Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
18775 |
1955 II Międzynarodowe Igrzyska Sportowe Młodzieży, nieząbkowany znaczek za 20 gr z błędem na poz.73 "plama pod GR"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.790A B1 Mi.934B |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
18776 |
1955 10-lecie odzyskania Ziem Zachodnich, serie z odmianami papierów i ząbkowań. | Fi.798-801 Mi.942-5 |
| 30 PLN | |
18777 |
1955 karnet - "10-LECIE ODZYSKANIA ZIEM ZACHODNICH". | Fi.798-801 Mi. Mi.942-45 |
| 20 PLN | |
18778 |
1955 50. rocznica rewolucji 1905 roku, seria z odmianami papieru (jednolity i siatka). | Fi.802-3 Mi.946-7 |
| 20 PLN | |
18779 |
1955 karnet - "ROK MICKIEWICZOWSKI". | Fi.804-07 Mi.948-51 |
| 20 PLN | |
18780 |
1955 Rok Mickiewiczowski, znaczek z nadrukiem PRÓBA, gwarancja Więcław. | Fi.806P |
| 60 PLN | |
18781 |
1955 50-lecie Związku Nauczycielstwa Polskiego, seria z odmianami ząbkowań. | Fi.808-9 Mi.952-3 |
| 40 PLN | |
18782 |
1955 50-lecie Związku Nauczycielstwa Polskiego, seria w czworoblokach. | Fi.808-9 Mi.952-3 |
| 60 PLN | |
18783 |
1955 AMBULANS NR.243 relacji NOWY SĄCZ-CHABÓWKA, koperta - całostka z nadrukiem fioletowego stempelka gumowego typu 5 "CENA 75 GR", napis "CENA 95 GR" antykwą, klapa ostro zakończona, hasło propagandowe G; przesłana -9.11.55 ambulansem do Zakopanego; dobry stan zachowania. | Fi.Ck18IIIa |
| 120 PLN | |
18784 |
1955 VI Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Poznaniu, bloki, blok nr 15 z błędem "ścięte VI" - jeden z najbardziej znanych, ładnych i dużych błędów PRL-u. | Fi.bl.14, bl.15B1 Mi.Bl.15, Bl.16 |
| 120 PLN | |
18785 |
1955 VI Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Poznaniu, bloki ostemplowane okolicznościowym datownikiem wystawy na specjalnej ilustrowanej kopercie, blok 15 z błędem "ścięte VI". | Fi.bl.14, bl.15B1 Mi.Bl.15-16 |
| 80 PLN | |
18786 |
1955 karnet - "VI OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA W POZNANIU". | Fi.bl.14-15 Mi.Bl.15-16 |
| 50 PLN | |
18787 |
1955 VI Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Poznaniu, bloki ostemplowana 9.7.55 - w trzecim dniu rzeczywistego obiegu, okolicznościowym datownikiem wystawy na specjalnej ilustrowanej kopercie; abonamentowe koperty 'FDC' z blokami 14 i 15 istnieją w dwóch wariantach, z i bez dodatkowego stempelka [PIERWSZY DZIEŃ], w obu przypadkach ostemplowane są z datą 20.7.55; nie jest wykluczone istnienie kopert wykonanych przez zwiedzających wystawę w jej pierwszym 7.7.55 - to rzeczywiste 'FDC', lub drugim 8.7.55 dniu, ale takie ostemplowania są unikalne. | Fi.bl.14-15 Mi.Bl.15-16 |
| 160 PLN | |
18788 |
1955 VI Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Poznaniu, seria bloków kasowanych okolicznościowo. | Fi.bl.14-15 |
| 30 PLN | |
18789 |
1955 VI Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Poznaniu, blok na liście z Poznania do Niemiec. | Fi.bl.15 Mi.Bl.16 |
| 80 PLN | |
18790 |
1955 Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Poznaniu, blok z błędem "ścięte VI". | Fi.bl.15 B1 Mi.Bl.16 |
| 70 PLN | |
18791 |
1955 VI Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Poznaniu, blok z błędem - "ścięte VI" na kopercie FDC; gwarancja. | Fi.bl.15 B1 |
| 100 PLN | |
18792 |
1955 karnet - "VI OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA W POZNANIU", blok 15 z błędem - przecinek między "LN" w "OGÓLNOPOLSKA"; gwarancja. | Fi.bl.15 B2, bl.14 Mi.Bl.14-15 |
| 100 PLN | |
18793 |
1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok za 1zł na kopercie luksusowo ostemplowany 8.11.60 idealnie odciśniętym efektownym kasownikiem okolicznościowym "WLKP. WYSTAWA FILATELISTYCZNA 6-13.XI.1960 100 LAT POLSKIEGO ZNACZKA POCZTOWEGO 1860-1960" Poznań 9; doskonały stan zachowania. | Fi.bl.16 Mi.Bl.17 |
| 80 PLN | |
18794 |
1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok za 1+1 zł z błędami: "litera Z w ZŁ uszkodzona" i przesunięte ku górze tło znaczka; czyste, dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.bl.16 B Mi.Bl.19 |
| 60 PLN | |
18795 |
1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, bloki na listach poleconych do Austrii na okolicznościowych kopertach i stemplowane kasownikiem okolicznościowym wystawy. | Fi.bl.16, 17 Mi.Bl.15, 16 |
| 60 PLN | |
18796 |
1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w warszawie, bloki na listach do Niemiec. | Fi.bl.16-17 Mi.Bl.15-16 |
| 100 PLN | |
18797 |
1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, seria bloków kasowanych okolicznościowo. | Fi.bl.16-17 Mi.Bl.17-18 |
| 30 PLN | |
18798 |
1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, bloki. | Fi.bl.16-17 Mi.Bl.17-18 |
| 70 PLN | |
18799 |
1955 karnet - bloki "MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA FILATELISTYCZNA W WARSZAWIE". | Fi.bl.16-17 Mi.Bl.17-18 |
| 50 PLN | |
18800 |
1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, komplet bloków ostemplowany okolicznościowo 13.8 na specjalnej wystawowej karcie ozdobionej pamiątkowym drzeworytem. | Fi.bl.16-17 Mi.Bl.17-18 |
| 50 PLN | |
18801 |
1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, seria bloków czystych (Fi.80.-). | Fi.bl.16-17 Mi.Bl.17-18 |
| 60 PLN | |
18802 |
1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok z błędem "ścięte lewe ramie litery M", gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.bl.16B1 Mi.Bl.17 |
| 40 PLN | |
18803 |
1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok z zdwojonym drukiem barwy czerwonej- podwójny druk barwy na flagach. | Fi.bl.17 Mi.Bl.18 |
| 350 PLN | |
18804 |
1955 Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, blok za 2+1 zł z błędami "białe plamki na powierzchni"; czyste, dobry stan zachowania (plamka kleju na powierzchni z lewej strony u dołu); gwarancja. | Fi.bl.17 B Mi.Bl.18 |
| 120 PLN | |
18805 |
1955 przesyłka z Wojewódzkiego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego ("bezpieki") w Rzeszowie przesłana kurierem do Prezydium Rady Narodowej Warszawy, trójkątny stempel nadawczy "Dla pakietów Nr.44 WOJEW. URZĄD BEZP. PUBL. w RZESZOWIE", przesyłka oznaczona stemplem "TAJNE", zabezpieczona na odwrocie pieczęcią lakową; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 100 PLN | |
18806 |
1956 Światowe Mistrzostwa Świata Głuchych w Warszawie, seria z kompletem odmian ząbkowań. | Fi.810-1 Mi.954-5 |
| 40 PLN | |
18807 |
1956 rocznik znaczków czystych (Fi.252.-). | Fi.810-50 Mi.954-94 |
| 210 PLN | |
18808 |
1956 rocznik kopert FDC (Fi.312.-). | Fi.810-50 Mi.954-94 |
| 250 PLN | |
18809 |
1956-1959 TOM III JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; aby ułatwić zakup wyłączono z niego arkusik i serię znaczków z przywieszkami "skrzydełka" (Ark.859, 859Pw), które można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to prawie 1090 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty! | Fi.810-1003 Mi.954-1147 |
| 650 PLN | |
18810 |
1956-95 komplet 18 tomów klaserów "Znaczki pocztowe Polski Ludowej" obejmujący komplet znaczków i bloków z okresu 40 lat, braki do arkusik "65-lecia polskiego ruchu filatelistycznego" Fi. 956 ark, brak kompletu bloków "subskrypcji" i bloku 40II, wiele dodatkowych kombinacji znaczków z przywieszkami w różnych kombinacjach (np. wszystkie kombinacje znaczków serii 1472-9), bardzo ładne stany, w tym znaczki i arkusiki drukowane z ożyciem farby złotej, wartość katalogowa 7.319,- zł. | Fi.810-3422, bl.18-157 Mi.954-3570, Bl.19-127 |
| 3 900 PLN | |
18811 |
1956 XI Zimowe Akademickie Igrzyska Świata, znaczek za 20 gr z przesuniętą barwą czarną, ząbkowanie 12½:12¾; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.812 MK2 Mi.955 |
| 200 PLN | |
18812 |
1956 karnet - "XI ZIMOWE AKADEMICKIE IGRZYSKA ŚWIATA" Zakopane. | Fi.812-14 Mi.955-57 |
| 40 PLN | |
18813 |
1956 Zimowe Akademickie Igrzyska Świata, znaczek z przesuniętym drukiem kolorów. | Fi.813 Mi.957 |
| 25 PLN | |
18814 |
1956 Zimowe Akademickie Igrzyska Świata, znaczek z niespasowanym drukiem kolorów - napis pod rysunkiem częściowo zanikł, pojawia się biały kolor na górnym tytule, powstała wielokolorowa rozetka itp. | Fi.813MK Mi.957 |
| 85 PLN | |