Aukcja 105. PRL 1952-1989

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
34627

1969 IV MIĘDZYNARODOWA OLIMPIADA SZACHOWA KOBIET w LUBLINIE, zestaw 3 dekoracyjnych kopert ostemplowanych okolicznościowo 7.IX w Lublinie; temat - SZACHY.

Fi.1709
Mi.1856
30 PLN
34628

1969 Poczta Harcerska, zorganizowana w 50 rocznica wybuchu II wojny światowej, ilustrowana koperta z dodatkowym znaczkiem Poczty Harcerskiej, ostemplowana pamiątkowo 1.IX w Krakowie; temat - HARCERSTWO.

Fi.1727
Mi.1874
30 PLN
34629

1969 rocznik kopert FDC (bez bl.57-64; Fi.80.-).

Fi.1751-1838
Mi.1898-1985
40 PLN
34630

1969 rocznik znaczków czystych (Fi.141.-).

Fi.1751-1838
Mi.1898-1985
110 PLN
34631

1969 turystyka, znaczek z usterką - biała plama nad literą T w BODZENTYN.

Fi.1769
25 PLN
34632

1969 Turystyka, znaczek za 1,35 zł z błędem "plama na falochronie i na burcie jachtu"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1771 B
Mi.1918
50 PLN
34633

1969 turystyka, arkusz sprzedażny znaczka za 1,50 zł.

Fi.1772 ark.
Mi.1919
100 PLN
34634

Fi.1778
Mi.1925
45 PLN
34635

1969 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, dolny znaczek z błędem "kropka po GR".

Fi.1779B1
Mi.1926F
60 PLN
34636

1969 500. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, znaczek z błędem "kropka po GR".

Fi.1779B1
Mi.1926F
15 PLN
34637

1969 Poczta Harcerska zorganizowana z okazji 50 rocznica wybuchu II wojny światowej i obrony Poczty Polskiej w Gdańsku, ilustrowana całostka Poczty Harcerskiej w Gdańsku Wrzeszczu, ostemplowana pamiątkowo 1.VIII w Gdańsku; temat - HARCERSTWO.

Fi.1781
Mi.1928
30 PLN
34638

1969 25-lecie PRL, komplet arkuszy czystych.

Fi.1784-92
Mi.1931-39
50 PLN
34639

1969 25-lecie PRL, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.1784-92 ark.
Mi.1931-39
40 PLN
34640

Fi.1793 B1
Mi.1940
100 PLN
34641

1969 pierwsze lądowanie na księżycu, arkusik z błędem na drugim znaczku "kropka pod R w WYPRAWA".

Fi.1793 ark. B1
Mi.1940KB
70 PLN
34642

1969-78 komplet arkusików kosmosu (Mi.110,50 euro, Fi.294.-).

Fi.1793-2417a ex
Mi.1940-B.71 ex
220 PLN
34643

Fi.1794-1801Pw
Mi.1941-1948Zf
40 PLN
34644

1969 rzemiosło polskie w XVI-wiecznym malarstwie z Kodeksu Behema, offsetowy druk wielokolorowy przy wielomilionowych nakładach charakteryzował się czasami dużymi różnicami w nasyceniu kolorów co powodowało powstawanie znacznych nawet różnic w barwach znaczków.

Fi.1816
Mi.1963
30 PLN
34645

1969 Rzemiosło polskie w XVI-wiecznym malarstwie z Kodeksu Behema, seria znaczków w arkuszach, kasowane z pełną oryginalną gumą, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1816-23
Mi.1963-70
240 PLN
34646

1969 rzemiosło polskie XVI-wiecznym malarstwie kodeksu Behema, znaczek bez druku barwy niebieskiej i zielonej na kopercie adresowanej do Niemiec unieważniony kasownikiem okolicznościowym z Warszawy.

Fi.1817MK
Mi.1964F
300 PLN
34647

Fi.1824 B
Mi.1971
70 PLN
34648

1969 Polska rzeźba ludowa, 20 gr arkusz sprzedażny, 4 sektor, z błędem na poz.27 "kreseczka pod prawym butem"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczek z błędem gwarancja.

Fi.1824 B
Mi.1971
50 PLN
34649

Fi.1832-38Pw
Mi.1979-85Zf
350 PLN
34650

1969 współcześni pisarze polscy, seria 7 parek znaczków rozdzielonych przywieszkami z marginesami i dodatkowymi dwoma rzędami znaczków, rzadko spotkana w takiej formie; bardzo dobry stan zachowania (Fi.648.-).

Fi.1832-38Pw
Mi.1979-85Zf
700 PLN
34651

Fi.1832-38Pw
Mi.1979-85Zf
360 PLN
34652

Fi.bl.57-64
Mi.Klb.1941-48
80 PLN
34653

1969 arkusiki nalepek okolicznościowych wystawy filatelistycznej "Nigdy więcej wojny" w Warszawie.

40 PLN
34654

1970 25. rocznica wyzwolenia Warszawy, arkusz czysty (1 sektor); dobry stan zachowania.

Fi.1839
Mi.1986
80 PLN
34655

1970-1971 TOM IX JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 450 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.1839-1994
Mi.1986-2141
350 PLN
34656

1970-1979 komplet czystych roczników obejmujący wszystkie podstawowe znaczki i bloki, nie zawierający: odmian, znaczków z przywieszkami, arkusików (Fi.1083,30).

Fi.1839-bl.66
Mi.1986-Bl.80
700 PLN
34657

1970 rocznik znaczków czystych (Fi.158,30).

Fi.1839-bl.76
Mi.1986-Bl.44
100 PLN
34658

1970 rocznik kopert FDC (bez bl.: 65(Ark.1850), 67-74; Fi.94.-).

Fi.1839-bl.76(39)
Mi.1986-Bl.44
40 PLN
34659

Fi.1839MK
Mi.1986
15 PLN
34660

1970 100-lecie Związku Zawodowego Pracowników Poligrafii, znaczki za 60 gr w czworobloku, lewy dolny z błędem "brak A w podpisie A.HEIDRICH" na poz.16; gwarancja i opis.

Fi.1840 B1
120 PLN
34661

1970 karnet - "100 ROCZNICA URODZIN LENINA".

Fi.1849-51
Mi.1996-98
30 PLN
34662

1970 100. rocznica urodzin Włodzimierza Lenina, znaczek z błędem "plama z lewej strony litery Ł".

Fi.1850B3
Mi.1997
15 PLN
34663

1970 Turystyka-na piastowskim szlaku, seria znaczków w arkuszach, bardzo poszukiwany komplet, rzadko oferowany na rynku, dobry stan zachowania.

Fi.1852-56
Mi.2001-05
2 700 PLN
34664

1970 Finał rozgrywek o Puchar Zdobywców Pucharów w piłce nożnej, arkusz (4 sektor) zawierający rzadki błąd na 21 polu "dwie kreski na prawo od buta" występujący tylko w części nakładu, czysty, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1861 B1
Mi.2008
200 PLN
34665

Fi.1868
Mi.2015
70 PLN
34666

1970 życie i działalność Mikołaja Kopernika, sześcioblok ze znaczkiem makulaturowym z błędem z poz. 7 "zalany druk litery A w wyrazie POLSKA", wyłapanym przez kontrolę jakości i przedziurkowanym jeszcze w drukarni, gwarancja Wysocki.

Fi.1868B1
Mi.2015
180 PLN