Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 107. PRL 1952-1989

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
7250

1967 Apel olimpijski, komplet znaczków w układzie przywieszka pomiędzy znaczkami z bocznymi i górnymi marginesami z rysunkami poszczególnych dyscyplin, czyste.

Fi.1613-20Pw
Mi.1761-68Zf
40 PLN
7251

1967 "MIĘDZYNARODOWY KONKURS SKRZYPCOWY im.H.WIENIAWSKIEGO", znaczek na dekoracyjnej karcie ostemplowany okolicznościowo 19.XI w Poznaniu.

Fi.1623
Mi.1770
20 PLN
7252

1967 Rośliny chronione, znaczki za 4,50 zł w parce poziomej, lewy z błędem "biała plamka w dolnym zakończeniu 5 nominału" na poz.26; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Kalinowski.

Fi.1626 B1
Mi.1773
50 PLN
7253

1967 karnet - "100. ROCZNICA URODZIN MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE".

Fi.1630-32
Mi.1777-79
40 PLN
7254

1967 100. rocznica urodzin Marii Skłodowskiej-Curie, parki rozdzielone przywieszkami, dwie z górnym i bocznymi marginesami oraz oznaczeniami walców (dopłata 50%), czyste w bardzo dobrym stanie zachowania (Fi.340.-).

Fi.1630-32Pw
Mi.1777-79Zf
300 PLN
7255

1967 100. rocznica urodzin Marii Skłodowskiej-Curie, górna część arkusza ze znaczkami rozdzielonymi przywieszką, dodatkowo na lewym marginesie oznaczenia walców, kasowane z pełną gumą; dobry stan zachowania (Fi.150.-).

Fi.1630-32Pw
Mi.1777-79Zf
120 PLN
7256

1967 V Kongres Światowej Federacji Głuchych w Warszawie, arkusz sprzedażny.

Fi.1633 ark.
Mi.1780
63 PLN
7257

1967 50. rocznica Rewolucji Październikowej, seria znaczków w arkuszach, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1644-46
Mi.1793-95
200 PLN
7258

1967 motyle, znaczek w dwóch odmianach z drukiem barwy szaropomarańczoej i brązowawoczerwonym, pierwsza odmiana była długo oznaczana jako znaczek bez druku barwy czerwonej i tak jest oznaczona w katalogu Michla, oba znaczki z nazwą serii na górnym marginesie, pierwszy znaczek gwarancja Ryblewski.

Fi.1652a, b
Mi.1799, 1799F
90 PLN
7259

1967 motyle, znaczek z drukiem barwy szaropomarańczowej, gwarancja i opis Walocha.

Fi.1652b
Mi.1799F
100 PLN
7260

1967-1971 komplet arkusików i bloków malarstwa (Mi.206 euro, Fi.410.-).

Fi.1661-66, bl.49-64, 67-74, 79-86
Mi.1808-2117 ex.
300 PLN
7261

1967 150.rocznica "Ossolineum", arkusz czysty, 1 sektor, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1669
Mi.1816
82 PLN
7262

1967 "Wodzowie" - Międzynarodowa Wystawa Filatelistyczna Lublin 1967, nadruk okolicznościowy na arkusiku pamiątkowym z okazji 20-lecia wydania pierwszej powojennej polskiej serii i wystawy z 1964 roku.

80 PLN
7263

1967-75 "Żółta Flota" na Wielkim Jeziorze Gorzkim - Great Bitter Lake Association (GBLA), w wyniku wybuchu wojny 6-dniowej zablokowany został Kanał Sueski, a wraz z nim 14 przepływających statków handlowych, załogi statków stworzyli własna pocztę i wydrukowali różnego typu nalepki naśladujące znaczki pocztowe, zestaw pięciu nalepek w tym z polskiego statku.

500 PLN
7264

1967 okolicznościowa koperta z wystawy filatelistycznej Gdańsk - Leningrad.

15 PLN
7265

1968 Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Grenoble, znaczek z niespasowanym drukiem barw - rozmyte postacie zawodników.

Fi.1573MK
20 PLN
7266

1968 "10 LAT REAKTORA EWA", 100 rocznica urodzin Marii Skłodowskiej-Curie, seria znaczków na dekoracyjnej, numerowanej kopercie (nr.30), ostemplowana okolicznościowo 14.6 w Otwocku.

Fi.1660-32
Mi.1777-79
20 PLN
7267

1968 karnet - "X OGÓLNOPOLSKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA, KRAKÓW - 68", bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1661
Mi.1808
30 PLN
7268

1968 Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Grenoble, seria na kopertach FDC.

Fi.1673-80
Mi.1820-27
10 PLN
7269

1968 rocznik kopert FDC (bez bl.49-56; Fi.84,20).

Fi.1673-1750
Mi.1820-97
50 PLN
7270

1968 rocznik znaczków czystych (Fi.130,70).

Fi.1673-1750
Mi.1820-97
100 PLN
7271

1968 Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Grenoble, znaczek z błędem "otwarte O w GRENOBLE".

Fi.1674B1
Mi.1821
40 PLN
7272

1968 bajki, znaczek z lekko przesuniętym drukiem kolorów i niewyraźnym z tego powodu obrazkiem znaczka (zdwojony wąs).

Fi.1683
Mi.1830
40 PLN
7273

1968 Kwiaty - wydanie z okazji międzynarodowych wystaw kwiatów i wystaw filatelistycznych, seria znaczków w arkuszach, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1689-96
Mi.1836-43
1 200 PLN
7274

1968 kwiaty, lewy znaczek z błędem "POISKA zamiast POLSKA".

Fi.1692B1
Mi.1839I
140 PLN
7275

1968 kwiaty, list polecony z Poznania do Niemiec, na odwrocie stempel tranzytowy z Warszawy.

Fi.1695
Mi.1842
25 PLN
7276

1968 XI Szybowcowe Mistrzostwa Świata w Lesznie, seria znaczków w arkuszach, kasowane z pełną gumą, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1699-1704
Mi.1846-51
300 PLN
7277

1968 75 lat ruchu filatelistycznego w Polsce, arkusik sprzedażny, lekkie zagniecenie papieru w górnym lewym rogu.

Fi.1705-6 ark.
Mi.182-52-3
100 PLN
7278

1968 pomnik czynu rewolucyjnego w Sosnowcu, znaczek z niespasowanym drukiem barw - barwa czarna lekko przesunięta w lewo.

Fi.1707MK
25 PLN
7279

1968 XIX Igrzyska Olimpijskie w Meksyku, czworoblok "bloczka", czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1716
Mi.1863
30 PLN
7280

1968 Malarstwo polskie (I) - komplet czystych znaczków z przywieszkami (wszystkie warianty, Fi.48.-).

Fi.1717-24Pw
Mi.1864-71Zf
40 PLN
7281

1968 pomniki walki i męczeństwa, narożna parka z numerem walca na marginesie.

Fi.1738
15 PLN
7282

1968 pomniki walki i męczeństwa, narożny znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.1740
15 PLN
7283

1968 IV Zjazd ZHP w Warszawie, karta ilustrowana ostemplowana okolicznościowo 14.X; temat - HARCERSTWO.

Fi.Cp397
10 PLN
7284

1968 Malarstwo polskie (I) - komplet bloków, do niedawna katalogowanych jako arkusiki, niezbędnych do skompletowania rocznika, czyste (Fi.60.-).

Fi.bl.49-56
Mi.Klb.1864-71
60 PLN
7285

1969 rocznik kopert FDC (bez bl.57-64; Fi.80.-).

Fi.1751-1838
Mi.1898-1985
40 PLN
7286

1969 rocznik znaczków czystych (Fi.141.-).

Fi.1751-1838
Mi.1898-1985
110 PLN
7287

1969 Rasy psów, znaczek za 3,40 zł z rzadkim błędem na poz.3 w 2 sektorze "żł zamiast zł", czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.1756 B1
Mi.1903
80 PLN
7288

1969 rasy psów, lotniczy list polecony z Poznania do Niemiec, na odwrocie stempel tranzytowy z Warszawy.

Fi.1758
Mi.1905
25 PLN
7289

1969 karnet - "IX KONGRES STRONNICTWA DEMOKRATYCZNEGO".

Fi.1759
Mi.1906
50 PLN