Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
9341 |
1911 przekaz paczkowy z Krakowa do Szwajcarii. | |
| 180 PLN | |
9342 |
1911 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Żywiec - Dziedzice nr 513. | |
| 80 PLN | |
9343 |
1911 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Szczucin - Tarnów nr 713. | |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
9344 |
1911 list polecony z Łodzi nadany 28.5.11 do Niemiec, dwie erki z numerem w języku rosyjskim i bez numeru w języku francuskim dla listów zagranicznych, stempel odbiorczy na odwrocie. | |
| 160 PLN | |
9345 |
1912 składany list na patriotycznej papeterii z Neuenburga (Nowe nad Wisłą) do Nieszawy, na odwrocie rosyjski stempel odbiorczy z Nieszawy. | |
| 500 PLN | |
9346 |
1912-14 nalepki okolicznościowe wystaw przemysłowych z różnych miast. | |
| 220 PLN | |
9347 |
1912 przekaz paczkowy z Uhnowa do Kleczan. | |
| 100 PLN | |
9348 |
1912 przekaz paczkowy z Czortkowa do Chorostkowa. | |
| 100 PLN | |
9349 |
1913 Ambulans nr.87 GRANICA-ŁUKÓW, rosyjski znaczek za 3 kop wydania z 1913 roku, skasowany owalnym datownikiem ГРАНИЦА-ЛУКОВЪ z wyróżnikiem "A", bardzo dobry stan zachowania. | Mi.84 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
9350 |
1913 dofrankowana karta pocztowa, wysłana 20.IX z Nowego Sącza do Nowego Jorku, tekst pisany po hebrajsku; słabszy stan zachowania; judaika. | Mi.142; P216 |
| 20 PLN | |
9351 |
1913 opaska gazetowa do Tarnowa, piękna frankatura znaczkami gazetowymi wydania z 1908 roku, bardzo dobry stan zachowania. | Mi.157, 159 |
| 200 PLN | |
9352 |
1913/14 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, sekretnik za 7 kop, krawędzie z pełną oryginalną gumą, bardzo dobry stan zachowania. | Mi.K12 |
| 80 PLN | |
9353 |
1913 karta pocztowa wysłana 29.10 z miejscowości Januszpol (województwo kijowskie I Rzeczypospolitej) do Warszawy, datownik odbiorczy; dobry stan zachowania. | Mi.P13 |
| 40 PLN | |
9354 |
1913 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, karta pocztowa ze Skierniewic wysłana 3-10 z Żyrardowa do Rudolstadt w Niemczech z nieznanych powodów omyłkowo skierowana do Nowego Jorku, gdzie dotarła 18.X; amerykańskie stempelki: "MISSENT" i "MISSENT TO NEW YORK"; ładnie udokumentowany obieg pocztowy; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania. | Mi.P21, 82 |
| 240 PLN | |
9355 |
1913 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, karta pocztowa za 4 kop; dobry stan zachowania (na odwrocie minimalne ślady po podlepkach). | Mi.P26 |
| 40 PLN | |
9356 |
1913 karta pocztowa do Warszawy przesłana 23.10 ambulansem nr.37 relacji Charków-Odessa, nieopisana odmiana owalnego datownika z wyróżnikiem *b*; kasownik odbiorczy na froncie; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.P26 |
| 100 PLN | |
9357 |
1913 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop, rozmiar: 145x110 mm; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie minimalny ubytek powierzchni papieru po podlepce). | Mi.U52B |
| 60 PLN | |
9358 |
1913 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kraków - Wiedeń nr 1. | |
| 40 PLN | |
9359 |
1913 opaska gazetowa z Anglii do Grodna z rzadkim stemplem cenzury w Warszawie. | |
| 350 PLN | |
9360 |
1914 AMBULANS relacji KRAKÓW-WIEDEŃ, list wysłany z Krakowa do Wiednia przesłany ambulansem, znaczki skasowane dwuwierszowym stemplem "Fahrende Feldpostsammelstelle KRAKAU-WIEN B"; walor w słabszym stanie zachowania; gwarancja. | Mi.140 |
| 80 PLN | |
9361 |
1914 dofrankowana karta pocztowa wysłana 7.VI z Krakowa do Otwocka, kasownik odbiorczy na froncie. | Mi.142; P216 |
| 30 PLN | |
9362 |
1914 ekspresowy polecony list urzędowy wysłany 4.XI od C.k. Starosty z Łańcuta do "Prezydyum c.k. Dyrekcyi policyi w Krakowie", przesyłka oznaczona dopiskiem "Rzecz urzędowa wolne od opłaty pocztowej", opłatę 30 halerzy naliczono wyłącznie za pośpieszne doręczenie; okrągła pieczęć "STAROSTA W ŁAŃCUCIE", na odwrocie kompletna pieczęć lakowa nadawcy i kasowniki odbiorcze; walor w dobrym stanie zachowania (koperta poziomo zgięta, na odwrocie niewielki ubytek papieru i śladu kleju). | Mi.144x |
| 80 PLN | |
9363 |
1914 karta pocztowa wysłana 8.I z Tarnowa do Otwocka; datownik odbiorczy na froncie. | Mi.144 |
| 30 PLN | |
9364 |
1914 kartka ekspresowa z Morgentroth (Chebzie koło Bytomia) do Hultschina (Hulczyn na Opawie), pionowe złamanie i częściowe naderwanie na brzegu. | |
| 60 PLN | |
9365 |
1914 kartka nadana w ambulansie pocztowym Kirschberg - Gronthal Zug 1413, widokówka i stempel zamku Kynast (zamek Chojnik w karkonoszach). | |
| 40 PLN | |
9366 |
1914 kartka polecona ze Lwowa nadana 24.7.14 do Piotrkowa, znaczki unieważnione wierszowym kasownikiem urzędu pocztowego Lwów 7 "C.K. URZĄD POCZTOWY LWÓW 7.", stempel austriackiej cenzury wojskowej. | |
| 500 PLN | |
9367 |
1914 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Lwów - Kraków nr 93. | |
| 50 PLN | |
9368 |
1915 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, podwójna karta pocztowa za 3+3 kop; wysłana 24.VI z Warszawy do Płońska, zaadresowana, ale niewykorzystana część na odpowiedź; rzadki walor (wycena Mi. -.-) w dobrym stanie zachowania (drobne przebarwienia); gwarancja Petriuk BPP. | Mi.P23 |
| 400 PLN | |
9369 |
1915 kartka z Dzialyn (Działyń powiat gnieźnieński) do Wolsztyna. | |
| 70 PLN | |
9370 |
1915 przekaz paczkowy ze Starego Sącza do Opawy. | |
| 100 PLN | |
9371 |
1916 list polecony z miejscowości Winnica (województwo podolskie I Rzeczypospolitej) do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, wysłany 28.3 do ocenzurowania w Odessie, gdzie dotarł 31.3, skąd dopiero 3.5 wyekspediowano go do Danii; stempelek cenzury odeskiej cenzora nr.297 z dostawioną datą 1.; zagraniczna nalepka polecenia z nazwą miejscowości alfabetem łacińskim; kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.69 |
| 150 PLN | |
9372 |
1916 widokówka ze Lwowa, wysłana 21.III do Grazu, stempelek cenzury lwowskiej, słaby stan zachowania, karta poziomo zgięta. | Mi.142 |
| 20 PLN | |
9373 |
1916 list z miejscowości Żaszków (województwo kijowskie I Rzeczypospolitej), korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, zwolniony od opłaty list jeniecki wysłany 8.6 do ocenzurowania w Piotrogrodzie, kwadratowy stempelek z liczbą 14, używany w sortowniach do oznaczania przesyłek kierowanych do ocenzurowania, stempel Piotrogrodu z datą 14.6 i pieczątka cenzury piotrogrodzkiej z numerem cenzora 631, list 2.7 wyekspediowano do Danii; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 120 PLN | |
9374 |
1916 list z miejscowości Jampol (województwo podolskie I Rzeczypospolitej) do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, zwolniony od opłaty wysłany 2.5, kwadratowy stempelek z liczbą 19, używany w sortowniach do oznaczania przesyłek kierowanych do ocenzurowania, stempel Piotrogrodu z datą 15.6, zalepka i pieczątka cenzury piotrogrodzkiej z numerem cenzora 1198, list 2.7 wyekspediowano do Danii; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 100 PLN | |
9375 |
1916 telegram ozdobiony efektowną symboliczną winietą według obrazu Piotra Stachiewicza "Alma Mater" z dewizą "SAPERE AUDE" (odważ się być mądrym) wysłany w lutym do Warszawy, na odwrocie kompletna zalepka; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 120 PLN | |
9376 |
1917 urzędowy miejscowy list pobraniowy z Bydgoszczy, stempel PORTO. | |
| 50 PLN | |
9377 |
1918 list wysłany 23.5 z Kijowa do Krakowa, stempelek cenzury rosyjskiej 105 z parafką cenzora i cenzury austriackiej we Lwowie; rzadki walor w dobrym stanie zachowania. | Mi.116 |
| 200 PLN | |
9378 |
1918 ekspres polecony z Krakowa do Nowego Targu. | Mi.186, 194, 222 |
| 60 PLN | |
9379 |
1918 ekspres polecony z Krakowa do Nowego Targu. | Mi.188, 196 |
| 70 PLN | |
9380 |
1918 ekspres polecony z Krakowa do Nowego Targu. | Mi.194, 224 |
| 60 PLN SPRZEDANY | |