Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
---|---|---|---|---|---|
34907 |
1982 STAN WOJENNY - list wysłany 1.8 z Teresina do Warszawy, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty przez cenzurę, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 146"; naddarty fragment koperty. | Fi.2551 Mi.2705 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
34908 |
1982 cenzura Stanu Wojennego, list z Skawiny do Krakowa, stemplem Urzędu Cenzury nr 367 i CENZUROWANO. | Fi.2551 |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
34909 |
1982 STAN WOJENNY - list wysłany 30.8 z Nowego Sącza do Warszawy, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty przez cenzurę, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 430". | Fi.2621 Mi.2769 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
34910 |
1982 fałszerstwo dywersyjno-propagandowe "13.XII.1981r. WOJNA WRON Z NARODEM 13.XII.1982r.", miejscowy list wysyłany prawdopodobnie 14.II.1983 w Warszawie, przesyłka wyjęta ze skrzynki pocztowej i wycofana z obiegu przez gorliwego pracownika poczty lub "bezpiekę", wewnątrz nietypowo INSTRUKCJA 1.Do strajku prowadzonego .......6.Całość działań prowadzimy aż do odwołania RKW NSZZ "S" Region Mazowsze (Regionalna Komisja Wykonawcza NSZZ "Solidarność" Region Mazowsze"; opłata też nietypowo dwoma znaczkami dywersyjno-propagandowymi, zachowało się niewiele oryginalnych przesyłek z Warszawy i pojedyncze z innych miast Polski, gwarancja. | Fi.2644 FP |
| 1 500 PLN | |
34911 |
1982 fałszerstwo dywersyjno-propagandowe "13.XII.1981 r. WOJNA WRON Z NARODEM 13.XII.1982 r.", gwarancja Walisch. | Fi.2644 FP |
| 180 PLN SPRZEDANY | |
34912 |
1982 rocznik kopert FDC (bez bl.119(75); Fi.58,50). | Fi.2644-99 Mi.2792-2647 |
| 30 PLN | |
34913 |
1982 rocznik znaczków czystych (Fi.61,40). | Fi.2644-99 Mi.2792-2847 |
| 35 PLN | |
34914 |
1982-1984 TOM XV JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 165 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty! | Fi.2644-2811 Mi.2792-2959 |
| 90 PLN | |
34915 |
1982 polscy laureaci nagrody Nobla - Władysław Reymont, parka z silnie przesuniętą perforacją poziomą z górnym marginesem (w tym przesunięciu ciekawsze niż dolny margines). | Fi.2661MK Mi.2809 |
| 450 PLN | |
34916 |
1982 600. lat obecności Obrazu Jasnogórskiego w klasztorze o.o. Paulinów w Częstochowie, znaczek za 25 zł z błędem na poz.32 "pierwsza litera E zamiast Ę - OBLEŻENIE"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.2671 B1 Mi.2819 |
| 30 PLN | |
34917 |
1982 600. lat obecności Obrazu Jasnogórskiego w klasztorze o.o. Paulinów w Częstochowie, parka marginesowa znaczków za 25 zł, prawy z błędem na poz.32 "pierwsza litera E zamiast Ę - OBLEŻENIE"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.2671 B1 Mi.2819 |
| 50 PLN | |
34918 |
1982 600 lat obecności obrazu jasnogórskiego w klasztorze OO. Paulinów w Częstochowie, dolny znaczek z błędem "OBLEŻENIE". | Fi.2671B1 Mi.2819I |
| 25 PLN | |
34919 |
1982 600 lat obecności obrazu jasnogórskiego w klasztorze OO. Paulinów w Częstochowie, dolny prawy znaczek z błędem "OBLEŻENIE". | Fi.2671B1 Mi.2819I |
| 35 PLN | |
34920 |
1982 600 lat obecności obrazu jasnogórskiego w klasztorze na Jasnej Górze, prawy znaczek z błędem "kropka nad lewą brwią". | Fi.2672B1 Mi.2820 |
| 35 PLN | |
34921 |
1982 cenzura Stanu Wojennego, list z Skawiny do Krakowa, stemplem Urzędu Cenzury nr 067 i CENZUROWANO. | Fi.Ck64 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
34922 |
1982 STAN WOJENNY - całostka (koperta) ze znakiem opłaty za 2,50(2,90) zł o nienotowanej w katalogu sygnaturze "1982 12.000000" wysłana 23.8 z miejscowości Gorzków do Warszawy, zielone stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 652" otworzona i po skontrolowaniu treści zamknięta przez cenzurę. | Fi.Ck64I |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
34923 |
1982 STAN WOJENNY - całostka (koperta) wysłana z Częstochowy do Sulejówka, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 257" otworzona i po skontrolowaniu treści zamknięta przez cenzurę. | Fi.Ck67I |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
34924 |
1982 STAN WOJENNY - karta pocztowa przesłana 8.6 miejscowo w Warszawie, po skontrolowaniu treści odciśnięto stempel dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 945". | Fi.Cp806 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
34925 |
1982 50-lecie zwycięstwa polskich lotników - Challenge, blok z błędem "przerwana trasa Madryt - Pau", gwarancja. | Fi.bl.117 B (73) Mi.Bl.87 |
| 20 PLN | |
34926 |
1982 znaczki podziemnej poczty Solidarności. | |
| 15 PLN | |
34927 |
1982 niemiecka nalepka zbiórki funduszy na pomoc dla Polski w Stanie Wojennym wzorowana na znaczku wydania z 1956 roku (Fi. 838). | |
| 80 PLN | |
34928 |
1982 cenzura Stanu Wojennego, list z Austrii do Krakowa, stemplem Urzędu Cenzury nr 719 i CENZUROWANO. | |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
34929 |
1982 cenzura Stanu Wojennego, list z Austrii do Krakowa, stemplem Urzędu Cenzury nr 771 i CENZUROWANO. | |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
34930 |
1982 cenzura Stanu Wojennego, list z Skawiny do Krakowa, stemplem Urzędu Cenzury nr 065 i CENZUROWANO. | |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
34931 |
1982 cenzura Stanu Wojennego, list z Austrii do Krakowa, stemplem Urzędu Cenzury nr 198 i CENZUROWANO. | |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
34932 |
1982 STAN WOJENNY - zagraniczny list wysłany 27.10 z Vlotho w Niemczech do Warszawy, stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 753". | |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
34933 |
1982 STAN WOJENNY - zagraniczna karta pocztowa wysłana 8.1 z Rzymu do Warszawy, , po skontrolowaniu treści odciśnięto stemple: ramkowy "OCENZUROWANO" i dwuobrączkowy "URZĄD CENZURY 758". | |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
34934 |
1982 STAN WOJENNY - zagraniczny list lotniczy wysłany 4.12 z Zaria w Nigerii, na odwrocie datownik odbiorczy z 6.1,82, otworzony i po skontrolowaniu treści zamknięty przez cenzurę, stempel ramkowy "OCENZUROWANO"; niecodzienny kierunek wysyłki. | |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
34935 |
1982 cenzura Stanu Wojennego, list z Wielkiej Brytanii do Warszawy, stemplem Urzędu Cenzury nr 743 i CENZUROWANO. | |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
34936 |
1982 cenzura Stanu Wojennego, telegram z Warszawy ze stemplem "OCENZUROWANO". | |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
34937 |
1983 SOLIDARNOŚĆ, okolicznościowa całość z "drugiego obiegu"; znaczek na kopercie skasowany 11.11 stemplem okolicznościowym z podobizną marszałka Józef Piłsudskiego i jego cytatem "PRZEGRAĆ, TO NIE ZNACZY BYĆ ZWYCIĘŻONYM". | Fi.2700 Mi.2848 |
| 50 PLN | |
34938 |
1983 rocznik kopert FDC (bez bl.122(78); Fi.56,60). | Fi.2700-50 Mi.2848-98 |
| 35 PLN | |
34939 |
1983 rocznik znaczków czystych (Fi.53,70). | Fi.2700-50 Mi.2848-98 |
| 35 PLN | |
34940 |
1983 120. rocznica Powstania Styczniowego, makulaturowy znaczek nieząbkowany, zagniecenia, gwarancja Falkowski. | Fi.2700nz Mi.2848 |
| 2 000 PLN | |
34941 |
1983 Medale Polaków na Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie, znaczki w parce poziomej, prawy z błędem na poz. 47 "plamka za jeźdźcem", gwarancja i opis Walocha. | Fi.2715 B1 Mi.2863 |
| 40 PLN | |
34942 |
1983 medale Polaków na Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie, prawy znaczek z błędem "kropka za jeźdźcem". | Fi.2715B1 |
| 25 PLN | |
34943 |
1983 40. rocznica powstania w getcie warszawskim, górna przywieszka z błędem "odwrócone C w ŻOB". | Fi.2718PwB1 Mi.2866 |
| 45 PLN | |
34944 |
1983 40. rocznica powstania w Getcie warszawskim, przywieszka z błędem "odwrócone C w ŻOB". | Fi.2718PwB1 Mi.2866 |
| 30 PLN | |
34945 |
1983 15-lecie Kapituły Orderu Uśmiechu, czworoblok znaczków za 6 zł, prawy dolny z błędem na poz.46 "ścienione S w POLSKA", czyste; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.2729 B3 Mi.2877 |
| 50 PLN | |
34946 |
1983 "WYSTAWA FILATELISTYCZNA W 300 ROCZNICĘ ODSIECZY WIEDEŃSKIEJ" Kraków 1, seria znaczków z blokiem skasowane okolicznościowo 13.XI na dekoracyjnych kopertach maksimum; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.2730-33, bl.123 (79) Mi.2878-81, Bl.93 |
| 60 PLN | |