Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 107. PRL 1952-1989

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
7010

1962 V Kongres Związków Zawodowych, blok ze znakiem wodnym III.1 z pełną oryginalną gumą, skasowany 26.XI stemplem okolicznościowym w pierwszym dniu obiegu.

Fi.bl.37
Mi.1363
30 PLN
7011

1962-65 zestaw znaczków na papierze białym, gwarancja i opis Weźranowski.


50 PLN
7012

1962-65 zestaw znaczków na papierze szarym, gwarancja i opis Weźranowski.


70 PLN
7013

1962 nalepki okolicznościowe wystawy filatelistycznej "Wojsko - Lotnictwo - Kosmos" w Poznaniu.


30 PLN
7014

1963 "ORP ISKRA SZKOLI NOWE KADRY OFICERÓW MORSKICH" Gdynia, znaczek na ilustrowanej kopercie ostemplowany okolicznościowo 30.VI; temat - ŻAGLOWCE.

Fi.1051
Mi.1195 
15 PLN
7015

1963 Europejska Wystawa Znaczków Sportowych, czarnodruk z serii "Historyczne Miasta Polski" (Fi.320.-), dekoracyjny walor w pięknym stanie zachowania.

Fi.1054 ND
Mi.1210 ND
300 PLN
7016

1963 widokówka nadana 7.11 w agencji pokładowej m/s Batory, podczas rejsu do Nowego Jorku.

Fi.1055, 1058, 1241
Mi.1211, 1214, 1387
50 PLN
7017

1963 rocznik kopert FDC (bez bl: 38(27), 40I(29I), 40II(29II); Fi.162.-).

Fi.1222-1308
Mi.1370-1456
80 PLN
7018

1963 rocznik znaczków czystych (Fi.460,40).

Fi.1222-1308
Mi.1370-1456
370 PLN
7019

1963 Walka z głodem na świecie, znaczek za 2,50 zł ze znakiem wodnym w rzadkim położeniu - III.7; gwarancja i opis.

Fi.1225
Mi.1373
40 PLN
7020

1963 karnet - "RASY PSÓW".

Fi.1226-34
Mi.1374-82
40 PLN
7021

1963 20. rocznica powstania getcie warszawskim, narożny wieloblok z numerem walca w narożniku na papierze ze znakiem wodnym III.5, gwarancja i oznaczenie.

Fi.1243 III.5
Mi.1394 
100 PLN
7022

1963 100. rocznica Międzynarodowego Czerwonego Krzyża, parka tete - beche połączona dołem.

Fi.1244
Mi.1392
15 PLN
7023

1963 gady i płazy, znaczek z niespasowanym drukiem kolorów.

Fi.1245
Mi.1393
30 PLN
7024

1963 karty maksimum - gady i płazy, seria 12 sztuk; dobry stan zachowania (kilka kart z minimalnie słabszymi narożnikami); temat - FAUNA, PŁAZY, GADY.

Fi.1245-56
Mi.1393-1404 
300 PLN
7025

1963 gady i płazy, znaczek z niespasowanym drukiem kolorów - przesunięta barwa zielona.

Fi.1245MK
Mi.1393
35 PLN
7026

1963 gady i płazy, znaczek za 1,35 zł z przesuniętą perforacją.

Fi.1251
Mi.1399
30 PLN
7027

1963 Gady i płazy, znaczek za 3 zł z błędem na poz.9 w 3 sektorze "pozioma czarna kreska pod d drugiego wyrazu salamandra", czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.1255 B1
Mi.1403
50 PLN
7028

1963 XXVIII Mistrzostwa Świata w szermierce w Gdańsku, znaczki za 20 gr w czworobloku, prawy dolny z błędem na poz.18 "biała plama na piórze", czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.1257 B1
Mi.1405A
85 PLN
SPRZEDANY
7029

1963 Mistrzostwa Świata w szermierce w Gdańsku, dwa znaczki z bloku.

Fi.1259A, 1261A
Mi.1407B, 1409B
35 PLN
7030

1963 XXVIII Mistrzostwa Świata w szermierce w Gdańsku, znaczek za 1,15 zł z błędem na poz.4 "fałda na udzie zawodnika", na kopercie FDC; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1260 B1
Mi.1408
50 PLN
7031

1963 XVIII Mistrzostwa Świata w szermierce w Gdańsku, znaczek z błędem "fałda na udzie zawodnika".

Fi.1260B1
Mi.1408
15 PLN
7032

1963 XVIII Mistrzostwa Świata w szermierce w Gdańsku, znaczki z błędem "dwukrotnie przerwana szpada".

Fi.1261B2
Mi.1409
20 PLN
7033

1963 Wielcy Polacy, seria w parkach rozdzielonych pustopolem.

Fi.1263-6
Mi.1411-4
65 PLN
7034

1963 wielcy Polacy, stemplowana seria w parkach rozdzielonych pustopolem.

Fi.1263-6
Mi.1411-4 
40 PLN
7035

1963 Wielcy Polacy (III), seria w parkach rozdzielonych międzypolami, kasowane z pełną oryginalną gumą (Fi.48.-).

Fi.1263-66
Mi.1411-14
30 PLN
7036

1963 Wielcy Polacy (III), seria w parkach rozdzielonych międzypolami (Fi.80.-), czyste.

Fi.1263-66
Mi.1411-14 
60 PLN
7037

1963 wielcy Polacy III, znaczek za 60 gr. ze znakiem wodnym w bardzo rzadkim położeniu - III.7, gwarancja i opis.

Fi.1264
Mi.1412
40 PLN
7038

1963 drugi zespołowy lot kosmiczny, seria w arkuszach sprzedażnych, arkusze znaczka za 40 i 60 gr z pustopolami na górnym marginesie, w arkusikach znaczki z błędami: 1267 B1, B2, 1268 B1, B2, 1269 B1.

Fi.1267-9 ark
Mi.1415-7
360 PLN
7039

1963 Drugi zespołowy lot kosmiczny, seria znaczków w arkuszach, w tym z błędami: 40 gr (poz.9 "ukośna kreska na hełmie pod pierwszym C w CCCP", poz.11 "kropka w 4" - B1, poz.18 "kropka u podstawy 1 z lewej" - B2), 60 gr (poz.1 "0 w nominale uszkodzone z lewej" - B4, poz.4 "kropka w S w POLSKA" - B3, poz.7 "trzy gwiazdki" - B1, poz.11 "wcięcie w lewej ramce na wysokości P w POLSKA", poz.17 "KOSMOSIŁ" - B2), 6,50 zł (poz.8 "dwie gwiazdki pod Z w Zespołowy - B1); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1267-69
Mi.1415-17
800 PLN
7040

1963 Drugi zespołowy lot kosmiczny, znaczek za 60 gr z błędem "3 gwiazdki" z poz.7 na kopercie FDC; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.1268 B1
Mi.1416
40 PLN
7041

1963 Drugi zespołowy lot kosmiczny, znaczek za 60 gr z błędem "3 gwiazdki" z poz.7; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.1268 B1
Mi.1416
30 PLN
7042

1963 Drugi zespołowy lot kosmiczny, znaczek za 60 gr z błędem "uszkodzone E (jak Ł) - KOSMOSIŁ" z poz.17 na kopercie skasowanej okolicznościowo; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.1268 B2
Mi.1416
40 PLN
7043

1963 Drugi zespołowy lot kosmiczny, parka znaczków za 60 gr, lewy z błędem "uszkodzone E (jak Ł) - KOSMOSIŁ" z poz.17; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.1268 B2
Mi.1416
40 PLN
7044

1963 Drugi zespołowy lot kosmiczny, znaczek za 60 gr z błędem "kropka w S w POLSKA" z poz.4 w 4 sektorze na kopercie FDC; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.1268 B3
Mi.1416
50 PLN
7045

1963 Drugi zespołowy lot kosmiczny, znaczek za 60 gr z błędem "0 w 60 gr uszkodzone z lewej" z poz.1 na kopercie skasowanej okolicznościowo; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.1268 B4
Mi.1416
40 PLN
7046

1963 drugi zespołowy lot kosmiczny, znaczek z błędem "3 gwiazdki".

Fi.1268B1
Mi.1416
10 PLN
7047

1963 drugi zespołowy lot kosmiczny, znaczek z błędem "trzy gwiazdki".

Fi.1268B1
Mi.1416 
10 PLN
7048

1963 drugi zespołowy lot kosmiczny - CIĘTY CZWOROBLOK, niezwykle rzadki niegumowany cięty czworoblok, którego kilka egzemplarzy sprezentowano oficjelom podczas wizyty Walentyny Tierieszkowej w Polsce, piękny stan szeroko cięty, katalog Fischer 40.000,- zł, za dopłatą fotoatest Walocha.

Fi.1268nz
Mi.1416U
20 000 PLN
7049

1963 drugi zespołowy lot kosmiczny, lewy dolny znaczek z błędem "KOSMOSIŁ".

Fi.1268t
Mi.1416 
25 PLN