Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
17207 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem pierwszego typu z uszkodzeniem belki po prawej stronie, zabrudzenie na licu znaczka. | Fi.376aI Mi.409b |
| 35 PLN | |
17208 |
1945wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym w pionie nadrukiem wychodzącym na sąsiedni znaczek, gwarancja Petriuk. | Fi.376aMK Mi.409b |
| 100 PLN | |
17209 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem. | Fi.376aMK Mi.409b |
| 100 PLN | |
17210 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z silnie przesuniętym nadrukiem, rozmazany rysunek znaczka. | Fi.376aMK Mi.409b |
| 120 PLN | |
17211 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym w pionie nadrukiem, gwarancja z oznaczeniem MK Walocha. | Fi.376aMK Mi.409b |
| 80 PLN | |
17212 |
1945 wydanie przedrukowe, pasek znaczków z nadrukiem na zagiętym papierze - jeden znaczek z niekompletnym nadrukiem, dwa znaczki bez nadruku, brakujący na froncie nadruk na zagiętej w czasie druku stronie gumowanej, dekoracyjny walor, fotoatest Walocha. | Fi.376aMK Mi.409b |
| 800 PLN | |
17213 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek silnie przesuniętym nadrukiem typ 1 przechodzącym na sąsiedni znaczek. | Fi.376a MK Mi.409b |
| 120 PLN | |
17214 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek w rzadko spotykanym nadrukiem niewielką ilością farby - praktycznie nie widoczny napis "ZŁ". | Fi.376a MK Mi.409b |
| 200 PLN | |
17215 |
1945 wydanie przedrukowe, parka znaczków z silnie przesuniętym nadrukiem formy I, gwarancja i oznaczenie Walocha. | Fi.376a MK Mi.409b |
| 150 PLN SPRZEDANY | |
17216 |
| 108 PLN SPRZEDANY | |
17217 |
| 60 PLN | |
17218 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. z odwróconym nadrukiem rzadkiej I Formy (Fi.750.-), gwarancja i opis Schmutz. | Fi.376a No Mi.409b |
| 700 PLN | |
17219 |
| 500 PLN | |
17220 |
1945 wydanie prowizoryczne, znaczek z odwróconym nadrukiem, podlepki, gwarancja Gryżewski. Perzyński. | Fi.376aNo Mi.409bK |
| 380 PLN | |
17221 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z odwróconym nadrukiem formy III, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.376aNo Mi.409bK |
| 500 PLN | |
17222 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym III formy, gwarancja Mikulski. | Fi.376aNo Mi.409bK |
| 500 PLN | |
17223 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. z odwróconym nadrukiem III Formy - typ 2 (Fi.550.-), gwarancja i opis Schmutz. | Fi.376a No Mi.409b |
| 500 PLN | |
17224 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym formą III typ 2, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.376aNo III Mi.409bK |
| 500 PLN | |
17225 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z rzadkim podwójnym nadrukiem formy III z poz. 49, gwarancja Schmutz. | Fi.376aNp III Mi.409b DD |
| 3 000 PLN | |
17226 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł w kolorze brązowoczerwonym (II forma, typ 1) - frankatura pojedyncza, widokówka (TSL Podolanin Anny Gramatyki-Ostrowskiej) wysłana 18.12 z Krakowa do Oliwy; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.376aT1 Mi.409b |
| 80 PLN | |
17227 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczki za 1,50 zł (I forma) - frankatura wielokrotna, dwa znaczki przedrukowane różnymi formami I i III - oba w typie 1, zwraca uwagę uszkodzenie górnej belki nadruku, list wysłany 29 XI z Modlina do Grudziądza, w adresie nadawcy podano "Poczta Polowa 83838" - Oficerska Szkoła Broni Pancernej, stempelek cenzury wojskowej nr.1083; dobry stan zachowania. | Fi.376a T1 Mi.409b |
| 150 PLN | |
17228 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczki za 1,50 zł (III forma) - frankatura wielokrotna, list ofrankowany parką znaczków w różnych typach - T1+T2 wysłany 20.12 z miejscowości Cigacice do Grudziądza; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.376a T1+T2 Mi.409b |
| 530 PLN SPRZEDANY | |
17229 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł w kolorze brązowoczerwonym (I forma, typ 1) - frankatura mieszana, dofrankowana karta pocztowa wysłana 23.11.1946 z Krakowa do Tczewa. | Fi.376aT2 Mi.409b |
| 50 PLN | |
17230 |
1945 wydanie przedrukowe, parka znaczków za 1,50 zł./25 gr. ze skośnym nadrukiem III Formy poz.55/56 - to rzadkie odwrócenie typów nadruku - po lewej typ 2 + typ 1 po prawej, dodatkowo na znaczku podstawowym z poz.55 błąd "uszkodzona nóżka litery K", gwarancja. | Fi.376a T2+T1 Mi.409b |
| 240 PLN SPRZEDANY | |
17231 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczki za 1,50 zł w kolorze brązowoczerwonym (III forma, typ 2) - frankatura mieszana, dolny z parki z błędem znaczka podstawowego z poz.81 "litera P wyrazu POLSKA uszkodzona u góry", polecona widokówka wysłana 23.XI z urzędu Warszawa 46 - Boernerowo do Brukseli, stempelek cenzury wojskowej 1578; gwarancja. | Fi.376aT2, 375, 378 Mi.409b, 408, 411 |
| 200 PLN | |
17232 |
| 380 PLN | |
17233 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek w barwie czerwonej z nadrukiem formy II typ 2, gwarancja Gryżewki, Schmutz. | Fi.376b Mi.409a |
| 1 500 PLN | |
17234 |
1945 wydanie przedrukowe, list polecony z Witkowa do Ostrowa Wielkopolskiego, unikalna opłata czworoblokiem znaczków w barwie czerwonej wydania przedrukowego, opłata zawyżona (zbędny znaczek z serii rocznicy wyzwolenia Warszawy), niemniej z oryginalnego obiegu pocztowego, dekoracyjny i bardzo rzadki walor, fotoatest Mikulski. | Fi.376b, 390 Mi.409a, 423 |
| 5 500 PLN | |
17235 |
1945 wydanie przedrukowe, czysty znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem I formy poz.33; to najrzadszy znaczek podstawowy powojennej Polski, piękny stan, gwarancja i opis Mikulski. | Fi.376b F.I Mi.409a |
| 8 000 PLN | |
17236 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek w barwie czerwonej z rzadkim nadrukiem formy I z poz. 16, gwarancja Gryżewski, Walocha. | Fi.376b FI Mi.409a |
| 6 000 PLN | |
17237 |
1945 wydanie przedrukowe, kasowany znaczek za 1,50zł./25gr. w kolorze czerwonym z nadrukiem II formy typ 2 poz.29 (Mi.500 euro); to najrzadszy znaczek podstawowy powojennej Polski, był w użyciu tylko w kilku miastach w Polsce, ten skasowano w Gdańsku Wrzeszczu, ładny stan, gwarancja i opis Berbeka. | Fi.376b FII T2 Mi.409a |
| 600 PLN | |
17238 |
1945 wydanie przedrukowe, narożnikowy czworoblok znaczków w kolorze czerwonym, wszystkie znaczki z nadrukiem typ I, piękny stan zachowania, gwarancja Mikulski. | Fi.376b T1 Mi.409b |
| 6 000 PLN | |
17239 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek w barwie czerwonej z nadrukiem formą II z poz. 74 typ 2, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.376b T2 Mi.409a |
| 1 400 PLN SPRZEDANY | |
17240 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek w barwie jasno brązowawoczerwonej, gwarancja i opis Walocha. | Fi.376c Mi.409 |
| 1 600 PLN | |
17241 |
| 90 PLN | |
17242 |
| 50 PLN | |
17243 |
1945 zabytki Gdańska, fragment arkusza. | Fi.377 Mi.410 |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
17244 |
| 60 PLN | |
17245 |
1945 kartka ze stemplem okolicznościowy Pierwszej Wystawy i Targów Przemysłu Lubelszczyzny. | Fi.377, Cp93 |
| 30 PLN | |
17246 |
1945 zabytki Gdańska, prawy znaczek z drukiem na pomarszczonym papierze. | Fi.377MK Mi.410 |
| 60 PLN | |