelistycznej Polska 60 w Warszawie. | Fi.1033 |
| 20 PLN | |
19070 |
1960 ołtarz Wita Stwosza, zestaw znaczków z podwójnymi moletkami. | Fi.1038 Mi.1182 |
| 200 PLN | |
19071 |
1960 100. rocznica urodzin Ignacego Paderewskiego, narożny znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.1042 |
| 20 PLN | |
19072 |
1960 Dzień Znaczka, znaczek na papierze z rzadkim znakiem wodnym III.8, gwarancja Petriuk. | Fi.1043 Zn.W III.8 Mi.1177 |
| 200 PLN | |
19073 |
1960 historyczne miasta polskie, znaczek z obiegu pocztowego z drukiem na sklejonej taśmie papieru - brak cześci rysunku po prawej stronie, gwarancja i opis Walocha. | Fi.1047s Mi.1191 |
| 625 PLN | |
19074 |
1960 Ptaki chronione w Polsce - drop, parka znaczków za 10 gr, prawy z błędem na poz.8 w części nakładu "niebieska obroża na szyi ptaka", dodatkowo lekko przesunięta barwa pomarańczowa; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | Fi.1062 B1 Mi.1197 |
| 60 PLN | |
19075 |
1960 Ptaki chronione w Polsce - drop, znaczek za 10 gr z błędem na poz.8 w części nakładu "niebieska obroża na szyi ptaka"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis. | Fi.1062 B1 Mi.1197 |
| 30 PLN | |
19076 |
1960 ptaki chronione w Polsce, arkusz sprzedażny znaczka za 10 gr., w arkuszu znaczek z błędem "niebieska obroża na szyi", gwarancja. | Fi.1062 ark. (1062B1) Mi.1197 |
| 50 PLN | |
19077 |
1960 Ptaki chronione w Polsce, seria czysta (Fi.80.-) | Fi.1062-73 Mi.1197-1208 |
| 50 PLN | |
19078 |
1960 Ptaki chronione w Polsce, seria znaczków kasowanych z pełną oryginalną gumą (Fi.22.-). | Fi.1062-73 Mi.1197-1208 |
| 20 PLN | |
19079 |
1960 FDC - "Ptaki chronione w Polsce", 4 koperty (Fi.80.-). | Fi.1062-73 Mi.1197-1208 |
| 60 PLN | |
19080 |
1960 ptaki chronione w Polsce, dolny prawy znaczek z błędem występującym w części nakładu "niebieska obroża", gwarancja i opis Walocha. | Fi.1062B1 Mi.1197 |
| 40 PLN | |
19081 |
1960 ptaki chronione w Polsce, znaczki w różnych odmianach barw, prawy znaczek z drukiem barwy czerwonej w miejsce żółtej. | Fi.1062MK Mi.1197 |
| 30 PLN | |
19082 |
1960 ptaki chronione w Polsce, niespasowany druk kolorów - pogrubione nogi. | Fi.1065 Mi.1200 |
| 35 PLN | |
19083 |
1960 ptaki chronione w Polsce, znaczek za 40 gr. z błędem "pogrubione NY w CZARNY", gwarancja. | Fi.1065 B1 Mi.1200 |
| 30 PLN | |
19084 |
1960 FDC - "Ptaki chronione w Polsce", znaczek za 40 gr z błędem "pogrubione litery NY w CZARNY", pozostałe 3 koperty gratis (komplet FDC Fi.70.-); gwarancja; temat - PTAKI. | Fi.1065 B1, 1062-73 Mi.1197-1208 |
| 100 PLN | |
19085 |
1960 ptaki chronione w Polsce, górny prawy znaczek z błędem "pogrubione NY", gwarancja i opis Walocha. | Fi.1065B1 Mi.1200 |
| 35 PLN | |
19086 |
1960 karty maksimum - ptaki chronione w Polsce, 4 najwyższe wartości; temat - PTAKI. | Fi.1070-73 Mi.1205-08 |
| 120 PLN | |
19087 |
1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, blok. | Fi.bl.22 |
| 320 PLN | |
19088 |
1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, komplet pięciu bloków tak zwanej "subskrypcji" z identycznymi numerami. | Fi.bl.22-26 Mi.1151-5 KB |
| 1 900 PLN | |
19089 |
1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, komplet bloków (Fi.2200.-), blok 24 za 1,35 zł. ze znakiem wodnym w bardzo rzadkim położeniu Wz.III.5 zamiast Wz.III.3, blok 23 za 60 gr. z błędami występującym tylko w 3 sektorze na znaczku z poz.1 "cyfra 9 w 1939 z ogonkiem" i z poz.3 "dwie poziome kreski w literze L w POLSKIEGO", bardzo ładny stan zachowania. | Fi.bl.22-26 (bl.24 Wz.5), 1008 B6 + B7 Mi.1151-55 |
| 5 600 PLN | |
19090 |
1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, komplet bloków (Fi.2200.-), każdy z tym samym numerem, blok 22 za 60 gr. z błędami występującym tylko w 6 sektorze na znaczku z poz.3 "litera T wybrzuszona" i z poz.4 "czubek pierwszej narty zalany" - patrz szczegóły; blok 24 za 1,35 zł. z numerem w kolorze szarym i co widać na szczególe odbitym zupełnie innym numeratorem - patrz litera "N", ten walor powstał przy kompletowaniu zestawów arkusików, kiedy kilka uszkodzonych egzemplarzy wymieniono z puli rezerwowej numerując je odpowiednio numerem danego zestawu; to najrzadsze bloki powojennej Polski, bardzo ładny stan. | Fi.bl.22-26 1008 B11 + B12 Mi.1151-55 |
| 2 400 PLN | |
19091 |
1960 100-lecie polskiego znaczka pocztowego, blok. | Fi.bl.25 |
| 320 PLN | |
19092 |
1960 FDC - "Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna POLSKA 60", arkusik ze znakiem wodnym w położeniu III.2., z kasowaniem okolicznościowym tej Wystawy z dnia otwarcia, a jednocześnie z pierwszego dnia obiegu znaczka. | Fi.bl.27 Mi.1177 |
| 120 PLN | |
19093 |
1960 "Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna POLSKA 60", arkusiki ze znakiem wodnym w położeniu III.2 i III.8 (Fi.220.-). | Fi.bl.27 Mi.1177 |
| 150 PLN | |
19094 |
1960-81 zestaw ośmiu czarnodruków w pięknym stanie. | |
| 360 PLN | |
19095 |
1960 POCZTA HARCERSKA - "130 ROCZNICA POWSTANIA LISTOPADOWEGO" pamiątkowy "bloczek" sporządzony na bibułce, bardzo dobry stan zachowania; temat - HARCERSTWO. | |
| 40 PLN | |